ماشین حساب ماینر بیت کوین، اتریوم و لایت کوین⛏️

bitcoin
W
تومان
%
سود خالص ماهانه
$
تومان
محاسبات ماهانه :
هزینه برق به تومان تومان 
کارمزد استخر $
درآمد اصلی
درآمد به دلار $
درآمد به تومان تومان 
نرخ دلار تومان 
قیمت فعلی :
دلار
تومان
الگورتیم :
حجم بازار :
سختی شبکه :
زمان بلاک :
نرخ هش شبکه :
پاداش بلاک :
بازههزینه برقکارمزد استخردرآمد کویندرآمدسود
روز

 تومان


$

تومان

$

تومان

هفته

 تومان


$

تومان

$

تومان

ماه

 تومان


$

تومان

$

تومان

سال

 تومان


$

تومان

$

تومان

آموزش استفاده از ماشین حساب ماینر

برای محاسبه درامد ماینینگ یا استخراج ارز مورد نظر کافی است قسمت های زیر را به ترتیب تکمیل کنید:

1- انتخاب ارز: از این قسمت، کوین یا رمزارز مورد نظر را انتخاب کنید.

2-انتخاب دستگاه: در این قسمت ماینر یا دستگاهی که قصد محاسبه سودآوری ماینینگ آن را دارید انتخاب کنید.

3-نرخ هش: بعد از انجام دو مرحله قبلی، بخش نرخ هش (Hash Rate) به صورت خودکار تکمیل می شود، اما در صورت نیاز می توانید این بخش را نیز خودتان تکمیل کنید.

4-برق مصرفی: در این  قسمت بایستی تعرفه برق مصرفی خود را وارد کنید. همچنین می توانید از مقادیر پیشفرض (صنعتی، صادراتی و…) استفاده کنید.

5-کارمزد استخر استخراج: در این قسمت هم کارمزد استخر استخراج (Pool) خود را وارد کنید. در صورتی که کارمزد استخرهای استخراج را نمی دانید، از بخش لیست استخرهای استخراج این کارمزد را پیدا کنید.

توجه: در صورتی که کوین یا دستگاه مورد نظر شما در بخش انتخاب ارز و دستگاه وجود ندارد، کافی است ابتدا مشخصات دستگاه مورد نظر خود را پیدا کرده و سپس مراحل ذکر شده را از مرحله 3 به بعد انجام دهید.

برای مشاهده مشخصات و سودآوری انواع دستگاههای ماینر Asic و GPU نیز می توانید وارد صفحه لیست دستگاه های ماینر Asic و لیست دستگاه های ماینر GPU شوید.

همچنین برای بررسی و تحلیل بهترین دستگاه های موجود بازار می‌توانید بخش بهترین دستگاه ماینر و استخراج اتریوم  را مشاهده کنید.

کدام ارز را برای استخراج انتخاب کنیم؟

۱.  استخراج بیت کوین (BTC)

بیت کوین، در حال حاضر اولین ارز دیجیتال بزرگ از لحاظ ارزش جاری بازار محسوب می‌شود. با این حال، این بدان معنا نیست که از لحاظ سود نیز بهترین رمزارز برای استخراج باشد. به این دلیل که در حال حاضر تعداد زیادی ریگ استخراج اسیک (ASIC) یا مدارهای مجتمع با کاربرد خاص در شبکة بیت کوین وجود دارد. از این رو، سختی استخراج نیز به همین مقدار بالا رفته است.

با این وجود، هنوز یک دلیل بسیار خوب برای استخراج بیت کوین وجود دارد و آن هم، افزایش غیرمتمرکزسازی شبکه است. بسیاری از کمال‌گرایان (Purists) بیت کوین معتقدند که تنها بیت کوین است که سطح تغییرناپذیری و مقاومت در برابر سانسور مورد نیاز برای یک ارز غیرمتمرکز واقعی را ارائه می‌دهد. برای این افراد، هزینة اجرای یک ریگ کوچک استخراج بیت کوین، هزینة کمی است که باید برای نقش داشتن در تأمین امنیت شبکة مهم‌ترین ارز دیجیتال جهان پرداخت شود.

با این حال، اگر هدف شما از ماینینگ صرفاً کسب سود است، در یک منطقة آب و هوایی سرد با انرژی ارزان زندگی نمی‌کنید و میلیون‌ها دلار برای سرمایه‌گذاری ندارید، پس باید به دنبال ماینینگ آلت کوین‌ها بروید!

۲.  استخراج اتریوم (ETH)

اتریوم (Ethereum) پروژه‌ای است که در طولانی مدت، حرفی برای گفتن دارد. بسیاری از فعالان بازار رمزارزها، پیش‌بینی می‌کنند که قیمت هر واحد اتریوم از بیت کوین پیشی خواهد گرفت و به ارزشمندترین دارایی در کل فضای ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد شد. اگر این موضوع به واقعیت تبدیل شود، استخراج اتریوم یک بازی طولانی مدت بسیار خوب و پر بازده خواهد بود.

تحلیلگران پیش‌بینی‌های خود را بر اساس پتانسیل ایجاد برنامه‌های مختلف در شبکة اتریوم گفته‌اند. به عنوان مثال، حتی امکان راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز Air Bnb (سرویس و برنامه‌ای آنلاین برای اجاره ‌کردن و اجاره‌ دادن اماکن اقامتی در سراسر دنیا) و Uber (یک سرویس هم‌سفری آنلاین) نیز در شبکة اتریوم وجود دارد. در صورتی که یکی از این برنامه‌های غیرمتمرکز به اندازة معادل‌ متمرکز آنها موفقیت‌آمیز باشد، ارزش توکن‌های اتریوم افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

نکتة قابل توجه دیگر، اتحادیة سازمانی اتریوم (Enterprise Ethereum Alliance) است. این اتحادیه که از چندین شرکت‌ بزرگ در سراسر جهان تشکیل شده است، در حال آزمایش برنامه‌های بلاکچین با پشتیبانی شبکة اتریوم هستند. بر اساس گزارش منتشر شده توسط این اتحادیه، اسامی معروف و بزرگی به اتریوم علاقه‌مند هستند. بنابر این استخراج اتریوم را می‌توان در دسته سودآورترین مشاغل در حوزه رمزارزها دانست.

۳.  استخراج زِدکش (ZEC)

زِدکش (ZEC) یکی از ارزهای دیجیتال متمرکز بر حفظ حریم خصوصی است. یکی از دلایلی که استخراج Zcash را به یک گزینة محبوب در بین ماینرها تبدیل می‌کند، عدم نیاز آن به ریگ‌های استخراج اسیک است. به این معنا که استخراج زِدکش با استفاده از تراشه‌های گرافیکی GPU ارزان نیز، بسیار سودآور است. بنابراین، اگر نمی‌خواهید هزینة زیادی صرف دستگاه ماینینگ کنید، زِدکش انتخاب بسیاری مناسبی برای شما خواهد بود.

به لطف قابلیت‌های حریم خصوصی، زدکش (Zcash) توسط افرادی مانند ادوارد اسنودن (Edward Snowden)  حمایت می‌شود. او ادعا می‌کند که ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی این رمزارز، واقعا منحصر به فرد است. اسنودن، به عنوان نمایندة سابق آژانس امنیت ملی (NSA)، در محافظت از داده‌های آنلاین بسیار متخصص است. به لطف افشاگری‌های وی در مورد دولت‌های مختلف در سراسر جهان است که در سال‌های اخیر، حریم خصوصی آنلاین بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پس استخراج Zcash را نیز در لیست سودآورترین استخراج رمزارزها قرار می‌گیرید.

۴.  استخراج اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم کلاسیک، یک پلتفرم قراردادهای هوشمند است که به هر کسی اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز خود را ساخته و استفاده کنند. الگوریتم استخراج اتریوم کلاسیک پس از هارد فورک Thanos (نوامبر ۲۰۲۰) در بلوک شمارة ۱۱،۷۰۰،۰۰۰، از Ethash به Etchash تغییر یافت. به این معنا که ریگ‌های اسیک Ethash و هش پاور Ethash اجاره شده از استخر نایس‌هش (NiceHash)، دیگر قادر به پردازش الگوریتم جدید و استخراج اتریوم کلاسیک نیستند.

توسعه‌دهنده‌ها همچنین انتظار دارند که هارد فورک Thanos با اجرای الگوریتمی بنام EtcHash، نرخ هش اتریوم کلاسیک را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. در نرخ هش حال حاضر اتریوم کلاسیک، استخراج این کوین بسیار سودآور‌تر خواهد شد و سیستم‌های ۳ و ۴ گیگابایتی نیز به بازی باز خواهند گشت و حیات آنها برای ۳ سال دیگر و یا تا زمانی که اتریوم کلاسیک تصمیم می‌گیرد که از الگوریتم گواه اثبات کار خداحافظی کند، تمدید خواهد شد. برای تداوم استخراج اتریوم کلاسیک بعد از هارد فورک، شما باید پیکربندی ماشین‌های استخراج خود را به‌روز کرده و آنها را دوباره راه‌اندازی کنید.

۵.  استخراج بیت کوین کش (BCH)

اگر شما از جمله طرفداران بیت کوین کش (Bitcoin Cash) هستید، راهی برای پشتیبانی از شبکه و در همان حال، کسب این ارز دیجیتال وجود دارد: استخراج. اساساً، حل معماهای پیچیدة ریاضی است. ماینرها مهم‌ترین بخش هر جامعة رمزارزی به شمار می‌روند؛ زیرا نه تنها درستی تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند، بلکه مسئول قرار دادن توکن‌های جدید در چرخه نیز هستند.

ماینرها پاداش قابل توجهی را به ازای استخراج موفقیت‌آمیز یک بلاک از تراکنش‌ها دریافت می‌کنند. در شبکة بیت کوین کش، پاداش استخراج برابر با ۶٫۲۵ واحد بیت کوین کش به ازای هر بلاک + تمام کارمزدهای تراکنش بلاک مذکور است.

برای این که سود قابل توجهی را از استخراج بیت کوین کش به دست آورید، ابتدا باید مقداری پول برای خرید تجهیزات تخصصی استخراج Bitcoin Cash اختصاص دهید. اما قبل از آن، شما می‌توانید سود تقریبی خود را محاسبه کنید. برای این کار، باید هش ریت خود را بدانید. هش ریت، سرعتی است که رایانه و تجهیزات مورد استفادة شما می‌توانند خروجی یک تابع هش را محاسبه کنند. هر چه مقدار هش ریت بزرگتر باشد، به معنای شانس بیشتر برای استخراج موفق یک بلاک است.

روند استخراج بیت کوین کش (Bitcoin Cash) بسیار شبیه استخراج بیت کوین است. با این حال، چند تفاوت اساسی میان این دو وجود دارد. اول و مهم‌ترین تفاوت، محدودیت اندازة بلاک است که برای بیت کوین کش، برابر با ۸ مگابایت و برای بیت کوین، برابر با تنها یک مگابایت اعلام شده است. مطمئناً، بلاک‌های بزرگتر برای استخراج به قدرت محاسباتی بیشتر و در نتیجه، سرمایه‌گذاری بیشتری نیاز دارند. از سوی دیگر، بلاک‌های بزرگتر کارمزدهای بیشتری را نیز برای ماینرها به همراه خواهند داشت.

۶.  استخراج بیت کوین اس وی (BSV)

فضای ارزهای دیجیتال گاه با تقسیم بین جوامع (ایجاد فورک) روبرو می‌شود؛ زیرا هر گروه برای رسیدن به اهدافی که در نظر خود بهترین است، تلاش می‌کند. این همان اتفاقی است که برای جامعة بیت کوین کش نیز رخ داده است. یک طرف، به سرپرستی راجر ور (Roger Ver) و جیان وو(Jihan Wu)، با پشتیبانی از اندازة بلاک قابل تنظیم، خواستار حفظ اندازة بلاک در ۳۲ مگابایت بودند. طرف دیگر، به سرپرستی کریگ رایت (Craig Wright) و کالوین آیر (Calvin Ayre)، با افزایش اندازة بلاک به ۱۲۸ مگابایت و بیشتر، نسخة جدیدی را با نام بیت کوین ساتوشی ویوژن (BSV) ارائه کردند. جامعة بیت کوین اس وی، هدف خود از این اقدام را حفظ دید ساتوشی (Satoshi) برای بیت کوین، که در مقاله‌ی سفید سال ۲۰۰۸ میلادی آمده است، عنوان کرده‌اند.

شایان ذکر است که خود بیت کوین کش، نتیجة یک هارد فورک بیت کوین است.

مانند هر ارز دیجیتال با الگوریتم SHA-256، بهترین ماینرها برای بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) نیز، اسیک‌ها هستند. بنابراین، برای استخراج سودآور بیت کوین اس وی (Bitcoin SV)، باید یک ماینر اسیک خریداری کنید. هنگام خرید یک ماینر اسیک باید هزینه، مصرف برق و هش ریت آن را در نظر بگیرید. نمونه‌ای از یک ماینر اسیک خوب جهت ماینینگ Bitcoin SV، مدل Antminer S17 است.

۷.  استخراج لایت کوین(LTC)

هنگامی که استخراج ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin) برای اولین بار آغاز شد، استفاده از CPU (واحد پردازش مرکزی) و GPU (واحد پردازش گرافیک) سود خوبی به همراه داشت. به این معنا که با سرمایة کم، شما می‌توانستید به کسب درآمد بپردازید.

با این حال، پس از ظهور اسیک‌ها، شرایط تغییر کرد. اسیک‌ها بسیار قدرتمندتر از CPUها و GPUها هستند و شانس بیشتری برای برنده شدن در پاداش استخراج لایت کوین دارند. بنابراین، امروزه استفاده از CPUها و GPUها برای استخراج لایت کوین (Litecoin)، دیگر عاقلانه به نظر نمی‌رسد!

۸.  استخراج دش (DASH)

مانند بسیاری از بلاکچین‌ها، تراکنش‌ها در شبکة دَش (DASH) نیز با استفاده از یک روش رمزنگاری معروف به گواه اثبات کار (PoW)، امن می‌شوند. در این مکانیسم، پردازنده‌های رایانه‌ای قوی به دنبال راه‌حل‌هایی برای یک مسئلة دشوار ریاضی هستند که توسط الگوریتم هش کردن (Hashing) X11 تعریف شده است.

این الگوریتم توسط ایوان دافیلد (Evan Duffield)، بنیانگذار دش، و بر اساس یازده تکنیک رمزنگاری ایمن در زمان راه‌اندازی آن، توسعه داده شده است. هدف این الگوریتم، کاهش مصرف برق و اطمینان از عادلانه‌ترین توزیع ممکن دش در سال‌های اولیة راه‌اندازی شبکه بود. بر خلاف بیت کوین که به یک الگوریتم واحد متکی است، الگوریتم X11 برای محافظت در برابر آسیب‌پذیری‌های آتی احتمالی در یک یا چند تابع هش طراحی شده است. امروزه، برای حفظ امنیت شبکة دش (DASH)، از فارم های قدرتمند و حرفه‌ای اسیک در سراسر جهان استفاده می‌شود.

۹.  استخراج دوج کوین (DOGE)

استخراج دوج کوین (DOGE)، فرآیند پاداش‌دهی دوج کوین‌های جدید به ازای بررسی تراکنش‌ها در بلاکچین Dogecoin است. این موضوع با این که ساده به نظر می‌رسد، اما در واقعیت این‌گونه نیست.

استخراج دوج کوین (Dogecoin)، مانند یک قرعه‌کشی است. برای انجام این قرعه‌کشی باید کارهایی را انجام دهید. در واقع، رایانه (یا نود) شما باید تراکنش‌ها را تأیید و بررسی کند. بسیاری از رایانه‌ها به صورت هم‌زمان بر روی یک بلاک کار می‌کنند، اما تنها یکی از آنها می‌تواند پاداش کوین‌های جدید را به دست آورد و آن هم، گرهی است که بتواند بلاک جدید تراکنش‌ها را به بلاک تراکنش‌های قدیمی اضافه کند. این امر، با حل معادلات پیچیدة ریاضی امکان‌پذیر می‌شود.

۱۰.  استخراج کومودو (KMD)

ارز دیجیتال کومودو (Komodo) که به عنوان یک فورک زِدکش شناخته می‌شود، از پروتکل گواه اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند. این امر، کومودو (Komodo) را به یک رمزارز مناسب برای استخراج تبدیل می‌کند. حریم خصوصی تراکنش‌های کومودو، همراه با ناشناس بودن و شفافیت، ستون‌های اصلی این پروژة بلاکچین هستند.

در صورتی که بخواهید از ریگ‌های استخراج GPU برای استخراج کومودو (Komodo) استفاده کنید، باید در نظر داشته باشید که برای این کار، به راه‌اندازی یک رایانة کامل از جمله مادربرد،CPU ، حافظة RAM و درایور سخت‌افزاری (HDD) نیاز دارید.

از سوی دیگر، اتصال مطمئن به اینترنت برای تبدیل شدن به یک ماینر موفق کومودو (Komodo) یک شرط ضروری است. به خاطر داشته باشید که برای استخراج کومودو، هر یک از دستگاه‌های شما روزانه به ۵۰۰ مگابایت اینترنت نیاز دارند که مقدار قابل توجهی است.

علاوه بر این، ظرفیت شبکة برق شما نیز مهم است. شما باید مصرف برق خود را به درستی محاسبه کنید و ظرفیت شبکة برق خود را در نظر بگیرید.

۱۱.  استخراج هورایزن (ZEN)

الگوریتم ارز دیجیتال هورایزن (Horizen)، از نوع Equihash بوده و شبکة آن بر اساس مدل گواه اثبات کار (PoW) طراحی شده است. هورایزن در اصل، یک هارد فورک زِدکلاسیک (ZClassic) است که آن هم به نوبة خود، یک هارد فورک زِدکش محسوب می‌شود.

پاداش بلاک در شبکة هورایزن (Horizen) به شرح زیر تفکیک می‌شود: ۳٫۵ درصد برای نود‌های ایمن، ۸٫۵ درصد برای خزانه‌داری تیم هورایزن و ۸۸ درصد برای ماینرها. همانند بیت کوین، پاداش استخراج هورایزن نیز هر ۴ سال یک بار نصف می‌شود. علاوه بر این، تعداد کل هورایزن‌ (Horizen) عرضه‌ شده نیز، مشابه با بیت کوین، ۲۱ میلیون واحد در نظر گرفته شده است.

بهترین روش برای استخراج رمزارز هورایزن، استفاده از دستگاه‌های اسیک است. همچنین، این ارز دیجیتال را می‌توان با پردازنده‌های گرافیکی استخراج کرد، اما مطمئناً سودآوری این روش در مقایسه با ماینرهای قدرتمند و کارآمد اسیک بسیار کمتر خواهد بود.

علاوه بر این، بررسی‌ها نشان می‌دهند که استخراج هورایزن با کارت‌های گرافیکی انویدیا (Nvidia) در مقایسه با کارت‌های گرافیکی اِی‌اِم‌دی (AMD)، سودآورتر است. در نهایت، بهترین روش برای استخراج هورایزن، (Horizen) پیوستن به یک استخر ماینینگ و استفاده از یک کیف پول معتبر است.

۱۲.  استخراج سیاکوین (SC)

ارز دیجیتال سیاکوین توسط پلتفرم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فضای ابری و مبتنی بر بلاکچین سیا (Sia) توسعه داده شده است. توسعه‌دهندگان سیاکوین (Siacoin) ادعا می‌کنند که در بلاکچین خود، سطح بالایی از حریم خصوصی و امنیت را ارائه می‌دهند. یکی از بهترین ویژگی‌های شبکة سیاکوین (Siacoin)، این است که داده‌های شما فقط برای شما قابل دسترسی هستند.

در شبکه سیا، اعضا می‌توانند فضای هارد دیسک خود را به یکدیگر اجاره دهند. همچنین، قراردادهای منعقد شده در این شبکه را می‌توان در مراحل بعدی اصلاح کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این شبکه، امضا است. هر ورودی باید در هر تراکنش امضا شود. این امضای رمزنگاری شده با چندین عامل در ارتباط است که این عوامل عبارتند از: قفل زمانی (time lock)، شناسة ورودی و flags این عوامل نشان می‌دهند کدام بخش امضا شده و کدام یک هنوز امضا نشده است.

در نهایت، برای استخراج مؤثر سیاکوین  شما به یک ماینر اسیک، شبکة برق با ظرفیت کافی و دسترسی به اینترنت نیاز دارید. مصرف برق یک ماینر Antminer A3 تقریباً ۱۳۰۰ وات است و شما باید با استفاده از ماشین حساب استخراج، به دقت محاسبه کنید که چه تعداد دستگاه و چه مقدار انرژی برای استخراج سیاکوین لازم دارید.

۱۳ . استخراج مونرو (XMR)

ارز دیجیتال مونرو (Monero) از پروتکل گواه اثبات کار (PoW) برای تولید کوین جدید استفاده می‌کند. این ارز دیجیتال به دلیل عملکرد قوی خود، میان سرمایه‌گذاران و ماینرها بسیار محبوب شده است. مونرو (Monero) توانست از ۱۰ دلار در ژانویة سال ۲۰۱۷ میلادی به ۴۹۴ دلار در ژانویة سال ۲۰۱۸ میلادی برسد و بازده حدود ۴۸۰۰ درصدی را در طول یک سال برای سرمایه‌گذاران خود به همراه داشته باشد.

مانند هر ارز دیجیتال دیگری، نمی‌توان به صورت دقیق گفت که آیا استخراج مونرو (Monero) سودآور است یا خیر. اگر شما می‌توانید تجهیزات و برق خود را به صورت رایگان یا کم هزینه تهیه کنید، پس بله، استخراج مونرو سودآور است! اما در غیر این صورت، سودآوری مونرو به هزینه‌های برق، قیمت تجهیزات و هش ریت آنها بستگی خواهد داشت.

در حالت کلی، برای سودآوری استخراج مونرو (Monero)، شما به نوعی برتری نیاز دارید. این برتری می‌تواند ارزان بودن برق در منطقة شما باشد یا خرید تجهیزات ماینینگ با تخفیف زیاد. اگر هزینة برق شما عادی بوده و قرار است ریگ‌های استخراج را به صورت خرد خریداری کنید، احتمالاً استخراج مونرو برای شما منفعت چندانی نخواهد داشت.

البته، در شرایطی که قیمت مونرو به سرعت در حال افزایش باشد، می‌توان از سایر هزینه‌ها صرف‌نظر کرد و استخراج این ارز دیجیتال را سودآور دانست!

سود استخراج (ماینینگ) چگونه محاسبه می‌شود؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که فقط به افرادی اهدا می‌شود که معادلات ریاضی مشخصی را حل می‌کنند! به فرایند حل این معادلات اصطلاحا “ماینینگ” یا استخراج گفته می‌شود. همچنین به افرادی عمل ماینینگ را انجام می‌دهند ماینر یا استخراجگر می‌گویند. یعنی بیت کوین، بر خلاف ارزهای سنتی (مثل دلار و یورو) که توسط بانک‌ها چاپ می‌شوند، به افرادی تعلق می‌گیرد که توسط دستگاه‌های استخراج (دستگاه ماینر) اقدام به ماینینگ بیت کوین می‌کنند.

پس ماینینگ یک سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال است. برای ورود به این سرمایه گذاری، ماینرها باید هزینه و درآمد خود را محاسبه کنند تا در نهایت بتوانند تخمین بزنند که در هر لحظه، انجام ماینینگ مفید است یا ضرر دِه!

هزینه هایی که یک ماینر باید بپردازد کم نیست! از هزینه خرید دستگاه ماینینگ گرفته تا هزینه برق مصرفی و مودم و غیره. همچنین درآمدی که یک ماینر دارد به شاخص های زیادی وابسته است. برای مثال قیمت ارز دیجیتال استخراج شده، سختی شبکه و موارد دیگر. بنابراین برای محاسبه سودآوری ماینینگ، باید ابتدا در مورد آن مطالعه و کسب دانش کرد زیرا هر سرمایه گذاری بدون بررسی احتمالا به شکست خواهد انجامید.

یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار در این سرمایه گذاری، محاسبه درآمد خالص استخراج است. یعنی اینکه هر دستگاه ماینر با توجه به هزینه برق مصرفی، چقدر درآمد دارد. محاسبه سود استخراج آنقدر مهم است که ماینرها با توجه به هزینه برق و قیمت فروش ارزهای استخراج شده، گاهی تمام دستگاه‌های خود را خاموش می‌کنند و بعد از مدتی دوباره راه اندازی می‌کنند.

محاسبه سود استخراج در رمزارز نیوز

ماشین حساب استخراج (ماینر) بیت کوین، اتریوم و لایت کوین یا ماشین حساب سود استخراج(ماینینگ)، ابزاری کارآمد برای محاسبه درآمد ماینرهای مختلف است. با توجه به علاقه‌ی شدیدی که این روزها نسبت به بیت کوین و استخراج رمزارزها وجود دارد، مردم به دنبال راهی آسان برای محاسبه درآمد حاصل از استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها و مدت زمان بازگشت سرمایه خود هستند. برای سهولت دسترسی شما عزیزان، ماشین حساب ماینینگ برای محاسبه سود استخراج بیت کوین و رمزارزها به زبان فارسی توسط رمزارز نیوز راه اندازی شده است. شما می‌توانید میزان درآمد ماهانه، مدت زمان بازگشت سرمایه و همچنین میزان سوددهی ماینینگ خود را به صورت کامل محاسبه نمایید. دقت داشته باشید که پارامترهای سختی شبکه، پاداش هر بلاک و قیمت فعلی هر رمزارز به دلار توسط کاربر قابل تغییر نیست و بصورت اتوماتیک بروز می‌گردد. پارامتر نرخ هش و مصرف دستگاه، جز پارامترهای دستگاه ماینر شما می‌باشد

توجه داشته باشید چنانچه برای مثال شما از 5 دستگاه ماینر از یک نوع خاص استفاده نمایید، باید سود حاصل از استخراج یک دستگاه را 5 برابر کنید. هزینه برق به تومان بسته به قوانین و محل استخراج، می‌تواند متفاوت باشد. کارمزد استخر نیز جز پارامترهای استخر استخراجی است که ماینرها به آن متصل هستند و توسط آن استخر، اعلام می‌شود. پس از وارد کردن پارامترها در جدول، سود حاصل از استخراج مربوط به 1 ماه را مشاهده می کنید. ضمنا در جدول پایین تر، می تواتید محاسبات روزانه، هفتگی ماهانه و سالانه را به طور دقیق و مفصل مشاهده کنید.

ماشین حساب استخراج بیت کوین

دیدگاه خود را ثبت کنید

102 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

سلام.
ماشین حساب درمورد دوج کوین درست کار نمیکنه. دستگاه l3++ ماهانه ۶۲۰ دوج استخراج میکنه ولی ماشین حساب شما میزنه ۱۵۵۰ دوج.ممنون میشم پاسخ بدین

سلام.ممنون بابت جواب دادن به سوالم.خودتون چی پیشنهاد میدید برای خرید ماینر.زیاد گرون نباشه و مصرف برقشم مناسب باشه و شک برانگیز تویی این بگیرن ببند نباشه.بوجه خریدم کمه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید🙏🙏🙏

سلام.خسته نباشید.میخوام ماینر بگیرم بین این دو مدل کدوم پیشنهاد میشه
S9j
E9.3

دستگتاه ماینر s9 طرفدارای بیشتری داره و بیشتر استفاده میشه. اما در کل هر دو مدل یکم قدیمی شدن و مدل های جدیدتر بازدهی بیشتری دارن

سلام.خسته باشید.میخوام ماینر بگیرم بین این دو مدل کدوم پیشنهاد میشه
S9j
E9.3

الان همه میگن کارت rx580 ماهی ۱۰۰ دلار درمیاره پس چرا ماشین حساب میزنه ۶۰ دلار

سلام ادمین این ماشین حساب به روز هست با توجه به سخی شبکه؟؟من میخوام gpu radeon rx 580 بگیرم در بدترین شرایط چه مقداری ماهانه درآمدشه؟؟؟

تا کی میشه اتریوم ماین کرد؟اگه من هزینه کنم دستگاه ++L3 برای استخراج اتریوم بگیرم واقعا ماهی ۲۸ تومن در آمد داره؟حالا جدا از بحث نوسان قیمت اتریوم در حال حاضر

اطلاعات سایت اصلا به روز نیست

میزان درآمد اصلی.الان مثلا کارت گرافیک rx 580 ماهی ۱۰۰ دلار درمیاره ولی ماشین حساب میزنه ۶۸ دلار

سلام وقتتون بخیر
اخرین جایی که خوندم استخراج هر اتریوم در ماه نیاز به ۷۰۰m/h داری
جدیدا سختی شبکه بیشتر شده و نیاز بهm/h بالاتر داریم؟

سلام ماینر A3 آیا منسوخ شده و دیگه سیا کوین نمیزنه من هرچی ب استخر وصل میشم چند دقیقه تراشه میزنم بعد غیر فعال میشه اگه امکانش هست برای کانفینگ ی شماره تماس بدید که برام وصلش کنید ممنونم

سلام

در ماشین حساب، تعرفه برق متوسط صادراتی ۹۶۵ تومان اعلام شده. به نظرتون کم اعلام نشده؟ مگر متوسط نرخ برق صادراتی ۷ سنت نمی باشد؟

سلام نرخ دلار متغیره خودتون هم میتونین نرخ برق رو تغییر بدین و وارد کنین.

سلام
باحدود ۲۰ تا ۳۰ تومن چه کارتهایی برای استخراج اتریوم میشه خرید؟؟؟

سلام
خسته نباشید
میشه یه سایت یا مقاله معرفی کنید که ارزهای جدید و ارزان قیمتی که میشه با ریگ کارت گرافیک اتریوم استخراج کرد؟
به امید روزی که قیمت این ارزها پمپ بشه
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

داخل سایت رمزارز لیست مقالات ارزهای دیجیتال و آلت کوین ها رو ببینید معمولا تمامی جزئیات مربوط به هر یک از اونها در این مقالات وجود دارن

سلام. یه گزینه اضاف کنید که بشه تعداد دستگاه هم گذاشت.
مثلا بزنیم ۳ دستگاه f1 .
ممنون

سلام . خسته نباشید ، با تشکر از شما . خواستم بدونم آیا دستگاه E3 در حال حاضر توانایی استخراج اتریوم را دارد یا نه ؟

سلام . انت ماینر E3 جزو بهترین دستگاهها برای استخراج اتریوم هست

با سلام
چرا در نوار ابزار انتخاب دستگاه در استخراج اتریوم کارت گرافیک های همچون ” NVIDIA GeForce RTX 3090 و NVIDIA GeForce RTX 3080 ” وجود نداره ؟ ممنون میشم اونا رو هم وارد کنید

با سلام
به توجه به شرایط الان و اینده ارزهای دیجیتال
به نظرتون بگردم دنبال دستگاه A11 pro Inosilicon یا نه
مقرون به صرفه هست با توجه به قیمت بالاش و ریسک خرابی دستگاه
امار خرابی این برند بالاست ؟
تعمیر میشن؟
با توجه به قیمت بالای این دستگاه توی بلند مدت ریگ کارت گرافیک ۳۰۹۰ با درامد کمتر منطقی تره یا نه

با سلام
میخواستم بدونم این مدل دستگاه rx580 8gموجود هست و برای استخراج اتریوم مناسب و همین اطلاعات جدول یا خیر و قیمت همون قیمت داخل جدول است و اخر اینکه دستگاه آک هست یا خیر و چطور تحویل میدین ممنون

این ماشین حساب با کارکرد جدید شبکه اتریوم فرق میکنه ، شبکه اتریوم پاداش رو خیلی کم کرده

با چه مدلی ماین میکنی؟ من ۵۸۰ ماین میکنم درآمدش همین قدره

سلام و خسته نباشید
چطوری میتونم ارز (digibyte (dgb رو استخراج کنم و الگوریتمش با بیت کوین یکی هست همون sha256
با دستگاه اسیک میخوام ماین کنم ولی نمیدونم میشه یا نه و با چه دستگاهی و چه میزان سود تقریبی داره
ممنونم

سلام، خسته نباشید 🙂🎈
ببینید چی پیدا کردم 😀
https:// xmrig. com/benchmark
بیشتر به درد مونرو باز ها میخوره 😁

سلام، خسته نباشید.🥰
چرا بعضی از کارت ها مثل NVIDIA GeForce RTX 3090 و NVIDIA GeForce RTX 3080 توی ماشین حساب اتریوم نیست، اما توی لیست ماینر ها هست؟🙄
ممنون میشم این دو کارت و کارت های دیگه رو به ماشین حساب اضافه کنید.🎈

سلام، خسته نباشید.
اگر امکانش هست برای مونرو cpu های بیشتری توی لیست ماشین حساب قرار بدین.
ممنون.

ببخشید دوتا از این مدل کارت گرافیک جواب کارم میده
NVIDIA RTX 2080 Ti

سلام ببخشید برای استخراج زِکش
چه کارت گرافیکی خووبه اگه چندتا مدل بگید ممنون میشم
چندتا کارت گرافیک جواب میده ریگ درست کنم یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش 4 ماه پیش توسط فرشاد

سلام
میخام با کارت گرافیک استخراج کنم بهترین مدلی که شما پیشنهاد میکنی رو میشه بگید ممنون میشم

سلام
وقت بخیر
رم کامپیوتر و سی پی یو اهمیت داره یا فقط کارت گرافیک مناسب کفایت می کنه واسه اینکه یک کارت گرافیک r5700xt روی سیستم بزارم پاور چند وات بزارم؟

سلام.محاسبات براي استخراج به صورت ۲۴ ساعته هست؟

سلام، خسته نباشید.
برای محاسبه هش ریت و سود استخراج کارت گرافیک هایی که توی لیستتون نیست باید چیکار کنیم؟!
به عنوان مثال کارت گرافیک Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G برای ارز اتریوم چه طور هش ریت و سودش حساب میشه؟!
ممنون.

سلام
با سرمایه ۸۰ ملیون چه دستگاهی میشه خرید و سود ماهیانش چه مقدار هست

سلام میخوام با سی پی یو core i9 10100 استخراج کنم هش ۱۹۲ میشه خوبه

سلام میخواستم بدونم یه دستگاه s11 با برق صنعتی چقدر طول میکشه تا بازگشت سرمایه رو کامل کنه در ضمن اگر جایی رو سراغ دارید برای خرید حضوری دستگاه و آموزش راه اندازی بهم معرفی کنید ممنون

آخرین ویرایش 5 ماه پیش توسط مهبد

سلام الان بهترین سرمایه گذاری برای ماینر با حدود ۳۰۰میلیون تومان در منطقه سردسیر و برق صنعتی تولیدی رو میفرمایید ،ممنونم

خب گفتید لات زدن و درآمد های ناچیز دست نست و حتی ماینر ابری هم قال اعتماد نیست
ماینر NVIDIA GeForce RTX 3090 , قیمت۷۵ میلیونی که اصل پول بعد ۱۸ ماه
و ماینر Bitmain Antminer S19 Pro هم از۱۷۰ میلیونتا ۲۲۰ میلیون که از ۱۰ ماه تایک سال اصل پول برمیگرده اونم با احسابعدم رکود بازار دیجیتال و دلار
خب و درآمد و سرمایه گذاری امن این بخش چی جوریاست
این آموزش ها به چه کار و درآمدی میاد
وآا فقط این آموزش ها فقط وقت و هزینه از آدم میگیره یا واقعا کار میکنه
فقط یک توضیح کامل و مفید برای کسب درآمد

خیلیییییییییییییییییییی کلی بود ونتونستم….

خرید وفروشها داخل ایران فکر نمیکردم اینقدر زیاد باشه
سایت های فروش ماینر خیلی زیادن
ماشاالله Bitmain Antminer S19 Pro هم از۱۷۰ میلیونتا ۲۲۰ میلیون گذاشتن

قیمت Bitmain Antminer S19 Pro چند؟

ماینر NVIDIA GeForce RTX 3090 (*) که به عنوان بهترین ماینر معرفی شده قیمتش به نرخ امروز چند دلار و تومان هست؟

یعنی با این حساب روزانه همین دستگاه۵.۸ دلار کسب میکنه که حدود بازگشت اصل پول۱۸ ماه هست و بعد اون وارد درآمد میشیم؟

امکان خرید و سفارش ماینر به چه صورت هست؟

ببخشید آموزهای شما بر حسب استخراج ماینری هست اونم به صورت سخت افزاری
پس نحوه خرید و نصب وراه اندازی از سایت رو هم آموزش میدین
فقط یک سوالامکان خرید از جانب مااون هم با یک قرارداد با شرکت شما به این صورت کههزینه خرید و نگهداریرو بهتون بدیم و مستقیم سود خالص رو کسب کنیم وجود داره یعنی تقریبا شبیه کار ماینرهای ابری که مزارع ماینر دارن
اما نوع ایرانیش

مونرو واقعا خوبه…
من. خی لی ییی را ضیم ازش

قیمت ماینر چنده؟

ماشین حساب چرا کار نمیکنه؟

برق خورشیدی مرقوم به صرفه است برای استخراج؟

ماینر خوب چی هست واسه اتریوم؟

نرخ برق کارگاه نجاری رو از کجا پیدا کنم؟

باسلام علت اینکه برای محاسبه سود اتریوم درماشین حسابتون برای ماینر A10pro..500mhدرآمد اصلی ماهیانه بعضی روزها میزنید زیر یک اتریوم ولی بعضی روزها تانزدیک دواتریوم حساب میکنه..خواستم اگر میشه علت این تفاوت قیمت را برام بفرمایید..

باسلام..من برق خونگی دارم ۱۵ آمپر کنتوری بنظرشما من دوتاs19proبگیرم یا دوتاA10pro.ممنون از لطفتون

سلام . محاسبه گر سایت عالی و دقیق بود. ایول. یه راهنمایی میخاستم.
من دستگاهم F3 هست . برند چیتا. یکی از هشبردهاش سوخته دو بار هم تعمیر کردم باز خراب میشه.
بنظرت بفروشم دوتا s9 بگیرم جاش بهتر نیست؟ و اینکه حدودا چند میخرن الان؟

سلام
بنظر شما aladdin t1 32th/s بخرم یا antminer s9j 12.5th/s
لطفا اگر کسی استفاده کرده بهم بگه

Innosilicon A10 ETHMaster (365Mh) قیمتش چنده آیا تو ایران هست چون ماشین حسابش با برق صنعتی خوب درآمد داره یا دستکاهInnosilicon A10 ETHMaster (500Mh) طوری که ماشین حساب حساب می‌کنه با این دستگاه استخراج اتریوم خیلی به صرفه تر از بیت کویین هست

البته از سایت علی بابا چین هم قیمت بگیر چون ارزونتره اگه خواستی بهم ایمیل بزن تا بهت بگم واسه خرید از چین چکار بکنی
Mekh918@gmail

آخرین ویرایش 8 ماه پیش توسط میثم

قیمت اس ۱۹ پرو چنده

سلام با برق خانگی ماشین حسابتون حساب نمیکنه چرا

سلام مجاسبه گر شما قیمت برق رو درست حساب نمیکنه. ۱۰۰۰ وات با هر وات ۹۰ تومن رو نشون میده ۶۴ هزار تومن. در حالی که میشه ۹۰ هزار تومن. اگه رسیدگی کنید درست نشون بده ممنون میشم. یا اگه من جایی چیزیو جا انداختم توضیح بدید ممنون میشم