قیمت لحظه ای کازماس اتم + نمودار قیمت ATOM 🖥️ خرداد ۱۴۰۳

Cosmos Hub
ATOM
رتبه: 37
$ 8.45
483,974 تومان
0.41%
ارزش کل بازار
$ 3,306,797,668
حجم معاملات 24 ساعته
$ 72,903,959
عرضه در گردش
390,688,370 ATOM
عرضه کل
390,930,035 ATOM


نوسانات و اطلاعات قیمت کازماس اتم

هر واحد کازماس اتم (ATOM) در این لحظه با قیمت 8.45 $، معادل 483,974 تومان معامله می‌شود. در حال حاضر ارزش کل بازار ارز دیجیتال کازماس اتم، معادل $ 3,306,797,668 است. حجم معاملات 24 ساعت اخیر این ارز دیجیتال نیز $ 72,903,959 بوده است. همچنین باتوجه به نوسانات این رمزارز در 24 ساعت گذشته، قیمت این ارز نسبت به روز گذشته 0.41% افزایش یافته است.
بسیاری از تحلیلگران و متخصصین فعال در بازارهای مالی بر این باورند که می‌توان از اطلاعات گذشتۀ قیمت کازماس اتم یا هر دارایی دیگری برای پیش بینی آینده قیمتی آن استفاده نمود.
برای استفاده از اطلاعات گذشته قیمتی این رمزارز می‌توانید از نمودار موجود در این صفحه استفاده نمایید.

درباره کازماس اتم

کازماس (ATOM) خود را پروژه‌ای معرفی می‌کند که برخی از سخت‌ترین مشکلات صنعت بلاکچین را حل می‌نماید. این پروژه با داشتن اکوسیستمی از بلاکچین‌های مرتبط، قصد دارد راه‌حلی را برای پروتکل‌های اثبات کار (PoW) که کند، گران، غیرقابل ارتقا و مضر برای محیط زیست هستند و به عنوان مثال توسط بیت‌ کوین (BTC) استفاده می‌شوند، ارائه دهد.
از اهداف دیگر کازماس، می‌‌توان به آسان‌تر و کم‌دردسرتر کردن فناوری بلاکچین برای توسعه‌دهندگان به لطف یک چارچوب ماژولار که برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را رمزگشایی می‌کند، اشاره داشت. به عبارتی دیگر، کازماس برقراری ارتباط بلاکچین‌ها با یکدیگر را آسان‌تر می‌کند و از واگرایی در این صنعت جلوگیری می‌نماید.
ریشه‌های کازماس به سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد، زمانی که شرکت تندرمنت، یکی از مشارکت‌کنندگان اصلی شبکه، تأسیس شد. در سال ۲۰۱۶، یک وایت پیپر برای کازماس منتشر شد و در سال بعد فروش عمومی توکن ATOM برگزار گشت. توکن‌های ATOM از طریق یک الگوریتم ترکیبی اثبات سهام (PoS) به دست می‌آیند و به ایمن‌سازی بلاکچین کمک می‌کنند. ارز دیجیتال ATOM همچنین نقشی در حاکمیت شبکه کازماس دارد.
هم‌بنیانگذاران تندرمنت، دروازه ورود به اکوسیستم کازماس، جئی کوان، زارکو میلوسویچ و اتان بوچمن بودند. اهداف آنها شامل بهبود تجربه توسعه‌دهندگان، ایجاد یک جامعه پرشور برای کازماس و ساخت منابع آموزشی است تا تعداد بیشتری از افراد از قابلیت‌های این شبکه آگاه شوند.
شبکه کازماس از سه لایه تشکیل شده است: لایه کاربردی، لایه شبکه و لایه اجماع.
لایه کاربردی تراکنش‌ها را پردازش و وضعیت شبکه را به‌روزرسانی می‌کند، در حالی که لایه شبکه امکان برقراری ارتباط بین تراکنش‌ها و بلاکچین‌ها را فراهم می‌آورد. همچنین لایه اجماع به گره‌ها برای توافق در مورد وضعیت فعلی سیستم کمک می‌کند. شایان ذکر است گره‌هایی که مشخص شود به طور غیرقانونی عمل می‌کنند، مجازات می‌شوند و ممکن است توکن‌هایی را که استیک کرده‌اند، از دست بدهند.
کازماس از مجموعه‌ای از ابزارهای متن باز برای اتصال لایه‌های مختلف به هم و امکان ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز برای توسعه‌دهندگان استفاده می‌کند و به عنوان بلاکچین ۳ توصیف می‌شود.
قابلیت ارتقا، ویژگی دیگر کازماس به شمار می‌رود، به این معنی که تعداد تراکنش‌های قابل پردازش در ثانیه بسیار بیشتر از بلاکچین‌های قدیمی‌تر مانند بیت ‌کوین و اتریوم (ETH) است.

تاریخچه قیمت کازماس

توکن ATOM در سال ۲۰۱۷ با یک عرضه عمومی موفق ۱.۷۵ میلیون دلاری به دنیای ارزهای دیجیتال قدم گذاشت. در آن زمان، هر واحد ATOM با قیمت ۰.۰۴ دلار معامله می‌شد.
با آغاز جدی‌تر معاملات و پذیرش ATOM، این ارز دیجیتال در آوریل سال ۲۰۱۹ با قیمتی معادل ۳.۶۱ دلار شروع به فعالیت کرد. پس از آن تقریباً تا آگوست ۲۰۲۰ نوسان خاصی را در کازماس شاهد نبودیم. جالب توجه است که همگام با ریزش بازارها به دلیل کندی اقتصادی جهان و شیوع همه‌گیری کووید، قیمت ATOM پایین‌ترین سطح قیمتی خود یعنی ۰.۰۷ دلار را در اوت سال ۲۰۲۰ تجربه کرد. با این حال، طلوع دوباره امید در اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز شد. همگام با رونق بازار، قیمت ATOM نیز احیا شد و تا پایان سال به محدوده ۶.۴ دلار بازگشت.
سال ۲۰۲۱ نقطه عطفی در تاریخ کازماس بود. در می ۲۰۲۱، قیمت ATOM به ۳۲.۱۴ دلار رسید و در ماه‌های بعد این روند صعودی با یک اصلاح تا ۷.۸۹ دلار ادامه یافت. سرانجام، در سپتامبر ۲۰۲۱، قیمت کازماس با پشت سر گذاشتن تمام قله‌های قبلی، به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۴۴.۷ دلار رسید.
از نوامبر سال ۲۰۲۱ تا ژوئن سال ۲۰۲۲، کازماس درگیر سرمای بازار ارزهای دیجیتال شد و به ۵.۵۸ دلار سقوط کرد. پس از این تغییرات قیمتی، ATOM تقریباً از اواسط سال ۲۰۲۲ تا آخر سال ۲۰۲۳ در محدوده کوچکی بین ۱۶.۹۲ تا ۶.۱۸ دلار در نوسان باقی ماند.

پیش‌بینی قیمت کازماس

کازماس به عنوان یک پلتفرم بلاکچین چندزنجیره‌ای، بر حل مشکل مقیاس‌پذیری که گریبان‌گیر بسیاری از بلاکچین‌ها است، تمرکز دارد. این موضوع توجه و سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی را به کازماس جلب کرده است. این قابلیت، چشم‌انداز جدیدی را برای همکاری و نوآوری در دنیای بلاکچین می‌گشاید و با وجود نوسانات ذاتی بازار ارزهای دیجیتال، ATOM به دلیل تمرکز بر حل چالش‌های اساسی بلاکچین‌ها و ارائه راه‌حل‌های نوآورانه، پتانسیل بالایی برای رشد در بلندمدت دارد.
تحلیل‌گران Changelly پیش‌بینی می‌کنند که قیمت رمزارز ATOM در پایان سال ۲۰۲۴ پایین‌تر از ۱۰ دلار نخواهد آمد. با بررسی روند قیمت‌ ارز دیجیتال کازماس در سال‌های گذشته، فرض بر این است که در سال ۲۰۲۵، حداقل و حداکثر قیمت توکن ATOM حدود ۱۴.۹۲ و ۱۸.۲۴ دلار باشد. بر اساس تحلیل کارشناسان Changelly، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۶ قیمت توکن کازماس حداقل ۲۱.۷۵ دلار و حداکثر ۲۵.۷۸ دلار باشد. از سوی دیگر، در سال ۲۰۲۷، حداقل قیمت ارز دیجیتال ATOM ممکن است به ۳۱.۵ دلار کاهش یابد، در حالی که حداکثر آن می‌تواند به ۳۷.۳۴ دلار برسد. در نهایت، برآورد شده است که قیمت رمزارز کازماس در سال ۲۰۳۰ بین ۹۴.۷۵ دلار و ۱۱۳.۸۷ دلار باشد.

توکنومیک کازماس

برخلاف رمزارزی مانند بیت کوین که کل عرضه آن محدود است، ATOM حداکثر عرضه‌ای ندارد. کازماس از دو مدل استفاده می‌کند. در مدل ATOM ۱.۰، نرخ تورم می‌توانست تا ۱۰ درصد برسد و بخشی از کارمزدها به صندوق مخزن توسعه اختصاص یافت. در مدل ATOM ۲.۰، با هدف پایداری بیشتر، نرخ تورم به حدود ۱ درصد در سال کاهش یافت، سازوکار جدیدی برای توزیع کارمزدها معرفی شد و بر مشارکت فعال در حاکمیت تمرکز شد. این نکته قابل توجه است که ارز دیجیتال ATOM استخراج نمی‌شود، بلکه از طریق استیکینگ به دست می‌آید.
توکنومیک کازماس دست‌خوش تغییرات زیادی شده است و از مدل توزیع توکن منحصر به فردی برای ترویج مشارکت گسترده، تأمین مالی توسعه اکوسیستم و ایجاد انگیزه برای رفتارهای مطلوب شبکه استفاده می‌کند. توزیع ATOM به گونه‌ای طراحی شده است که به سود ذی‌نفعان کلیدی در توسعه و رشد کازماس باشد.
دو فروش خصوصی در ژانویه ۲۰۱۷ برگزار و به دنبال آن یک فروش عمومی در آوریل همان سال انجام شد. ۴۰ درصد از عرضه اولیه به بنیاد اینترچین اختصاص داده شده است تا از ابتکارات و پروژه‌هایی که به رشد اکوسیستم کازماس کمک می‌کنند، پشتیبانی مالی کند. این امر تضمین می‌کند که منابع کافی برای توسعه و نوآوری مداوم در دسترس باشد. ۳۰ درصد از عرضه اولیه به سهمیه‌های اولیه برای کسانی که در مراحل اولیه توسعه کازماس مشارکت فعال داشته‌اند، اختصاص یافته است. این امر به عنوان پاداشی برای تلاش‌های اولیه آنها و تشویقی برای ادامه مشارکت در آینده عمل می‌کند.
۲۰ درصد از عرضه اولیه از طریق حراج عمومی به عموم مردم فروخته شد. این امر به توزیع گسترده ATOM در بین دارندگان کمک کرد و نقدینگی اولیه را برای اکوسیستم فراهم آورد. در نهایت، ۱۰ درصد از عرضه اولیه به تیم کازماس اختصاص داده شده است تا به توسعه و نگهداری مداوم شبکه کمک کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

2418 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

سلام چ موقع میتوانیم ارز اتم را بفروشیم ؟ چون انتقال و فروش آن الان بسته است