قیمت لحظه ای پولکادات + نمودار قیمت 🖥️ آذر ۱۴۰۱

Polkadot
DOT
$ 5.43
197,348 تومان
ارزش کل بازار
$ 6,383,091,255
حجم معاملات 24 ساعته
$ 195,396,196
عرضه در گردش
1,175,327,661 DOT
عرضه کل
1,256,276,794 DOT
۱۰۰ تتر (دلار) مهمان ما باشید
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس، ۱۰۰ تتر اول را پرداخت نکنید!

ثبت نام

تغییرات قیمت

تغییرات 1 ساعته

0.6 %

تغییرات 1 روزه

1.8 %

تغییرات 7 روزه

0.8 %

تغییرات 30 روزه

-19.5 %

تغییرات 1 ساله

-81.1 %

بالاترین قیمت تاریخ55.000 $
پایین ترین قیمت تاریخ2.690 $
سقف قیمت 1 روزه5.490 $
کف قیمت 1 روزه5.240 $
سهم از کل بازار 0.7 %

نمودار قیمت پولکادات

  • بازه زمانی
  • یک ساعته
  • روزانه
  • هفتگی
  • ماهانه
  • سالانه
  • از ابتدا
  • نوع نمودار
  • نمودار خطی
  • نمودار شمعی

کیف پول های پولکادات

کیف پول
اتمیک
بایننس چین والت
دارما
هایپر پی
لجر
مث والت
متامسک
اونبیت
پریتی ساینر
سیف پل
ترزور
تراست والت

لیست صرافی های پولکادات

درباره پولکادات

فناوری بلاکچین از زمان پیدایش بیت کوین وجود داشته است. در حالی ‌که بلاکچین به عنوان یک فناوری پیشگامانه شناخته می‌شود، اما معایب خاص خود را هم دارد. برای مثال، بلاکچین‌های منفرد قادر به برقراری ارتباط با دیگری نیستند. این در حالی است که معرفی قابلیتی برای تعامل بلاکچین‌های مختلف، می‌تواند به تبادل بهتر داده‌ها و در نهایت، ارائه برنامه‌ها و خدمات قدرتمندتر منجر شود. به همین دلیل است که توسعه‌دهندگان در تلاش برای ایجاد «پل» بین بلاکچین‌های مختلف هستند.
پولکادات (Polkadot) خود را به عنوان نسل جدید پروتکل‌های بلاکچینی معرفی می‌کند که می‌تواند چندین زنجیره تخصصی را به یک شبکه جهانی متصل کند. با تمرکز قوی بر ایجاد زیرساختی برای وب ۳، هدف اصلی پولکادات از بین بردن انحصارات موجود در اینترنت و توانمندسازی کاربران فردی است. در واقع، پولکادات با هدف ارائه یک زیرساخت پایه برای اینترنت غیرمتمرکز بلاکچین‌ها، طراحی شده است.
یک بلاکچین منفرد در اکوسیستم متن‌باز پولکادات، پاراچین (Parachain- بلاکچین موازی) نامیده می‌شود، در حالی که زنجیره اصلی، ریلی چین (Relay Chain) نام دارد. ایده اصلی پولکادات، این است که پاراچین‌ها و ریلی چین بتوانند به ‌راحتی اطلاعات را در هر زمانی با یکدیگر تبادل کنند. در این میان، هر توسعه‌دهنده، شرکت یا فرد نیز می‌تواند پاراچین سفارشی خود را از طریق Substrate، چارچوبی برای ایجاد ارزهای دیجیتال و سیستم‌های غیرمتمرکز، ایجاد کند.
همانند سایر پروژه‌های بلاکچینی، پولکادات نیز توکن اختصاصی خود را دارد که با نماد اختصاری DOT شناخته می‌شود. از جمله کاربردهای این توکن می‌توان به استیکینگ و دریافت پاداش در ازای آن و البته، کمک به حفظ امنیت شبکه، مشارکت در مدیریت اکوسیستم، اتصال پاراچین‌های مختلف به یکدیگر و ... اشاره کرد.

تاریخچه قیمت پولکادات

قیمت پولکادات در تابستان ۲۰۲۰ زمانی که وارد بازار عمومی شد، حدود ۳ دلار بود. در آن زمان، پولکادات هنوز در هیچ صرافی‌ای لیست نشده بود.

پولکادات

پس از لیست شدن در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال در آگوست ۲۰۲۰، قیمت ارز پولکادات شروع به افزایش کرد و در ۱ سپتامبر ۲۰۲۰، به بالاترین سطح محلی در ۶٫۸۶ دلار رسید. با این حال و اندکی بعد، قیمت DOT به ‌شدت کاهش یافت و در ۵ سپتامبر ۲۰۲۰ به پایین‌ترین سطح محلی خود در ۳٫۵۳ دلار رسید. تا اواخر سال ۲۰۲۰، قیمت ارز دیجیتال پولکادات بین ۳٫۶ دلار تا ۶٫۱ دلار در نوسان بود. تا اینکه در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰، قیمت پولکادات توانست سطح مقاومت ۶٫۱ دلاری را بشکند و در ۳۱ دسامبر، تا ۹٫۵۱ دلار صعود کند.
مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، ارز پولکادات هم سال ۲۰۲۱ را با یک روند صعودی آغاز کرد که ۵ ماه به طول انجامید. طی این چرخه صعودی، قیمت ارز دیجیتال Polkadot در می ۲۰۲۱، به اوج ۴۹٫۷۸ دلاری خود دست یافت. با این حال، روزهای خوب پولکادات دوامی نداشت و این ارز دیجیتال با یک سقوط قابل‌توجه، بیش از ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. پس از مدتی تثبیت قیمت که از ماه می تا ژوئن ۲۰۲۱ به طول انجامید، قیمت DOT در نهایت شروع به بهبود کرد و در نوامبر ۲۰۲۱، اوج تاریخی خود را در ۵۵ دلار به ثبت رساند.
با این حال، از آن زمان تاکنون، قیمت رمزارز Polkadot در یک روند نزولی مداوم بوده و تا بیش از ۸۷ درصد با اوج تاریخی خود فاصله گرفته است.

پیش بینی قیمت پولکادات

ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان هستند و پیش‌بینی قیمت آنها در طولانی‌مدت کار دشواری است. با این حال، برخی از تحلیلگران با استفاده از داده‌های تاریخی این کار را انجام می‌دهند. به عنوان مثال، پلتفرم Changelly پیش‌بینی می‌کند که رمزارز پولکادات سال ۲۰۲۲ را با قیمت بین ۱۰٫۵۵ دلار تا ۱۲٫۳۴ دلار به پایان برساند.
این پلتفرم، متوسط قیمت پولکادات در سال‌ ۲۰۲۳ را برابر با ۱۶٫۲۷ دلار، در سال ۲۰۲۴ برابر با ۲۳٫۶۴ دلار، در سال ۲۰۲۵ برابر با ۳۲٫۴ دلار، در سال ۲۰۲۶ برابر با ۴۸٫۴۶ دلار، در سال ۲۰۲۷ برابر با ۷۱٫۷۸ دلار، در سال ۲۰۲۸ برابر با ۱۰۳٫۲۸ دلار، در سال ۲۰۲۹ برابر با ۱۵۱٫۵۲ دلار و در سال ۲۰۳۰ برابر با ۲۱۸٫۰۲ دلار، پیش‌بینی می‌کند. این پلتفرم همچنین پیش‌بینی کرده که متوسط قیمت پولکادات در سال ۲۰۳۱، تا ۳۰۴٫۷ دلار افزایش یابد.
به گفته تحلیلگران، ارزش واقعی پولکادات در عملکرد و پایه تکنیکال محکم آن نهفته است. برخلاف بسیاری از پروژه‌های رمزارزی دیگر، پولکادات شانسی واقعی برای استفاده گسترده توسط کسب‌وکارها در سراسر جهان را دارد. در واقع، زمانی که شرکت‌ها شروع به جست‌وجوی راه‌های امن‌تری برای ذخیره و تعامل با داده‌ها کنند، فناوری بلاکچین رونق خواهند گرفت و همزمان با آن، پروژه‌هایی که می‌توانند قابلیت همکاری بلاکچین‌های مختلف را تسهیل کنند، مانند پولکادات، نیز رشد خواهند کرد.
البته در نظر داشته باشید که عملکرد گذشته یک ارز دیجیتال، هرگز تضمینی برای نتایج آن در آینده نیست و پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته در مورد قیمت آینده و حتی قیمت لحظه ای پولکادات، ممکن است درست از آب در نیایند. بنابراین، هرگز بیش از آنچه را که می‌توانید از دست بدهید، در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری نکنید.


دیدگاه خود را ثبت کنید

1587 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

من امروز وارد پولکادات شدم دیدم تقریبا رو حمایته از لحاظ نموداری توکل برخدا

پامپ شروع شده تا یکماه آینده میترکونه

چقدرریزش داره

من از سال ۹۶ دارم با این بازار اشنا هستم وکار می کنم ولی همیشه حد خودم را رعایت کردم زندگی خوبی دارم تصمیات درست گرفتم کف سقف را رعایت کردم عرضه تقا ضا را می شناسم خودم را در بازار غرق نکردم موج سوارم زود هم پیدا می شوم حسرت هم نمی خورم

برا همین هنوز تو اینکاری هرکی یچیزی بدرد بخور خرید و هولد کرد ملیاردر شده و رفته