نمودار تحلیل تکنیکال تتر (آذر ۱۴۰۱)

Tether
USDT
$ 1.00
36,504 تومان
ارزش کل بازار
$ 65,572,811,597
حجم معاملات 24 ساعته
$ 34,446,936,272
عرضه در گردش
65,362,681,003 USDT
عرضه کل
65,362,681,003 USDT
۱۰۰ تتر (دلار) مهمان ما باشید
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس، ۱۰۰ تتر اول را پرداخت نکنید!

ثبت نام

تحلیل تکنیکال تتر

تحلیل تکنیکال یکی از ابزار های متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص همراه با نمودار های قیمت و حجم معاملاتش را بررسی می کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال تتریا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روند های صعودی و نزولی بازار که گاها روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می رود. لازم به ذکر است خرید رمز ارز از صرافی های مختلف، ممکن است با قیمت های متفاوتی انجام شود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال، نمودار و قیمت لحظه ای تتر، بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران می باشد. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال تتر

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال تتر، کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال تترتحلیل تکنیکال تتر

تتر مهم‌ترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال و یکی از ۵ رمزارز برتر از نظر حجم بازار است. نقش این توکن در افزایش معاملات بازار رمزارزها و جلوگیری از خروج سرمایه بسیار حیاتی است. تحلیل تتر به ما کمک می‌کند وضعیت بازار کریپتو و رفتار معامله‌گران را بهتر درک کنیم. شاید اگر تتر و سایر استیبل کوین‌ها توسعه نمی‌یافتند، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران هیچ گاه وارد این بازار نمی‌شدند.

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر (Tether) اولین، مهم‌ترین و برترین استیبل کوین بازار کریپتوکارنسی است. استیبل کوین (Stablecoin) به رمزارزی گفته می‌شود که قیمتش همیشه ثابت است. معمولاً قیمت استیبل کوین همیشه برابر با واحدی از ارز فیات (دلار، یورو، پوند و ...) است اما در برخی موارد از طلا یا کالای فیزیکی هم برای قیمت‌گذاری استفاده می‌شود. هر استیبل کوین از الگوریتم‌های خاصی برای ثبات قیمت استفاده می‌کند. توکن‌های تتر دارای پشتوانه فیزیکی و دلاری هستند. یعنی به ازای هر یک توکن تتر، یک دلار آمریکا ذخیره‌سازی شده است. بدین ترتیب نسبت قیمت تتر به دلار آمریکا همیشه ۱:۱ است. این ارز دیجیتال با نماد USDT در صرافی‌ها خرید و فروش می‌شود.

تحلیل تکنیکال تتر

ارز دیجیتال USDT در ژانویه ۲۰۱۲ معرفی شد. در وایت پیپر این رمزارز از عبارت مستر کوین (Mastercoin) برای معرفی تتر استفاده شد. در سال ۲۰۱۴ نام این استیبل کوین به ریل کوین (Realcoin) تغییر یافت و در نهایت در ابتدای سال ۲۰۱۵ ارز دیجیتال USDT با نام تتر رسماً وارد بازار شد. صرافی بیت فینیکس (Bitfinix) این رمزارز را به بازار عرضه کرد.

تاریخچه قیمت تتر

تتر از همان ابتدا یک استیبل کوین باثبات بود. قیمت این ارز دیجیتال در طول تمام این سال‌ها تقریباً برابر با یک دلار بوده است. البته در برخی مواقع مشکلاتی به وجود آمد که باعث افت شدید و البته کوتاه‌مدت نمودار لحظه ای تتر شد.

در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مشکلات حقوقی گسترده‌ای برای Tether به وجود آمد. در آن زمان شایعاتی مبنی بر کمبود دلار در ذخایر این استیبل کوین پخش شد. این موضوع به حدی جدی شد که شکایت‌هایی از طرف سازمان‌های حکومتی بر علیه بنیاد تتر و صرافی بیتفینیکس صورت گرفت. چارت تتر تا مرز 0.88 دلار سقوط کرد. چنین سقوطی برای استیبل کوین‌ها مصداق بارز یک فاجعه است. با این حال نمودار ارز تتر توانست به سرعت کاهش قیمت را جبران کند و دوباره در خط ۱ دلار به ثبات رسد.

در برهه‌های دیگری مانند مارس ۲۰۲۰ نیز قیمت USDT دچار افت و خیزهای چنددرصدی شد که باز هم شاهد بازگشت سریع نمودار تتر به قیمت یک دلار بودیم. در سایر مواقع نیز نوسان قیمت بسیار اندک و در حد چند هزارم یا حتی چند ده هزارم است.

البته باید به این نکته دقت داشت که نوسان‌های اندک نیز یک نقص برای استیبل کوین‌ها محسوب می‌شود. معمولاً در مواقعی که بازار روزهای پرتلاطمی را سپری می‌کند، نوسان قیمت USDT نیز بیشتر است. در مواقعی که بازار روند کاهشی دارد، درخواست برای تبدیل ارزهای دیجیتال به تتر افزایش پیدا می‌کند و همین موضوع افزایش جزئی قیمت را به وجود می‌آورد. البته که در زمان اوج‌گیری قیمت‌ها نیز حجم معاملات افزایش پیدا می‌کند که همین موضوع می‌تواند نوسان‌های نمودار USDT را به ناحیه بالای یک دلار نزدیک کند. بنیاد تتر با تنظیم حجم USDT موجود در بازار تلاش می‌کند قیمت این رمزارز را همیشه ثابت نگه دارد.

پیش بینی قیمت تتر

واضح است که مهم‌ترین مأموریت بنیاد تتر، ثابت نگه داشتن قیمت این ارز دیجیتال در سال‌های آتی است. با این حال، کارشناسان وب‌سایت digitalcoinprice با تحلیل تکنیکال تتر پیش‌بینی می‌کنند که احتمال افزایش قیمت یک درصدی این ارز دیجیتال در ماه‌ها و سال‌های آینده وجود دارد. دلیل این موضوع افزایش تقاضا برای خرید تتر و مزیت‌های آن نسبت به دلار فیزیکی است.

پلتفرم walletinvestor پیش‌بینی متفاوتی ارائه کرده است. این وب‌سایت معتقد است که در پاییز و زمستان ۲۰۲۲ احتمال کاهش قیمت تتر تا 0.998 دلار وجود دارد. حداکثر قیمت نیز در این برهه زمانی حدود 1.001 دلار خواهد بود. به نقل از walletinvestor این احتمال وجود دارد که در سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ شاهد کاهش جزئی قیمت تتر (به مقدار یک ده‌هزارم) باشیم. به طور کل به نظر می‌رسد هیچ کارشناس و مجموعه‌ای انتظار افت یا افزایش شدید قیمت تتر را ندارد.

با تمام این تفاسیر باز هم ابزارها و پلفترم‌های متعددی توسعه یافته‌اند تا به شما در تحلیل تکنیکال تتر کمک کنند. در بالای این صفحه نمودار پیش بینی قیمت تتر قابل مشاهده است. شما با استفاده از این نمودار به راحتی می‌توانید به بررسی دقیق‌تر روند USDT و تحلیل تتر بپردازید. علاوه بر این، اندیکاتورهای متنوع این نمودار به شما کمک می‌کنند نوسانات ارز دیجیتال Tether را در روزها و ماه‌های آینده پیش‌بینی کنید. توجه داشته باشید که برای کار با نمودار تحلیل تکنیکال تتر باید آگاهی نسبتاً خوبی از اصول تحلیل تکنیکال داشته باشید. شما می‌توانید با استفده از آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال و دوره رایگان آموزشی رمزارزنیوز به راحتی با تحلیل تکنیکال و اندیکاتورهای گوناگون آشنا شوید و در سریع‌ترین زمان ممکن تحلیل تکنیکال تتر را انجام دهید.

نگاه بنیادین

استیبل کوین تتر پس از بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) سومین توکن برتر از نظر حجم بازار (Market Cap) است. در زمان افت قیمت BTC و دیگر رمزارزها، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند دارایی‌های خود را به استیبل کوین‌ها تبدیل کنند. در میان تمام استیبل کوین‌ها، تتر بیشترین سهم از دارایی‌های کاربران را به خود اختصاص داده است. این استیبل کوین حدود ۷ درصد از کل ارزش بازار کریپتو را در اختیار دارد. ارزهای دیجیتال USDC و BUSD مهم‌ترین رقبای تتر محسوب می‌شوند. ارزش بازار این دو رمزارز تقریباً برابر با USDT است.

تحلیل تکنیکال تتر

تتر در شبکه‌های مختلفی عرضه شده است. تتر اومنی (Omni) در شبکه بیت کوین توسعه یافته و تتر ERC-20 از  طریق شبکه اتریوم (Ethereum) به بازار عرضه شده است. تتر TRC-20‌ نیز در بلاکچین ترون (Tron) ایجاد شده است. ایاس (EOS)، سولانا (Solana)، پالیگان (Polygan) و آواکس (Avax) دیگر شبکه‌هایی هستند که در سال‌های گذشته عرضه تتر را آغاز کرده‌اند.

در بین تمامی این شبکه‌ها، تتر TRC-20 و ERC-20 محبوبیت بسیار بیشتری دارند. تتر توسعه‌یافته در شبکه ترون کارمزد اندک و سرعت بالایی در انتقال دارد. تتر اتریوم نیز امن‌ترین و یکی از قدیمی‌ترین توکن‌های کریپتوکارنسی است. تتر اومنی نیز به دلیل کارمزدهای بسیار گران، سرعت انتقال پایین و همچنین عدم همکاری با پلتفرم‌های جدید، تقریباً از رده خارج شده است.

ارز دیجیتال تتر جزو معدود رمزارزهایی است که به صورت متمرکز اداره می‌شود. همین موضوع باعث مطرح شدن انتقادهایی نسبت به این استیبل کوین شده است. علاوه بر این، هنوز بسیاری از فعالان کریپتو در مورد شفافیت‌های مالی بنیاد تتر شک و تردیدهایی دارند. یکی از مزیت‌های USDC و BUSD‌ در مقابل USDT، شفافیت مالی بیشتر است که باعث شده اختلاف ارزش بازار این دو استیبل کوین با تتر در سال‌های گذشته کاهش پیدا کند.

به طور کلی با توجه به افزایش سرمایه‌های موجود در کریپتو، رشد حجم و تعداد معاملات، استقبال مردم از برنامه‌های مبتنی بر ارز دیجیتال و بلاکچین و همچنین مزیت‌های عمومی رمزارزها مثل سرعت انتقال بالا و کارمزد ارزان، باید انتظار افزایش حجم بازار استیبل کوین‌ها و مخصوصاً USDT را در ماه‌ و سال‌های آینده داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

1422 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ممنون از سایت سرحالت

سلام، دوستان تتر تا چند میره بالا؟ به نظرتون الان موقع خوبیه واسه خرید

آخرین ویرایش 2 ماه پیش توسط حسین

سلام وقت بخیر

test

سلام وقت بخیر
ایا عقربه های ساعت را می تواندر معاملات پرچوال استفاده کرد ؟
با احترام

سلام این عقربه ها به طور میانگین از داده های کاربر است و فقط با استفاده از این پیش بینی معامله کردن درست نیست. باید چندین پارامتر مختلف را بررسی کنید

با سلام
وقت بخیر
در حالت پرپچوال هم جواب میده یا باید برعکس عمل کنیم.
ممنون

۲۷/۱۰۰
فروش۲۷/۶۵۰

سلام
دوستان اطلاع دارید انتقال USDT (شبکه TR20) از COINEX به CRYPTOLAND چقدر طول میکشه?

قیمت فروش تتر