نمودار تحلیل تکنیکال بایننس کوین (آذر۱۴۰۰)

Binance Coin
BNB
$ 627.16
18,377,042 تومان
ارزش کل بازار
$ 105,411,216,394
حجم معاملات 24 ساعته
$ 2,532,905,518
عرضه در گردش
168,137,036 BNB
عرضه کل
168,137,036 BNB

تحلیل تکنیکال بایننس کوین

تحلیل تکنیکال یکی از ابزار های متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص همراه با نمودار های قیمت و حجم معاملاتش را بررسی می کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال بایننس کوین یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روند های صعودی و نزولی بازار که گاها روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می رود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال و مشاهده نمودار و قیمت لحظه ای بایننس کوین بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران می باشد. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بایننس کوین

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بایننس کوین، کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال بایننس کوینتحلیل تکنیکال بایننس کوین (Binance Coin)

بایننس کوین (Binance Coin) یکی از ارزهای دیجیتال موجود در بازار است که امسال عملکرد چشمگیری از خود نشان داده است. اخیراً BNB موفق شد پس از شکستن مرز 100 دلار، پیاپی اوج قیمت ثبت کند و سرانجام در سطح قیمت بالاتر از 300 دلار اوج قیمت نهایی خود را به ثبت رساند.

بررسی تاریخچه تحلیل تکنیکال بایننس کوین نشان می‌دهد، هفته اول ماه فوریه 2021 کوین BNB در سطح 71 دلار معامله می‌شد، به 76 دلار رسید و اوج قیمت ثبت کرد ولی همچنان زورش می‌رسید که در روندی صعودی همراه سایر آلت‌کوین‌ها به سمت 100 دلار هم خیز بردارد. اما شاید کمتر کسی می‌دانست که نه تنها 100 دلار را رد خواهد کرد بلکه تا 342 دلار هم بالا می‌آید. در هفته اول فوریه در قیمت 64 دلار برای BNB سطح مقاومت وجود داشت و پس از آنکه در پایان روزی از هفته دوم، در 70 دلار بسته شد، همچون ندایی بود که خریداران را به بازار فرا می‌خواند. پس از آن توانست بر سطح مقاومت 76 دلاری هم غلبه کند و به سمت قیمت 100 دلار چهار نعل بتازد. با بالا گرفتن کل بازار ارزهای دیجیتال به رهبری بیت‌کوین، اکثر ارزهای دیجیتال رکوردهای جدیدی را به ثبت رساندند و پشت سر هم اوج قیمت ثبت می‌کردند. بایننس کوین هم در روندی صعودی و بسیار قدرتمند، قیمتش افزایش می‌یافت و در کمتر از دو هفته به اوج قیمت 342 دلار رسید. تحلیل تکنیکال بایننس کوین از فروکش کردن نسبی قدرت روند صعودی بایننس کوین (Binance Coin) در حال حاضر حکایت دارد.

هفته دوم فوریه، قیمت بایننس کوین به گونه‌ای بود که بالای مجموعه ‌‌نقاط اندیکاتور پارابولیک سار (Parabolic SAR) معامله بود که به عنوان سیگنالی برای خرید تلقی می‌شد و از صعودی بودن روند این کوین حکایت داشت. در همان دوره، تحلیل تکنیکال بایننس کوین با استفاده از دو ابزار اندیکاتور Parabolic SAR و اندیکاتور مکدی تداوم روند صعودی را تأیید می‌کرد.

جالب است بدانید که با اوج گرفتن قیمت بایننس کوین (Binance Coin) تعدادی نهنگ از بازار خارج شدند. این وضعیت نشان از آن داشت که دارندگان این کوین در موضع سود قرار داشتند و از این رو فروش آن منطقی به نظر می‌رسید. همان‌طور که می‌دانید، پس از ثبت اوج قیمت، فشار فروش ادامه یافت و به کاهش قیمت بایننس کوین انجامید. به همین دلیل می‌توان کاهش قیمت اخیر آن را با این مکانیزم تفسیر کرد.

توزیع شاخص احساسات دارندگان بایننس کوین (Binance Coin) نشان می‌دهد که در اواخر ژانویه 100 هزار الی 110 میلیون BNB در سطح شاخص 34 مسطح شده است. طی دو هفته اخیر مقدار این شاخص از 34 به 30 کاهش یافته است (11.8% کاهش).

قبل از ثبت اوج قیمت، مدل MVRV (نسبت ارزش واقعی به ارزش بازار بیت کوین) نیز احتمال عقب‌نشینی قیمت را تأیید می‌کرد. این معیار میانگین سود یا ضرر دارندگان بایننس کوین را ردیابی می‌کند. این نسبت با کاهش تعداد توکن‌هایی که طی 30 روز گذشته کنار رفته در مقایسه با قیمت توکن‌ها، به دست می‌آید.

شایان ذکر است که مقدار MVRV بیش از 50% است که بیشترین مقدار ثبت‌شده در تاریخ بایننس کوین را نشان می‌دهد و در واقع احتیاط سرمایه‌گذاران را می‌طلبد؛ زیرا ممکن است قیمت در کوتاه‌مدت بازگشت کند و روندی بر خلاف جهت فعلی خود در پیش گیرد. در پایان باید اضافه کنیم که استفاده از تحلیل تکنیکال بایننس کوین به تنهایی نمی‌تواند راهگشا باشد و لازم است که به بنیاد ارزهای دیجیتال هم در کنار تحلیل تکنیکال توجه شود.

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان

دیدگاه خود را ثبت کنید

53 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

با درودی دیگر
درتکمیل عرایضم خواهشا درهمین حد کمک به تصمیم گیری درمقوله تکنیکال بفرمایید شاخص ویا نمودار دیگری که بتواند مکمل نمودارعقربه ای برای تصمیم گیری وسیگنال خرید وفروش به ما کمک کنه را هم بفرمایید.البته بنده درامر تکنیکال اصلا اموزش ندیدم ودرحد همین اموزشهای پراکنده دراینترنت و کارشناسانی چون گروه شما دریوتیوپ و غیره.
هرچند فاندامنتال رابیشتر موثرمیدانم وواردتر هستم و اخبار و آیتمهای مورد نیاز این بخش رابیشتردنبال میکنم.
سپاس از کمک شما

میخواستم جواب سوالات پرسیده شده رو بدونم با تشکر

درود برشما
نمیدونم نتیجه ای که از نمودارعقربه ای تکنیکال گرفتم میشه گفت اگر بایننس قیمتش ۳۷۰ دلار دراین لحظه باشد برطبق نمودار ماهانه عقربه ای که آبی بوده وپیشنهاد خرید قوی میدهد آیا بدین معنی هست که ای خریدار شما بخرید قویا چون تا یک ماه دیگر قیمتش بالاتر هست صددرصد مثلا ۳۷۰/۰۱
خوب اگر این مثال صادق باشه صددرصد من ضرر هنگفتی کردم .اگر اشتباه نتیجه گیری کردم از عزیز کارشناس ان شرکت خواهش میکنم مفهوم وسیعتری ار نمودار عقربه ای را بفرمایید کاش میشد ازاین نمودار درصد افزایش برای خرید یا قویا خرید همچنین فروش ویا قویا فروش مشخص گردد.مثالهای زیادی میشه گفت که درعین انکه خریدار بشدت ضرر کرده باشد نمودار خرید قایا راصادر کرده ودرواقع هم درصد بالایی گفته نمودار درست خواهد بود ولی این کجا و ما کجا
سپاس از اینکه سریعتر جواب بنده رابفرمایید

سلام وقت بخیر
نمودار عقربه ای برآیند سیگنالها و وضعیت یک سری ابزار و اندیکاتور رو به کاربران اطلاع میده و قاعدتا نمیتونه به تنهایی ابزار مناسبی برای تصمیم گیری نهایی شما باشه.هر فرد باید بسته به اهداف خودش، اولویتش، روش معامله گریش، روش تحلیلش و عوامل دیگه از این ابزار به صورت کمکی استفاده کنه.

این دیگه چی هم خانی ندارن این قیمت بالا ی چیز قیمت شمع کمتر این چه وضعشه

سلام
قیمت بالای صفحه میانگین صرافی هاست، قیمت نمودار شمعی قیمت بایننس است.

سلام دوستان
این مطلب رو تو خاطرتون باشه
که بیت باید بریزه امروز یا فردا یا ۱۰ روز دیگه
اولین هدف از نطر من تا ۲۸ هزار بیاد و مسقیم بره بالای ۴۰ هزار
یا تا ۲۰ هزار بیاد که زمان میبره پس مراقب باشید و در صورت توانایی یا هولد کنید میان مدت یا ترید کنید کولی با دقت که سرمایتون نره در غیر اینصورت نقد باشید تا وضعیت بیت مشخص بشه
امروز هم اومد پایین خدا کنه تا ۲۸ بره
ولی فک نکنم بره

کاملا از تکنیکال تبعیت می‌کنه.هدف اول ۴۴۰دلار.

سلام کسی میدونه هدفش رو چنده؟ و چقدر زمان میبره بره بالا؟

این تحلیل تکنیکال کاملا اشتباهه.هر بار ازش استفاده کردم اشتباه از آب در اومده.

دقیقا داره به حرکات بورسی ایران تبدیل میشه.یک عده را با خاک یکسان کرد.

ریپل و دوج یکمی ترسناک هستند و میتونن به آدم ضرر بزنن ولی باینس کویین چون بونیه قوی داره و واسه نگهداری خیلی خوبه

حالا رمز ارزها در اصلاح هستند من نمیدونم بعضی از افراد چرا ریزش میگن وحالا باینس چون از نقطه قبلی بالاتر رفته بعد از مدتی یک اصلاح کوچک می‌کنه وصعودی میشه بازهم

سلام تحلیلی که زیر نمودار هست بسیار قدیمیه چطور به روز نمیکنید

سلام. حتما این مورد رو انجام میدیم. ممنون از توجه شما

سلام خدمت اساتید محترم من خواست وعلاقه ام یادگیری وآموزش کامل تکنیکال ،اندیکاتورها ،ست لطفا راهنمایی بفرمایین؟شرایط و…. چطور میتونم شروع کنم ؟عنایت بفرمائید متشکرم

سلام برای آموزش دیدن میتونین از دوره های صفر تا صدی لوتوس رمزارز استفاده کنید. سرقصل دوره رو میتونین از لینک زیر ببینین:
https://lotus.ramzarz.news/courses/crypto/

درودو ادب برا هفته ی پیش رو چه نظری دارین افزایش یا کاهش

آخرین ویرایش 7 ماه پیش توسط hadi zare

همه چیز نشون از صعود می ده

این تحلیلشون واقعا اشتباهه.

دقیقا

سلام نگه داریم یا خیر ریزش زیاده

بایننس کوین بنیاد بسیار قوی‌ای داره و جز رمزارزهای برتر خواهد بود.

سپاس من پیشنهادمم اینه دوستان نگه دارن این هفته عالیه

من با اینکه مطمئن نیستم ولی نمی فروشم.

من فکر میکنم ریزش میکنه.

خیلی ریزش کرد

سلام اصلاح تا کجا ادامه خواهد داشت

کی باز میشه وارد شد؟ من هی دست دست کردم نخریدم متاسفانه

BNB به دلیل پشتوانه قوی اون یعنی مجموعه بایننس آینده خوبی داره.

ممنون از راهنماییتون

امشب بخر.هفته بعد میره بالا.البته به امید خدا

به نظرتون بفروشيم يانه؟

من که دیگه جرات ندارم نگه دارم !!!

چرا اینقدر قیمت همخونی نداره

سلام
کجاها با هم همخوانی ندارن؟

قیمت نرم افزار نوبیتکس با اینجا

این قیمت میانگین صرافی هاست

خیلی عالی بود

متشکر علی عزیز

بدون شک آینده این ارز در رتبه دوم است. و در جای اتریوم قرار خواهد گرفت صبور باشید و با اصلاح سازی. فورا نفروشید

خیلی اصلاح خورد دیگه باید حمایت بشه.دیگه مردم دارن میترسن.و میفروشن.

درود فراوان. من مقداری خرید کردن چند بار هم در نوسان گیری سود داشت واسم ولی الان روی ۲۶۷ خرید کردم. میخواهم بگزارم بمونه امیدوارم مجداد. بالای سیصدو چهل را تاچ کنه. نظر شما را دوست دارم بدونم در مورد آینده نزدیک

تحلیل سایت اکسکوینو ( صرافی ایرانی ) تارگت های این ارز و ۴۸۰ و ۱۰۰۰ و ۲۲۲۰ و ۶۰۰۰ دلار برای ۲۰۲۱ اعلام کرد پس بهتره نگهدارید اگر میتونید با نوسان تعدادش را اضافه کنید

تا اردیبهشت فقط نگاه کنید قیمت رو اگه بفروشید اشتباه کردید این ارزی نیست که نوسان بگیرید چون وضعیت عالی داره

آخرین ویرایش 8 ماه پیش توسط رضا

مرسی از تحلیل خوبتون👏🏻👏🏻👏🏻

سلام دیگه نفروشید فقط بشینید نگاه به قیمت شارپی کنید

عالی

الان بفروشیم بانگه داریم

عالی
ممنون م 🙏

دمتتون گرم
عالی هستش

سلام حسته نباشید .سپاس وقدر دانی میکنم

سلام ممنون از لطف شما