نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی پول چه نظری در مورد بیت کوین دارد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مقدمه

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده کتاب پرفروش «پدر پولدار، پدر بی پول» پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت ‌کوین (BTC) در سال ۲۰۲۱ میلادی، به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید. کیوساکی معتقد است که با ورود مقدار زیادی از پول‌های نهادی و سازمانی به بازار بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال بیشتر از این افزایش پیدا خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی نظر رابرت کیوساکی درباره بیت کوین بپردازیم.

نظر رابرت کیوساکی درباره علاقه سازمان‌ها به بیت کوین

کیوساکی، یک شخص بانفوذ در حوزه املاک و مستقلات و یک سرمایه‌گذار در بازار فلزات گران‌بها است که به دارایی‌‌های مختلف ذخیره ارزش، مانند نقره علاقه بسیاری دارد. نظر رابرت کیوساکی درباره بیت کوین شنیدنی است. به گفته کیوساکی، با توجه به ورود سازمان‌های بزرگ به جمع سرمایه‌گذاران بیت‌ کوین، قیمت کمتر از ۲۰ هزار دلار برای خرید بیت‌ کوین (BTC) بسیار ایده‌آل است؛ چراکه هدف بعدی این ارز دیجیتال، ۵۰ هزار دلار خواهد بود.

در همین راستا، کیوساکی می‌گوید:

خوشحالم که بیت کوین خریده‌ام. هدف بعدی این ارز دیجیتال، ۵۰ هزار دلار خواهد بود؛ چون در سال ۲۰۲۱، سازمان‌های بیشتری به جمع سرمایه‌گذاران بیت‌ کوین خواهند پیوست. در قیمت‌های کمتر از ۲۰ هزار دلار، بیت‌ کوین بخرید. اگر نشد، نقره بخرید. نقره به دلیل توافق سبز جدید ارائه‌شده توسط الکساندریا اوکاسیو کورتز (Alexanderia Ocasio-Cortez- یکی از اعضای کنگره آمریکا)، روند رو به‌ رشدی خواهد داشت. آمریکا درگیر مشکلاتی است، اما آینده برای طلا، نقره، بیت کوین و کارآفرینان، روشن است.

در صورت دستیابی بیت کوین به قیمت ۵۰ هزار دلار، ارزش جاری بازار آن نیز به ۹۲۸ میلیارد دلار خواهد رسید که حدود ۱۰.۳ درصد از ارزش بازار طلا را شامل می‌شود. در حال حاضر، این رقم حدود ۲.۹ درصد تخمین زده شده است.

نظر رابرت کیوساکی درباره بیت کوین خیلی روشن و خوش‌بینانه است. دارایی‌های ایمن سنتی، مانند طلا، اغلب با افزایش ارزش سهام ایالات متحده دچار پولبک می‌شوند. این در حالی است که بیت کوین، همبستگی نسبتاً کمی با بازار سهام ایالات متحده نشان داده است. از این رو، بیت کوین حتی به هنگام افزایش ارزش بازار سهام، روندهای صعودی شدیدی را تجربه کرده است و در ماه‌های آینده نیز، در موقعیت مطلوبی قرار خواهد داشت.

همبستگی بیت کوین با طلا و شاخص سهام S&P500
همبستگی بیت کوین با طلا و شاخص سهام S&P500

در همین راستا، هایگر چپیتز (Holger Zschaepitz)، یکی از تحلیل‌گران بازار می‌گوید:

در ماه‌های اخیر، بازارهای آسیا و سهام ایالات متحده به دلیل خطرات اقتصادی ناشی از محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا و بسته‌‌های محرک مالی ایالات متحده، کمی عقب‌نشینی کرده‌اند.

این در حالی است که بیت کوین همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه می‌دهد. این ارز دیجیتال، در هفته گذشته بیش از ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

چپیتز هم با نظر رابرت کیوساکی درباره بیت کوین (BTC) موافق است. به گفته چپیتز، عدم همبستگی بیت کوین با سهام ایالات متحده، احتمالاً از دو عامل ناشی می‌شود. اول، هنگامی که قیمت دارایی‌های پرریسک افزایش می‌یابد، بیت کوین از افزایش کلی اشتهای سرمایه‌گذاران به نفع خود سود می‌برد. دوم، ارزش سهام در ماه‌های اخیر به دلیل تزریق بی‌سابقه نقدینگی از سوی بانک مرکزی ایالات متحده، افزایش یافته است. شرایط مالی آرام به سود بیت کوین است؛ زیرا سرمایه‌گذاران برای محافظت از ارزش دارایی‌های خود در برابر تورم، تلاش می‌کنند.

افزایش فعالیت‌های معاملاتی بورس کالای شیکاگو و شرکت گری‌اسکیل

بهره باز معاملات آتی بیت ‌کوین ( بیت کوین فیوچرز) در بورس کالای شیکاگو (CME)، حدود ۱.۰۷ میلیارد دلار گزارش شده که پس از صرافی اوکی‌اکس (OKEx) و پلتفرم قراردادهای فیوچرز بایننس (Binance Futures)، در جایگاه سوم قرار دارد.

داده‌ها نشان می‌دهند، تقاضای سازمان‌ها برای خرید بیت کوین آن قدر زیاد است که پلتفرم‌های متمرکز بر سرمایه‌گذاران سازمانی، از لحاظ بهره باز و حجم معاملات آتی، از صرافی‌های بزرگ خرده‌فروشی در حال پیشی گرفتن هستند.

علاوه بر این، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) از ۱۳ میلیارد دلار نیز فراتر رفته که نشان‌دهندۀ افزایش جریان نقدینگی از سوی سرمایه‌گذاران سازمانی به بازار بیت کوین است.

سخن پایانی

در این مقاله، نظر رابرت کیوساکی درباره بیت کوین را شنیدیم. به نظر می‌رسد به دنبال سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگی همچون مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، اسکوئر (Square) و مس‌میوچوآل (MassMutual) در بیت کوین، سایر مؤسسات نیز به سرعت در حال پیوستن به جمع سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال برتر جهان هستند. در نتیجه، این امر منجر به افزایش تقاضای بی‌سابقه بیت کوین در بازارهای آتی و اختیار معامله شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments