نمودار تحلیل تکنیکال کاردانو (آذر۱۴۰۰)

Cardano
ADA
$ 1.56
45,711 تومان
ارزش کل بازار
$ 50,076,759,711
حجم معاملات 24 ساعته
$ 1,573,183,568
عرضه در گردش
32,066,390,668 ADA
عرضه کل
45,000,000,000 ADA

تحلیل تکنیکال کاردانو

تحلیل تکنیکال یکی از ابزار های متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص همراه با نمودار های قیمت و حجم معاملاتش را بررسی می کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال کاردانو یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روند های صعودی و نزولی بازار که گاها روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می رود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال و مشاهده نمودار و قیمت لحظه ای کاردانو بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران می باشد. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال کاردانو

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال کاردانو، کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال کاردانوبررسی تحلیل تکنیکال کاردانو (Cardano)

با وجود اینکه کاردانو (Cardano) ویژگی‌های بیت کوین و اتریوم را با هم ترکیب کرده است اما از ویژگی‌های دیگری نیز برخوردار است که مختص بلاکچین نسل سوم است و کاردانو را در غلبه بر محدودیت‌های پیش رویش یاری می‌کند. یکی از رویکردهای منحصربه‌فرد کاردانو این است که بر مبنای فلسفه علمی و بازبینی کارشناسانة شواهد علمی قرار دارد. یعنی تمامی تغییرات و ویژگی‌های جدید باید قبل از پیاده‌سازی توسط کارشناسان دانشگاهی مورد بازبینی و پذیرش قرار بگیرند. توکن اختصاصی ارز دیجیتال کاردانو توکن ADA می‌باشد.

لازم به ذکر است که کاردانو زمانی ساخته شد که اتریوم هنوز در مرحله ابتدایی پیدایش خود قرار داشت. تمام محدودیت‌های کاردانو که در ادامه به آن اشاره می‌شود، به نسخه 1.0 آن مربوط است و به وضعیت فعلی آن شباهتی ندارد؛ زیرا الگوریتم خود را به گواه اثبات سهام (PoS) تغییر داد و تکنولوژی شاردینگ (Sharding) را به کار گرفت.

بررسی مزایا و معایب کاردانو می‌تواند در تحلیل تکنیکال کاردانو بسیار تأثیرگذار باشد.

امنیت کاردانو (Cardano)

کاردانو یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که از طریق معماری دولایه و منحصربه‌فرد خود، امنیت و مقیاس‌پذیری را فراهم می‌کند. لایه تسویه کاردانو (CSL) تمام تراکنش‌های مربوط به ارز دیجیتال کاردانو را با حداقل کارمزد مدیریت می‌کند. در عین حال، لایه محاسباتی کاردانو (CCL) مجموعه‌ای از پروتکل‌ها است که به اجرای قراردادهای هوشمند کمک می‌کند. این لایه بستری را فراهم می‌کند که توسعه‌دهندگان بتوانند اپلیکیشن‌های غیر متمرکز ایجاد کنند، همچنین این لایه تأمین امنیت می‌کند و برای کاربران نهایی تغییرات جزئی اعمال می‌کند.

الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام در ADA

شبکه‌های بیت کوین و اتریوم از پروتکل گواه اثبات کار استفاده می‌کنند که برای تأیید تراکنش‌ها نیازمند انرژی الکتریسیته و برق فراوان است. کاردانو بر خلاف آن دو بر الگوریتم گواه اثبات سهام قرار دارد که برق کمتری مصرف می‌کند و کارمزد تراکنش کمتری دارد.

مقیاس‌ پذیری کاردانو

بیت کوین، اتریوم نسخه 1 و سایر بلاکچین‌های متعلق به نسل‌های پیشین، صرفاً می‌توانند تعداد محدودی تراکنش را در ثانیه (TPS) انجام دهند و به اصطلاح دارای مشکل مقیاس پذیری هستند. کاردانو این مشکل را به خوبی رصد کرد و تصمیم گرفت مشکل مذکور را با استفاده از پروتکل اوروبروس (Ouroboros) که مبتنی بر مدل گواه اثبات سهام (PoS) است، حل کند و از سرعت بالای تراکنش‌ها و توزیع منصفانه پاداش اطمینان حاصل کرد. کاردانو از ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند جداسازی لایه‌ها، امنیت ریاضی در انتخاب تأیید‌کننده‌های بلاکچین، سازوکار رأی‌گیری ایمن برای دارندگان توکن و سازوکار اجماع مقیاس‌پذیر برخوردار است.

پروتکل اوروبروس (Ouroboros)

در الگوریتم گواه اثبات سهام، نودها با استیک ارز دیجیتال به عنوان وثیقه، تأیید تراکنش‌ می‌کنند. اوروبروس الگوریتم متفاوتی دارد. بلاکچین به دوره‌های زمانی با عنوان Epoch تقسیم می‌شود که هر کدام حدوداً 20 ثانیه طول می‌کشد و خود از دوره‌های زمانی ثابتی به نام اسلات (Slot) تشکیل می‌شود. رهبر اسلات یا همان اسلات مولد، توسط دارندگان توکن انتخاب می‌شود و به پروتکل، بلاک اضافه می‌کند.

رهبر اسلات می‌بایست دست‌کم 50% از ظرفیت بلاک‌های تراکنش را در یک دوره زمانی مشخص ایجاد کند. هر بلاک به وسیله تأیید‌کنندگان ورودی (Input Endorsers) که خود بر مبنای استیک انتخاب شده‌اند، تأیید می‌شود. هر دوره زمانی (Epoch) می‌تواند تا بی‌نهایت به اجزای کوچک‌تری تقسیم شود و همه تراکنش‌های مورد نیاز را انجام دهد. همه کاربرانی که در فرآیند استخراج دوره‌های زمانی مشارکت دارند، در ازای خدماتشان پاداش می‌گیرند.

هر کسی که 2% از استیک بلاکچین کاردانو را در اختیار داشته باشد می‌تواند یک بلاک استخراج کند. نودهایی که استیک‌ بیشتری انجام دهند، شانس بیشتری دارند که به عنوان رهبر اسلات انتخاب شوند. محاسبات چندجانبه (Multiparty Computation) برای دستیابی به یک شیوه تصادفی در انتخاب رهبری اسلات تا حد ممکن بی‌طرفانه است. این روش مانند پرتاپ سکه تصادفی است و نتایج منصفانه‌ای برای همه دارد.

کاربردهای کاردانو (ADA)

ساختارهای متمرکز و شیوه‌های مدیریتی قدیمی مشکلات فراوانی دارند: مدیریت ضعیف، حجم بالای کارهای دستی و غیرخودکار، شفافیت محدود، عدم کارآیی، هزینه‌های بالا، کلاهبرداری و نقض داده‌ها. کاردانو قصد دارد که بر پایه تکنولوژی بلاکچین این مشکلات را حل کند.

کاردانو به عنوان یک پلتفرم منبع باز برای قرارداد هوشمند کاربردهای فراوانی دارد و می‌تواند مشکلات چند صنعت مختلف را برطرف کند. کاردانو می‌تواند در زمینه‌های مختلفی از قبیل آموزش، خرده‌فروشی، کشاورزی، حکمرانی، تأمین مالی و بهداشت به کار رود.

جلوگیری از جعل و دستکاری

شرکت IOHK که کاردانو را مدیریت می‌کند ATALA SCAN ارائه می‌دهد. این سیستم غیرقابل‌دستکاری، سیستمی را برای بررسی اصالت کالا و محافظت از برندها عرضه کرده است که از فروش محصولات جعلی در خرده‌فروشی‌ها جلوگیری می‌کند.

آموزش

بخش آموزش می‌تواند از Atala PRISM که یک شناسنامه و گواهی هویتی است، بهره‌مند شود. این ویژگی می‌تواند از اصالت گواهی‌نامه‌های آموزشی و دانشگاهی محافظت کند.

دولت و حکمرانی

Atala PRISM می‌تواند جهت صدور اوراق هویتی و سیستم‌های صحت‌سنجی در بخش دولتی به کار رود.

هویت دیجیتالی

کاردانو برای شهروندان کشورهای در حال توسعه آفریقا که از خدمات بانکی محروم‌اند، هویت دیجیتال تدارک می‌بیند. تیم کاردانو برای طراحی ابزارهای مدیریتی بلاکچین با 54 کشور همکاری دارد.

کشاورزی

بلاکچین کاردانو در حوزه کشاورزی برای صدور گواهی اصالت محصول از طریق ATALA یا راه‌حل‌های EMURGO به کار می‌رود.

بهداشت و خدمات درمانی

Atala SCAN در بخش کشاورزی برای تأیید و تصدیق اصالت محصولات دارویی به کار می‌رود و می‌تواند سلامت بیماران سراسر جهان را تضمین کند.

کوین کاردانو، ADA می‌تواند به عنوان روش پرداخت به کار رود، فروخته شود یا ابزاری برای اعمال رأی توسط دارندگان آن باشد. با استیک کردن کوین ADA و تأیید تراکنش‌های بلاکچین، امنیت شبکه تأیید می‌شود و علاوه بر آن به دارندگان این کوین پاداش تعلق می‌گیرد.

توکن ADA در کیف پول‌های مختلفی ذخیره می‌شود اما با این حال، کاردانو کیف پول اختصاصی به نام Daedalus را عرضه کرده که ابزاری برای سرمایه‌گذاری هم محسوب می‌شود. دارندگان توکن می‌توانند با واگذاری یا استیک کردن ADA در کیف پول کاردانو Daedalus کوین به دست آورند.

مزایا و معایب کاردانو (Cardano)

کاردانو از مزایای فراوانی مانند یک تیم توسعه عالی، پتانسیل مقیاس ‌پذیری بی‌نهایت، تراکنش‌های سریع و ارزان، سازوکار اجماع منصفانه و امکان ایجاد اپلیکیشن‌های غیر متمرکز برخوردار است.

در واقع باید توجه کنیم که بلاکچین کاردانو در حال توسعه است و لازم است که مشکلات مقیاس ‌پذیری خود را بهبود بخشد. کاردانو مشکلاتی در همگام‌سازی کیف‌پول رسمی خود با اتصال شبکه دارد. مشکل دیگر کاردانو، دوبار خرج کردن (Double Spending) یا حمله 51% است و همچنان این خطر وجود دارد که تأییدکنندگان ورودی مجموعه‌ای از تراکنش‌ها را از دو رهبر اسلات متفاوت تأیید کنند.

قبل از سرمایه گذاری یا خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو یا ADA حتما تحلیل تکنیکال کاردانو (Cardano) را بررسی کنید.

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان

دیدگاه خود را ثبت کنید

21 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

کاردانو دیر رشد میکنه ولی وقتی رشدش شروع شه خوب رشد میکنه تیم و فاندامنتال قوی هم داره بصورت پله ای خرید کنید انشالله در آلت سیزن زمستان امسال قیمتهای خوبی خواهد دید ولی حتما حتما پله ای بخرید که زمانی که اصلاح خوب میده بازار جیبتون خالی نباشه حسرت بخورید وقتی کلاستر فیبوناچی میندازی اهداف جذابی حدود پنج ممیز سه دلار داره که شاید در میان مدت بش برسه

دوستان با تأمل خرید کنید و حد ضرر مشخص کنید و بی گدار به آب نزنید تا از ارزی متنفر نشید. کاردانو ارزی هست که تیم خیلی قوی داره و جا برای رشد خیلی داره….فقط صبر میخواد. همین

سلام دوستان این همه عرصه داریم که قیمت میرزه پس جه کسانی خرید دارن

لعنت ب کاردانو 😏

سلام وخسته نباشید در عقربه ساعت پانزده دقیقه سیگنال فروش را داره اما در نمودار از رشد حداقل ۲۵ در صدی را داره ومهمتر اینکه نمودار الگوی زده که رشد در ان حتما می باشد مهمتر از همه این است که خرید یا فروش اینکه کا رمزد ان است که هچگونه محاسبات را ندارد که خود از ضرر یک ترید محسب می شود لطفا متاسفانه کسانی هم که مشغول هستند بطور کلی علم بازار سرمایه را ندارند ودقت بسیار بالایی را می طلبد اگر پاسخ بدهید کمال تشکر دارم

سلام دوستان من فكر ميكنم كاردانو ارزي كه اينده خيلي خوبي داره خريد كنيد براي بازه زماني دوماه چون از اين به بعد ارزها با كارايي كه دارن قيمتهاشون بالا وپايين مياد وهمچنين اتريوم بهترين ارز با هزاران كارايي ميتونه هنوز خيلي بالا بره وخريد كردين از پايين امدن نترسيد اين ارزها نوسان داره ولي ارزي كه قوي باشه روندش در بلند مدت افزايشي هست

سلام راسته میگن کاردانو میخواد جای تتر رو بگیره ؟یعنی بسه یک دلار و بمونه؟

سلام . ماهیت کاردانو با تتر متفاوت هست و کاردانو یک استیبل کوین نیست . بنابراین رشد قیمتش محدودیتی نداره

نه، منظورش از لحاظ ارزش بازار رو میگه
البته الان ارزش بازار کاردانو از bnb هم بالاتره رفته و در رتبه سوم قرار داره

سلام خسته نباشید آیا مبتدیان میتوانند به نمودار عقربه ای برای خرید و فروش اکتفا کنند یا اینکه دچار مشکل میشوند

سلام این که تنها با استفاده از یک ابزار به خرید و فروش بپردازید کار درستی نیست. شما باید از این ابزارها به عنوان راهنما استفاده کنید و ببینین که کدام یک از ارزها شرایط خوبی دارن برای ورود و بعد از اون خودتون نمودار و شرایط اون ارز رو بررسی کنید و تصمیم بگیرید.

ممنونم🙏

خیر .همش الکی تا اینجا ک فقط ب بیت کوین ربط داشت .هر تحلیلی راجع ب اون بشه سر بقیه هم میاد.الانم همین شد اومده پایین.این نمودار همش دروغ زدیم ۲۴ساعت گفت بالا می‌ره برعکس شد. یه هفته ای زدیم هم زد بالا می‌ره الان پایین اومده. کاش می‌فروختم

سلام استاد ایا زمان خرید کاردانو هست؟؟؟

سلام کاردانو در بازه ۱ ساله حدود ۴۰۰۰ درصد رشد کرده و از طرفی در بازه ۱ ماهه از بیت کوین عقب مونده.
باتوجه به پشتوانه فنی ای که کاردانو داره میشه گفت که در صورت ثبات یا صعود بیت کوین، کاردانو در بازه ۱ ماهه رشد خوبی خواهد داشت
و در صورت نزول بیت کوین، وضعیتش مشخص نیست

روش هیچ حسابی نمیشه کرد

سلام چرا نمیشه خرید

سلام آخرش معلوم نشد نتیجه تحلیل چیه؟

سلام. نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال لحظه ای هست. لطفا توضیحات قبل از نمودار رو مطالعه کنید

نمودار عقربه ای چقدر قابل اعتماده؟

نمودار عقربه ای برایند اندیکاتورهای تکنیکال هست