بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ کدامند؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه

مقدمه

آینده ارز دیجیتال بیت کوین چه می‌شود؟ کدام رمزارز‌ها برای خرید بهترند؟ چه آینده‌ای در انتظار رمزارز‌هاست؟ اصلا آیا خرید و فروش ارز‌های دیجیتال به تنهایی سودآور است؟ ما در این مقاله سعی می‌کنیم به معرفی بهترین ارز‌های دیجیتال در سال 2020 که آینده‌دار هستند بپردازیم و از منظری متفاوت آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

آینده ارز دیجیتال چگونه است؟

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان

تاریخ نه چندان طولانی رمزارز‌ها حاکی از آن است که افت و خیز قیمت‌ها در این بازار بسیار زیاد و غیرقابل پیش بینی است که البته این موضوع امری طبیعی قلمداد می‌شود.

قیمت بعضی از بهترین ارز‌های دیجیتال گاه آنقدر پایین است که تنها با 1 دلار می‌توان صدها و یا هزاران کوین آن را صاحب شد و گاه آنقدر قیمت بالاست که برای خرید 1 واحد آن نزدیک به 10 هزار دلار باید پرداخت کرد. برخی از ارز‌های دیجیتال در همان چند ماه نخست مجبور به ترک صحنه می‌شوند و در مقابل برخی از رمزارز‌ها همچنان پرفروغ به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این ناتوانی در شناخت ارز‌های دیجیتالی دقیقا همان علتی است که پیش‌بینی آینده ارز دیجیتال را مشکل و حتی غیرممکن می‌کند. با این حال بر اساس تحلیل‌ها و تجربه‌های خوشایندی که کاربران این حوزه از برخی ارز‌های دیجیتالی دارند، می‌توان برخی از این ارز‌ها را به عنوان ارز‌های آینده‌دار تلقی کرد.

بیت کوین (Bitcoin)

 اولین رمزارزی که در این مقاله به آن می‌پردازیم دقیقا همان اولین رمزارزی است که قدم به دنیای پرداخت گذاشت و توانست عنوان پادشاه رمز‌ارز‌ها را نصیب خود کند. بیت کوین رمزارزی است که با وجود افت‌های شدید قیمتی همچنان با اقتدار بر صدر جدول محبوبیت و قیمت قرار دارد. جان مک آفی سال 2020 را سال افزایش قیمت بیت کوین تا 1 میلیون دلار می‌دانست هر چند بعدا پیش بینی خود را تقلیل داد. بنابراین همچنان می‌توان برای این رمزارز گران‌بها آینده‌ای روشن و پر‌فروغ متصور شد.

اتریوم (Ethereum)

اتریوم نیز از جمله رمزارز‌‌هایی است که آینده روشنی را می‌توان برای آن تصور کنیم. اتریوم دومین رمزارز محبوب در میان کاربران ارز‌های دیجیتال است و توانسته است ملکه رمز‌ارز‌ها شود. اتریوم پلتفرمی است که بر پایه آن می‌توان برنامه‌ها و قرارداد‌های مختلفی را با بیشترین میزان امنیت و با هوشمندی مثال زدنی به اجرا درآورد. قیمت اتریوم نیز نوسانات جالبی را مانند بیت کوین تجربه کرده است. اتریوم، قیمت 1400 دلاری را در برهه‌ای از زمان تجربه کرده است و در برهه‌ای دیگر به کمتر از 200 دلار رسیده است. با تمام این تفاسیر از آنجایی که اتریوم هر روز در حال پیشرفت و توسعه پروژه‌هایی مانند اتریوم 2.0 است، بی شک می‌توان آن را در زمره بهترین گزینه‌ها برای خرید قرار داد. بسیاری از تحلیل گران، اتریوم را بهترین ارز دیجیتال در سال 2020 می دانند.

لایت‌ کوین (Litecoin)

آینده ارز دیجیتال لایت‌ کوین نیز آینده‌ای روشن به نظر می‌رسد. آینده‌ای که از همان زمان جدایی لایت‌ کوین از بیت کوین قابل پیش بینی بود. حاصل این جدایی افزایش سرعت ایجاد بلاک های جدید و همچنین الگوریتم اثبات کار غیرمتمرکز‌تر نسبت به بیت کوین بود. لایت‌ کوین با استفاده از segwit توانست هزینه‌ها و زمان معاملات را کاهش دهد و برای کاربران جذابیتی دو‌چندان ایجاد کند. قیمت لایت‌ کوین 43 دلار در زمان نگارش مقاله می‌باشد و از این جهت با بیت کوین فاصله بسیاری دارد.

ریپل (Ripple XRP)

یک ارز آینده‌دار که برای افراد با دید بلند مدت گزینه بسیار مطلوبی تلقی می‌شود. آینده ریپل را کوین XRP آن تضمین می‌کند. کوینی که هر روز به محبوبیت آن در نظام بانکداری جهانی اضافه می‌شود، چراکه روند تبدیل ارز‌های مختلف به یکدیگر را در معاملات بین مرزی تسهیل و تسریع می‌کند. قیمت ریپل در زمان نگارش مقاله 0.18 دلار است.

استلار (Stellar)

آینده ارز دیجیتال

استلار نیز مانند اتریوم توانسته است با ادغام برخی از قرارداد‌های هوشمند، نظر بسیاری از موسسات و سازمان‌های مالی و همچنین شرکت‌های متعددی را به خود جلب کند. علاوه بر اینها برخی از بانک‌ها نیز برای مدیریت خدمات پرداخت مشتریان IBM از این ارز دیجیتالی استفاده می‌کنند. با توجه به نوسانات نه چندان قابل توجه این ارز که در اغلب اوقات آن را تجربه می‌کند، می‌توان آینده آن را روشن پیش بینی کرد. اگر سرمایه زیادی برای شروع ترید ندارید، با توجه به اینکه قیمت استلار کمتر از 1 دلار است، احتمالا گزینه مناسبی برای شما باشد. فراموش نکنید ما به هیچ عنوان خرید بدون مطالعه و تحلیل را تایید نمی‌کنیم.

بایننس کوین (Binance Coin)

آینده ارز دیجیتال

بایننس کوین که با حروف اختصاری BNB نیز شناخته می‌شود، آلت کوین صرافی بزرگ بایننس است که از آن می‌توان برای خرید ارز‌های دیگر استفاده کرد. سرمایه‌گذاری در این رمزارز می‌تواند سودی دوچندان را نصیب شما کند. چرا که از طرفی شما می‌توانید از افزایش حجم معاملات سود ببرید و از طرفی کارمزد معاملات خود را با نیمی از میزان کارمزد بیت کوین بپردازید و از این طریق نیز سود کنید. پس اگر به دنبال یک سود دو طرفه هستید و خود را یک تریدر با تجربه می‌دانید، این کوین را فراموش نکنید. قیمت بایننس کوین در زمان نگارش مقاله کمی بیشتر 16 دلار است.

نِم (NEM)

آینده ارز دیجیتال

شرکت نِم که نام XEM را برای کوین خود انتخاب کرده است، یک شرکت سنگاپوری است که با هدف تسهیل در نقل و انتقالات همتا به همتا بوجود آمده است. این شرکت در حال حاضر با شرکت‌هایی همکاری دارد که بعضا سنگاپوری نیستند. به عنوان مثال شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی با نام MDEC یکی از همین شرکت‌هاست. همکاری‌های این شرکت نه تنها با شرکت بزرگ و کوچک بلکه با سازمان‌های دولتی این کشور نیز انجام می‌پذیرد و همین امر می‌تواند آن را در لیست ارز‌های آینده‌دار تثبیت کند. قیمت نِم در زمان نگارش مقاله قیمت نازل 0.04 دلار است.

کومودو (Komodo)

آینده ارز دیجیتال

یک ارز بسیار ارزان اما نو آورانه در زمینه ارز‌های دیجیتال. شما در زمان معامله، این حق انتخاب را دارید که در معاملات آشکار یا پنهان شرکت کنید و معاملات خود را ثبت کنید. کومودو قصد دارد تا پردازش 60 میلیون معامله در دقیقه را به رخ حریفان خود بکشد و از این جهت رتبه نخست را از آن خود کند. قیمت کومودو در زمان نگارش مقاله 0.7 دلار است.

مونرو (Monero)

مونرو یک ارز دیجیتال پیچیده در زمینه امنیت محسوب می‌شود. امضاهای حلقوی آن امنیت تراکنش را تضمین می‌کنند و ناشناس بودن ایجاد کننده، امنیت و ناشناخته ماندن وی را بدنبال خواهد داشت. قیمت مونرو نزدیک به 65 دلار است و شانس افزایش قیمت آن نیز بسیار بالاست. از نظر تکنیکال مونرو یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2020 و 2019 بوده است.

ترون (Tron)

آینده ارز دیجیتال

قیمت ترون با اینکه در زمان نگارش مقاله زیر 1 دلار است، توانسته حجم بالایی از معاملات روزانه را به خود اختصاص دهد و جزء 10 ارز برتر در این زمینه قلمداد می‌شود. بنابراین ترون را نیز می‌توان به لیست ارز‌های آینده‌دار اضافه کرد.

ورج (Verge)

آینده ارز دیجیتال

آخرین رمزارزی که آن را معرفی می‌کنیم، ورج است. ورج از 2 ویژگی مهم برخوردار است: اول اینکه سرعت معاملات در آن مثال زدنی است و دوم اینکه بلاکچین ورج با استفاده از شبکه‌های ناشناس مانند تور، آی پی کاربران خود را مخفی نگه می‌دارد و به همین دلیل امنیت این شبکه قابل تحسین است. قیمت ورج حدود 0.007 دلار است.

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید ارز‌های دیجیتالی بسیاری را می‌توان نام برد که می‌توانند آینده‌ای درخشان را برایشان متصور شد. برخی از این ارزها از لحاظ قیمتی پیشرفت خواهند کرد و در برخی شاهد پیشرفت از لحاظ محبوبیت در بین کاربران و مواردی از این دست خواهیم بود. نکته مهم در این زمینه اینست که آینده ارز دیجیتال مدنظر شما تابعی از شرایط، تصمیمات آتی بنیانگذاران و غیره خواهد بود. بنابراین حتما قبل از ورود به عرصه خرید و فروش ارز‌های دیجیتالی و رمزارزها، حتما از مشاوره افراد مطلع استفاده کنید و یا تحلیل‌های مرتبط با این بازار را دنبال کنید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments