ایردراپ های فعال و معتبر (جدیدترین لیست رایگان ۲۰۲۴)

# نام ایردراپ پاداش نیازمندی ها
1 Nexo - ایمیل
2 IoTeX - -
3 GriffinAI - -
4 Die Last - -
5 CEX.IO - تلگرام - توییتر - ایمیل
6 Lyra - ایمیل
7 Agora - ایمیل
8 AutoLayer - ایمیل
9 D8X - -
10 Dwinity - تلگرام - توییتر - ایمیل
11 M2 - توییتر - ایمیل
12 Token Metrics - توییتر - ایمیل
13 Dunes - -
14 Elixir - -
15 Raiinmaker - توییتر - موبایل - ایمیل
16 tea - -
17 Grindery - توییتر
18 DFlow - -
19 Zircuit - -
20 Mode - -
21 Blast - -
22 Masa - -
23 Scroll - -
24 Celestia - -
25 Grass - -
26 marginfi - -
27 Kinza Finance - -
28 LayerZero - -
29 Maverick Protocol - -
30 EigenLayer - -
31 EtherMail - ایمیل
32 Vela Exchange - -
33 Arbitrum - -
34 Aptos - -
35 Across - -
36 Plenty - -
نام ایردراپ پاداش نیازمندی ها
Nexo - ایمیل
IoTeX - -
GriffinAI - -
Die Last - -
CEX.IO - تلگرام
توییتر
ایمیل
Lyra - ایمیل
Agora - ایمیل
AutoLayer - ایمیل
D8X - -
Dwinity - تلگرام
توییتر
ایمیل
M2 - توییتر
ایمیل
Token Metrics - توییتر
ایمیل
Dunes - -
Elixir - -
Raiinmaker - توییتر
موبایل
ایمیل
tea - -
Grindery - توییتر
DFlow - -
Zircuit - -
Mode - -
Blast - -
Masa - -
Scroll - -
Celestia - -
Grass - -
marginfi - -
Kinza Finance - -
LayerZero - -
Maverick Protocol - -
EigenLayer - -
EtherMail - ایمیل
Vela Exchange - -
Arbitrum - -
Aptos - -
Across - -
Plenty - -
بررسی صحت و اعتبار ایردراپ های معرفی شده به عهده کاربران گرامی است.

پروژه‌های ارز دیجیتال به شدت به دنبال راهی برای جلب توجه به برند و محصول خود هستند و ایردراپ ‌ها نیز در همین راستا ایجاد شده‌اند. این محصولات یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای بهبود روند بازاریابی پروژه از طریق سیستم پاداش‌دهی هستند. به طور ساده‌تر باید گفت که در یک ایردراپ، فعالین صنعت ارزهای دیجیتال به طور کاملاً رایگان توکن یک پروژه را به دست می‌آورند و تنها کاری که در مقابل از آن‌ها خواسته می‌شود، تبلیغ در مورد پروژه مورد نظر است. در ادامه این مقاله به برخی از ایردراپ های احتمالی که ممکن است در طول سال 2024 رخ دهد و چگونگی شرکت در آنها نگاهی خواهیم انداخت. لازم به ذکر است که شرکت در یک ایردراپ به معنای دریافت حتمی آن نیست.

ایردراپ چیست؟

در حوزه رمزارزها، اصطلاح (Airdrop) برای توصیف نوعی رویداد توزیع برای رمزارزها استفاده می‌شود که در طی آن، توکن‌ها به کیف پول‌های ثبت‌شده واریز می‌شوند. به عبارت ساده‌تر، رویدادی است که کوین‌ها و توکن‌های رایگان یا پیش‌فروش شده به کیف پول‌های ثبت شده واریز می‌شوند. ایردراپ یک رویداد توزیع توکن را توصیف می‌کند. این رویداد زمانی اتفاق می‌افتد که فرد یا شرکت مالک یک ارز دیجیتال، به هر دلیلی تصمیم به توزیع توکن‌های خود بین کاربران می‌گیرد.

همچنین ببینید: ایردراپ چیست؟

چطور در ایردراپ شرکت کنم؟

معمولاً ایردراپ‌ها زمان خاصی دارند و نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه زمانی شروع می‌شوند و چه زمانی به پایان می‌رسند؛ مگر اینکه در سایت مرتبط با یک رمزارز همه اطلاعات به صورت کامل گفته شده باشد. توجه کنید که شرکت در همه ایردراپ‌ها به شما سود نمی‌رساند و در برخی مواقع فقط وقت شما را تلف می‌کند، بنابراین سعی کنید که در ایردراپ‌های خوبی شرکت کنید که از سود آن مطمئن هستید.

بهترین ایردراپ های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴

در طی پنج سال گذشته، فرآیند اعطای ایردراپ ‌ها تغییر کرده است زیرا هدف، دیگر پاداش دادن با هدف تبلیغات حداقلی نیست بلکه پاداش‌ها دیگر تنها به افرادی داده می‌شود که فعالیت مؤثری برای شناساندن پروژه داشته باشند. پس از ایردراپ مهم یونی سواپ (Uniswap) در سال ۲۰۲۰، که در آن ۶.۴۳ میلیارد دلار توکن یونی (UNI) ایردراپ شد، پروژه‌های ارز دیجیتال در حال تعریف سیستم‌های ایردراپی هستند که از فناوری‌های پیشرفته‌تر استفاده می‌کنند و پاداش‌های بهتری ارائه می‌دهند. پروژه‌های دیفای (DeFi) از این رویکرد حمایت می‌کنند و از سال ۲۰۲۰ هر سال شاهد ایردراپ های قابل توجهی از سوی آن‌ها بوده‌ایم:

 • در ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱، پروژه اوپن دائو (OpenDAO) بخش عمده‌ای از توکن SOS خود را برای معامله‌گران NFT در اوپن سی (OpenSea) ایردراپ کرد.
 • برخی از محبوب‌ترین ایردراپ های سال ۲۰۲۲، ایردراپ ایپ کوین (ApeCoin)، ایردراپ توکن OP از شبکه لایه‌ ۲ اتریوم آپتیمیزم (Optimism)  و ایردراپ اپتوس (Aptos) برای پذیرندگان اولیه آن بود.
 • در سال ۲۰۲۳، شاهد ایردراپ آربیتروم بودیم که بیش از ۴۲ میلیون ARB تقسیم شد. سایر ایردراپ‌های مهم در سال ۲۰۲۳ شامل مواردی چون TIA و Blur است.

در ادامه لیستی از بهترین ایردراپ های ارز دیجیتال در سال 2024 به همراه جزئیات و نحوه شرکت در آنها آورده شده است پس با ما همراه باشید.

امبینت (Ambient): صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم

امبینت یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که به بازارسازهای خودکار (AMM) دو طرفه اجازه می‌دهد در یک قرارداد هوشمند واحد اجرا شوند. معماری قرارداد هوشمند واحد به امبینت اجازه می‌دهد تا گس فی و کارمزد تراکنش‌ها را کاهش دهد. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا وثیقه خود را در یک مکان واحد بدون اینکه نیاز به جابه‌جایی توکن‌های خود بین استخرها داشته باشند، مدیریت کنند. این صرافی همچنین نقدینگی متمرکز، غیر متمرکز و ناک اوت (knock out) را در یک استخر نقدینگی ترکیب می‌کند.

ایردراپ های فعال و معتبر

چرا احتمال برگزاری ایردراپ امبینت (Ambient) وجود دارد؟

از تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۲۳، حجم معاملات کلی Ambient از ۱۰۰ میلیون دلار فراتر رفته است. یک توییت مشکوک از این پروژه نیز منجر به گمانه ‌زنی‌هایی شده است که احتمالاً این پروژه به زودی و در سال 2024 ایردراپ خواهد داشت.

روش احتمالی شرکت در ایردراپ امبینت

برای بهبود شانس دریافت ایردراپ احتمالی Ambient، می‌توانید در این صرافی توکن سواپ کنید، سفارشات محدود (Limit Order) بگذارید و نقدینگی اضافه کنید.

اسکرول (Scroll): راهکار لایه دو مبتنی بر رول‌آپ‌های دانش صفر (Zero Knowledge Rollups)

اسکرول یک رول‌آپ (Rollup) دانش صفر است که برای استفاده در ماشین مجازی اتریوم(Ethereum Virtual Machine)  طراحی شده است. هدف اصلی این رول‌آپ حل مشکل مقیاس‌پذیری در شبکه اتریوم است. رول‌آپ‌ها به طور کلی روش‌هایی هستند که اطلاعات تراکنش‌ها را به صورت خلاصه‌شده در شبکه اصلی ذخیره کرده و برای تأیید تراکنش‌ها تنها به شبکه اصلی (Main net) نیاز دارند. این روش باعث افزایش ظرفیت و سرعت شبکه می‌شود.

برای تبدیل ZKEVM به یک zkRollup کامل روی اتریوم، نیازمند ساخت یک شبکه لایه ۲ با معماری مناسب هستیم. این شبکه لایه ۲، به عنوان مؤلفه اساسی اسکرول عمل می‌کند. ZKEVM  یک ماشین مجازی بازتولیدپذیر (reproducible virtual machine) است که برای اجرای قراردادهای هوشمند در اتریوم استفاده می‌شود.

علاوه بر این، اسکرول قادر است کانال‌های ارتباطی بین برنامه‌های غیرمتمرکزی (dApps) که روی خود اسکرول اجرا می‌شوند و برنامه‌های غیرمتمرکزی (dApps) که روی سایر شبکه‌های لایه ۲ موجود هستند، ایجاد کند. این امکان فرصتی را برای مشارکت استراتژیک بین برنامه‌ها فراهم می‌کند، به این معنی که دو برنامه روی شبکه‌های لایه ۲ مختلف می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اطلاعات را با هم به اشتراک بگذارند.

چرا احتمال برگزاری ایردراپ اسکرول (Scroll) وجود دارد؟

به عنوان یک راه حل لایه ۲، این احتمال وجود دارد که اسکرول در نهایت توکنی برای حاکمیت پروتکل منتشر کند. همان‌طور که در مورد آربیتروم و اوپتیمیزم تأیید شده (اما منتشر نشده) برای zkSync هم این اتفاق افتاده است.

روش احتمالی شرکت در ایردراپ اسکرول

پس از انتشار تست نت آلفای اسکرول (Scroll Alpha Testnet)، می‌توانید با اتصال کیف پول خود، در تست نت این شبکه شرکت کنید. پس از ورود، می‌توانید به انجمن اسکرول روی شبکه‌های اجتماعی بپیوندید، با نسخه یونی سواپ در تست نت تعامل داشته باشید و همچنین سایر برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) روی اسکرول را بررسی کنید.

برای مشاهده لیست قیمت آنلاین ارزهای دیجیتال کلیک کنید.

تایکو (Taiko): یک رول‌آپ‌ دانش صفر (ZK-Rollup) معادل اتریوم

تایکو یک رول‌آپ دانش صفر (ZK-Rollup) عمومی و مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که به صورت غیرمتمرکز عمل می‌کند. هدف این پروژه این است که توسعه‌دهندگان و کاربران برنامه‌های غیرمتمرکزی (dApp) که برای لایه ۱ اتریوم ساخته شده‌اند، بتوانند بدون نیاز به تغییر خاصی از آن‌ها روی تایکو استفاده کنند. تایکو با استفاده از قابلیت «معادل اتریوم (Ethereum-equivalence)» به توسعه دهندگان سازگاری کامل با اتریوم را ارائه می‌دهد، جایی که آن‌ها می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) خود را به راحتی روی لایه ۲ مستقر کنند.

ایردراپ های فعال و معتبر

چرا احتمال برگزاری ایردراپ تایکو (Taiko) وجود دارد؟

تیم تایکو در وایت پیپر خود توکن تایکو (TKO) را به عنوان پاداش تأیید بلاک‌ها معرفی کرده است. همچنین با راه‌اندازی تست نت آلفا-۳ به همراه فرصت کسب امتیاز در پلتفرم Galxe، به نظر می‌رسد که مشارکت در فعالیت‌های تست نت و کسب امتیاز می‌تواند به پاداش ختم شود.

روش احتمالی شرکت در ایردراپ تایکو

برای بهبود شانس دریافت ایردراپ احتمالی تایکو، می‌توان در فعالیت‌های تست نت مانند سواپ توکن‌های مربوطه شرکت کرد. همچنین می‌توانید کوئست‌های موجود در صفحه Galxe مانند شرکت در آزمون‌ها و بازدید از صفحات برای آشنایی با تایکو را تکمیل کنید.

ایگن لیر (EigenLayer): زیرساخت مناسب ری استیک در اتریوم

ایگن لیر یک بازار دادوستد غیرمتمرکز به شمار می‌رود که به هولدرهای اتریوم اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را مجدداً استیک یا ری‌استیک (Restake) کنند. این کار افزایش امنیت برنامه‌های کریپتویی در خارج از شبکه اتریوم را فراهم می‌کند. ایگن لیر به عنوان یک شبکه قابل اعتماد با قابلیت برنامه‌ریزی عمل می‌کند و به توسعه‌دهندگان این قدرت را می‌دهد تا شبکه‌های غیرمتمرکز را بدون نیاز به راه‌اندازی و مدیریت شبکه‌های اعتماد (Trust Networks) خود ایجاد کنند.

چرا احتمال برگزاری ایردراپ ایگن لیر (EigenLayer) وجود دارد؟

در حالی که این پروتکل هنوز توکن  پروژه خود را معرفی نکرده است این احتمال وجود دارد که توکن اختصاصی خود را به منظور بهبود مقیاس‌پذیری و امنیت شبکه معرفی کند. در این صورت افراد برای واجد شرایط شدن برای استیکینگ، نیاز به استیک کردن حداقل تعدادی از توکن‌های این پروژه را خواهند داشت.

روش احتمالی دریافت ایردراپ ایگن لیر

برای اینکه واجد شرایط دریافت ایردراپ شویم، می‌توان با استیک کردن rETH یا stETH در تست نت اتریوم یا در شبکه اصلی زمانی که فرصت‌های بازنشر در دسترس هستند، با آیگن لیر تعامل ایجاد کرد. این کار می‌بایست به‌ طور منظم انجام شود، زیرا پروژه‌ها تمایل دارند بر اساس دفعات تعامل، به کاربران پاداش دهند.

پروتکل رنزو (Renzo Protocol): پلتفرم مشتقات لیکوئید استیکینگ روی آیگن‌لیر

کاربران این پلتفرم این امکان را خواهند داشت تا بدون نگرانی در مورد محدودیت‌های آیگن لیر، توکن‌های اتریوم خود را بر روی این شبکه مجدداً استیک کنند. رنزو برای مدیریت استراتژی ری‌ استیکینگ از سرویس‌های اعتبار سنجی فعال (AVS) استفاده می‌کند. این سرویس‌های اعتبارسنجی فعال، غیرمتمرکز هستند و از طریق آیگن لیر، امنیت اتریوم را به ارث می‎برند. به همین دلیل به جای اینکه کاربر مسئول تأمین امنیت AVSها باشد، پروتکل رنزو از طرف کاربر استراتژی‌های ری‌استیکینگ را ارزیابی، بهینه‌سازی و مدیریت می‌کند.

ایردراپ های فعال و معتبر

چرا احتمال برگزاری ایردراپ رنزو وجود دارد؟

رنزو یک سیستم امتیازدهی راه‌اندازی کرده است که در آن مشارکت‌کنندگان در اکوسیستم امتیاز دریافت می‌کنند. کاربران می‌توانند با ضرب و نگهداری ezETH و همچنین با معرفی کاربران دیگری که توکن اتریوم را در رنزو سپرده‌گذاری کرده‌اند، امتیاز کسب کنند.

روش احتمالی دریافت ایردراپ رنزو

شما می‌توانید به وسیله مینت کردن توکن ezETH و نگه‌داری آن در کیف پول خود در هر ساعت یک امتیاز کسب کنید. همچنین این امکان وجود دارد که با دعوت از دیگران برای واریز و سپرده‌‌گذاری توکن ETH در رنزو، ٪۱۰ از امتیاز آن‌ها را هم کسب کنید.

متامسک (MetaMask): کیف پول ارز دیجتالی با بیش از 30 میلیون کاربر

متامسک (MetaMask) یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های دنیای ارزهای دیجیتال با بیش از ۳۰ میلیون کاربر است. در متامسک کاربران می‌توانند کلید‌های خصوصی‌ خود را ذخیره کرده و با بلاکچین تعامل داشته باشند. آن‌ها همچنین از این طریق می‌توانند به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز متصل شوند. متامسک اخیراً امکانات دیگری از جمله سواپ‌های داخلی، امکان استفاده از ارزهای فیات، تجمیع‌کننده‌های پل (Bridge) و حتی سرویس‌های لیکوئید استیکینگ (liquid staking) را به برنامه‌های خود اضافه کرده است.

چرا احتمال برگزاری ایردراپ متامسک وجود دارد؟

در ماه مارس ۲۰۲۲، جو لوبین (Joe Lubin) بنیان‌گذار کانسنسیس (Consensys) خبری مبنی بر انتشار توکن بومی متامسک با کاربرد اعطای حق حاکمیت و تمرکززدایی فزاینده را تأیید کرده است، اما هنوز هیچ شواهد واقعی در مورد ایردراپ توکن متامسک وجود ندارد.

روش احتمالی دریافت ایردراپ متامسک

برای بالا بردن شانس دریافت ایردراپ احتمالی متامسک، می‌توانید از ویژگی‌های داخلی متامسک برای تعامل با شبکه‌ها و پروتکل‌های مختلف استفاده کنید. این موارد شامل واریز توکن ارزهای دیجیتال به متامسک، خرید توکن، سواپ، پل زدن دارایی‌ به زنجیره‌های مختلف، اتصال کیف پول متامسک به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و استفاده از سرویس‌های لیکوئید استیکینگ (liquid staking) متامسک است. همچنین ممکن است نیاز باشد تا تعداد تراکنش‌های خود را نیز مدنظر بگیرید، زیرا ممکن است این مورد نیز یک معیار امتیازدهی باشد.

لیرزیرو (LayerZero): فعال کردن برنامه‌های کاربردی زنجیره‌ای

لیرزیرو (LayerZero) یک پروتکل ارتباط میان‌ زنجیره‌ای روی شبکه اومنی‌چین (Omnichain) است. پروتکل لیرزیرو به منظور تسهیل انتقال اطلاعات بین برنامه‌‌های مستقر روی بلاکچین‌های مختلف از فناوری اوراکل‌ (Oracle) بهره می‌برد. کاربرد این ارتباط فراتر از پل ‌زدن بین شبکه‌ها برای انتقال دارایی‌های مربوط به ارز دیجیتال است. هدف این پروژه فراهم آوردن شرایطی است تا با استفاده از این فناوری برنامه‌های مستقر روی یک زنجیره بتوانند زیرساخت زنجیره‌های دیگر را اجاره کنند و از این طریق شبکه‌های بلاکچین بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. لیرزیرو علاوه‌براین مکانیسم و از طریق اعتبارسنجی تراکنش در زنجیره‌ دریافت‌کننده درخواست، امنیت تراکنش‌های میان‌ زنجیره‌ای را تأمین می‌کنند.

روش احتمالی دریافت ایردراپ لیرزیرو

در حالی که ایردراپ لیرزیرو تأیید نشده است، کاربرانی که معتقدند ایردراپ این پروژه محتمل است، می‌توانند با پروژه‌های لیرزیرو شروع کنند. استارگیت (Stargate) یکی از اولین پروتکل‌ها در لیرزیرو است و می‌توانید با ارائه نقدینگی، قرار دادن توکن‌های STG یا رأی دادن به پروپوزال‌های سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) استارگیت شروع کنید. همچنین می‌توانید از پل اپتوس (Aptos) استفاده کنید که توسط لیرزیرو تغذیه می‌شود.

استارک‌ نت (Starknet): راهکار لایه ۲ دانش صفر یک شبکه غیرمتمرکز

استارک ‌نت (Starknet) یک راهکار لایه ۲ دانش صفر است که برای رفع محدویت‌های مرسوم در کیف‌ پول‌های معمولی که با عنوان حساب‌های تحت مالکیت خارجی هم شناخته می‌شوند، از انتزاع حساب (Account Abstraction) بهره می‌برد. از آنجایی که این فناوری، اکانت‌های معمولی را به قراردادهای هوشمند تبدیل می‌کند، می‌توان از روش‌های جدیدی برای تعامل کاربر با اپلیکیشن های غیر متمرکز مانند امکان پرداخت گس، یا امکان برنامه‌ریزی پرداخت‌های تکراری به کاربران استفاده کرد. بلاکچین استارک‌نت با یکپارچه‌سازی فناوری انتزاع حساب (AA) در کیف پول‌ها و اپلیکیشن های خود، تجربه کاربری کاربر با شبکه را بهبود می‌دهد.

ایردراپ های فعال و معتبر

چرا احتمال برگزاری ایردراپ استارک نت (Starknet) وجود دارد؟

استارک ‌نت تأیید کرده است که این پروژه در حال برنامه‌ریزی برای تخصیص بیش از 1.8 میلیارد توکن STRK  به اعضای جامعه و ذینفعان هستند و بیان کرده است که مرحله اول این ایردراپ به زودی آغاز خواهد شد. البته معیارهای دقیق این ایردراپ هنوز اعلام نشده است.

روش احتمالی دریافت ایردراپ استارک نت

برای افزایش شانس دریافت ایردراپ استارک ‌نت فعالیت‌هایی مانند نصب کیف پول آرجنت اکس (Argent X)، استفاده مستمر از پل استارک نت و تعامل با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مستقر روی مین ‌نت (Mainnet) باید در اولویت قرار بگیرند. توجه داشته باشید که می‌توانید با استفاده از کیف پول آرجنت ایکس برای تعامل با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مختلف شانس دریافت ایردراپ NFT خود را هم بالا ببرید.

زی کی سینک (zkSync): پروتکل لایه 2 که از دانش صفر بهره می‌برد

زد‌ کی سینک (zkSync) از راه‌حل‌های لایه دوم برای ارائه روشی جایگزین و کارآمدتر برای حل مشکل استفاده از بلاک‌چین اتریوم استفاده می‌کند. راه‌حل‌های لایه دوم به دنبال ایجاد تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر هستند، درحالی‌که همچنان از امنیت قوی شبکه‌ اتریوم نیز برخوردارند. زی کی سینک امیدوار است با استفاده از نسخه‌ اصلاح‌شده‌ زد کی رول آپ (ZK-rollup) به این هدف دست یابد.

پروتکل آپرچونیتی (Opportunity) دارای سیستم‌هایی است که از زنجیره‌های بلاک‌چین متعدد به نام هایپرچینز (HyperChains) پشتیبانی می‌کنند. زی‌کی سینک در گزارشی ادعا کرده است که هایپرچینز انعطاف‌پذیر خواهد بود و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا مجموعه‌ای از گزینه‌ها را در حین انتخاب شیوه کار اپلیکیشن‌ها و زنجیره‌های خود پیش رو داشته باشند.

چرا احتمال برگزاری ایردراپ زی کی سینک (ZKSync) وجود دارد؟

توکن مورد اشاره در مستندات توسعه‌دهندگان این پروژه نامشخص است و جزئیات دقیقی درباره آن ارائه نشده است. با این حال، ساختار زی کی نشان می‌دهد که هدف آن تبدیل شدن به یک اکوسیستم قدرتمند بوده و پروژه‌های متعددی بر روی آن پیاده‌سازی شده‌اند. بنابراین، برای رشد این اکوسیستم، یک توکن لازم است که مسئولیت‌های هدایت سیستم‌های مالی و پشتیبانی از فناوری‌های مرتبط را بر عهده داشته باشد.

روش احتمالی دریافت ایردراپ زی کی سینک

محتمل‌ترین معیار برای واجد شرایط بودن یک ایردراپ بالقوه، آزمایش هر یک از محصولات یا اپلیکیشن های زی کی سینک در اکوسیستم آن است. اگرچه هنوز هیچ معیار دقیقی اعلام نشده است اما، اولین کاربران zkSync 1.0 و zkSync2.0 شانس به نسبت بیشتری برای دریافت ایردراپ دارند. اکنون شبکه فعال است لذا برخی ایده‌ها از جمله تعامل با اکوسیستم و گردش نقدینگی در شبکه برای بالا بردن شانس ایردراپ مهم است.

فیول (Fuel): معماری ماژولار بلاک چین

شبکه فیول (Fuel) ابتدا با هدف حل چالش مقیاس‌پذیری به عنوان یک راهکار لایه ۲ روی بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شد، اما در نهایت از ساختار بلاکچین یکپارچه خود به ساختاری ماژولار تبدیل شد. این پروژه حالا با جدا کردن لایه اجرایی از سایر ویژگی‌ها به توان عملیاتی شبکه خود افزوده است. فیول پتانسیل این را داراست که به عنوان یک رول‌آپ، زنجیره جانبی (Sidechain) یا حتی یک شبکه لایه ۱ ایفای نقش کند.

چرا احتمال برگزاری ایردراپ فیول (Fuel) وجود دارد؟

با قضاوت براساس تعداد بلاک چین‌های لایه 2 مانند آربیتروم و آپتیمیزم که ایردراپ ارائه داده‌اند، احتمال بالایی وجود دارد که فیول هم در این مسیر گام بردارد.

روش احتمالی دریافت ایردراپ فیول

با راه‌اندازی شبکه تست نت، فرصتی برای علاقه‌مندان به اکوسیستم فیول فراهم خواهد شد تا بتوانند فعالیت‌های مربوط به اکوسیستم آن را انجام دهند. فعالیت‌هایی که ممکن است در آینده به عنوان معیارهای واجد شرایط بودن دریافت ایردراپ در نظر گرفته شود.

مارجین فای (Marginfi): وام‌دهی غیرمتمرکز به صورت توکن‌های پروژه سولانا

مارجین فای (Marginfi) یک پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز بر روی شبکه سولانا است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند دارایی‌های خود را به دیگران وام داده و در ازای آن سود دریافت کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند در ازای دارایی خود توکن دریافت کرده و از آن‌ها به عنوان وثیقه‌ استفاده کنند. تمام وام‌های مارجین فای دارای وثیقه بیش ‌از حد بوده و هر دارایی سود مشخصی دارد. این پروژه علاوه‌بر امکان استقراض/وام‌دهی، سرویس‌های استیکنیگ و سواپ را نیز ارائه می‌دهد.

روش احتمالی دریافت ایردراپ مارجین فای

اگرچه ایردراپ مارجین فای هنوز تأیید نشده است، اما این پروتکل یک سیستم امتیازبندی را برای سطح تعامل کاربر با آن در نظر گرفته است. وام‌دهندگان می‌توانند با سپرده‌گذاری وجوه خود، به ازای هر یک دلار در هر روز، یک امتیاز به دست آورند. وام‌گیرندگان هم روزانه به ازای هر یک دلاری که وام می‌گیرند، ۴ امتیاز به دست می‌آورند. به‌‌علاوه کاربران با دعوت از کاربران جدید برای پیوستن به این شبکه می‌توانند 10 درصد از امتیاز آن‌ها را به ‌دست بیاورند.

شبکه Quai: شبکه بلاکچین حاصل از ادغام استخراج و شاردینگ

شبکه Quai با طراحی نوآورانه خود، بلاک چین‌هایی را ارائه می‌دهد که به طرز چشم‌گیری کارآمدتر از نمونه‌های قبلی هستند. این راه‌حل مبتنی بر پیشرفت‌های انقلابی در فناوری‌های به اشتراک‌گذاری بلاک‌چین و استفاده از الگوریتم اثبات کار 2.0 (Proof-of-Work 2.0) است.

ماژولار بودن شبکه Quai، مقیاس‌پذیری افقی آن را تضمین می‌کند. به این معنی که با رشد شبکه و افزایش تعداد کاربران، می‌توان آن را به سادگی ارتقا داد. این قابلیت، Quai را به گامی بزرگ در جهت مقیاس‌پذیری کلی بلاک‌چین تبدیل می‌کند و راه را برای ورود میلیاردها کاربر جدید به دنیای Web3.0 هموار می‌کند.

شبکه Quai با ترکیب امنیت مکانیزم‌های اثبات کار و مقیاس‌پذیری شاردینگ، تجربه‌ کاربری بی‌نظیری را ارائه می‌دهد. این شبکه به گونه‌ای طراحی شده است که نیاز ماینرها به پهنای باند و تجهیزات سخت‌افزاری مجزا برای اعتبارسنجی در چندین زنجیره را از بین می‌برد.

شاردهای موجود بر روی شبکه Quai می‌توانند به طور مستقل تراکنش‌ها را پردازش کرده و آن‌ها را در دفتر کل عمومی یا جداگانه ثبت کنند. این کار، سرعت تراکنش‌های عمومی را در شبکه Quai به حداکثر 50,000 تراکنش در ثانیه (TPS) خواهد رساند که رقمی خیره‌کننده در دنیای بلاک‌چین است.

روش احتمالی دریافت ایردراپ Quai

پروژه Quai از طریق یک برنامه ایردراپ در رسانه‌های اجتماعی جامعه خود را به تعامل با پروژه‌های این شبکه تشویق می‌کند. این پروژه قرار است پس از لانچ شدن شبکه اصلی (Mainnet)، توکن‌های خود را بین کاربرانی که فعالیت‌هایی چون دنبال‌ کردن صفحات اجتماعی، لایک و کامنت را انجام می‌دهند، توزیع کند.

تتاناتس (Thetanuts): سوددهی از طریق معاملات آپشن

یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که امکان ایردراپ بالایی دارد تتاناتس فایننس (Thetanuts Finance) است. این پروژه یک پروتکل معاملات آپشن (Option) غیرمتمرکز است که با ارائه سرویس‌های معاملاتی مختلف، فرصت کسب سود را برای نهادهای مالی بزرگ و افراد حقیقی به ‌وجود می‌آورد.

پروتکل تتاناتس با معامله قراردادهای آپشن و دریافت حق‌الزحمه درآمد ایجاد می‌کند. سپس این حق‌الزحمه بین سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را به صندوق معاملات آپشن اختصاص داده‌اند، توزیع می‌شود. تیم این پروژه اعلام کرده است که پروتکل آن‌ها بدون نیاز به توکن یا سایر روش‌های درآمدزایی مبتنی بر توکن، می‌تواند به درستی اجرا شود. با این حال، استفاده از این روش‌ها همچنان می‌تواند برای دریافت ایردراپ مفید باشد.

روش احتمالی دریافت ایردراپ تتاناتس

اگرچه خبر رسمی مبنی بر انتشار توکن بومی Thetanuts وجود ندارد؛ اما علاقه‌مندان می‌توانند با اتصال به پلتفرم پروژه، واریز وجه به خزانه تتاناتس و انجام معاملات شانس خود را در ایردراپ احتمالی تتاناتس بالا ببرند. در صورتی که می‌خواهید یک ایردراپ بالقوه از این پروژه دریافت کنید، اتصال به پلتفرم پروژه و مشارکت در فعالیت‌های آن را فراموش نکنید.

آتلندیس (Atlendis): امکان دریافت وام‌های ارز دیجیتال بدون نیاز به وثیقه

آتلندیس این امکان را برای وام‌گیرندگان فراهم می‌کند تا بدون وثیقه وام دریافت کنند. از سوی دیگر ریسک‌های پیش روی وام دهندگان نیز با پرداخت سودهای جذاب جبران می‌شود. آتلندیس با ارائه روشی انعطاف‌پذیر برای تأمین سرمایه از بازارهای وام‌دهی، به مؤسسات، پروتکل‌ها و افراد مستقل خدمات ارائه می‌دهد. از طرف دیگر، وام‌دهندگان یا سپرده‌گذاران علاوه بر دریافت پاداش می‌توانند از تسهیلات مدیریت ریسک آتلندیس بهره‌مند شوند.

روش احتمالی دریافت ایردراپ آتلندیس

اگرچه ایردراپ آتلندیس هنوز قطعی نیست اما در صورت تمایل می‌توانید از طریق تعامل با پروتکل آتلندیس و واریز دارایی‌های مورد تأیید به استخرهای استیکینگ پروتکل، شانس خود را برای ایردراپ آن امتحان کنید.

شاردیوم (Shardeum): شبکه بلاکچین مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم (EVM)

شاردیوم در حال بررسی بهترین روش ممکن برای ارائه برترین بلاک‌چین روی شبکه لایه ۱ است. این پروژه ادعا دارد که با استفاده از فناوری‌ شاردینگ، در حال توسعه یک بلاک‌چین قرارداد هوشمند نسل جدید و فوق‌العاده سریع است.

ایردراپ های فعال و معتبر

شاردیوم یک شبکه بلاکچین مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که از این فناوری برای ایجاد شبکه‌ای از زنجیره‌های تقسیم‌شده که قادر به اجرای تراکنش‌ها هستند، استفاده خواهد کرد. بنابراین درخواست‌های کاربران در حین پردازش توسط شبکه، در سراسر این شاردها تقسیم می‌شوند. سرعت پیش‌بینی‌شده‌ برای شاردیوم تا ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه است. این بلاک‌چین بر اساس مکانیزم اجماع اثبات سهام (Proof-of-Stake) و اثبات حد نصاب (Proof-of-Quorum) عمل می‌کند.

چرا احتمال برگزاری ایردراپ شاردیوم (‌Shardeum) وجود دارد؟

اگرچه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست اما باید گفت که شاردیوم برای ادامه راه، ناگزیر به انتشار یک توکن بومی است. علاوه بر این، این پروتکل اعلام کرده است که در صورت انتشار توکن، 5 درصد از عرضه کل را از طریق ایردراپ میان اعضای جامعه خود توزیع می‌کند.

روش احتمالی دریافت ایردراپ شاردیوم

تجربه پروژه اپتوس (Aptos) نشان می‌دهد که احتمالاً کاربران و آزمایش‌کنندگان تست نت در لیست ایردراپ قرار می‌گیرند. بنابراین می‌توانید با انجام فعالیت در این شبکه شانس خود را امتحان کنید. به این صورت که می‌توانید شبکه شاردیوم را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید، از فاست توکن‌های تستی دریافت کنید و یا در شبکه‌های اجتماعی شاردیوم فعالیت داشته باشید.

زتاچین (ZetaChain): فعال کردن پیام رسانی در سراسر بلاک چین

حوزه رمز ارز شاهد ظهور فزاینده‌ پروتکل‌های فراهم‌کننده قابلیت همکاری (Interoperability) مبتنی بر اومنی چین  (Omnichain) است. زتاچین یکی از پروژه‌هایی است که روی ایجاد یک سیستم ارتباطی امن‌تر و کارآمدتر بین شبکه‌های بلاک‌چین مختلف کار می‌کند. پلتفرم قرارداد هوشمند زتاچین فراتر از تسهیل تبادل داده عمل می‌کند. این پلتفرم به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهد تا مستقیماً با سایر شبکه‌های بلاک‌چین تعامل داشته باشند. این قابلیت، جهشی قابل توجه نسبت به پروژه‌های مشابه است. علاوه بر این، زتاچین قابلیت‌های گسترده‌ای را برای برنامه‌های کاربردی ساخته ‌شده بر روی پروتکل‌های خود ارائه می‌دهد و زمینه‌ای را برای تعامل غنی‌تر و یکپارچه‌تر فراهم می‌کند.

چرا احتمال برگزاری ایردراپ زتاچین (Zetachani) وجود دارد؟

اگرچه زتاچین هنوز توکنی را معرفی نکرده است، اما تست نت آن‌ فعال است و کاربران می‌توانند ویژگی‌های متعدد این پلتفرم را آزمایش کنند. با این حال، تقریباً قطعی است که این پروژه پس از راه‌اندازی کامل پلتفرم، توکن بومی خود را عرضه خواهد کرد. در همین حال، کاربران می‌توانند با انجام فعالیت‌های خاصی در شبکه‌ آزمایشی، امتیاز (Zeta Points) کسب کنند. انتظار می‌رود این امتیازها در نهایت به پاداش‌های توکنی تبدیل شوند.

روش احتمالی دریافت ایردراپ زتاچین

با اتصال به پلتفرم زتاچین و انجام فعالیت‌های معمول مانند انتقال توکن‌های تست ‌نت و مبادله‌ آن‌ها، می‌توان Zeta Points کسب کرد. فعالیت‌های اجتماعی مانند معرفی افراد جدید نیز باعث می‌شود که معرف آن‌ها Zeta Points دریافت کند؛ البته زمانی که فرد دعوت ‌شده در پلتفرم تراکنش انجام دهد، امتیاز بیشتری به معرف تعلق می‌گیرد.

۸ وب‌سایت برای دریافت ایردراپ های فعال و معتبر

در ادامه لیستی از وبسایت‌هایی که در مورد زمان و نحوه برگزاری ایردراپ های فعال و معتبر اطلاع‌رسانی می‌کنند آورده شده است:

 1. کوین مارکت کپ CoinMarketCap
 2. ارنی فای Fi
 3. دپ رادار DappRadar
 4. ایردراپس آی او io
 5. ایردراپ آلرت com
 6. آلت کوین تریدینگ AltcoinTrading
 7. آی سی او مارکس com
 8. ایردراپ باب com

ایردراپ های فعال و معتبر

اگرچه کسب درآمد از ایردراپ ها گزینه بسیار مناسبی است اما مهم‌ترین نکته در رابطه با این موضوع آشنایی هرچند اولیه با ساز و کار آنهاست تا بتوان پروژه‌های تقلبی را از پروژه های آینده دار تفکیک کرد. بدین منظور نیز لازم است تا جای ممکن اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببریم تا در زمان و هزینه خود صرفه جویی کرده و بهترین پروژه را انتخاب کنیم. امیدواریم با معرفی مهمترین ایردراپ های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ به شما در رسیدن به اهداف مالی خود کمک کرده باشیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

26 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

با سلام و خسته نباشید به تیم رمز ارز نیوز
یه سوال ؟
اینکه نوشتین ایردراپ ها و پروزه های معتبر
یعنی لیستی که گذاشتین قطعی معتبر هستن و احتمال اسکم بودنشون صفره ؟
راستش من یکی از ارزای لیست شما رو دارم و فکر میکردم اسکمه ولی الان دیدیم داخل لیست شما هم هست

سلام. هیچ قطعیتی در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد و باید تمام موارد را مد نظر قرار دهید.

با سلام مجدد
بله متوجه حرف شما هستم
فقط میخوام بدونم که تیم شما با بررسی این لیست رو اینجا قرار داده یا خیر

چطوری متونم صفت نام کنم

ثبت یا صفت؟!!!!

سلام در مورد ایردراپ اسارا assara کسی اطلاعاتی داره

فقط دوج کویین ویا لایت کویین به اوج خودش در این ۲سال خواهد رسید تا روزها ویا ساعاتی دیگر
اگر درست گفتم رحمت کنید وگرنه لعنت

کسی تا حالا درآمد از ایردراپ داشته؟

سلام
از ایردراپ سخته. OMN یک ماینر داشت مدتی و دنبالش کردم و نشد. باید کانال یا گروه داشته باشی تا بتونی دعوت کنی و رنکینگتو بالا ببری
اما از بازی داشتم. بازی هم که زیاد هست. اما یکی جدید پیدا کردم ک هم بازیش راحته و هم درامد خوبی داره
فقط بدی بازی این هست که برای هر برداشتی باید به میزان مشخصی تبلیغات ببینی
یک بازی راحت، با کسب درآمد خیلی راحت
بازی Fish Jump

ممنون از سایت و مطالب خوبتون

من پنج ساله تواین بازارم کسانی که تازه میخان وارداین بازاربشن واردنشن خیلی به نفعشونه

ارزهای دیجیتال روبااین چندکلمه میشه کامل توضیح دادهمه مردم عادی بازنده هستندهیچ وقت نمیشه ازاین افعیها پول دراورد تنهاکسانی برنده هستندکه ارزهاروعرضه میکنن یانهنگ هستند ماهامثل ماهیهای کوچکی هستیم درمقابل کوسه ونهنگها تمام فقط یه شانس میتونه پول به ادم برسونه اونم خرید یاشرکت درایردارپ خوبه اونم ازهرهزارایردراپ یکیش خوب درمیادمثل اربیتروم اول اخر در اسپات فیوچرز هولد بردفقط بانهنگهاست تواین دنیا هیچ کس پول مفت به هیچ کس نمیده

چه خوبه که این موارد رو اطلاع رسانی می کنید.

با سلام مطلب خوبی بود

دوستانی که میخواهند در حوزه کسب درآمد از ارزهای دیجتال کار کنند

و یا برای ثبت نام در صرافی راهنمایی نیاز دارند

پیام دهند

سلام روز بخیر توی کیف پول ترست ولت آن آف تی رایگان برام اومده Erc1155 آیا میشه با usdc سواپ کرد ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام من یه مقدار ایردراپ خریداری کردم چند سال پیش از کجا متوجه بشم قیمت گذاری شده اند یا نه.ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام به صفحه یا سایت پروژه مروبطه مراجعه کنید

به نظر من ویدیو ثبت نام کامل ایردراپ ها رو بزارید چون ما نمیدونیم الان باید چیکار کنیم

ممنون از تیم رمز ارز نیوز

چگونه می شود به در ایردراپ ها شرکت کرد

آخرین ویرایش 1 سال پیش توسط مجتبی

سلام دوستان خسته نباشید.
ایردراپ اورلاین چگونه بعداز ارزش گزاری میشه دریافتش کرد

عجب ایردراپایی.. ممنون واقعا

برای بالانس تراست والت برشبکه اتریوم چه ایردراپی و حداقل چه مقدار از صرافی شما باید بخرم به غیر از جایزم

ما صرافی نداریم

من حداقل چه مقدار ایردراپ بر ای تراست و شبکه اتریوم بخرم حداقل ؟

داداش ایردراپ خرید نداره.. فقط ثبت نامه رایگانه.. الکی پول به کسی نده