نمودار تحلیل تکنیکال پولکادات (آذر۱۴۰۰)

Polkadot
DOT
$ 38.15
1,117,871 تومان
ارزش کل بازار
$ 40,378,638,358
حجم معاملات 24 ساعته
$ 1,380,142,977
عرضه در گردش
1,061,062,096 DOT
عرضه کل
1,142,009,154 DOT

تحلیل تکنیکال پولکادات

تحلیل تکنیکال یکی از ابزار های متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص همراه با نمودار های قیمت و حجم معاملاتش را بررسی می کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال پولکادات یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روند های صعودی و نزولی بازار که گاها روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می رود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال و مشاهده نمودار و قیمت لحظه ای پولکادات بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران می باشد. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال پولکادات

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال پولکادات، کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال پولکاداتتحلیل تکنیکال پولکادات

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با بررسی رفتار قیمت و پیشینه تکنیکال آن ممکن است. تحلیل تکنیکال پولکادات نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنیاد پولکالدات (Polkadot) در اکتبر 2017 عرضه اولیه موفقی داشت، بیش از 140 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و تقریباً نیمی از کل 10 میلیون توکن DOT خود را به فروش رساند. اما متأسفانه این شرکت زیان کرد و مجبور شد در دو نوبت، یکی در سال 2019 و دیگر در سال 2020 حراج خصوصی برگزار کند.

در روزهای عرضة اولیه، هر توکن DOT تقریباً 30 دلار قیمت‌گذاری شد اما در ماه آگوست 2020 میزان نگهداری توکن DOT در اوج بود. کم و زیاد شدن ذخایر توکن DOT نزد سرمایه‌گذاران معنی‌دار است و در تحلیل تکنیکال پولکادات به کار می‌آید.

 

قیمت پولکادات در اواسط ماه سپتامبر در قیمت 5.2 دلار معامله می‌شد و کمی بعد دچار نوسان شد. در اوایل ماه اکتبر در محدوه قیمتی 4.42 دلار معامله می‌شد و کمی بعد، یعنی در اواسط ماه اکتبر به سطح 3.86 دلار فرو ریخت. DOT تا پایان ماه اکتبر در دامنه قیمتی 4.01 ــ 4.15 دلار قرار داشت.

قیمت پولکادات در اوایل ماه نوامبر دستخوش نوسانات شدیدی شد و به 3.9 دلار کاهش یافت. در پایان ماه نوامبر صعود کرد و به 5.88 دلار رسید.

بررسی سابقه تحلیل تکنیکال پولکادات نشان می‌دهد که، پولکادات در اوایل دسامبر همچنان در 5.36 معامله می‌شد و کمی بعد نوسان را آغاز کرد. در اواسط ماه دسامبر قیمت به 5.47 دلار رسید. آخر ماه دسامبر کار بالا گرفت و قیمت در روندی صعوی به 7.68 دلار رسید.

با آغاز سال 2021 پولکادات مانند اغلب ارزهای دیجیتال روندی صعودی را در پیش گرفت. DOT موفق شد در قیمت 30.15 دلار اوج قیمت جدیدی را ثبت کند و این رکورد به نحوی بیانگر پتانسیل تکنیکال این ارز دیجیتال به حساب می‌آمد. اما به حرکت صعودی خود ادامه ‌داد تا اینکه سرانجام در تاریخ 21 فوریه اوج قیمت جدیدی را در سطح 40 دلار به ثبت رساند. پس از آن کمی فروکش کرد و در 23 فوریه مجدداً صعودی شد. این روند همچنان ادامه دارد.

لازم به ذکر است که در تحلیل تکنیکال پولکادات می‌توان از ابزارهای مفید و کارآمدی مانند اندیکاتورها و نوسانگرها بهره برد.

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments