لیست سایت های اسکم بیت کوین و ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 17 دقیقه

مقدمه

رمزارز برای بسیاری از افراد هنوز مفهومی گیج‌کننده است. همین مسئله باعث می‌شود که بسیاری از کلاهبرداران بتوانند به این افراد به عنوان یک هدف ایده آل نگاه کنند. با این حال، رمزارز آن قدر هم مفهوم پیچیده‌ای نیست و با کمی دانش می‌توانید خود را در برابر کلاهبرداری‌های زیادی که در این زمینه وجود دارد، محافظت کنید. سایت های اسکم بیت کوین یکی از معروف‌ترین روش‌های کلاهبرداری در دنیای اینترنت از طریق رمزارزها هستند. روش‌های بسیار زیادی نیز برای کلاهبرداری در این زمینه وجود دارد. هر چند هنوز برخی معتقدند بیت کوین یک شرکت هرمی و کلاهبرداری مدرن است!! ولی در این مقاله به بررسی سایت‌های اسکم و کلاهبرداری می‌پردازیم که باعث بدنامی بیت کوین شده‌اند.

از آن جایی که امکان پیگیری قانونی علیه کلاهبرداری در زمینه رمزارزها به سادگی وجود ندارد، شناخت نسبت به اسکم بیت کوین بسیار مهم است. در این مطلب قصد داریم مروری بر سایت های اسکم بیت کوین داشته باشیم تا آن‌ها را به خوبی بشناسید. شما می‌توانید از این اطلاعات استفاده کنید تا هم با انواع کلاهبرداری آشنا شوید و هم در دام این کلاهبرداران نیفتید.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!

دریافت جایزه

اسکم بیت کوین چیست؟

اسکم بیت کوین به کلاهبرداری از طریق گول زدن کاربران به روش‌های مختلف انجام می‌شود. برخی از کلاهبرداران اقدام به راه اندازی صرافی‌های قلابی می‌کنند و اطلاعات حیاتی برای دسترسی به کیف پول بیت کوین کاربران را از آن‌ها می‌خواهند و سپس آن را ذخیره می‌کنند تا از آن سواستفاده کنند. روش‌های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

روش‌های مورد استفاده سایت های اسکم بیت کوین

فیشینگ

اولین روش کلاهبرداری موجود در لیست موردی است که شاید شما از قبل با آن آشنا باشید، زیرا از این طریق برای هدف قرار دادن مشتریان بانک‌های بزرگ نیز استفاده گسترده‌ای شده است.

این نوع کلاهبرداری که به عنوان “فیشینگ” شناخته می‌شود، هنگامی انجام می‌شود که نامه الکترونیکی دریافت می‌کنید که گویا از طرف بانک شماست (یا در مورد بیت کوین، از ارائه دهنده کیف پول بیت کوینی خود نامه‌ای الکترونیکی دریافت می‌کنید). این ایمیل حاوی لینکی است که شما را به سایتی می‌برد که تقریباً مورد اعتماد به نظر می‌رسد و قرار است با آن مبادله انجام بدهید اما در واقع یک سایت کلاهبرداری است.

هنگامی که جزئیات حساب خود را در این صفحه غیر رسمی وارد می‌کنید، کلاهبرداران همه چیزهایی را که برای ورود به حساب واقعی شما و سرقت وجوه شما لازم است در دست دارند و از آن سو استفاده می‌کنند.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری فیشینگ

 • برای اطمینان از معتبربودن این آدرس، URL مورد نظر را چندبار بررسی کنید.
 • بر روی پیوندهای مشکوکی که برای شما ایمیل شده‌اند، کلیک نکنید.
 • هرگز کلید خصوصی خود را فاش نکنید.

صرافی‌ها و کیف پول‌های قلابی

یکی از روش‌هایی که کلاهبرداران استفاده می‌کنند، راه اندازی سایت های اسکم بیت کوین است که به صورت غیرواقعی خدمات صرافی‌ها و کیف پول‌ها را ارائه می‌دهند. در مواجهه با این سایت‌ها همانند کلاهبرداری فیشینگ، مراقب مبادلات جعلی بیت کوین باشید. ممکن است آنها مانند یک صرافی معتبر به شما خدمت رسانی کنند، اما صرفاً به دنبال جلب نظر شما باشند تا بتوانند اطلاعات حیاتی شما را به دست آورند. برخی از کاربران با پیشنهادات تبلیغاتی که به نظر نمی‌رسد صحیح باشند، گول می‌خورند. برخی دیگر از این صرافی‌ها کاربران را برای ایجاد حساب کاربری و واریز وجه تحت فشار قرار می‌دهند و حتی ممکن است برای کسانی که مبالغ بیشتری را واریز کنند که به نوعی یک پاداش برای گول زدن شما باشد. اما پس از استفاده از کوین‌های شما به ناگهان خدمات خود را قطع کنند و آن وقت بفهمید که تمامی سرمایه شما از دست رفته است.

سایر کلاهبرداران توجه خود را روی ایجاد برنامه‌های کیف پول کاملاً پیچیده و جعلی متمرکز کرده‌اند که پس از بارگیری در تلفن هوشمند کاربر، می‌توانند برای سرقت جزئیات مهم حساب مورد استفاده قرار گیرند. این برنامه‌ها حتی در فروشگاه‌های رسمی و قانونی مانند Google Play در دسترس هستند، بنابراین قبل از دانلود آن‌ها توجه داشته باشید که معتبر باشند.

سایت های اسکم بیت کوین

نمونه‌هایی از صرافی‌ها و کیف پول‌های فیک

BitKRX

یکی از سایت های اسکم بیت کوین معروف BitKRX بود. در دسامبر سال 2017، جامعه بیت کوین و مقامات کره جنوبی کشف کردند که یک صرافی با نام BitKRX برای کلاهبرداری ساخته شده است. این صرافی با حضور در بورس و جا زدن خود به عنوان شعبه‌ای از KRX، که یک بستر تجاری بزرگ و معتبر است، توانست میلیون‌ها کاربر را به دام بیندازد.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری صرافی‌ها و سرویس دهندگان جعلی کیف پول

 • با صرافی شناخته شده و محبوب کار کنید.
 • قبل از ایجاد حساب کاربری در مورد هر صرافی یا سرویس ارائه دهنده کیف پول، تحقیق کنید تا بفهمید تیم پشت پرده آن کیست؟ شرکت در کجا ثبت شده است؟ آیا نقدهای موثقی از سایر کاربران در تأیید مشروعیت آن سایت وجود دارد؟
 • به خودتان اجازه ندهید که در واریز وجه یا ارائه اطلاعات شخصی تحت فشار قرار بگیرید.
 • برنامه‌ها و نرم افزارها را از ارائه دهندگان و صرافی‌ها و کیف پول‌های قانونی بارگیری کنید تا احتمال خطر کلاهبرداری کاهش پیدا کند.

برنامه‌های Poloniex جعلی

Poloniex یک صرافی رمزارز، برجسته و قانونی است. با این حال، در سال 2017 این صرافی هدف کلاهبرداری پیشرفته‌ای قرار گرفت که حداقل سه برنامه کلاهبرداری تجاری Poloniex را در لیست فروشگاه Google Play کم‌ اعتبار کرد.

دو مورد از برنامه‌ها، “Poloniex” و “Poloniex Exchange”، بیش از 5،500 بار قبل از خارج شدن از فروشگاه بارگیری شدند. این برنامه‌ها از کاربران Poloniex می‌خواستند اعتبارنامه حساب خود را وارد کنند، از این طریق کلاهبرداران راهی برای انجام معاملات به نمایندگی از کاربران و حتی قفل کردن حساب قربانیان از دست خودشان پیدا کردند.

ترفندهای سنتی

اگر چه رمزارز مفهومی جدید است، اما هنوز تعداد زیادی کلاهبردار با استفاده از ترفندهای قدیمی می‌توانند تعداد زیادی از کاربران را گول بزنند و سرمایه آن‌ها را به دست بیاورند. مثال کلاسیک این نوع کلاهبردای‌ها، یک تماس تلفنی یا ایمیل ناخواسته از طرف کسی است که ادعا می‌کند از طرف یک IRS تماس گرفته است. این شخص سعی خواهد کرد تا شما را متقاعد کند که بدهی‌هایی به IRS دارید و باید آن را پرداخت کنید و اگر مبلغ مشخصی از Bitcoin را در اسرع وقت به آنها انتقال ندهید، با اقدام قانونی مواجه خواهید شد.

کلاهبرداری به روشی موسوم به “شاهزاده نیجریه” یکی دیگر از این نوع کلاهبرداری‌های سایت های اسکم بیت کوین است و چندین بار در دنیای رمزارز مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین اگر تا به حال با کسی خارج از کشور صحبت کردید و به شما قول داد که مبلغ زیادی ارز دیجیتال را به شما پرداخت می‌کند و در ازای آن باید به آن‌ها کمک کنید وجوه خود را به خارج از کشور منتقل کنند، از عقل خود استفاده کنید و بدانید که قصد دارند از شما کلاهبرداری کنند. هیچکس چیزی را که میلیون‌ها دلار ارزش دارد به صورت رایگان به شما نمی‌پردازد.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری‌های قدیمی

 • پیش از انجام هر کاری به آن به خوبی فکر کنید و جوانب را بسنجید.
 • به ایمیل‌های مشکوک یا تماس‌های تلفنی غریبه‌ها اعتماد نکنید.

سایت های اسکم بیت کوین

روش شناسایی سایت های اسکم بیت کوین

مطمئن نیستید که یک وب سایت برای کلاهبرداری راه اندازی شده است یا خیر؟ در ادامه چک لیستی برای شناسایی سایت های اسکم بیت کوین در اختیار شما قرار داده شده است.

پروتکل https

اولین قدم برای شناسایی میزان امنیت سایت بیت کوین این است که ببینید آدرس آن با https (نه http) شده است یا خیر. اگر آدرس به جای “https” با “http” شروع شود، داده‌هایی که به وبسایت می‌فرستید ایمن نیست و احتمالا سایت موردنظر در حال کلاهبرداری است. یکی دیگر از راه‌های شناسایی پروتکل https این است که علامت قفل روی نوار آدرس مرورگر مشاهده کنید. این مسئله نشان می‌دهد که ارتباط ایمن است.

آدرس URL

 یکی دیگر از راه‌های شناسایی سایت های اسکم بیت کوین این است که ببینید آیا URL وب سایت دارای خطاهای املایی قابل توجه است؟ اگر چنین است، آن سایت می‌تواند جعلی باشد. اگر نوشته‌های سایت دارای گرامر بد، عبارات ناخوشایند یا اشتباهات املایی است امکان این که سایت اسکم باشد وجود دارد. این مسئله لزوماً کلاهبرداری را نشان نمی‌دهد، اما به این معنی است که باید با احتیاط عمل کنید.

ادعاهای غیرمنطقی

یکی دیگر از راه‌های شناسایی سایت های اسکم بیت کوین ادعاهای غیرمنطقی سایت است. آیا وب سایت قول بازگشت غیر طبیعی کوین را می‌دهد؟ (به عنوان مثال، آیا ادعا می‌کند که شما می‌توانید سرمایه خود را دو برابر کنید؟) این مسئله یک شاخص مشترک برای کلاهبرداری است چراکه بسیاری از مردم با این جملات گول می‌خورند.

بخش معرفی

 یکی دیگر از روش‌های شناخت سایت های اسکم بیت کوین نگاه به بخش معرفی سایت ها است. آیا صفحه “درباره ما” وجود دارد؟ آیا اطلاعات اعضای واقعی شرکت را می‌توان دید؟ آیا این صفحه جزئیاتی درباره مکان ثبت شرکت در اختیار شما قرار می‌دهد؟ اگر اطلاعات کمی در مورد خود شرکت و نحوه کار کردن آن در این صفحه وجود دارد، احتمال این که سایت اسکم باشد بسیار زیاد است.

پیوندها

شناخت لینک‌ها و پیوندها یکی دیگر از راه‌های شناخت سایت‌های معتبر هستند. ببینید آیا وب سایت‌های معتبر به این سایت پیوند دارند؟ اگر چنین باشد، این سایت می‌تواند قابل اعتماد محسوب شود و کلاهبرداری نخواهد کرد.

نظرات کاربران

یکی از مفیدترین راه‌های شناخت سایت های اسکم بیت کوین استفاده از نظرات کاربران فعال در حوزه بیت کوین است. ببینید سایر کاربران درباره وبسایت چه می‌گویند؟ آیا نقدهایی منفی وجود دارد؟ اگر چنین است، آنها چه می‌گویند؟ معمولاً جامعه رمزارز بسیار سریع کلاهبرداری‌ها را به گوش اعضا می‌رساند.

دامنه

یکی از از راه‌های تشخیص میزان اعتبار یک سایت، بررسی دامنه و مالک آن است. ببینید مالک ثبت نام دامنه یا وبسایت کیست؟ آیا مالک واقعا شخص معتبر است؟ زمان تاسیس وبسایت را نیز مورد بررسی قرار بدهید و ببینید که آیا دامنه کمتر از شش ماه است که ثبت شده است؟ (می‌توانید با جستجوی جزئیات ثبت آدرس URL پلتفرم در سایتی مانند who.is این اطلاعات را پیدا کنید). هرچه اطلاعات بیشتری در مورد افراد یا شرکت در پشت وبسایت پیدا کنید، کلاهبرداری را راحت‌تر خواهید فهمید.

تاییدیه‌های مشهور

یکی دیگر از راه‌های شناسایی سایت های اسکم بیت کوین این است که این سایت‌ها معمولا تاییدیه‌های مشهور را در سایت خود منتشر می‌کنند تا به اعتبار خود بیفزایند و مردم به واسطه این تاییدیه‌ها به آن‌ها اعتماد کنند. ببینید آیا وبسایت ادعای تاییدیه‌های مشهور دارد؟ آیا چیز دیگری در مورد وبسایت وجود دارد که بسیار عجیب به نظر برسد یا به نظر می‌رسد که خیلی صادق است؟

روش آشنایی

 آیا شما اول در مورد این وبسایت در رسانه‌های اجتماعی چیزی شنیده‌اید یا آیا آنها ابتدا به شما نزدیک شدند؟ پیام‌های ناخواسته روش‌های متداول برای کلاهبرداران برای رسیدن به قربانیان جدید هستند.

لطفاً توجه داشته باشید که این مسائل گفته شده فقط برخی از راه‌های شناسایی سایت های اسکم بیت کوین هستند. ممکن است یک وب سایت کاملا اطلاعات ذکر شده در بالا را داشته باشد ولی در عین حال همچنان یک کلاهبرداری باشد. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که قبل از ارائه هرگونه اطلاعات شخصی یا مالی به هر وب سایت یا برنامه‌ای، دقت و احتیاط خود را انجام دهید. فقط از این طریق می‌توانید سایت های اسکم بیت کوین را به طور کامل شناسایی کنید.

سایت های اسکم بیت کوین

عرضه‌های اولیه قلابی

بسیاری از دارندگان بیت کوین با افزایش نجومی قیمت بیت کوین از زمان آغاز به کار آن مواجه شده‌اند. افرادی که قصد دارند وارد بازار رمزارزها شوند، دیگر توان خرید رمزارزهای گرانی مانند بیت کوین را ندارند. از آن جایی که بسیاری از رمزارزها امکان استخراج ندارند و یا استخراج از آن‌ها بسیار سخت است، ساده‌ترین گزینه برای یک فرد، خرید کوین‌ها است. با این حال روشی برای خرید کوین‌ها به شکل ارزان‌تر وجود دارد. این روش خرید کوین‌ها از طریق عرضه‌های اولیه است که باعث شده بسیاری از سایت های اسکم بیت کوین به دنبال سواستفاده از آن باشند.

معمولا بین مردم اشتیاق زیادی برای خرید ارزهای دیجیتالی جدید وجود دارد. در نیمه اول سال 2018، ICO ها بالغ بر 11.69 میلیارد دلار جمع آوری کردند و با توجه به اینکه بسیاری از خریداران جدید از نحوه کار صنعت رمزارز آگاهی محدود دارند، این مسئله زمینه‌ای مناسب برای سواستفاده کلاهبرداران است.

Pincoin و iFan

اعتقاد بر این است که در آوریل 2018، عرضه‌های اولیه Pincoin و iFan که توسط همان شرکت مستقر در ویتنام اداره می‌شدند، بیش از 30،000 سرمایه گذار را جذب کردند و 660 میلیون دلار کلاهبرداری کردند.

iFan قرار بود یک بستر رسانه‌های اجتماعی برای افراد مشهور باشد و Pincoin قول داد 40٪ بازده ماهانه به سرمایه گذاران را پرداخت کند. بعداً هر دو کلاهبرداری با عنوان نوعی کلاهبرداری در بازاریابی چند سطحی (MLM) خوانده شدند.

سایت های اسکم بیت کوین می‌توانند مردم را متقاعد کنند که یک رمزارز خریداری کنند که در واقع وجود ندارد. به عنوان مثال، یک گزارش نشان می‌دهد 78 درصد عرضه‌های اولیه در سال 2017 کلاهبرداری بوده‌اند، در حالی که یک گزارش جداگانه این رقم را بالای 80 درصد اعلام کرده است. سرانجام، اگر می‌خواهید از طریق خرید کوین در عرضه‌های اولیه ثروتمند شوید، آگاه باشید که شکست‌های بسیار زیادی نیز پشت این قضیه وجود دارد.

نحوه جلوگیری از گول خوردن از طریق عرضه‌های تقلبی

قبل از خرید، در مورد عرضه اولیه به طور کامل تحقیق کنید. به تیم پشت این پروژه، مقاله وایت پیپر آن، هدف از ارائه رمزارز، فناوری پشت آن و مشخصات فروش توجه کنید.

کلاهبرداری از طریق باج خواهی بیت کوین

جدای از این که کلاهبرداران گاهی به امید اجبار قربانیان به پرداخت وجه مالی، وانمود می‌کنند که از اداره مالیات ‌با آن‌ها تماس گرفته‌اند، آنها همچنین وانمود می‌کنند که هکرهایی با نوعی هویت جعلی هستند تا بتوانند از این طریق افراد ناآگاه با کارکرد سایت های اسکم بیت کوین را گول بزنند.

یکی از تغییرات رایج این کلاهبرداری که به صورت یک ایمیل غیرمجاز فرآیند آن آغاز می‌شود، در جایی که فرستنده ادعا می‌کند هکری است که به رایانه شما دسترسی داشته است. این هکرهای جعلی می‌گویند که به نوعی شواهد جعلی پیدا کرده‌اند، یا از وب‌کم شما استفاده کرده‌اند تا از شما فیلمبرداری کنند و در صورتی که به آن‌ها پولی پرداخت نکنید، این اطلاعات را در اختیار دیگران می‌گذارند. از آن جایی که بیت کوین نوعی پول است که در سیستمی ناشناس کار می‌کند و رهگیری تراکنش بیت کوین تاحدود زیادی غیرممکن است، هکرها معمولا تقاضا می‌کنند که پول اخاذی را از طریق بیت کوین به آن‌ها پرداخت کنید.

به طور طبیعی، حرف‌های آن‌ها دروغ است. باجگیران هیچ مدرکی ندارند و درصورتی که شما به آن‌‎ها کوین پرداخت نکنید نیز هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. این کلاهبرداری صرفاً یک نوع بازی روانی است، که سعی می‌کند از طریق ترساندن افراد به اهداف خود برسد و البته در بسیاری از موارد موفق نیز خواهد بود.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری از طریق باج خواهی بیت کوین

 • پس از این که این ایمیل‌ها را دریافت کردید، جستجو کنید تا ببینید افراد دیگر می‌گویند همان ایمیل را دریافت کرده‌اند یا نه. در صورتی که چیزی دریافت کرده‌‎ باشند، حتما یک نفر در حال اخاذی از شما است.
 • حرف‌های کلاهبرداران را باور نکنید.
 • برای داشتن آرامش بیشتر در برابر این نوع کلاهبرداری، از مرورگرهای خصوصی استفاده کنید.

جعل هویت

 یکی از انواع کلاهبرداری‌های رایج در سایت های اسکم بیت کوین از طریق جعل هویت و جا زدن به جای دیگر افراد است. این روش در بسیاری از سایت‌های بزرگ و رسانه‌های اجتماعی رایج است، در این روش کلاهبرداران هویت یک شخص مشهور یا شخص مهم را جعل می‌کنند و اعلام می‌کنند که رمزارزهای زیادی را به صورت رایگان به شما هدیه می‌دهند، مادامی که ابتدا برای آن‌ها رمزارز بفرستید.

حتما خبر بزرگترین هک تاریخ توییتر را شنیده‌اید. به عنوان نمونه، در این هک تاریخی، هکر با استفاده از ترفندی، پول افراد را توسط آدرس بیت کوین خود دریافت کرد.

در این روش کلاهبرداران اغلب قول می‌دهند مبلغی را که برای آنها ارسال می‌کنید، دو برابر می‌کنند. اگرچه به خصوص در توییتر این روش کلاهبرداری فراوان است، اما در پلتفرم‌هایی مانند YouTube نیز به وفور دیده می‌شود. در این روش کلاهبرداران از یک شخص مشهور در یک ویدیو یا استریم ویدیویی همین روش را به کار می‌گیرند.

در این روش کلاهبرداری معمولا کسی که قرار است کلاهبرداری را انجام بدهد، از شما رقم دقیقی برای اهدا می‌خواهد (مثلا 100 اتریوم) و در ادامه، از اعداد و ارقام و حساب‌هایی جعلی استفاده می‌کند تا به شما بقبولاند که افراد زیادی در حال پرداخت چنین رمزارزهایی به او هستند. قربانیان بعد از دیدن این جریان جعلی که توسط ربات‌ها ایجاد شده است، قربانی می‌شوند و سریعا به این فکر می‌کنند که باید به این شخص معتبر اعتماد کرد.

در توییتر، ربات‌های جعلی غالباً دارای یک علامت چک “تأیید شده” آبی نیستند، اما نمی‌توان گفت که همه افرادی که دارای حساب‌های کاربری تیک خورده هستند، اقدام به کلاهبرداری نمی‌کنند. کلاهبرداران این کار را با گرفتن حساب‌های تأیید شده و تغییر نام‌ها انجام می‌دهند. به همین ترتیب، کلاهبرداری‌ها اغلب هزاران لایک، دیدگاه، بازتوییت یا انواع دیگری از اعتبار مجازی را دارا هستند.

چگونه از کلاهبرداری‌های جعل هویت جلوگیری کنیم

 • فرض را بر این بگیرید هر زمان که شخص مشهوری چنین محتوایی ارائه می‌دهد تا رمزارز مجانی را در رسانه‌های اجتماعی به شما بدهد، کلاهبرداری است.
 • نام کاربری حساب کلاهبرداری مظنون را حتما در شبکه‌های اجتماعی دیگر و گوگل جستجو کنید و اطلاعاتی از او به دست بیاورید تا در دام آن‌ها نیفتید. برخی از این افراد دارای سایت های اسکم بیت کوین نیز هستند و نباید گول آن‌ها را خورد.
 • آدرس رمزارز ارائه شده را با استفاده از اکسپلورر بلاکچین بررسی کنید. شما می‌توانید ببینید که کلاهبردار چقدر پول می‌گیرد و آیا واقعاً پولی را ارسال می‌کند یا نه

سایت های اسکم بیت کوین

طرح های پانزی یا هرمی

طرح پانزی یک کلاهبرداری ساده اما نگران کننده است که بسیاری از سایت های اسکم بیت کوین هر روز آن را انجام می‌دهند. در این روش افراد با وعده بازده غیرمعمول بالا، سرمایه گذاران جدید را فریب می‌دهند. روش کار این نوع کلاهبرداری به این صورت است که یک شخص مردم را متقاعد می‌کند تا در طرح خود سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاران اولیه آنچه را که معتقدند بازده دارد دریافت می‌کنند، اما در واقع پرداختی از پولی است که توسط سرمایه گذاران جدید واریز شده است. از آن جایی که افرادی که قبلا وارد این سیستم جعلی شده‌اند، پولی به دست آورده‌اند راضی هستند و آن دسته از سرمایه گذاران که راضی هستند، بیشتر پول خود را در این طرح صرف کرده و دیگران را ترغیب به انجام همین کار می‌کنند.

دیر یا زود، این طرح افشا می‌‎شود و مروج این سیستم یا پولش تمام می‌شود و یا در ترغیب افراد جدید به ورود به این سیستم ناکام خواهد ماند. این نوع طرح‌های هرمی چیز جدیدی نیستند و به راحتی می‌توان آنها را کشف کرد، اما این امر باعث نشده است که برخی از خریداران رمزارز گول این روش کلاهبرداری را نخورند. یکی از کلاهبرداری‌های جدید و رایج در ایران در این حوزه، کلاهبرداری دابل وی است که می‌توانید با مطالعه مقاله مربوط به آن، با جزییات این طرح آشنا شوید.

Bitconnect

در ژانویه سال 2018، یکی از سایت های اسکم بیت کوین با نام Bitconnect کشف شد. بستر اعطای وام به سرمایه گذاران بیت کوین Bitconnect خدمات وام و مبادله خود را که طبق طرح پانزی بود تعطیل کرد چرا که همگی فهمیده بودند که این روش در حال گول زدن مردم است. این پلتفرم در اوایل سال 2017 با وعده‌های بازگشت حداکثر 40 درصد در ماه راه اندازی شد، این پلتفرم سریع انتقادات را برانگیخت و باعث شد که فعالیت کلاهبرداری آن افشا شود.

نحوه جلوگیری از گول خوردن با طرح‌های پانزی / هرمی

به دنبال پروژه‌های رمزارزی نباشید که شما را به دعوت از سرمایه گذاران جدید تشویق می‌کنند تا از سود بیشتری برخوردار شوید. این طرح‌ها همگی نوعی از طرح هرمی هستند.

بد افزار

بدافزار مدت‌هاست که مانند یک اسلحه قدرتمند در اختیار کلاهبرداران آنلاین است تا از طریق سایت های اسکم بیت کوین بتوانند شما را فریب بدهند. اما با توجه به ماهیت پیچیده و کاملاً فنی شبکه رمزارزها، که بخش اعظم آن به خوبی توسط اکثر مردم قابل درک نیستند، اکنون نرم افزارهای مخرب تهدیدی حتی بزرگتر را ایجاد کرده‌اند.

بدافزارهای دنیای رمزارز به جای سرقت اطلاعات کارت اعتباری و حساب بانکی، به منظور دستیابی به کیف پول وب شما و تخلیه حساب شما، نظارت بر کلیپ بورد ویندوز برای در اختیار گرفتن آدرس‌های رمزارز و جایگزین کردن آدرس قانونی با آدرس متعلق به کلاهبردار هستند که روشی بسیار فریب دهنده است.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری توسط بدافزارهای رمزارزی

 • برای محافظت از خود در برابر بدافزارها، مرتباً نرم افزار آنتی ویروس خود را به روز کنید.
 • هرگز برنامه‌های مشکوک را بارگیری و نصب نکنید، مگر اینکه 100٪ مطمئن باشید که آنها از یک ارائه دهنده معتبر و قانونی برخوردار هستند.
 • لینک‌های مشکوک را باز نکنید.

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به سایت های اسکم بیت کوین انداختیم و دیدیم که چه روش‌هایی برای کلاهبرداری از طریق بیت کوین وجود دارد. همچنین دیدیم که چه راه‌هایی برای شناسایی این سایت‌های اسکم وجود دارد. امکان کلاهبرداری در دنیای بیت کوین همیشه وجود دارد و نمی‌توان آن را به صفر رساند. با این حال، می‌توان با دقت و هوشیاری امکان آن را بسیار کم کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

335 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سلام خسته نباشید TRON SCAN قابل اعتماده

سلام. این سایت اکسپلور مربوط به شبکه Trc20 برای پیگیری تراکنش‌های این شبکه است.

سلام و درود و خسته نباشید میگم بهتون تشکر میکنم ازتون بخاطر سایت خوبی که دارین و راهنمایی های خوبتون من دارم درباره ی ترینوست تحقیق میکنم کمی پایین تر دیدم که شما گفتین کلاه برداریه و چندنفر اومدن گفتن که کلاه برداری نیست دوستان من عضو هستن و هم خودشون هم زیر مجموعه هاشون به مدت شیش ماه هست که دارن درترینوست فعالیت میکنن و سودشون رو به گفته خودشون تمام و کمال دریافت میکنن ومیگن هروقت که بخوایی میتونی اصل پولت روهم برداشت کنی ولی اسرار هایی که داشتن برای عضو شدن من یعنی خیلی تاکید داشتن و اسرارداشتن که عضوبشم مقداری من رو به شک انداخت چراباید بهمون ده درصد صود ماهیانه بده درصورتی که ماهیچ کاری نمیکنیم و توخونه خوابیدیم و سود ده ماه هم میشه اندازه ی کل پولمون یعنی من صدهزاردلار هم بذارم درعرض ده ماه اندازه خود پولم سود میکنه و دوماه دیگه که یکسال میشه من بیست درصد بیشترهم سود میکنم اگه ممکنه کمکم کنید و راهنماییم کنید که مطمعن هست یانه خیلی ممنونتون میشم

سلام. تمام سایت‌هایی که سودهای نامعقول پرداخت میکنند و از طریق زیرمجموعه گیری به شما کمیسیون پرداخت کنند مشکوک به کلاهبرداری هستند. از سرمایه گذاری در این گونه سایت‌ها خودداری کنید.

d u c k d i c e.i o
سلام دوستان مطلع اعلام کنید این سایت اسکم یا پانزی هست یا نه؟

سلام آیا سایت
al lian cewe alth fina nce . com
اسکم است؟

سلام می‌خواستم بدونم سایت h u d l e c o i n.i n.n e t واقعی هست یا اسکم. مقداری بیت کوین دیپازیت کردم بعد از دوبار ترید وبالا رفتن بالانس از بیست و پنج صدم بیت کوین حسابم رو فریز کرده میگه یک دهم بیتکوین یکبار دیپازیت کن تا عضویت پرمیوم شما پذیرفته شده و حسابت از فریز در بیاد. البته این شرایط در اگریمنت ابتدای ثبت نام آورده شده بود اما متاسفانه من نخونده تیک موافقت رو زدم. حالا میترسم یک دهم خواسته شده رو بپردازم و سایت اسکم از کار در بیاد و سرمایه ام بپره. برای من یک دهم بیتکوین مبلغ زیادیه. در ضمن سایت اسکم واچر این سایت رو ۹۳ درصد قابل اطمینان آنالیز میکند. ممنون از راهنماییتون

سلام سایت timesd.com اسکم هست؟؟

سلام.سایت‌های سرمایه گذاری که سود نامعقول بصورت روزانه پرداخت کنند مشکوک به اسکم هستن.

سلام آیا سایتs h a r e d 8 8 اسکم هستش چون ازنزدیکانم سرمایه گذاری کردن من نگرانم.واینکه این سایت کاملآمشکوکه مثلآ مبالغ بالا برای بعضی افرادواریزمیکنه ومیگه که مثلآ فلان محصولات وتهیه کنیدوبه فقرا بدین وفیلم برام بفرستین.دلیل این کارچی میتونه باشه یعنی سایت داره اعتمادسازی میکنه؟

صد درصد اسکم هست و به هیچ عنوان سرمایه گذاری نکنید در این سایت

سلام، آیا سایت o n.m y r i s e اسکم هست؟

دوستان سلام
سایت f x c o i n t e c h .o r g
یک سایت کلاه برداری هست به هیچ عنوان پولی واریز نکنید.
از من و خیلی های دیگه کلاه برداری کردن

سلام سایت شیرد۸۸ اسکم هست خواهشمندیم برای جلوگیری از متضرر شدن هموطنان مون ، شماهم در مورد این سایت هشدار بدید.

سلام میتونیددلیل اسکم بودن این سایت وتوضیح بدین؟

پانزی هست و بزودی جمع میشه . دلایل زیادی وجود داره . تو گوگل سرچ کنید متوجه میشوید

سایت i n c u p o n e اسکم هست؟؟؟

چرا مردم ما درس نمیگیرن و باز تو دام این سایتا میفتن؟؟

سلام این سایت اسکم هست بنظرتون؟؟

s h a r e d 8 8 .cc

در حال حاضر واریز داره ولی پانزی هست و بزودی اسکم میشه

سلام تو سایت مون در موردش توضیح دادیم

سلام وقت بخیر
از سرمایه گذاری من تو سایت protradervest حدود ۸ ماهی میگذره که ماهیانه سود ۸٪ میده و من هر ماه سود خودمو میگیرم ، حتی بابت یه مشکل فنی من سود یک ماه خودمو نگرفتم ، بهشون پیام دادم و مشکل رو حل کردن منم پول خودمو گرفتم

میخواستم ببینم سایت هم کلاهبرداری هستن

سلام اسکم هست هرچه زودتر دارایی خودتون رو خارج کنید

سلام.سایت هایی که سود ثابت ماهیانه نامعقول و یا به ازای معرفی کاربر و زیرمجموعه پورسانت به شما پرداخت کند میتوانند مشکوک به طرح های پانزی و کلاهبرداری باشند.

سلام
من استفاده کردم راضی بودم پولمم کشیدن بیرون با سود شما نمیتونین مشکل از خودتونه

سلام خسته نباسید
خواهشا دقت کنین و تو سایت هایی که سود ماهیانه ثابت میدن به هیچ پول نزارین همشون دیر یا زود جمع میکنن میرن من خودم ضرر دادم این که میگن پنیر مجانی تو تله موشه حقیقت داره

برای خرید پله ای بیت ۲۲هزار دلاری میتونه گزینه ی مناسبی باشه

با سلام
آیا سایت
f a u c e t c r y p t o . c o m
اسکم و کلاهبرداری هست؟

سلام. وقت بخیر
از سرمایه گذاری در هر سایتی که در ازای سرمایه گذاری، به شما قول سود و پاداش زیاد و غیر معقول دهد، خودداری نمایید.

ببخشید ممنون از راهنماییتون اما جواب سوالم ندادین آیا سایتی که گفتم هنوز پرداخت داره یا اسکم شده
چون تا مدتی پیش پرداخت داشت ولی الان نمیدونم
ممنون میشم جواب بدین

فعلا گزارش خاصی ازش نیست ولی این مدل درآمدی و بی هویتی سایت، در حد اسکم هست

سلام
لطفا نظرتون رو در مورد این سایت بدید.
a r b i r o b o . c o m

سلام. وقت بخیر
با توجه به اینکه پلن درآمد زایی و زیر مجموعه گیری و سود تضمینی در آن بیان نشده است و تنها یک ابزار است، با کسب اطلاعات بیشتر میتوانید امتحان کنید.

سلام من داخل سایت ویکینگ گروپ سرمایه گذاری کردم ب اندازه پولی ک گذاشتم ماهانه ده درصد سود میده و بعد قرار داد هم میتونی اصل پولت رو برداشت کنی شرکت معتبریه نزدیک ب چهار ساله داره کار میکنه

ساز و کار تمام سایت های پانزی به همین شکل است که تا مدتی به سرمایه گزاران قدیمی تر، از آورده سرمایه گزاران جدید، سود های چشمگیر پرداخت میکنند و بعد از مدتی به یکباره تمام فعالیت خود را متوقف میکنند و دارایی تمام کاربران را به غارت میبرند.

سلام داداش خوبی یعنی همه ی شرکت های که ارز ترون خرید و فروش میکنن و سود میدن کلاهبر داری هستش دوستم تو یه پرژه رفته ترون خریده ماهیان ۱۰ درصد سود بهش میدن ولی از اون دسته آدم های هستش که تحقیق میکنه بعد اقدام میکنه به منم پیش نهاد داد میخواستم ببینم چکار باید بکنم منم بخرم یا نه

سلام تمام سایت هایی که سود ثابت ماهیانه زیاد یا عیرمعقول پرداخت میکنن و روال کاری آنها بر اساس زیر مجموعه گیری است میتونن سایت های کلاهبرداری یا پانزی باشند

B i t c o i n g o l d f x 2 4 . com آیا این سایت کلاهبردار است؟
ممنون میشم اطلاعات بدهید.

بله

آیا سایت treenvest خوبه؟

سلام کلاهبرداری هست

سلام شرکت ویکینگ گروپ اسکمه؟

سلام بله ویکینگ گروپ اسکم هست

سلام سایت ویکینگ گروپ ایا کلاهبرداریه؟؟

سلام بله کلاهبرداری است

این شرکت چطور؟کلاهبرداریه؟ m x . t r o n – m x . com

اکثر سایت هایی که برای شروع فعالیت در آن ها، نیاز به سرمایه گذاری و پلن سوددهی و سود های بسیار وسوسه کننده دارند، پانزی هستند و ممکن است بعد از مدتی تمام دارایی افراد در این سایت ها از بین رود.

سلام این شرکت ایا کلاهبرداری است c r y p t o f x p l a t f o r m . com

اکثر سایت هایی که برای شروع فعالیت در آن ها، نیاز به سرمایه گذاری و پلن سوددهی و سود های بسیار وسوسه کننده دارند، پانزی هستند و ممکن است بعد از مدتی تمام دارایی افراد در این سایت ها از بین رود.

ممنون از راهنمایی هاتون

https://nivanatechnologyltd.com
لصفا این سایت رابررسی کنید کلاهبرداری هست یانه؟
سپاسگزارم

از این قبیل سایت ها که با وعده سرمایه گذاری و پرداخت سود های دوره ای با درصد های بالا و وسوسه کننده، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب نموده و در نهایت، سرمایه افراد نا آگاه را از بین میبرند بسیار زیادند.

سلام ببخشید آیا سایت ltcminer. com / home
کلاهبرداریه ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

بله اکثر سایت هایی از این قبیل که پلن های درآمد زایی از طریق ماینینگ ارائه میدهند نیز عملکرد صحیح ندارند و متاسفانه بسیاری از کاربران، دارایی خود را در این سایت ها از دست داده اند.

Zenith-finances.com
سلام این سایت معتبره یا کلاه برداری؟

بله. در اکثر موارد، سایت هایی که در ازای سرمایه گذاری، وعده سودهای زیاد و غیرمعقول میدهند، کلاهبرداری هستند.

ببخشید سایت https://user. defigroups. com/d ashboard. html اسکم هستش یا کلاهبرداری هستش؟

سلام بله کلاهبرداری هست

سلام پلتفرم.crypto-prominer.ltd رو یکی به من معرفی کرده میخواستم ببینم این چطوره ؟ آیا اسکم و کلاه برداریه ؟

سلام آدرس دقیق سایت رو بفرستید این آدرس اشتباه است

سلام ببخشید ایا سایت free.shiba.limited اسکم هست؟؟؟

سلام بله

درود بر شما. امیدوارم که خوب و عالی باشید ، سایتhttps : // invest78 . com / home اسکم هست؟

سلام بله اسکم هست

نزدیک یک ماه هستش هنوز برام مشکلی پیش نیومده

سلام وقت بخیر
سایت کلمبوس تیک قرار بود ارزی رو معرفی کنه
اما بخاطر آپدیت از تاریخ ۲۵مارس از دسترس خارج شده
اما هیچ نشانه از اسکم شدن نیست و تایید نشده
چون تاریخ آپدیت هی تغییر میکنه
دامنه سایت هم ۱۰ساله س
کیف پولشم در بایننس در حال جابجایی هست
از طرفی هم یکی از مجوزهای کارش از روی سایت برداشته شده بود
با این نشانه ها
به نظر شما امکان برگشت وجود داره
یا نه

سلام قبلا هم در کامنت ها کفته بودیم این سایت کلاهبرداری هست

سلام سایت yield -finance .com
اسکمه یا نه

سلام بله اسکم هست

سلام سایت coinwetalk . com پرداختی داره یا سرکاریه ممنون

سلام کلاهبرداریه

سلام در مورد سایت treenvest و نحوه سرمایه گذاری و سوددهی اطلاعاتی دارین این سایت ادعا ترید و سود به مشتریان میکنه حدود ۱۰ درصد میخام توش سرمایه گذاری کنم ممنون میشم کمک کنید

سلام سایت مطمئنی نیست

سلام چرا و روی چه منبعی میگید معتبر نیست؟!

سلام تمام مواردی که در مقاله درج شده رو میتوانید به عنوان شناسایی سایت ها یا پروژه های اسکم در نظر بگیرید.

سلام امیرحسام جان من یکسال سابقه عضویت در این سایت دارم خیالت راحت درجه یک و ارزشمند هست اگر یک ایراد کوچولو داشت تاحالا صدبار پکیج فروشها در داخل و سایت های اسکم یاب در خارج پته اش رو ریخته بودن روی اب .اصلا بیا یکاری کنیم پیام بده ضمانت کنم اگه پولتو خوردن من بهت میدم چطوره ؟؟

سلام
ادرس سایت رو کامل بزارید لطفا که نگاهی بهش بندازم
ممنون

آقا آدرس این سایت treenvest رو لطف می کنی

سلام داداش چجوری ضمانت می‌کنی؟

سلام. من میخوام وارد شم. چطوری ضمانت میدین؟

سلام هیچ مشکلی نداره . من بیشتر از ۲ساله تووش پول گذاشتم آقا

آیا برداشت هم داشتین؟ سایت های کلاهبرداری هنگام گذاشتن پول مشکلی ندارن حتی عدد هم به شما نشون میدن و حتی عدد سود شما هم بالاتر میره . باید برداشت پول بزنید تا مطمئن بشن سالم هست. حتی برخی به مشتری های اولیه اجازه برداشت میدن و بعد از اون دیگه کسی نمیتونه برداشت کنه

سلام وقت بخیر متشکرم از توضیحات کاملتون.سایت https:// aylee . cc/ mining اسکمه؟

سلام بله کلاهبرداری هست

سلام ایا سایت pro_coin limited company هم اسکم و کلاهبرداری است

بله کلاهبرداری هست

سلام خسته نباشید..میشه از سایت های معتبر ماینر معرفی کنید..و اینکه سایت کارش ethprominer درسته؟

سلام در این لینک می تونید ماینر های مختلف با قیمت و فروشگاهشون رو ببینید https://ramzarz.news/mining-asics/

سلام.سایت imtoaken اسکم هست؟

سلام بله کلاهبرداری هست

سلام وقت بخیر .امکانش هس بفرمایین این سایت هم اسکم هست یا نه ؟ https:// www .8trx8 .com

سلام بله اسکم هست

سلام، روز خوش
تقریبا همه سایتهایی رو که کاربران سوال کردند اسکم تشخیص داده بودید. اصلا سایت معتبری وجود داره که سود روزانه بده؟

سلام . تقریبا خیر. چون اصولا سود روزانه و آنچنانی، چیزی جز پانزی و کلاهبرداری نیست

با سلام آیا سایت storecoins-limited.com اسکم است؟

سلام بله کلاهبرداری است

سلام وقت بخیر columbus .tick
اسکم هستش یا نه ممنون میشم بهم اطلاع بدین

سود ۲۰۰% قطعا کلاهبرداری هست

ممنون از سایت خوبتون

سلام. خسته نباشید. لطف کنید در مورد این ۳ سایت نظر بدبد. ممنون میشم
Voskcryptoinvest.com
Fidelity-miners.com
Zenith-finances.com

ممنون از مقاله مفید

سایت نیوسنتری

سایت نویسندگی چطور

سلام منظور سوالتون متوجه نشدم