نمودار تحلیل تکنیکال کاردانو (مهر ۱۴۰۲)

Cardano
ADA
$ 0.250713
12,535 تومان
0.02%
ارزش کل بازار
$ 8,787,975,134
حجم معاملات 24 ساعته
$ 189,781,846
عرضه در گردش
35,045,020,830 ADA
عرضه کل
45,000,000,000 ADA
Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

تحلیل تکنیکال کاردانو

تحلیل تکنیکال یکی از ابزارهای متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص را همراه با نمودارهای قیمت و حجم معاملاتش بررسی می‌کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال کاردانو یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده‌های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روندهای صعودی و نزولی بازار بسیار بااهمیت است. البته گاهی روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می‌رود. لازم به ذکر است که خرید رمز ارز از صرافی های مختلف، ممکن است با قیمت‌های متفاوتی انجام شود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال، نمودار و قیمت لحظه ای کاردانو بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران است. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال کاردانو

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال کاردانو کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال کاردانوتحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانو یکی از معدود پروژه‌هایی است که به نقشه‌راه خود متعهد بوده و از بنیان علمی بسیار قدرتمندی برخوردار است. این دو ویژگی باعث شده که به رقیبی سرسخت برای اتریوم تبدیل شود. تحلیل تکنیکال کاردانو می‌تواند در شناخت عملکرد این ارز دیجیتال مستعد ما را یاری کند.

کاردانو چیست؟

کاردانو (Cardano) پلتفرمی بلاکچینی است که از سازوکار اجماع گواه اثبات سهام (PoS) بهره می‌گیرد. کاردانو هدف خود را ایجاد تغییرات مثبت در جهان اعلام کرده است و در این راه دست افراد مبدع و آینده‌نگر را باز گذاشته است. می‌توان گفت که پلتفرم کاردانو تکامل‌یافته‌ترین شبکه‌ بلاکچینی است که برای رفع مشکلات بلاکچین‌های نسل اول و دوم قدم در صنعت پروژه‌های ارز دیجیتال گذاشته و درحل مشکلات مقیاس‌پذیری موفق عمل کرده است. توکن اختصاصی این پروژه ADA نام دارد و کاربران با استفاده از این توکن می‌توانند در عملکرد و تغییرات شبکه مشارکت کنند. بنیان‌گذار کاردانو، چارلز هاسکینسون، در ابتدا عضو تیم اتریوم بود و از آنجا که متوجه نقایصی در شبکه شده بود، از آن پروژه جدا شد و در سال 2017 کاردانو را تأسیس کرد. تیم طراح بلاکچین لایه‌دار کاردانو می‌گویند که تکنولوژی به‌کاررفته در این شبکه کاربردهای جالبی دارد که می‌تواند به توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند کمک کند. تحلیل تکنیکال کاردانو با رصد پیشینه قیمتی، پتانسیل رشد این پروژه را ارزیابی می‌کند.

تاریخچه قیمت کاردانو

ADA، توکن اختصاصی پلتفرم کاردانو، در سال 2017 به لیست صرافی‌ها اضافه شد. در این مقطع، بازار ارزهای دیجیتال رونق گرفته بود و با انتشار اخباری مبنی بر بنیان علمی قدرتمند این پروژه، قیمت توکن ADA از 0.03 به 1.2 دلار رسید. کاردانو آمده بود تا مشکل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین و اتریوم را حل کند و به واسطۀ اعتباری که پیدا کرد، قیمتش بالا رفت. این رشد قیمت کاردانو که ناشی از شایستگی آن بود، با رونق کلی بازار همراه شد. در سال 2018، حباب بازار ارزهای دیجیتال ترکید و این در نظر برخی به بی‌اعتباری ماهیت کلی رمزارزها انجامید. در پی این سقوط دراماتیک، قیمت ADA هم آسیب دید و در سراشیبی نزول قرار گرفت و سراسر سال 2019 زیر 1 دلار باقی ماند. کمابیش وضعیت سایر ارزهای دیجیتال هم چندان تعریفی نداشت. در ابتدای سال 2020 قیمت Cardano حتی به پایین‌تر از قیمت عرضه اولیه خود رسید.

در ماه مارس انتشار خبر دومین به‌روزرسانی اصلی کاردانو، یعنی شِلی (Shelley)، باعث شد ارزش بازار کاردانو بالا برود و شوک مثبتی به قیمت ADA وارد کرد. از طرفی دیگر مشارکت کاردانو در حوزۀ امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و رشد این بخش، به تقویت قیمت کمک کرد. سال 2021، دوره طلایی ارزهای دیجیتال بود. صنعت بازی، متاورس و توکن‌های غیرمثلی با ارزهای دیجیتال گره خوردند و برای اجرا به پلتفرمی نیاز داشتند که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند. کاردانو از چنین امکانی برخوردار بود و به همین دلیل رشد دیفای، متاورس و NFT منجر به افزایش قیمت ADA شد.

از طرفی دیگر، در سپتامبر 2021 هارد فورک آلونزو (Alonzo) اجرا شد و به عصر شلی پایان داد. در پی این رویداد و به‌روزرسانی مهم، قیمت به بالاترین حد خود، یعنی 3.1 دلار رسید و اوج قیمت به ثبت رساند. تحلیل تکنیکال کاردانو نشان می‌دهد که عامل این افزایش قیمت همان به‌روزرسانی بود. با فروکش کردن تب ارزهای دیجیتال، قیمت ADA هم به‌تدریج رو به پایین گذاشت. در روندی نزولی به زیر 1 دلار رسید. آمار نشان می‌داد که در پی راه‌اندازی امکان قراردادهای هوشمند، تعداد کیف‌پول‌های کاردانو به‌شدت افزایش یافته و به حدود 3 میلیون رسیده است. در 14 فوریه 2022، کاردانو یکی دیگر از به‌روز‌رسانی‌هایش را به اجرا گذاشت و باعث شد قیمت ADA مجدداً افزایش بیابد.

پیش بینی قیمت کاردانو

کاردانو پروژه خوش‌نامی است و به نظر می‌رسد که با توجه به پیشینه و عملکردش آینده بسیار درخشانی داشته باشد. کاردانو آمده تا مشکلات بیت‌کوین و اتریوم را در زمینه مقیاس‌پذیری حل کند و در این راه موفق بوده است. کاردانو برای تحقق اهداف خود 5 مرحله پیش رو دارد که در حال حاضر مرحله دوم را پشت‌سر گذاشته و وارد مرحله سوم شده است. اخیراً هاسکینسون از راه‌اندازی قریب الوقوع هارد فورک واسیل (Vasil) در ماه ژوئن خبر داده است. از آنجا که آخرین به‌روز‌رسانی کاردانو منجر به ثبت اوج قیمت برای ADA شد، لذا به احتمال زیاد این هارد فورک هم قیمت را با قدرت افزایش خواهد داد. طبق تحلیل تکنیکال کاردانو، برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که اگر کاردانو بتواند طبق برنامه پیش برود و به موقع به‌روز‌رسانی‌های اصلی خود را انجام دهد، احتمالاً در سال 2030 قیمت توکنش به 58 دلار خواهد رسید.

امروزه ابزارهای بسیار پیشرفته و کارآمدی در اختیار تحلیلگران ارزهای دیجیتال قرار دارد. در بالای این صفحه نمودار پیش بینی قیمت کاردانو را مشاهده می‌کنید. این نمودار با بررسی دقیق و تکنیکال نمودار قیمت کاردانو و تحلیل اندیکاتورهای مختلف، پیش‌بینی می‌کند که از نظر تکنیکال در بازه زمانی مورد نظر، چه اتفاقی برای قیمت کاردانو خواهد افتاد. دقت کنید برای استفاده از تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو باید دانش حداقلی داشته باشید. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتماً آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال و همچنین دوره رایگان آموزشی رمزارز نیوز را دریافت و مطالعه کنید.

نگاه بنیادین

کاردانو می‌خواهد در پایان فازهای توسعه خود به پلتفرمی تبدیل شود که بتواند از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) پشتیبانی کند و شبکه بلاکچینی داشته باشد که بتواند با چند ارز دیجیتال کار کند. این پروژه از سازوکار اجماع اثبات سهام اختصاصی Ouroboros استفاده می‌کند که مصرف انرژی کمتری دارد و در مقایسه با گواه اثبات کار، مقیاس‌پذیری بیشتری دارد. بلاکچین‌ها با سه مسأله اصلی رو‌به‌رو هستند: مقیاس‌پذیری، تمرکززدایی و امنیت. در واقع، اتریوم و بعد کاردانو به این دلیل به وجود آمدند تا راه‌حل‌های متفاوتی نسبت به مشکل مقیاس‌پذیری ارائه دهند. معمولاً بهبود یکی از این سه مورد به افت کیفیت دو مورد دیگر می‌انجامد. اما کاردانو نسبتاً در بهینه‌سازی مقیاس‌پذیری موفق بوده و امنیت را قربانی آن نکرده است. بلاکچین کاردانو دو لایه مجزا دارد و لایه دوم به قراردادهای هوشمند اختصاص دارد. سیستم دولایه باعث شده که جنبه دفتری از جنبه حسابداری جدا شود. استفاده این پلتفرم از زبان برنامه‌نویسی سیمون، امنیت شبکه را افزایش داده است. کاردانو در پیشبرد فازهای توسعه خود چندبار بدعهدی کرد و این مسأله به بروز اختلاف میان هاسکینسون و پارسونز منجر شد و با استعفای رییس بنیاد کاردانو پایان یافت. صدور بانکداری غیرمتمرکز توسط کاردانو به آفریقا برنامه‌ای است که اگر محقق شود سرمایه‌گذاری در این رمزارز را جذاب خواهد ساخت.

تحلیل های کاربران

نزولی

سلام. امروز میخوایم ارز دوست داشتتنی اما بی بخار کاردانو رو تحلیل کنیم. ارزی که خیلی از سرمایه‌گذارهای خودشو به خاطر کاهش قمیت و نداشتن یک افزایش قیمت نا امید کرده اما همچنان به نظرم...

صعودی

سلام. همانطوری که پیش بینی کرده بودیم، چرخه زمانی روند نزولی بیبی دوج babydoge به پایان خودش داره نزدیک میشه و میتونیم کم کم منتظر حرکت صعودی در این میم کوین باشیم. اما برای شکل...

خنثی

سلام. چارت روزانه رمزارز محبوب تون (TONCOIN)در صرافی کوکوین رو مشاهده میکنید. این ارز همونطور که میدونید متعلق به تلگرام هست و خیلی‌ها به آینده این ارز و اتفاقات خوبی که میتونه براش رقم بخوره...

صعودی

سلام. امروز میخوایم در کناره هم تحلیل دوج کوین، میم کوین اول بازار رو انجام بدیم. همین ابتدا عرض کنم خدمتتون این تحلیل فقط چارت دوج کوین رو بررسی میکنه و بر اساس همین چارت...

دیدگاه خود را ثبت کنید

1649 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سلام ابزار های تحلیل رو کجا میتونم ببینم
مثل
فیبوناچی
وغیره چون توی صفحه چیزی نمیبینم ؟
باتشکر از سایت خوبتون

سلام.برای استفاده از ابزارهایی که فرمودین باید از سایت‌هایی مانند تریدینگ‌ویو استفاده کنید.

سلام. من دیروز کاردانو روی ۳۶ سنت فروختم سر حساب این نمودار عقربه ای که همه رو زده بود تا یک ماه به فروش! گفتم پایین میاد میخرم ولی الان داره میره بالا جالب اینه باز همه رو زده به فروش!! خواهشا یکی بگه چکار کنم میاد پایین بخرم یا تا بیشتر نرفته بالا اقدام کنم بخرم؟ بخدا ۲ سال هست خریدم با فروش زمین حالا زمینم که فروختم شده ۵۰۰ میلیون من ۴۰۰۰ کاردانو که اون وقت خریدم شده هیچ و حالا هم که این تحلیل عقربه ای چه بلایی سرم اورد!! مبتدی هستم!!!

نگران نباش دوست عزیز کاردانو کارش درسته ، ان شاءالله روزهای اوجش نزدیکه

سلام ، در تحلیل عقربه ای، اگر تحلیل مثلا یک روزه خرید رو پیشنهاد بده یعنی خریدار الان بخره ، و فروشنده یک روز بعد بفروشه، چون یک روز بعد قیمت از قیمت کنونی بیشتر هست ، ایا من درست متوجه شدم ؟؟؟؟
و اگر عقربه فروش رو پیشنهاد بده یعنی قیمت یک روز بعد کمتر میشه پس خریدار روز بعد بخره و فروشنده الان بفروشه!؟؟؟؟؟
ممنون میشم دوستی جواب بده

سلام وقت بخیر. هیچگاه از یک ابزار به تنهایی برای خرید و فروش های خود استفاده نکنید.

سلام . ممنون از پاسخگویی شما ، مطمئنا این کار رو‌خواهم کرد ، چون تازه وارد به این عرصه هستم خواستم روش های مختلف رو یاد بگیرم ، به این مدل برخورد کردم و خواستم بدونم تحلیلش چطور هست ، در توضیح فقط تحلیل خرید رو‌مثال زدن و من در مورد تحلیل فروش مطمئن نشدم

آخرین ویرایش 11 ماه پیش توسط sam

سلام
به نظرتون کاردانو کی میات تا ۱ دلار
خواهشا یه تحلیل درست و حسابی بزارین ممنون
انشالله پر سود باشید

سلام ، با توجه به پایین ترین قیمت کاردانو ، پله ای خرید کنید و ۲۰ تا ۳۰ درصد سرمایه کل را به ۵ قسمت و یا بیشتر تقسیم کنید و اوردرهای متعدد هر کدام با اختلاف ۵۰۰ تومن بزارید خووبه ، وقتی بازار میریزه و همه میترسن اونجا موقع خرید هست البته با توجه به تحلیل های درست روی اسپانسرها ، قدزت ارز و نوسانات قیمتیش ، این ارز هم برای سرمایه گذاری لانگ خوبه و هم برای نوسانگیری عالیه چون تلورانسش معمولا بالای ۱۰ درصد هست.

با شرایط فعلی ونوسانات بیت کوین ایا سرمایه گذاری درکاردانو بصورت هفته ای مقرون به صرفه هست یاخیر

کاردانو دیر رشد میکنه ولی وقتی رشدش شروع شه خوب رشد میکنه تیم و فاندامنتال قوی هم داره بصورت پله ای خرید کنید انشالله در آلت سیزن زمستان امسال قیمتهای خوبی خواهد دید ولی حتما حتما پله ای بخرید که زمانی که اصلاح خوب میده بازار جیبتون خالی نباشه حسرت بخورید وقتی کلاستر فیبوناچی میندازی اهداف جذابی حدود پنج ممیز سه دلار داره که شاید در میان مدت بش برسه

دوستان با تأمل خرید کنید و حد ضرر مشخص کنید و بی گدار به آب نزنید تا از ارزی متنفر نشید. کاردانو ارزی هست که تیم خیلی قوی داره و جا برای رشد خیلی داره….فقط صبر میخواد. همین

سلام دوستان این همه عرصه داریم که قیمت میرزه پس جه کسانی خرید دارن

لعنت ب کاردانو 😏

سلام وخسته نباشید در عقربه ساعت پانزده دقیقه سیگنال فروش را داره اما در نمودار از رشد حداقل ۲۵ در صدی را داره ومهمتر اینکه نمودار الگوی زده که رشد در ان حتما می باشد مهمتر از همه این است که خرید یا فروش اینکه کا رمزد ان است که هچگونه محاسبات را ندارد که خود از ضرر یک ترید محسب می شود لطفا متاسفانه کسانی هم که مشغول هستند بطور کلی علم بازار سرمایه را ندارند ودقت بسیار بالایی را می طلبد اگر پاسخ بدهید کمال تشکر دارم

سلام دوستان من فكر ميكنم كاردانو ارزي كه اينده خيلي خوبي داره خريد كنيد براي بازه زماني دوماه چون از اين به بعد ارزها با كارايي كه دارن قيمتهاشون بالا وپايين مياد وهمچنين اتريوم بهترين ارز با هزاران كارايي ميتونه هنوز خيلي بالا بره وخريد كردين از پايين امدن نترسيد اين ارزها نوسان داره ولي ارزي كه قوي باشه روندش در بلند مدت افزايشي هست

سلام راسته میگن کاردانو میخواد جای تتر رو بگیره ؟یعنی بسه یک دلار و بمونه؟

سلام . ماهیت کاردانو با تتر متفاوت هست و کاردانو یک استیبل کوین نیست . بنابراین رشد قیمتش محدودیتی نداره

نه، منظورش از لحاظ ارزش بازار رو میگه
البته الان ارزش بازار کاردانو از bnb هم بالاتره رفته و در رتبه سوم قرار داره

سلام خسته نباشید آیا مبتدیان میتوانند به نمودار عقربه ای برای خرید و فروش اکتفا کنند یا اینکه دچار مشکل میشوند

سلام این که تنها با استفاده از یک ابزار به خرید و فروش بپردازید کار درستی نیست. شما باید از این ابزارها به عنوان راهنما استفاده کنید و ببینین که کدام یک از ارزها شرایط خوبی دارن برای ورود و بعد از اون خودتون نمودار و شرایط اون ارز رو بررسی کنید و تصمیم بگیرید.

ممنونم🙏

خیر .همش الکی تا اینجا ک فقط ب بیت کوین ربط داشت .هر تحلیلی راجع ب اون بشه سر بقیه هم میاد.الانم همین شد اومده پایین.این نمودار همش دروغ زدیم ۲۴ساعت گفت بالا می‌ره برعکس شد. یه هفته ای زدیم هم زد بالا می‌ره الان پایین اومده. کاش می‌فروختم

سلام استاد ایا زمان خرید کاردانو هست؟؟؟

روش هیچ حسابی نمیشه کرد

سلام چرا نمیشه خرید

سلام آخرش معلوم نشد نتیجه تحلیل چیه؟

نمودار عقربه ای چقدر قابل اعتماده؟