آینده مونرو چه خواهد بود؟ + پیش بینی قیمت

زمان مطالعه: 6 دقیقه

مقدمه

سال 2020 برای علاقه‌مندان مونرو سال سختی بود؛ چراکه قیمت این ارز دیجیتال در فاصله ماه ژولای سال 2019 تا ماه ژولای 2020 از مبلغ 92 دلار به 64 دلار افت داشت که چیزی نزدیک به 30% می‌شود. اما همان‌طور که بازارهای سهام بعد از افت قیمت‌های ماه مارس بازگشت مجددی به قیمت‌های پیشین داشته‌اند، قیمت مونرو نیز به طور مجدد پیشرفت خوبی را تجربه کرده است. طی این مدت، این ارز دیجیتال 83% از ارزش خود را بعد از افت ماه مارس که تا 35 دلار برای هر توکن کاهش یافته بود، به طور مجدد به دست آورده است. آینده ارز دیجیتال مونرو، آینده پرنوسانی محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد دستخوش تغییرات قیمت زیادی باشد.

به همین دلیل به نظرمان لازم آمد که پیش‌بینی‌های قیمت مونرو در سال 2021 را بیان کنیم. پایین‌ترین قیمت هدف برای مونرو در سال 2021 توسط وبسایت معتبر Usethebitcoin.com انجام شده و قیمت هدف 300 دلار در آن هدف گرفته شده است. با احتساب قیمت 64 دلار فعلی، سود بالقوه این تغییر چیزی حدود 369% می‌شود. به هر حال این تمام ماجرا نیست و پیش‌بینی‌های قیمتی برای مونرو در سال 2021 وجود دارد که مو را به تن علاقه‌مندان این رمزارز سیخ خواهد کرد.

چرا قیمت مونرو در 12 ماه گذشته افت داشته است؟

در سال گذشته مونرو یک بازار خرسی را تجربه کرد. یکی از دلایل عمده این اتفاق این بود که قیمت مونرو با بازارهای سهام ارتباط دارد. هنگامی که به خاطر ویروس کرونا از ماه فوریه تا مارس قیمت‌ها 35% افت کردند، نرخ ارز دیجیتال مونرو نیز راه مشابهی را در پیش گرفت و افت کرد. این واقعیت که Bitcoin ETF (منابع مالی صرافی‌های بیت‌کوین) در کمیسیون بورس و صرافی آمریکا در سال‌های اخیر رد شده است، برای ارز دیجیتال مونرو نیز مشکل و دردسرهای زیادی به وجود آورده است.

آینده ارز دیجیتال مونرو

یک قرارداد ETF می‌تواند باعث سرریز شدن پول‌هایی جدید به بازار ارزهای دیجیتال شود. و این می‌تواند منجر به ایجاد قرارداد ETF برای تضمین آینده ارز دیجیتال مونرو شود. دیوید زیلر (David Zeiler)، یکی از متخصصان ارزهای دیجیتال می‌گوید:

قرارداد وجه‌الاختلاف بیت‌کوین باعث ایجاد پلی روی شکاف فعلی شده و به سرمایه‌گذاران بزرگ این امکان را می‌دهد که بدون مالکیت خود بیت‌کوین بتوانند از آن سود ببرند. همزمان این اتفاق در را به روی دسته جدیدی از سرمایه‌گذاران باز می‌کند که حضورشان به تقویت و ثبات بازار بیت کوین کمک می‌کند.

در گذشته، هک شدن برخی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران عمده نسبت به خرید و ذخیره مناسب ارزهای دیجیتال از جمله مونرو دچار ترس شوند. در نهایت، تغییرات عمده قیمت از تابستان 2016 تا اوایل 2018 چنان گسترده بود که بازار نیاز به یک خنک شدن داشت. قیمت بیت کوین در ماه ژانویه 2016 نزدیک 434 دلار بود، که تا ماه دسامبر 2017 با 4.301% افزایش به رقم 19.114 دلار رسید. قیمت‌ مونرو از نظر درصد حتی از این هم بیشتر رشد داشته؛ چون از قیمت 0.53 دلار در ماه ژانویه 2016، به رقم 495 دلار در ماه ژانویه 2018 رسیده است. این یعنی بازگشت 93.296% سرمایه که حیرت‌انگیز است.

آیا باید در سال 2020 مونرو بخریم؟

همان‌طور که ممکن است حدس زده باشید، آنهایی که زودتر وارد بازار ارزهای دیجیتال شده بودند و به موقع سود خود را نقد کردند، به راحتی تبدیل به میلیونرهای این بازار شدند. اما حالا که قیمت‌ها روی شرایط منطقی بازار پیش می‌روند، هر روز عده بیشتری سؤال می‌کنند که آینده ارز دیجیتال مونرو چطور است و آیا هنوز سرمایه‌گذاری مناسبی محسوب می‌شود یا خیر؟

آینده ارز دیجیتال مونرو

دو دلیل برای خریدن مونرو در این زمان وجود دارد. اول اینکه، اگر معتقدید که ارزهای دیجیتال، پول آینده محسوب می‌شوند، می‌توانید مقداری از آن را خریداری و نگهداری کنید. دلیل دوم سرمایه‌گذاری در مونرو می‌تواند سود بردن از آن باشد. به طور معمول در مدت 12 الی 18 ماه بعد از یک هاوینگ بیت کوین، بازار گاوی گسترده راه می‌افتد. آخرین هاوینگ در ماه می اتفاق افتاد و از آنجا که تمام ارزهای دیجیتال با بیت‌کوین ارتباط دارند، مونرو نیز دستخوش افت قیمت محسوسی شد.

در حال حاضر بیشتر سرمایه‌گذاری‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال انجام می‌شود، باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرند. هرگز در چیزی که نمی‌توانید ضررش را تحمل کنید، سرمایه‌گذاری نکنید. اما سرمایه‌گذاری روی ارزهای بزرگی مثل بیت‌کوین و مونرو (با ظرفیت بازار ترکیبی 171 میلیارد دلار) به حتم ریسک کمتری از سرمایه‌گذاری روی کوین‌های کوچک‌تری دارد که فقط چند میلیون دلار بازار دارند.

قیمت مونرو در سال 2021 به کدام سمت می‌رود؟

تمام تحلیلگران قیمت مونرو تصور می‌کنند که قیمت آن در آینده نزدیک بالا خواهد رفت.

پیتر تاد (Peter Todd) یکی از توسعه‌دهندگان خوشنام هسته بیت کوین، معتقد است آینده ارز دیجیتال مونرو خوب است و قیمت آن چیزی حدود 369% رشد کرده و حتی به رقم 300 دلار در سال 2021 خواهد رسید.

آینده ارز دیجیتال مونرو

او برای این مونرو را به ارزهای دیجیتال دیگر ترجیح می‌دهد که به نظرش مونرو یک «ارز دیجیتال اصیل» است؛ یعنی ویژگی محرمانگی بیشتری را ارائه داده است. همچنین از نظر او امکانات سهامی که مونرو عرضه می‌کند، از بقیه ارزهای دیجیتال بهتر است.

جان مک‌آفی، بنیان‌گذار شرکت مشهور مک‌آفی (McAfee Associates) پیش‌بینی کرده است که قیمت مونرو در سال 2021 به رقم 1.000 دلار برسد. این با احتساب قیمت فعلی یعنی چیزی حدود 1.462% سود بالقوه. مک‌آفی مدعی است که این پلتفرم حتی قابلیت به چالش کشیدن بیت‌کوین به عنوان ارز دیجیتال پیشرو را نیز دارد.

اما پیش‌بینی بعدی قیمت مونرو برای سال 2021 از این هم جالب‌تر است. این پیش‌بینی رقمی معادل 5.000 دلار برای هر توکن مونرو را بیان کرده است. سود بالقوه‌ای که این پیش‌بینی بیان کرده است، نسبت به قیمت فعلی چیزی حدود 7.712% است. این پیش‌بینی توسط ریکاردو اسپانی (Riccardo Spagni) یکی از توسعه‌دهندگان هسته اصلی مونرو انجام شده است. اسپانی معتقد است که قیمت مونرو می‌تواند به 5.000 دلار برسد؛ زیرا در بازار رمزارزها به عنوان کوین پیشرو در زمینه محرمانه‌بودن شناخته می‌شود. بنابراین، کاربران ارز دیجیتال که دوست دارند ناشناس باقی بمانند از مونرو بیشتر از هر ارز دیجیتال دیگری استفاده خواهند کرد و می‌توانند قیمت آن را مجددا حتی تا 10 برابر بالاترین قیمت آن در گذشته، یعنی قیمت حدود 500 دلار در ماه ژانویه 2018، افزایش دهند.

سخن پایانی

طبق نظر متخصصان، آینده ارزهای دیجیتال بسیار درخشان است. رمزارزها دارند اقتصاد جهان را دگرگون می‌کنند و همه بازارهای بین‌المللی را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌اند. در این بین، آنهایی که زودتر به این عرصه پا می‌گذارند، سود بیشتری می‌برند. ارز دیجیتال مونرو از جمله رمزارزهای آینده‌دار است که نگاه‌های بسیاری را به خود دوخته است. پیش‌بینی‌ها حکایت ازبهبود شرایط برای آینده ارز دیجیتال مونرو دارند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments