نیک سابو (Nick Szabo) کیست؟ بیوگرافی بنیانگذار صرافی BitGold

زمان مطالعه: 2 دقیقه
دسته بندیتکنولوژی
محل تحصیلدانشگاه جرج واشنگتن
علت شهرتتأسیس صرافی بیت گلد – حمایت از ایده‌های ارزهای دیجیتالی

هر وقت کسی با محدودیتی روبه‌رو می‌شود یا سانسور می‌شود، سریعاً به یکی از طرفداران بیت کوین (یعنی دنیای بدون سانسور و محدودیت) تبدیل می‌شود.

بیوگرافی نیک سابو (Nick Szabo)

نیک زابو (Nick Szabo) از دهه 90 در حوزه ارزهای دیجیتالی مشارکت داشته است. از شراکت‌های او می‌توان به قراردادهای هوشمند و طراحی بیت گلد (BitGold) اشاره کرد. بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان بازار رمزارز، این شخص را به عنوان ساتوشی ناکاموتو خالق رمز ارز بیت کوین می‌شناسند و معتقدند که مخترع بیت کوین نیک سابو بوده است.

نیک سابو حضوری نسبتاً آرام و بی‌حاشیه را در حوزه فعالیتی خود دارد. اما گاهی در حساب توییتر خود درباره مسائل اجتماعی و اتفاقاتی که در فضای ارزهای دیجیتالی رخ می‌دهد، اظهار نظر می‌کند.

 عملکرد نیک سابو

در یک سخنرانی درباره بیت کوین، نیک زابو پیشنهاد داد که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان می‌توانند برای تأمین ذخایر خود و اثبات توانایی پرداخت بدهی به صورت ارز دیجیتال، بیت کوین را در روش‌های پرداخت خود بگنجانند.

همچنین این شخص اظهار داشت که استفاده از ارزهای دیجیتال در مناطق بی‌ثبات که سیستم‌های پولی غیرقابل اعتماد هستند و تحت نوسان شدید قرار دارند، قابل گنجانده شدن است. نیک سزابو از شبکه لایتنینگ حمایت کرده است و از این طرح بسیار راضی است.

از نظر سرمایه‌گذار‌ها مشخص نیست که نیک سابو روی چه چیزی کار خواهد کرد. ما انتظار داریم که این شخص از رمزارزها و آینده آنها بیشتر صحبت کند و حتی در مورد رویدادهای جهانی و تحولات تکنولوژی نیز اظهار نظر داشته باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments