خرید Pepe بدون کارمزد
تو صرافی ارزپلاس میتونی پپه قورباغه و 200 رمزارز دیگه رو بدون کارمزد خرید و فروش کنی!

شروع

بهترین دستگاه‌های ماینر بیت کوین برای سال ۲۰۲۳

زمان مطالعه: 10 دقیقه

ماینر بیت کوین برای همه افرادی که در عرصه صنعت رمزارزها فعالیت می‌کنند، کلمه‌ای آشناست. ارتباط بین ماینر و بیت کوین به قدری نزدیک و عمیق است که گویی هیچ فاصله‌ای بین آنها نیست و ماینرها، این دستگاه‌های پر سر‌و‌صدا، فقط برای استخراج بیت کوین خلق شده‌اند و لاغیر. اصلا وقتی کلمه ماینر را می‌شنویم، ناخودآگاه به یاد بیت کوین می‌افتیم. به هرحال انتخاب بهترین ماینر بیت کوین رابطه مستقیمی با درآمد شما از استخراج دارد.

اما همانطور که می‌دانید، ماینرها بر اساس نوع برنامه‌ریزی خود قادر به هش یا بهتر است بگوییم استخراج یک یا چندین نوع کوین مختلف از جمله بیت کوین می‌باشند. قبل از شروع معرفی ماینرهای مورد بحث، بهتر است عوامل تمایز ماینرها نسبت به یکدیگر را بشناسیم. ما در این مقاله سعی داریم تا انواع ماینر بیت کوین را به شما معرفی کنیم و با هم به مرور ویژگی‌های این دستگاه‌ها بپردازیم. با ما همراه باشید:

عوامل تمایز ماینرها

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!

ثبت نام

هش‌ریت یا نرخ هش: قدرت پردازش دستگاه برای شناسایی یک هش خاص را هش‌ریت می‌گویند. به عنوان مثال هش ریت بیت کوین SHA-256 است و هر دستگاه ماینری که بتواند این هش را شناسائی کند، می‌تواند برای استخراج بیت کوین استفاده شود. هر چه نرخ هش بیشتر باشد، سرعت استخراج بیت کوین نیز بیشتر است.

قیمت: هر چه دستگاه ارزان‌تر باشد، هزینه‌های ابتدایی شما زودتر جبران می‌شود و اصطلاحاً نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بهبود پیدا می‌کند.
مصرف برق: در برخی شهرها و کشورها قیمت برق بسیار زیاد است و باید به دنبال کم‌مصرف‌ترین ماینرها بود. در طرف مقابل افرادی که به برق ارزان دسترسی دارند می‌توانند بدون توجه به مصرف برق به سراغ قوی‌ترین ماینرها بروند.

مقایسه بهره‌وری دستگاه‌ها نشان می‌دهد کدام ماینر برای شما درآمد بیشتری خواهد داشت. بهره‌وری از مقایسه هم‌زمان قیمت دستگاه، مصرف برق و نرخ هش به دست می‌آید. لزوماً دستگاه‌های گران‌تر یا قوی‌تر بهترین گزینه برای استخراج بیت کوین نیستند.

معرفی بهترین ماینرهای بیت کوین در سال 2023

در این بخش به معرفی چند نمونه از بهترین دستگاه های ماینر بیت کوین می‌پردازیم. توجه داشته باشید که در انتخاب این دستگاه‌ها تنها دو عامل نرخ هش و میزان برق مصرفی که 2 عامل اصلی در انتخاب دستگاه ماینر به شمار می‌روند، لحاظ شده و با توجه به لحظه‌ای بودن قیمت‌ها از درج قیمت خودداری کرده‌ایم.

در دنیای رمزارزها، شرکت‌های مختلفی اقدام به ساخت دستگاه استخراج بیت کوین کرده‌اند که از آن میان‌ما به معرفی محصولات تنها 5 شرکت بسنده کرده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با این شرکت‌ها و دستگاه‌ها با ما همراه باشید.

شرکت بیت‌مین از سردمداران عرصه ساخت ماینر به شمار می‌رود، تا جایی که نام محصولات این شرکت همیشه در صدر بهترین‌ها به چشم می‌خورد. S9, S9+, S17, T9 و T17 از جمله معروف‌ترین این دستگاه‌ها هستند.

انت ماینر اس 19 پلاس (Antminer S19+)

در حال حاضر محبوب ترین ماینر بیت کوین را می‌توان مدل Antminer s19 دانست. قدرت هش این دستگاه معادل 110 تراهش بر ثانیه است که با توجه به مصرف برق آن که حدود 3250 وات است، قدرت بسیار خوبی است.

حتما ببینید: لیست ماینرهای ASIC

انت ماینر اس ۱۷ پلاس (Antminer S17+)

قدرت هش این ماینر  (Antminer S17+) برابر با 73 تراهش بر ثانیه (73TH/S) و میزان برق مصرفی آن 2920 وات (2920W) است. این ماینر کم‌نظیر را می‌توان بهترین دستگاه استخراج بیت کوین در حال حاضر قلمداد کرد؛ چراکه با ایجاد تغییراتی در ساختار آن، صدا و همچنین دمای دستگاه کاهش یافته که به کاهش نوسانات در عملکرد دستگاه منجر شده است. از ویژگی‌های جالب این دستگاه می‌توان به حالت‌های مختلف میزان برق مصرفی اشاره کرد. میزان برق مصرفی این دستگاه در سه حالت توربو، متوسط و کم، قابل تنظیم است و البته که مقدار هش‌ریت این حالات با هم متفاوت خواهد بود.

انت ماینر اس ۱۷ پرو (Antminer S17 Pro)

در این (Antminer S17 pro) ماینر قدرت هش در حدود 53TH/S و برق مصرفی آن نیز 2094W است.

هر چند این دستگاه، عملکرد ضعیف‌تری نسبت به دستگاه قبلی دارد اما هنوز هم در بسیاری از فارم‌ها، این Antminer S17 Pro است که در حال استخراج بیت کوین است. دلیل این مسئله هم عدم عرضه گسترده S17+ در بازار‌های جهانی است.

این دستگاه از لحاظ حالات تنظیم برق مصرفی مشابه دستگاه قبلی است.

انت ماینر اس ۱۷ پرو

انت ماینر اس ۹ (Antminer S9)

دستگاه Bitmain Antminer S9 یکی دیگر از گزینه‌ها در لیست بهترین ماینر بیت کوین است. این دستگاه یک ماینر اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه به حساب می‌آید. مهم‌ترین نقطه ضعف این دستگاه صدا و نویز بسیار زیاد است. بنابراین برای محیط‌های شلوغ و مسکونی گزینه مناسبی محسوب نمی‌شود. سایر مشخصات اس ۹ عبارتند از:

 • نرخ هش: 14 تراهش بر ثانیه
 • مصرف برق: 1323 وات

انت ماینر تی ۱۹ (Antminer T19)

ماینر Bitmain Antminer T19 برای ایجاد تعادل بین هزینه و کارایی طراحی شده است. این دستگاه نرخ هش کمتری نسبت به اس ۱۹ پرو دارد. با این حال قیمت تی ۱۹ تقریباً نصف اس ۱۹ است و به همین دلیل به گزینه محبوبی بین ماینرها تبدیل شده است. دیگر ویژگی‌های این ماینر عبارتند از:

 • نرخ هش: 84 تراهش بر ثانیه
 • مصرف برق: 3150 وات

بهترین ماینر

انت ماینر تی ۱۷ پلاس (Antminer T17+)

این دستگاه (Antminer T17 +) با بهره‌مندی از قدرت هشینگ 64TH/S توانسته است نظر مخاطبان خود را جلب کند. ماینرهای T17+، مصرف برق 3200 واتی دارند و از آنجا که به صورت انبوه وارد بازار نشده‌اند، نمی‌توان به صورت قطعی در موردشان اظهار نظر کرد.

انت ماینر تی 9 (Antminer T9)

قدرت هش دستگاه Antminer T9 برابر با 11.5TH/s و میزان برق مصرفی حدود 1450W، باعث شده است تا برخلاف ماینر‌های T17 که نسبت به دستگاه‌های S17 از مقبولیت کمتری برخوردارند، دستگاه‌های T9، هم از نظر قدرت هش و هم از لحاظ میزان برق مصرفی نسبت به S9 عملکرد بهتری ارائه کرده‌اند. به همین جهت ما این دستگاه را به عنوان یک دستگاه قابل قبول در عرصه ماین بیت کوین معرفی کردیم. بطور کلی این سری از دستگاه‌های بیت‌مین (سریT) در رده دوم ماینرهای سودآور این شرکت محسوب می‌شوند.

شرکت دیگری که در این زمینه مشغول به فعالیت است، شرکت MicroBT است که نام واتس ماینر را برای دستگاه‌های خود برگزیده است. ماینرهای M20S و M21S ازجمله مشهورترین این دستگاه‌هاست.

واتس ماینر ام ۳۰ اس دابل پلاس (Whatsminer M30S++)

دستگاه Whatsminer M30S++ یکی از قدرتمندترین ماینرهای استخراج بیت کوین در جهان است. نرخ هش این دستگاه حتی از انت ماینر اس ۱۹ پرو هم بیشتر است. در نتیجه با این دستگاه سرعت استخراج به شدت افزایش پیدا می‌کند. قیمت گران و مصرف بالای برق مهم‌ترین چالش‌های این ماینر قدرتمند است. دیگر ویژگی‌های این ماینر به شرح زیر است:

 • نرخ هش: 112 تراهش بر ثانیه
 • مصرف برق: 3472 وات

ام ۲۰ اس (M20S)

دستگاه M20 S با میزان برق مصرفی: 3360W و قدرت هشینگ 68TH/s و همچنین قیمت پایین، می‌تواند رقیب جدی انت ماینر‌ها باشد.

ام ۲۱‌ اس (M21S)

دستگاه M21 S با قدرت 56TH/s و مصرف برق 3360W که جزء محبوب‌ترین دستگاه‌های مشتریان واتس ماینر بشمار می‌رود و همچنان در مزرعه‌های بیت کوین دیده می‌شود.

به یاد داشته باشید، در مقام مقایسه بین این دو دستگاه، ام 21 اس با توجه به قدیمی‌تر بودن این دستگاه نسبت به مدل ام20 اس از قدرت هش کمتری برخوردار است، اما میزان مصرف برق یکسانی با یکدیگر دارند.

شرکت اینوسیلیکون شرکت دیگریست که پا به این عرصه مهم نهاده است و همانند حریف‌های دیگر خود تابه حال از چندین مدل ماینر بیت کوین پرده‌برداری کرده است. در این میان مدل T3+ یکی از محبوب‌ترین های این برند است.

ماینر ام۲۱‌ اس (M21S)

تی ۳ پلاس (T3+)

 • قدرت: 52TH/s
 • میزان برق مصرفی: 2100W

همانطور که از نام دستگاه T3+ پیداست، این دستگاه مدل ارتقاء یافته T3 است و وزن مناسب و اشغال کم فضا از مزیت‌های آن محسوب می‌شود. مزایای بالای این دستگاه باعث شده است تا سازندگان آن از مدل بالاتر آن نیز رونمایی کنند و دستگاهی با قدرت 57TH/S را نیز تولید کنند.

شرکت دیگری که به معرفی دستگاه آن می‌پردازیم شرکت‌ای بنگ نام دارد. معروف‌ترین دستگاه این شرکت (Ebit E12+) است که از مشخصات زیر برخوردار است:

ای‌بیت ای‌۱۲ پلاس (Ebit E12+)

قدرت هش ای‌بیت ای‌۱۲ پلاس 50TH/s است و در مقابل 2500W برق مصرف می‌کند.

این ماینر نیز مانند دیگر ماینرهای سری E شرکت ای بنگ با قرار گرفتن در بین مدعیان استخراج بیت کوین، توانسته است به یک رقیب جدی برای انت ماینر‌ها تبدیل شود.

این دستگاه با وزنی حدود ۱۰ کیلوگرم و اندازه کوچک خود توانسته است تا مانند تی ۳ پلاس جای خود را در فارم‌های بیت کوین پیدا کند.

کنان؛ دومین تولیدکننده ماینر بیت کوین

شرکت Canaan با رونمائی از دستگاه آوالون‌ماینر ۱۰۶۶ رسماً برای انت ماینر‌ها خط و نشان کشید. مشخصات این دستگاه را در ذیل مشاهده می‌کنید:

 • قدرت: 50TH/s
 • میزان برق مصرفی: 3250W

اگر در منطقه زندگی شما قیمت برق مصرفی پایین است، این دستگاه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های شما برای استخراج بیت کوین باشد.

آوالون ماینر ۱۲۴۶ (AvalonMiner 1246)

برترین ماینر

اگر به دنبالی دستگاهی با نرخ هش بالا هستید، Canaan AvalonMiner 1246 می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. گرچه این دستگاه صدای بسیار زیادی تولید می‌کند اما می‌تواند فرآیند استخراج را با سرعت بالایی انجام دهد. مشخصات آوالون ماینر ۱۲۴۶ به شرح زیر است:

 • مصرف برق: 3420 وات
 • نرخ هش: 90 تراهش بر ثانیه

کانان آوالون ۶ (Avalon 6)

دستگاه Canaan Avalon 6 یکی دیگر از بهترین ماینر های بیت کوین است. این دستگاه نسبت به دیگر ماینرهای برتر نرخ هش کمتری دارد اما قیمت مقرون‌به‌صرفه آن باعث شده خریداران زیادی در بازارهای جهانی پیدا کند. مصرف برق و صدای این دستگاه نیز بسیار کمتر از ماینرهای قدرتمند و گران است. روند تولید آوالون ۶ مدت‌ها است که متوقف شده اما نسخه دست دوم این ماینر در وب‌سایت‌های خارجی با قیمت ۶۰۰ دلار به فروش می‌رسد. از دیگر مشخصات این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف برق: 1500 وات
 • نرخ هش: 3.5 تراهش بر ثانیه

دراگون مینت تی ۱

بهترین ماینر

یکی دیگر از بهترین ماینرهای جهان، Dragonmint T1 است. این دستگاه به شما اجازه می‌دهد بیت کوین را با مصرف انرژی نسبتاً کمی استخراج کنید. این ماینر توسط شرکت Halong Mining ساخته شده و توان پردازشی قابل قبولی هم دارد. دو شاخصه اصلی T1 عبارتند از:

 • مصرف برق: 1480 وات
 • نرخ هش: 16 تراهش بر ثانیه

ای بنگ ای بیت ای ۱۱ دابل پلاس (Ebang Ebit E11 ++)

ماینر Ebang Ebit E11 ++ گزینه خوبی برای افرادی است که به دنبال دستگاه‌های کارآمد و اقتصادی هستند. گرچه این دستگاه صدای زیادی تولید می‌کند اما توان پردازشی بالا و مصرف برق نسبتاً کمی دارد. دو مشخصه اصلی Ebang Ebit E11 ++ به شرح زیر است:

 • مصرف برق: 1980 وات
 • نرخ هش: 44 Th/s

مقایسه بهترین ماینرهای بیت کوین

در جدول زیر، جدیدترین و بهترین دستگاه‌های ماینر بیت کوین با هم مقایسه شده‌اند تا شما بتوانید برای انتخاب بهترین ماینر، مقایسه‌ای آسان داشته باشید.

مصرف برق قدرت هش مدل دستگاه ماینر

3250 W

110 Th/s

Antminer S19 Pro

2920 W

73 Th/s

Antminer S17+

2094 W

53 Th/s

Antminer S17 Pro

3200 W

64 TH/s

Antminer T17+

1576 W

12.5 Th/s

Antminer T9

3360 W

68 Th/s

M20S

3360 W

56 Th/s

M21S

2800 W

52 Th/s

T3+

2500 W

50 Th/s

Ebit E12+

3250 W

50 TH/s

Canaan 1066

1323 W

14 TH/s

Bitmain Antminer S9

3150 W

84 TH/s

Bitmain Antminer T19

3472 W

112 TH/s

Whatsminer M30S++

3890 W

90 TH/s

Canaan AvalonMiner 1246

1500 W

3.5 TH/s

Canaan Avalon 6

1480 W

16 TH/s

Dragonmint T1

1980 W

44 TH/s

Ebang Ebit E11 ++

حتما ببینید: ماشین حساب سود استخراج بیت کوین

نکته پایانی

آنچه گفته شد مروری بود بر نام و مشخصات دستگاه‌هایی که عنوان بهترین ماینر بیت کوین را با خود به یدک می‌کشند. فراموش نکنید که هر کدام از این دستگاه‌ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب هر یک از آنها به سلیقه و میزان سرمایه پیش‌بینی شده شما برای استخراج بیت کوین بستگی دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

22 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مصرف برق پایین بگیر بگیر هم نداره

اسمش ماینر هیلیوم UG65

سلام.با یک دستگاه ماینر هم میشه استخراج کرد ؟ واینکه مثلا قیمت یه دستگاه ۱۰۰ میلیون و درآمد ماهیانه ۳ میلیون برآورد شده.یعنی بالای ۳۳ ماه باید کار کنه تا پول خودش رو در بیاره؟وچه دستگاهی سریعتر هزینه کرد رو جبران میکنه و به سود دهی میرسه.ممنون

سلام. وقت بخیر
صفحه زیر میتونه خیلی کمکتون کنه:
https://ramzarz.news/mining-calculator/

از کجا بخریم؟

با توجه به اینکه خرید دستگاه های ماینر، امری تخصصی و نیازمند داشتن دانش و اطلاعات در این زمینه است، حتما با افراد با اطلاعات و تجربه در این حوزه مشورت نمایید.

سلام داشای گل

ممنون از مقاله خوبتون

سلام میشه ی دستگاه خوب با مصرف برق پایین معرفی کنین

T2T hm 30th/s

سلام

با این بگیربگیر توی ایران ریسک خرید ماینر زیاده

برید به این ادرس سایت فری بی تی سی بیت کوین رایگان بگیرید

روزی ۷ بار در قسمت FREE BTC دکمه rool میزنی کلی بیت کوین رایگان گیرت میاد

هر روز هفت بار بری توی سایت فقط ۱۰ دقیقه وقتت میگیره

من بعد یک ماه مبلغ ۰.۰۵۵ BTC جمع کردم که میشه ۱۶ میلیون تومان

قابل برداشت ۰.۳ استش که میشه ۸۹ میلیون تومان

یعنی یه چرندی نوشتی که کرک و پرم ریخت ، دیگه از این مطلب چرت تر نشنیدم.

سلام

اومدی اینجا داری چونه میزنی که زیر مجموعه جمع کنی
بعدم این بت کویین فری بعد از استخراج واریز نمیکنه به ولت
کمی شرافت داشته باید
برای گرفتن زیرمجموعه و رهایی از این بند بقیه را به دام نندازید

این که شما میگی با هر بار رول زدن۰.۰۰۰۰۵بهت بیشتر نمیده با یه حساب سرانگشتی حدود ۴ سال طول میکشه تا بتونی به حد نصاب برسی جونم

این سایتها فقط عمر و وقت و شارژ و بینایی و زندگی انسان رو تلف میکنند.ماینرهایی هست که اندازه یه شارژر موبایل برق مصرف می‌کنند.ارزون هم هستن.الان ۱۷۵۰۰ ولی باید مجموعه باشه.خودم ۵تا خریدم و یه مجموعه درست کردم.اگه توی شهرتون کسی هم باشه که به هم وصل بشین درآمد بیشتر.هرچه تعداد بیشتر درآمد بیشتر.غیرقانونی هم نیست چون برقی مصرف نمی‌کنه

منم تا یجاییش پیش رفتم وری از یه جایی به بعد اصلا دیگه باز نمیکردم سایتشو و دیگه نشد کاری کنم اصلا باز نمیکرد سایتو برای همین ولش کردم چرته

سلام وقت بخیر بدونه فیلتر یا فیلتر

اره اخر هفته هم پولتو میخورن و دیگه دستت به هیچ جا بند نیست😏

پنیر مفت فقط تو تله موشه..

سلام.ماینر حکمه همین دستگاه ای تی امو داره؟

نه ماینر دستگاهیه که ارز دیجیتال تولید میکنه

بله دوست عزیزم کار اصلیش جابجایی ارز هستش تو هر چند جابجایی یک بلاک بیت هم اضافه میکنه.
اما کار اصلیش و درآمدش از کارمزد جابجایی بیت کون به دست میاد