صرافی Hotbit؛ کلاهبرداری یا واقعی؟!

زمان مطالعه: 7 دقیقه

مقدمه

در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی دیگر از صرافی‌های ارز دیجیتال لیست‌شده در سایت Coinmarketcap بپردازیم. صرافی Hotbit در زمان نگارش مقاله، در جایگاه 98‌ صرافی‌های سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. با توجه به سؤالات و تردیدهای کاربران در مورد اعتبار این صرافی ارز دیجیتال، بر آن شدیم تا با بررسی برخی از فعالیت‌های صرافی Hotbit به این مسئله بپردازیم که آیا این صرافی اعتبار دارد؟ یا به عنوان یک صرافی‌ کلاهبردار در میان لیست بلند صرافی‌های این‌چنینی قرار خواهد گرفت؟

تاریخچه صرافی Hotbit

صرافی Hotbit در سال 2018 در هنگ کنگ (Hog Kong) و استونیا (Estonia) تأسیس شد. تیم اصلی این صرافی از کشورهای چین، آمریکا و تایوان هستند. در حال حاضر دفتر اصلی صرافی Hotbit در Shanghai و Taipei قرار دارد. پلتفرم این صرافی در حال حاضر از زبان‌های چینی، انگلیسی، روسی، کره‌ای و ترکی پشتیبانی می‌کند.

در زمان نگارش مقاله، این صرافی رتبه 98 را در میان لیست صرافی‌های موجود در سایت Coinmarketcap به خود اختصاص داده است. کارمزد معاملات در این صرافی برای معاملات Maker، 0.05 درصد و برای معاملات Taker، 0.2 درصد است.

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان

ثبت نام در صرافی Hotbit

جهت ثبت نام در صرافی Hotbit به یک آدرس ایمیل معتبر و یک پسورد نیاز دارید. بعد از وارد کردن آدرس ایمیل و پسورد مورد ‌نظر خود و سپس تأیید ایمیل، ثبت نام شما در این سایت صورت گرفته است.

توجه داشته باشید که نام ایران در میان لیست کشورهایی آورده شده است که اجازه استفاده از امکانات سایت Hotbit را ندارند. پس شما نمی‌توانید با استفاده از آی پی (IP) و اطلاعات هویتی ایرانی از این سایت استفاده کنید.
صرافی Hotbit

صرافی Hotbit چگونه از کاربران خود کلاهبرداری کرد؟

در 15 نوامبر سال 2019 صرافی Hotbit طی یک برنامه مشخص به کلاهبرداری از کاربران خود پرداخت. علی‌رغم اینکه در پروژه فروش GRAM تعداد کمی از کاربران مورد کلاهبرداری قرار گرفتند اما این موضوع نشان داد که مؤسس این صرافی فرد درست و بااخلاقی نیست و نمی‌توان به او و صرافی‌اش اعتماد کرد. در ادامه به جزئیات مربوط به این کلاهبرداری خواهیم پرداخت.

ICO تلگرام در سال 2018

اپلیکیشن تلگرام، یکی از مشهورترین اپلیکیشن‌ها در حوزه شبکه‌های اجتماعی، قصد داشت که بلاکچین اختصاصی خود را با نام شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network (TON)) ارائه نماید. توکن اصلی این شبکه GRAM نام دارد.

دقت داشته باشید که تلگرام، در پروژه کلاهبرداری صرافی Hotbit که بالاتر به آن اشاره کردیم، هیچ نقشی نداشته است.
صرافی Hotbit

تلگرام در سال 2018، از طریق ICO به جذب سرمایه مورد نیاز برای پروژه‌اش پرداخت و از این راه مبلغ 1.7 میلیارد دلار در فروش خصوصی جمع‌آوری کرد. بدین منظور توکن‌های GRAM را در دو مرحله و با قیمت‌های به ترتیب 0.37 دلار و 1.33 دلار به فروش رساند. در میان سرمایه‌گذاران، صرافی‌های ارز دیجیتال نیز قرار داشتند. این صرافی‌ها قصد داشتند که توکن‌های گرام را مجدداً به کاربران خود بفروشند.

یکی از این صرافی‌ها، صرافی Hotbit بود. این صرافی از تاریخ 17 تا 20 سپتامبر 2019 به فروش مجدد توکن‌های گرام پرداخت.

جزئیات مربوط به برنامه فروش توکن GRAM توسط صرافی Hotbit

صرافی Hotbit اقدام به فروش 137.500 توکن GRAM، در 4 پکیج مختلف کرد. امکان خرید این توکن‌ها به وسیله تتر (USDT) و توکن Hotbit (HTB) برای کاربران وجود داشت. در ادامه به جزئیات این 4 پکیج اشاره خواهیم کرد:

صرافی Hotbit

پکیج اول: شامل 75000 توکن GRAM (هر GRAM معادل 1.5 دلار) و دارای ممنوعیت برداشت

پکیج دوم: شامل 7500 توکن GRAM (هر GRAM معادل HTB 357.14) و دارای ممنوعیت برداشت

پکیج سوم: 50.000 توکن GRAM (هر GRAM معادل 2.1 دلار) و بدون ممنوعیت برداشت

پکیج چهارم: 5000 توکن GRAM (هر GRAM معادل HTB500) و بدون ممنوعیت برداشت

به دلیل وجود ممنوعیت برداشت در پکیج‌های اول و دوم، قیمت تعیین‌شده برای توکن‌های GRAM در این دو پکیج ارزان‌تر است.

دوره ممنوعیت برداشت به این معنی است که پس از لانچ شدن بلاکچین TON، مجوز برداشت توکن‌های خود را به صورت یکجا نخواهید داشت.

توکن‌های خریداری‌شده با شرط ممنوعیت برداشت در 4 مرحله و طی 18 ماه به شما پرداخت خواهند شد.

در صورتی که بیش از مقدار تعیین‌شده سرمایه جذب شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

امکان جذب سرمایه بیش از مقدار مورد نیاز، در پروژه فروش توکن‌های GRAM در صرافی Hotbit وجود داشت. برای روشن شدن و فهم بهتر این موضوع در ادامه با آوردن مثال، به بررسی جزئیات این روش می‌پردازیم‌.

همان‌طور که می‌دانید، حداکثر میزان سرمایه موردنیاز برای پکیج چهارم، 2.5 میلیون HTB است (500 HTB * 5000 GRAM)، اما صرافی Hotbit امکان جذب سرمایه، بیش از مقدار مورد نیاز را مجاز اعلام کرد. بنابراین اگر مقدار سرمایه جذب‌شده بیش از 2.5 میلیون HTB باشد، سرمایه‌گذاران مقدار توکن GRAM کمتری دریافت خواهند کرد.

به عنوان مثال فرض کنید شما 500 HTB در پکیج چهارم سرمایه‌گذاری کرده‌اید و اگر سرمایه جذب‌شده از مقدار 2.5 میلیون HTB بالاتر نرود، 1 GRAM دریافت خواهید کرد. اما با فرض اینکه مقدار سرمایه جذب‌شده به 5 میلیون HTB برسد، سرمایه جذب‌شده، 2 برابر بیشتر از مقدار مورد نیاز اولیه است و سرمایه‌گذاران تنها 50% از تعداد توکن‌هایی که در ابتدا قرار بود دریافت کنند را دریافت خواهند کرد. بنابراین شما به جای دریافت 1GRAM، 0.5GRAM دریافت خواهید کرد.

در نهایت، بعد از پایان فروش توکن GRAM توسط صرافی Hotbit، از میان 4 پکیج موجود، 3 پکیج، سرمایه‌ای بیش از مقدار مورد نیاز خود جمع‌آوری کردند و کاربران در پکیج‌های شماره 1، 2 و 4 به جای دریافت GRAM1 به ترتیب 0.96، 0.43 و 0.65 دریافت نمودند.

کلاهبرداری صرافی Hotbit از کاربران

زمان لانچ شدن پروژه TON از سوی تیم تلگرام به تأخیر افتاد و زمان دقیق و مشخصی برای آن ارائه نشد. از این رو، صرافی Hotbit پیشنهاد بازخرید توکن‌های GRAM را به کاربران خود ارائه داد. اگر این اتفاق به درستی صورت می‌گرفت، می‌توانست اتفاق خیلی خوبی باشد اما متأسفانه این صرافی با این کار سعی در کلاهبرداری از کاربران خود داشت.

فرض کنید شما مبلغ مورد نیاز برای خرید 1GRAM از پکیج چهارم (500HTB) را پرداخت کرده‌اید و به دلیل جذب سرمایه بیش از مقدار مورد نیاز، به جای دریافت 1 GRAM، تنها 0.65 GRAM دریافت کرده‌اید. تا اینجا هیچ کلاهبرداری‌ای صورت نگرفته است؛ چون این شرایط توسط صرافی به کاربران توضیح داده شده است.

حال فرض کنید که قصد فروش توکن‌های خریداری‌شده خود را به صرافی Hotbit دارید. در این صورت شما باید به ازای فروش هر توکن، 500HTB (معادل مبلغ پرداختی اولیه خود) دریافت نمایید، اما صرافی Hotbit به شما تنها 325HTB خواهد پرداخت. (0.65 * 500).

اختلاف مقدار پرداختی توسط صرافی و مبلغ پرداختی اولیه شما توسط صرافی Hotbit دزدیده شده است.

سخن پایانی

مطالب قبلی و کلاهبرداری صورت‌گرفته توسط صرافی Hotbit نشان‌دهنده این موضوع هستند که هیچ گونه موارد اخلاقی توسط مدیریت این صرافی رعایت نشده است. این اتفاق به صورت اشتباهی رخ نداده و قصد این صرافی کلاهبرداری و سوء استفاده از کاربران خود بوده است. اگر صرافی Hotbit تنها اقدام به فروش توکن‌های GRAM با قیمتی بالاتر می‌کرد، قابل قبول بود؛ اما این صرافی می‌خواست از طریق کلاهبرداری از کاربران خود، سود بیشتری کسب کند.

با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال همچنان پرریسک و خطرناک است، لازم است نسبت به سرمایه‌گذاری و اعتماد به پروژه‌های مختلف، با دقت عمل کنید.

کسب اعتماد کاربران، یکی از فاکتورهای مهم برای صرافی‌ها است که متأسفانه این موضوع در صرافی Hotbit چندان اهمیتی نداشته است. پس توصیه می‌کنیم که در استفاده از چنین صرافی‌‌هایی محتاطانه عمل نمایید.

این مقاله صرفاً جنبه آموزشی دارد و به هیچ عنوان به معنی توصیه به سرمایه گذاری یا خرید و فروش در این صرافی نیست.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

147 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

سلام چند روز پیش ۶۷ تا mask1d3s خریدم اما امروز صبح تعدادم شده ۶/۷ نمی‌دونم چی شده که تعداد کم شده ؟؟
اگه کسی میدونه لطفاً راهنمایی کنه که باید چیکار کنم

اين اتفاق براي من هم افتاده يك مميز جابجا شده، مثلا مقدار ارزي كه داشتم ۷۰۶.۶ بوده الان تبديل شده به ۷۰.۶۶ اگر راه حلي پيدا كرديد من رو هم راهنمايي كنيد

باید به عرض هموطن هایه ایرانی برسونم که صرافی هات بیت یک کلاهبردار کامل هست ارز lit شب از این صرافی خریدم صبح صرافی بسته بود گفتن هک شده ۳ روز بعد که باز شد قیمت لیت ۳ برابر شده بود ولی هزار تتر من شده بود صد تتر کامل هر چی دارین خارج کنین این صرافی کلاهبردار هست

درود بر شما دوستان
من دیشب ۱۹۳ ماسک خریدم صبح تعداد شده ۱۹ عدد الان باید چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید کلا از داراییمم کم شده

سلام
صرافی هات بیت یک کلاهبردار حرفه ایست من ارز aya داشتم میخواستم بفروشم هی قیمت هارو می آورد پایین آخرش منصرف شدم بعدش گفتم الان که این همه اومده پایین یکم دیگه بخرم قیمت قیمت گذاشتم که در لحظه بخره ولی متاسفانه دوباره من هی قیمتو بردم بالا اونم رفت بالا بازم منصرف شدم آخرش هر چی ارز داشتم انتقالش دادم به یک صرافی دیگه امتحانش مجانییه

با سلام من امکان ورود به اکانت هاتبیت واسم نیست و ارور network time oute میزنه لطفا راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر
از دیشب که هات بیت به روز رسانی کرده، من نمیتونم چارت و اردر خرید و‌فروش رو ببینم، میدونید علت چیه ی؟

سلام این اتفاقات گاهی در سایت ها هنگام به روز رسانی رخ میده . کمی صبر کنید احتمالا درست میشه

سلام خسته نباشید من انتقال تتر زدم از کوینکس به هات بیت ولی داخل هات بیت دیپوسیت زده ناموفق و کوینکس موجودی کم کرده ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام . چقدر از زمان انجام تراکنش می گذره ؟

سلام
من تو صرافی هاتبیت تعداد ۳۷۵۹۰۰۰۰۰۰۰توکن Hokkaido inu خرید کردم وقتی که این شت کوین ۳۲۰۳۸۳۸۲۱۰.۰۰%رشد کرد تو صرافی هاتبیت نمودار از بین رفت و خرید و فروش ممنوع شد این کار از صرافی هاتبیت بعید بود

واقعا کثیف هستند دزدند من یک ارز خریدم الان مقدار ان فقط۰.۷نشان می دهد بقیه ان خورده شده .

سلام خسته نباشید من یک ارز خریدم به تعداد ۲۰۷ الان شده ۲۰ خطا میزنه باید چیکار کنم

منم این اتفاق برام افتادده شما چکار کردید به منم یاد بدید

سلام من ۵۰ دلار شیب خریدم امد پایین ۳ دلارم موند الان دوباره شیب بالا امده .الان پول من ۳ دلار زیاد نشده پولمو چه کسی خورده

سلام . مقدار شیبا تون همون مقدار اولیه هست یا تغییر کرده

سلام من از یه صرافی ایرانی مقداری ارز هارمونی انتقال دادم هات بیت.چند ساعت طول میکشه تا اون صرافی تو حسابم بشینه

سلام بستگی به صرافی مبدا داره
از ۱۰ دقیقه تا ۴۵ دقیقه معمولا

الان که چک کردم ادرسی رو که دیروز از صرافی مقصد کپی کردم با اونیکه الان واسم تو هات بیت نشون میده متفاوته و تو حسابم در هات بیت نیومده.آیا راهی برای پیگیری این مطلب وجود داره

گاهی اوقات آدرس های صرافی ها تغییر می کنه. با استفاده از TXid بررسی کنید ببینید تراکنشتون با موفقیت انجام شده یا نه ؟ شبکه ای که انتخاب کردید درست بوده ؟ مقدار کارمزد تراکنشتون درست بوده ؟

سلام ارز ssn دارم الان ۸ ماهه بسته شده قیمتش کم و زیاد میشه ولی نمیتونم بفروشم ولی تو تراست ولت قیمتش ۵۰ برابر بیشتر شده ولی قسمت برداشتش کمرنگ شده و نمیشه انتقال بدم به تراست آیا راهی است کمک کنید خواهش میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟?؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟?؟؟؟

کیف پول تراست ولت اصلا توکنی که شما میگین رو پشتیبانی نمیکنه، در حال حاضر متامسک از این ارز پشتیبانی میکنه!
الان ارز رو کجا نگهداری کردین؟

سلام من ارز ssn رو هنوز تو هات بیت دارم ولی خریدو فروش نمیشه چندماهه و قسمت برداشتش هم کمرنگ شده میخاستم ببینم چجوری میشه برداشتش کنم و کجا انتقال بدم برا فروش اگه بتونم بفروشم یک شیرینی خوب دارید کمکم کنید خیلی پول لازمم ممنون

سلام . فقط در خرید و فروش این ارز مشکل دارید یا برای سایر ارزها هم همین مشکل هست ؟

الان دوست عزیز میشه این ارز رو انتقال داد ؟ باوجود اینکه قسمت برداشتش کمرنگ شده ؟

این ارز فقط در صرافی هات بیت هست . اگر اونجا نتونید بفروشید دیگه نمی تونید

سلام خدمت همه عزیزان مخصوصا دوستانی که زحمت میکشند و این راه های ارتباطی را برای هموطنان فراهم می‌کنند
بنده ساکن آلمان هستم و بیشتر با صرافی باینانس کار می‌کنم ولی چون ارز Hokkaidu inu در این صرافی نبود مجبور شدم از طریق Hotbit حدود چهل میلیارد از این ارز را بخرم که بعد از یک هفته این ارز رشد چند هزار درصدی داشت ولی در صرافی Hotbit تعمیرات این ارز را نشان نمیده و حتی نمودارهای مربوط به این ارز باز نمیشه و الان ده روز است که یک قیمت ثابت را نشون میده و حتی من خواستم دوباره این ارز را بخرم اما نمیشه
اگر از دوستان کسی اطلاعی در این زمینه دارد لطفا راهنمایی کند با تشکر و سپاس فراوان

برای withdraw کردن توی هاتبیت دوتا گزینه memo و remarks داره که باید پرش کنیم اینا چه مفهومی داره؟ چی باید بنویسیم؟

بعضی از کیف پول ها این دو گزینه رو برای امنیت و چک بیشتر دارند. اگر کیف پول مقصد شما این دو عدد رو داشته باشه خودش نشون میده

سلام
نمونه کلاهبرداری محرز هاتبیت
من در صرافی هاتبیت ارز های ۱d5l که در واقع ۵× محسوب میشه ارزی رو خرید کردم و روی عدد ۳۴ برای فروش گذاشتم در طی یک ساعت ۳ بار چارت تا ۳۸ رفت و برگشت اما ارز من فروش نرفت نمونه اش بارها برام اتفاق افتاد اما اینبار چند بار برای هاتبیت ایمیل زدم اما فقط میگفتن فروش نرفت
اینطوری از ایرانی ها میدزدن چون میدونن دستمون به جایی نمیرسه

باسلام، اگه ایرانی ها نمیتونن با هات بیت کار کنن پس چطور برای ثبت نام پیش کد ایران توی لیست کشورها وجود داره و برای ورود هم به شماره موبایل ایران کد ۶ رقمی ورود میده؟ من که هم تتر ریختم توی هات بیت هم خرید انجام دادم ولی هنوز برداشت انجام ندادم، آیا کسی میدونه که در زمان برداشت حداقل چند تتر رو میشه برداشت زد؟

همونطور که داخل مقاله میبینین ایران جزو کشورهای تحریمی این صرافی هست. میتونین داخل قوانین این صرافی ببینین

۴۰ تتر

من امشب ارز sand1d3s رو خریدم به قیمت خیلی پایین ابتدا قیمت دوباره افت شدید داشت بعد یک ساعت قیمت ۱۰ برابر شد اومدم بفروشم اول خطا میداد
بعد ازمدتی دوباره‌ خواستم بفروشم دیدم ۹۰ درصد ارز هام کم شده این یه کلاهبرداری آشکار هات بیته الانم هیچ راهی برای پیگیری و شکایت نیست تو لیست هیستوری کاملا معلومه که چند تا داشتم وچند تا تونستم بفروشم اگه کسی راهی بلده راهنمایی بکنه لطفا ۲۰۰ دلار رو هوا مونده

مشکل مم هم همینه اما یک ارز ذیگر

سلام وقت بخیر، من حدود ۵۴۰هزار واحد شیبا دارم، قصد فروششونو دارم ولی تو صرافی هات بیت یه اخطار میاره واسم که باید ۱میلیون داشته باشین
لطفا راهنمایی کنین که برای فروششون باید چیکار کنم…

میتونی از صرافی های ایرانی استفاده کنی .خیلی راحت تره فروشش

سلام وقتتون به خیر
شما میدونین تاریخ به روز رسانی بعدی کی میشه؟
هیکدوم از ارزهای منو نشون نمیده صرافی، حتی هیستوری هم پاک شده، میگن که احتمالا تو به روزرسانی برگرده

سلام یکی از مسائلی هم که باعث میشه ارزها نشون داده نشه به علت VPN هست. ولی کلا این صرافی سابقه خوبی نداره ارزهاتون رو به یک صرافی معتبر تر انتقال بدید.

سلام.تو صرافی هات بیت ارز خریدم ،نود درصدش نیست،لطفا کسی راهنمایی کند

سلام شاید به خاطر VPN باشه . VPN رو عوض کنید البته مواظب باشید آی پی کشورتون تغییر نکنه . ولی تصیه ما این هست که ارزهاتون رو به یک صرافی معتبر تر انتقال بدید

سلام لیست خردهامو نشون نمی ده چکنم
ممنون

سلام احتمالا اپ صرافی مشکل پیدا کرده . کمی صبر کنید درست میشه

ممنونم دو هفته شده

سلام ارز nrv خریدم الان چند روزه نه اجازه برداشت میده نه ترید توی announcement میگه contract این ارز داره آپدیت میشه صبور باشید چه کنم؟

سلام . این اتفاق در ارز های با مارکت کپ پایین رخ میده. شبکه در حال به روز رسانی هست باید صبور باشید.

یه ارزی به نام ftm1d5s رو توی صرافی هات بیت خریدم به تعداد ۴۸۰۰۰ عدد الان اون تعداد شده ۴۸۰ عدد یعنی صد برابر کم شده این چجور کلاهبرداریه .یکی توضیح بده چجوری پیگیری کنم

سلام اسم ارز رو درست ننوشتین. اما بعضی از شبکه ها هنگام به روز رسانی تعداد توکن ها رو کم و زیاد می کنن. ارزش تومانی ارز شما فرقی نمی کنه فقط تعداد اعداد در شبکه تغییر می کنه

جزوetf هاست درست نوشتم

سلام خیر هم ارزش توکنی و هم ارزش دلاری رو کم کردن منم دیروز شیبا x3s 5800تا خریدم قیمت ۰.۰۷ امروز قیمت اومده رو ۰.۶ و دقیقا توکن های من شده ۵۸۰تا این یه کلاهبرداریه کاملا اشکاره صرافی هاتبیت غیر قابل اعتماد

عزیزم فردایی معامله کردی پولت سوخته رفته کلاهبرداری نیست

سلام ببخشید معاملات فردایی یعنی چی؟

تعداد توکن من از ۱۶۰۰۰ هزار تا شد ۱۶۰۰ تا
ارزش دلاریش شد یک دهم .این یعنی چی ؟؟؟

شرایط منم در یه ارزی اینطوریه
کلاهبرداری مبکنن

پس فایدش چیه.پیگیری میشه کرد؟

سلام برا منم این اتفاق افتاده توی دوتا ارز، شما دلیل رو متوجه نشدید؟

نابودمون کرد.داداش چطور پیگیری کنم.

اگه فهمیدی به منم بگو

خداروشکر احراز هویت انجام دادم طبق خواسته شرکت و اعلام کردم ایرانی هستم کمکم کردن و تونستم مجدد حسابم رو درست کنم ، فکر کنم این قضیه که حساب ها بسته شده به علت هک بوده که بستن ، به خود سایت پیام دادم که ایا امکان هست کما فی سابق داخل هات بیت فعالیت کنم یا باید پولم رو برداشت کنم فقط منتظر جوابم از طرف سایت

سلام دوست عزیز
من ارزی رو توی هاتبیت ۰.۲۷ خریدم و برای ۰.۳۴ فروش گذاشتم روی نمودار در مدت یک ساعت ۳بار قیمت تا ۰.۳۸ بالا رفت اما ارز من فروخته نشد بار ها این اتفاق رو در گذشته هم دیدم اینبار ایمیل زدم به هاتبیت گفته ارز تو فروش نرفت!!!
از همشون عکس هم دارم
این هم کلاهبرداری هست؟
آیا راهی برای شکایت وجود نداره؟
پلیس اینترنتی بین المللی برای رسیدگی وجود نداره؟

سلام به شما
بله از این اتفاقات در صرافی ها زیاد رخ میده. چون این حوزه هنوز شناخته شده نیست مرکز رسمی برای رسیدگی به صرافی ها هم وجود نداره. شما بهتره عدد فروشتون رو کمی پایین تر از عدد پیشبینی تون بگذارید تا احتمال این رخداد رو کم کنید.

سلام. اون قیمتی که گذاشتین خریدار نداشته. باید تو قسمت خریداران و فروشندگان حواستون به قیمتهای خرید و فروش باشه.

سلام وقت بخیر
برنامه google authenticator روی گوشی من ریست شده و اکانت هات بیتم پریده از روش در حال حاضر از طریق گوشی وارد حسابم هستم ولی نه از طریق سایت میتونم وارد شم چون کد ساز ریست شده و نه میتونم واریز کنم بازم بخاطر اینکه کد ساز ریست شده ! میشه راهنماییم کنین

سلام باید وارد بخش security صرافی بشید و گزینه ریست شدن گوگل اتنتیکیتور رو بزنید و مراحل رو دنبال کنید

سلام بله وارد همون قسمت میشم و می‌خوام غیر فعالش کنم ولی برای غیرفعال کردنش هم شماره همراه کد میاد که میزنم هم به ایمیلم و هم پسوردمو میزنم در آخر کد برنامه گوگل رو هم میخواد تا غیرفعالش کنه
به خود سایت پیام دادم گفتم ازم خواستن احراز هویت کنم منم مدارکو فرستادم توضیح دادم که نمی‌دونستم به کاربرای ایرانی خدمات نمیدن و اکانت رو باز کنن بتونم برداشت کنم
بنظرتون چی میشه ؟

سلام انشاالله درست می شه

سلام ممنون عزیز درست شد خداروشکر

مقدور هست براتون برام به صورت عکس اموزشش رو بفرستید ؟

با خوندن این متن و نظرات واقعا ترس برم داشته ! چه مدت زمان دارم درخواست انتقال بدم از هات بیت به کیف پولم ؟ آیا بعد چندروز از ثبت نام مسدود میکنن ؟

نگران نباشید ولی خوب زودتر داراییتون رو انتقال بدید

سلام خسته نباشید حساب ارز های من تو صرافی hotbit صفرشده باید چیکار کنم همه پولم رفت واقعا واسه چی همرو صفر نشون میده لطفا راهنمایی کنید

حتما با پشتیبانی هات بیت در تماس باشید. شاید مشکل فنی باشه .

ممنون

کاکا مشکلت حل شد؟برا منم همین اتفاق افتاد

دوستان من هات بیتم رو به روز رسانی کردم وحالا میگه ایمیل اشتباه است بهم کد هم میده ولی کد رو میزنم میگه ایمیل اشتباه هست کسی بلده کمکم کنه

من در hotbit ، ارز ALEPH رو خریدم، وقتی خواستم اون رو برداشت کنم و به حساب کیف پولم وارز کنم، اجازه برداشت بهم نداد ، متوجه شدم که آدرس ALEPH مدتیه که تغییر کرده و HOTBIT اون رو به روز نکرده. معنی سادش اینه که من یه ارز بی ارزش رو خریدم و چون خود HOTBIT میدونست بهم اجازه برداشت نداد. و چون این ارز بی ارزش بود نتونستم اون رو دوباره همونجا بفروشم چون خریداری براش نبود. نتیجه اینکه پولم نابود شد.
خیلی ارز های دیگه هم توی HOTBIT همین ماجرا رو دارن .
از دید من HOTBIT کلاهبرداره.

سلام وقتی یک ارزی رو دارین باید تمامی اخبار به روز رسانی ها و اپ گرید هاش رو دنبال کنین. اگر دارایی شما داخل صرافی باشه خودش به صورت اتوماتیک به روز رسانی انجام میشه اما اگر روی کیف پول باشه شما باید خودتون این کار رو انجام بدین، معمولا برای این کار یک بازه زمانی تعیین میشه، ممکنه هنوز فرصت باشه. داخل اینترنت یک بررسی کنین

من هم ارز snnbsc همين بلا سرم اومده حدود ٥٠ دلار پولمو نابود كرد
از ليست خريد و فروش خارح كردخ ارز رو و نميشه هيچكاري كرد
هرچي ايميل ميزنم جواب ميده صبور باشيد در حال برطرف كردن مشكليم
دوستان واقعا هات بيت كلاهبرداره

قیمت این ارز خوب رفت بالا ، خوب میشه وقتی شرایط تغییر میکنه بیاین و نظرتونو آپدیت کنین که خدای نکرده باعث گمراه شدن و ضرر کردن دیگران نشه

سلام استاد لطفا کمکم کنید حدود ۵ روزه ک اکانت هات بیت من کلا بلاک شده و اصلا نمیتونم وارد صفحم بشم میزنه acont baned و مسدود شدم نمیدونم چرا لطفا کمکم کنید چموری متونم انبلاک بشم

سلام
دوستان چطور شیباهای فریز شدم رو خارج کنم از هات بیت
۳ میلیون تا دارم اجازه فروش نمیده

سلام احتمالا صراففی هات بیت به خاطر ایرانی بودن شما رو محدود کرده

خوب باید چکار کنیم

سلام چرا قیمت های هات بیت با دیگر صرافی ها فرق میکنه؟ باز هم میخواد کلاه برداری کنه؟ چطور میتونم حل کنم که از جیبم نره؟

سلام دوستان ،من موقع ورود به هات بیت ،کدcapjaرو اشتباهی یکیشو فارسی زدم باvpnفرانسه همیشه میرفتم الان موقع ورود loginنمیشه تورو خدا کمک کنید چکار گنم یعنی سرمایم رفت؟

کوین های ۲میلیون نفر رو یک ماهه قفل کردند ، با اون کوین ها جای دیگه دارن ترید میزنند ، حالا یک ماه صرافی بخاطر مثلا حک بسته شده ، یک کلاهبرداری کاملا قانونی و توجیح پذیر

سلام بچه میشه کمکم کنید
من تو هات بیت خرید زدم کمک

الان مشکلت چیه؟

مورد حمله قرار گرفته به زودهم باز میشه

آقا فعلا بسته یعنی کلاه برداری کرده?

سلام دوستان صرافی هات بیت مورد هک قرار گرفته به نظر تون آیا واقعا هک شده باشه یا به بهانه هک هدف کلاهبرداری دارن آیا دو باره بر میگرده هر کی معلومات داره لطفا راهنمایی کنه

آقایه نفر بگه چرا هات بیت باز نمیشه آلارم زده حفظ ونگهداری داره

این هم آدرسی که بنده باهاش وارد هات بیت میشم. ممنون میشم راهنمایی کنید https://www.hotbit.io

سلام. دوست من شما مطمئنید این صرافی ما رو تحریم کرده؟ ! چون بنده بدون وی پی ان وارد میشم و هات بیت هم هیچ اخطار و محدودیتی قائل نشده برام ! در ضمن در سایت های دیگه اومده که هات بیت تحریممون نکرده و آزادیم برای فعالیت درش. ممون

سلام
از دیشب نمیتونم تو hotbitبرم!
بخاطر بروزرسانی هستش یا باید با vpnبرم ؟

سلام
من اشتباهی کد تایید دو مرحله گوگل واسه این برنامه حذف کردم و از کد های پشتیبان backup نگرفتم و نمیتونم برداشت کنم
ب پشتیبانی پیام دادم گفت عکس پاسپورت بفرست می‌فرستم جواب نمی‌دن کسی نمیدونه چ چوری برداشت کنم ۵۰۰دلار توش دارم نمیتونم برداشت کنم

کسی ارز فریز شده توی هات بیت داشته که از فریز خارج کرده باشه
من مقداری کاردانو دارم که فکر کنم خود هات بیت برای سرمایه گذاری فریز کرده
اگه کسی می‌تونه کمک کنه لطفاً 🌹

سلام دوستان
هرکس در صرافی هات بیت به مشکل فریز یا لاک شدن ارز بر خورد برای رفع مشکل یا برید توقسمت اکسچنج سفارشتون رو کنسل کنید یا اینکه هاتبیت از پول شما به عنوان سرمایه گذاری استفاده کرده یعنی از پول شما داره سود میگیره یه چیزی مثل سپرده بانکی برای کنسل کردن این قسمت هم باید برین تو قسمت اینوسمنت دارایتون رو از حالت فریز در بیارین… برای خودم همین اتفاق افتاد خودم حلش کردم نگران نباشین و حتما با ساپورت هم در تماس باشین🤛🏻💰🤛🏻💰🤛🏻💰

ببخشید شما چطوری ارزتون رو از حالت فریز خارج کردید
میشه توضیح بدید من یک هفته هرکار کردم نشد

من تو صرافی hotbit هستم و اشتباهی تایید دومرحلهGoogle Authenticator حذف کردم و صرافی گفت باری بازیابی باید ‌پاسپورت بفرستی واسه احراز هویت اگه من عکس پاسپورت بفرستم بلوکه میشه پولام یا ن؟

صرافی هات بیت یکی از بهترین صرافی هاست ، ی ساله کار میکنم با برداشت سریع و میز کاربری ساده و سریع . خیلی راحت واریز و برداشت کردم با شماره وریفای ایرانی. برا ایرانی ها بهترین صرافی هستش

سلام خسته نباشین
من در صرافی هات بیت خواستم ۲۷۰۰$ ادا کاردانو بزنم به تراست ولتم ولی نشدش الان در حالت فرییز یا لاک هستش کسی میدونه چی کار باید کزد

صرافی هات بیت چند روزه که حساب کاربران ایرانی رو مسدود کرده.
با پشتیبانیش در ارتباط باشید . با حراز هویت میتونید داراییتون را خارج کنید

سلام هرکس ارز شیبا اکیتا و…میخواد بگه