قیمت لحظه ای فایل کوین + نمودار قیمت 🖥️ آذر ۱۴۰۲

Filecoin
FIL
رتبه: 35
$ 5.03
254,468 تومان
5.64%
ارزش کل بازار
$ 2,401,668,417
حجم معاملات 24 ساعته
$ 228,495,095
عرضه در گردش
477,549,143 FIL
عرضه کل
1,961,042,932 FIL


درباره فایل کوین

ارز دیجیتال Filecoin (فایل کوین) یک سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که هدف آن "ذخیره مهم‌ترین اطلاعات بشریت" است. این پروژه در سال 2017 با عرضه اولیه کوین (ICO) در حدود 205 میلیون دلار سرمایه جمع کرد.
در ابتدا، تاریخ شروع برای اواسط سال 2019 برنامه‌ریزی شده بود. با این حال، تاریخ راه‌اندازی شبکه اصلی Filecoin تا بلوک 148.888، یعنی اواسط اکتبر 2020، به تعویق افتاد.
این پروژه برای اولین بار در سال 2014 به عنوان یک شبکه ذخیره‌سازی نظیر به نظیر توصیف شد. Filecoin پروتکل باز است و توسط یک بلاکچین پشتیبانی می‌شود که تعهدات متعهدان شبکه را با معاملات انجام‌شده با استفاده از توکن FIL، یعنی توکن اختصاصی شبکه ارز دیجیتال Filecoin، ذخیره می‌کند.
الگوریتم اجماع ارز دیجیتال FIL زنجیره بلوک هم بر اساس الگوریتم اثبات تکثیر (PoRep) و هم بر اثبات زمان فضا (proof-of-replication and proof-of-spacetime) ساخته شده است.
ارز دیجیتال Filecoin (فایل کوین) قصد دارد داده‌ها را به صورت غیرمتمرکز ذخیره کند. بر خلاف شرکت‌های ذخیره‌سازی ابری مانند سرویس‌های وب آمازون یا Cloudflare، که مستعد بروز مشکلات ناشی از تمرکز هستند، Filecoin از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت و جلوگیری از یکپارچگی مکان یک داده استفاده می‌کند و به راحتی قابل بازیابی است و سانسور آن سخت است.
سیستم‌های ذخیره‌سازی غیرمتمرکز مانند Filecoin به افراد اجازه می‌دهند که حافظ داده‌های خود باشند و همچنین وب را در دسترس بیشتر مردم جهان قرار می‌دهند. از آنجا که شرکت در شبکه Filecoin با استخراج و با برنده شدن جوایز بیشتر مرتبط است، شرکت‌کنندگان در Filecoin (فایل کوین) صادقانه عمل می‌کنند و حداکثر اطلاعات را ذخیره می‌کنند.
در شبکه Filecoin، نودهایی که به عنوان استخراج‌کنندگان نیز شناخته می‌شوند، در حال رقابت هستند تا بتوانند هرچه سریع‌تر داده‌ها را به مشتریان ارائه دهند. سپس آنها توکن FIL پاداش می‌گیرند‌ که باعث تشویق شبکه‌ای از نودهایی می‌شود که می‌خواهند در شبکه فعال باشند و داده‌ها را ذخیره کنند.
قیمت ارز دیجیتال فایل کوین در ابتدای عرضه آن در سال 2020 در حدود 112 دلار بود. پس از عرضه، فایل کوین با کاهش قیمت مواجه شد و قیمت Filecoin
وارد روند نزولی گردید. اما پس از گذشت مدتی قیمت Filecoin به یک ثبات نسبی دست یافت و تا اواخر 2020 قیمت ارز دیجیتال Filecoin تغییرات زیادی را تجربه نکرد.

توکنومیک ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

توکنومیک ارز دیجیتال فایل کوین توزیع ارز دیجیتال FIL به شرح زیر است:
  • ۵ درصد به بنیاد فایل کوین،
  • ۴٫۵ درصد به تیم و همکاران PL (پروتکل لبز)،
  • ۱۰٫۵ درصد به پروتکل لبز،
  • ۲٫۵ درصد به جمع‌آوری کمک‌های مالی (باقی‌مانده)،
  • ۷٫۵ درصد به جمع‌آوری کمک‎های مالی از طریق SAFT (Simple agreement for future tokens) در سال ۲۰۱۷،
  • ۱۵ درصد برای ذخیره ماینینگ،
  • و ۵۵ درصد به توزیع ماینینگ ذخیره‌سازی (Storage Mining Allocation)، اختصاص داده شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

2130 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

من امروز از این ۶۲ عدد خریدم چون بدهکارم تاریخ سر رسید ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ببینم تا آن زمان به سود می رسم یا با زیان خارج می شوم تنها با تحلیل خودم خریدم الهی به امید تو انشاالله که سود دهد تا قسمتی از بدهی هایم را به مردم بپردازم

حیفه آخه آدم رو به ارز دید داشته باشه و به خودش شک کنه
من از ۴۰ دلار همش گفتم این میره بالا ولی جرات نکردم بگیرم
الآن بعد از ۳ هفته ۲۲۶ دلار رو هم دید و من هنوز حسرت میخورم 😢

سلام دوست من پات رو که تو این بازار گذاشتی به دلت شک نکنه طمع هم نکن به پولی هم که وارد کردی دیگه اصلا فکر نکن من چند روز پیش که قیمتش ۳ تومن بود یه دونه به دلم افتاد خریدم به دلم افتاد همین یه دونه بشه ۴۰ یا ۵۰ میلیون پس دستشم نمی‌زنم تا ببینم آخرش چی میشه

داداش خداکنه ببیینی این پیاممو دیدی حسرتت بیجا نبود الان پنج دلار