ماشین حساب ماینر بیت کوین و اتریوم ⛏️

بیت کوین

اتریوم

Ethereum mining calculator powered by https://99bitcons.com

بیت کوین

اتریوم

Ethereum mining calculator powered by https://99bitcons.com

آموزش استفاده از ماشین حساب ماینر بیت کوین و اتریوم

 

 

در ماشین حساب ماینر چند پارامتر وجود دارد که بعضی از آنها به صورت خودکار به روز می‌شوند و بعضی را نیز شما باید با توجه به دستگاه ماینر و هزینه برق مورد استفاده تان وارد کنید. در این قسمت این پارامترها را بررسی کرده و روش وارد کرد هر یک را نشان می‌دهیم:

نرخ هش: به معنی سرعت دستگاه ماینر شماست. چنانچه نرخ هش دستگاه خود را نمی‌دانید می‌توانید از بخش بهترین دستگاه ماینر و استخراج اتریوم نرخ هش و مصرف دستگاه های ماینر مختلف را مشاهده کنید.

سختی شبکه: میزان سختی استخراج بیت کوین و اتریوم به صورت خودکار و لحظه ای تنظیم می‌شود.

قیمت فعلی: قیمت فعلی بیت کوین و اتریوم به صورت خودکار تنظیم می‌شود.

زمان هر بلاک: به معنی مدت زمان لازم برای استخراج هر بلاک از شبکه بیت کوین یا اتریوم است. این مقدار نیز به صورت خودکار تنظیم می‌شود.

مصرف دستگاه به وات: میزان برق مصرفی دستگاه شماست. چنانچه نرخ هش دستگاه خود را نمی‌دانید می‌توانید از بخش بهترین دستگاه ماینر و استخراج اتریوم نرخ هش و مصرف دستگاه های ماینر مختلف را مشاهده کنید.

هزینه برق مصرفی به تومان: هزینه هر کیلووات ساعت برق مصرفی است که دستگاه شما از آن استفاده می‌کند.

سود استخراج (ماینینگ) چگونه محاسبه می‌شود؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که فقط به افرادی اهدا می‌شود که معادلات ریاضی مشخصی را حل می‌کنند! به فرایند حل این معادلات اصطلاحا “ماینینگ” یا استخراج گفته می‌شود. همچنین به افرادی عمل ماینینگ را انجام می‌دهند ماینر یا استخراجگر می‌گویند. یعنی بیت کوین، بر خلاف ارزهای سنتی (مثل دلار و یورو) که توسط بانک‌ها چاپ می‌شوند، به افرادی تعلق می‌گیرد که توسط دستگاه‌های استخراج (دستگاه ماینر) اقدام به ماینینگ بیت کوین می‌کنند.

پس ماینینگ یک سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال است. برای ورود به این سرمایه گذاری، ماینرها باید هزینه و درآمد خود را محاسبه کنند تا در نهایت بتوانند تخمین بزنند که در هر لحظه، انجام ماینینگ مفید است یا ضرر دِه!

هزینه هایی که یک ماینر باید بپردازد کم نیست! از هزینه خرید دستگاه ماینینگ گرفته تا هزینه برق مصرفی و مودم و غیره. همچنین درآمدی که یک ماینر دارد به شاخص های زیادی وابسته است. برای مثال قیمت ارز دیجیتال استخراج شده، سختی شبکه و موارد دیگر. بنابراین برای محاسبه سودآوری ماینینگ، باید ابتدا در مورد آن مطالعه و کسب دانش کرد زیرا هر سرمایه گذاری بدون بررسی احتمالا به شکست خواهد انجامید.

یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار در این سرمایه گذاری، محاسبه درآمد خالص استخراج است. یعنی اینکه هر دستگاه ماینر با توجه به هزینه برق مصرفی، چقدر درآمد دارد. محاسبه سود استخراج آنقدر مهم است که ماینرها با توجه به هزینه برق و قیمت فروش ارزهای استخراج شده، گاهی تمام دستگاه‌های خود را خاموش می‌کنند و بعد از مدتی دوباره راه اندازی می‌کنند.

محاسبه سود استخراج در رمزارز نیوز

ماشین حساب استخراج بیت کوین یا ماشین حساب سود استخراج(ماینینگ)، ابزاری کارآمد برای محاسبه درآمد ماینرهای مختلف است. با توجه به علاقه‌ی شدیدی که این روزها نسبت به بیت کوین و استخراج رمزارزها وجود دارد، مردم به دنبال راهی آسان برای محاسبه درآمد حاصل از استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها و مدت زمان بازگشت سرمایه خود هستند. برای سهولت دسترسی شما عزیزان، ماشین حساب ماینینگ برای محاسبه سود استخراج بیت کوین و رمزارزها به زبان فارسی توسط رمزارز نیوز راه اندازی شده است. شما می‌توانید میزان درآمد ماهانه، مدت زمان بازگشت سرمایه و همچنین میزان سوددهی ماینینگ خود را به صورت کامل محاسبه نمایید. دقت داشته باشید که پارامترهای سختی شبکه، پاداش هر بلاک و قیمت فعلی هر رمزارز به دلار توسط کاربر قابل تغییر نیست و بصورت اتوماتیک بروز می‌گردد. پارامتر نرخ هش و مصرف دستگاه، جز پارامترهای دستگاه ماینر شما می‌باشد. توجه داشته باشید چنانچه شما برای مثال، از 5 دستگاه ماینر از یک نوع خاص استفاده نمایید، باید پارامتر نرخ هش و مصرف دستگاه را در این ماشین حساب، 5 برابر واحد وارد نمایید. هزینه برق به تومان بسته به قوانین و محل استخراج، می‌تواند متفاوت باشد. کارمزد استخر نیز جز پارامترهای استخر استخراجی است که ماینرها به آن متصل هستند و توسط آن استخر، اعلام می‌شود. پس از وارد کردن پارامترها در جدول، گزینه محاسبه سود استخراج را کلیک نمایید تا جدول سود استخراج بصورت روزانه، هفتگی و ماهانه برای شما نمایش داده شود.

ماشین حساب استخراج بیت کوین

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments