آینده تزوس چه خواهد بود؟ + پیش بینی قیمت

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مقدمه

آینده تزوس (Tezos) چگونه است و آیا پیش‌بینی قیمت آن صعودی است یا نزولی؟ مسیری که رمزارز تزوس (XTZ) از گذشته تا به امروز طی کرده، به هیچ وجه آسان نبوده است. با این وجود، علی‌رغم همه موانعی که بر سر راه این رمزارز قرار گرفته است، تزوس به رشد خود ادامه داد. دو سال پس از راه‌اندازی، رمزارز تزوس (XTZ) در بیش از ده صرافی بزرگ رمزنگاری از جمله صرافی چنجلی (Changelly) لیست شده است. در ادامه به معرفی بیشتر این رمزارز و پیش‌بینی قیمت آینده تزوس می‌پردازیم.

رمزارز تزوس چیست؟

رمزارز تزوس توسط آرتور بریتمن (Arthur Breitman) تحلیلگر سابق شرکت مورگان استنلی (Morgan Stanley) توسعه یافت و در سال 2017 میلادی منتشر شد. این پروژه مدتی را صرف سر و سامان دادن مسائل حقوقی خود کرد؛ از جمله ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کناره‌گیری یوهان گور (Johann Gever). بنیاد تزوس حسابرسان حرفه‌ای را از یک شرکت معروف که PwC نام داشت، استخدام کرد تا تمام مسائل آینده این رمزارز را در زمینه حقوقی حل کنند.

رمزارز تزوس در اواخر سال 2018 به موفقیت رسید و شبکه اصلی خود را در هفدهم سپتامبر همان سال منتشر کرد. کدهای پایه تزوس روی OCaml، یک زبان برنامه‌نویسی کاربردی، نوشته شده و کار می‌کنند. این زبان بستری برای برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند است.

نماد کوین تزوس، XTZ است و یک فرآیند استخراج به نام بیکینگ (Baking) دارد که با الگوریتم اثبات سهام (Proof Of Stake) کار می‌کند. کسانی که می‌خواهند در این فرآیند شرکت کنند، حداقل باید 10 هزار تزوس را سرمایه‌گذاری کنند تا به عنوان سرمایه‌گذار در روند تأیید و انتشار بلوک‌ها شرکت داده شوند.

تزوس در مقابل اتریوم

در وایت پیپر پروژه تزوس، به نقش ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیانگذار رمزارز اتریوم (Ethereum)، اشاره شده است که روی الگوریتم اثبات سهام، جریمه‌ای به نام اسلشر (Slasher) را ایجاد کرده است. اما تزوس دارای یک بلاکچین است که ویژگی‌های مختص به خودش را دارد. در ادامه به آن ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

یکی از ویژگی‌های بلاکچین تزوس، اصلاح‌شوندگی خودکار است و می‌تواند با رأی‌گیری غیرمتمرکز، پیشنهادهای جدید برای کاربران ایجاد کند.

این پیشنهاد باید از یک درگاه که پروتکل‌های متفاوتی دارد گذر کند و همین امر باعث می‌شود که یک چرخه را برای تأیید بگذراند. بنابراین در بلاکچین تزوس نیازی به هارد فورک نیست و فقط با تأیید اکثریت سهامداران تزوس، بلاک به طور خودکار تأیید می‌شود.

اطلاعات بازار تزوس

نام پروژه Tezos تزوس
نماد ارز XTZ
نوع ارز کوین(Coin)
نوع شبکه بلاکچین(Blockchain)
تاریخ عرضه و شروع به کار 2017 میلادی
وب سایت رسمی https://tezos.com/

تجزیه و تحلیل قیمت آینده تزوس

قبل از اینکه شروع به تجزیه و تحلیل کنیم، بیایید به روند قیمت آینده تزوس روی نمودار نگاهی بیاندازیم.

رمزارز تزوس نسبت به گذشته، روندی صعودی را طی می‌کند. بنابراین، سرمایه‌گذاری بلندمدت قطعاً روی این رمزارز جواب می‌دهد.

این پیش‌بینی از روی نمودارها است.

کاهش سپرده سهام، افزایش محدودیت‌های انرژی و بنزین، و اولین پیشنهاد توسعه جامعه‌محور، همه با هم قیمت آینده تزوس را از 0.4 دلار به 1.08 دلار آمریکا رساندند. بالاترین قیمت این رمزارز، 12.19 دلار در 17 دسامبر 2017 بود که در آن تاریخ، بازار رمزارزها به طور کلی با افزایش قیمت روبه‌رو بود.

موارد مؤثر بر قیمت تزوس

بدون شک، مشکلات و فرصت‌های بیشتری برای رشد قیمت آینده تزوس وجود خواهد داشت؛ زیرا برخی از وقایع اخیر تأثیر مثبتی بر قیمت این رمزارز گذاشته است. این یعنی رمزارز تزوس یک ارز دیجیتال وابسته و نیمه‌وابسته به وقایع مختلف است و خبرها و اتفاقاتی که رخ می‌دهد در نرخ آینده آن تأثیر دارد. البته به طور کلی روند بازار نیز روی قیمت آن تأثیرگذار خواهد بود.

تجزیه و تحلیل تکنیکال رمزارز تزوس

در واقع هیچ گونه تحلیل تکنیکال دقیقی برای رمزارز تزوس وجود ندارد. با این حال، در اینجا رتبه‌بندی کلی از چندین تحلیلگر در سایت تریدینگ ویو (TradingView.com) وجود دارد. قبل از رفتن به سراغ تحلیل‌ها، باید بگوییم که اخیراً صرافی‌های بایننس (Binance)، کراکن (Kraken) و کوین بیس (Coinbase) اعلام کرده‌اند که تزوس را به لیست فروش خود اضافه کرده‌اند.

پیش‌بینی قیمت تزوس توسط ولت اینوستور (WalletInvestor) برای 2020 و 2025

ممکن است قیمت آینده تزوس با کاهش 32.5 درصدی به 0.593 دلار آمریکا برسد. بازار در سال گذشته در چرخه نزولی بود. بنابراین ولت اینوستور خرید این رمزارز را توصیه نمی‌کند. در سال 2020، قیمت این رمزارز به 1.4 دلار می‌رسد. در سال 2025، قیمت این رمزارز می‌تواند نهایتاً به ارزش 7.03 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت تزوس توسط دیجیتال کوین پرایس (DigitalCoinPrice) برای 2020 و 2025

نرخ تزوس قطعاً افزایش خواهد یافت. در سال 2020، نرخ هر کوین این رمزارز تا 2.01 دلار افزایش دارد ولی در آیندۀ نزدیک، هیچ تغییر قابل‌توجهی در قیمت تزوس رخ نخواهد داد. در سال 2025 نیز این رمزارز حدود 2.28 دلار ارزش خواهد داشت.

پیش‌بینی قیمت تزوس توسط تریدینگ بیستس (TradingBeasts) برای 2020 و 2022

در دسامبر 2019، ارزش تزوس تا 1.12 دلار افزایش می‌یابد. در پایان سال 2020، قیمت آینده تزوس با مقداری کاهش روبه‌رو می‌شود و به 1.02 دلار کاهش خواهد یافت. در سال 2022، این امکان وجود دارد که قیمت آن تا 1.67 دلار نیز افزایش یابد.

پیش‌بینی قیمت تزوس توسط کریپتو گراند (CryptoGround) برای 2020 و 2025

سرمایه‌گذاری بلندمدت روی رمزارز تزوس بیشتر جواب می‌دهد. در سال 2020 ارزش ارز دیجیتال تزوس نزدیک به 1.25 دلار خواهد شد. این منبع ادعا می‌کند که احتمالاً سقوط قیمت برای این رمزارز بسیار کم است و می‌گوید که در سال 2025 ممکن است قیمت آن تا 9.01 دلار برسد.

سخن پایانی

رمزارز تزوس (Tezos) که با کوین XTZ شناخته می‌شود، یک رمزارز وابسته است؛ یعنی اتفاقات بازار روی قیمت تزوس تأثیرگذار است. با این وجود، اکثر تحلیلگران و متخصصان ارزهای دیجیتال، آینده تزوس را صعودی و موفقیت‌آمیز پیش‌بینی می‌کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments