۱۰ ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳

زمان مطالعه: 7 دقیقه

علی‌رغم روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال در یک سال گذشته، با نگاهی به بازه‌های زمانی بالاتر می‌توان مشاهده کرد که این صنعت در سال‌های اخیر رشد قابل‌توجهی داشته است. در این میان، با افزایش جریان ورودی سرمایه‌های سازمانی به این بازار و ایجاد یک محیط نظارتی شفاف‌تر با گذشت زمان، انتظار می‌رود که ارزهای دیجیتال در سال‌های آینده بازدهی بالاتری هم داشته باشند. با این حال، با توجه به اینکه هر روز صدها رمزارز جدید به بازار وارد می‌شود، شناسایی بهترین کوین‌ها برای سرمایه‌گذاران می‌تواند بسیار سخت باشد. همچنین، سرمایه‌گذاران مشتاقند بدانند که کدام ارزهای دیجیتال پتانسیل رشد بالایی در سال ۲۰۲۳ دارند. در این مقاله، ما ۱۰ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ را معرفی می‌کنیم. پس، مطالعه این مطلب را از دست ندهید!

توجه: این یک مقاله آموزشی است و رمزارز نیوز توصیه‌ای به سرمایه‌گذاری در ارز خاصی ندارد!
10 ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023
Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال رو بخری!

شروع

۱. بیت کوین (BTC) بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳

بیت کوین از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۰۹، شاهد رشد فزاینده خود در دهه گذشته بوده و اکنون حتی توسط برخی از کشورها نیز پذیرفته شده است. پذیرش سازمانی بیت کوین نیز در حال افزایش است و هم شرکت‌ها و هم صندوق‌های پوشش ریسک زیادی در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

جدای از پذیرش روزافزون بیت کوین، این ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به بالاترین رکورد تاریخی خود معامله می‌شود. از آنجایی که برخی از نشانه‌ها از پایان بازار نزولی اخیر خبر می‌دهند، بیت کوین را می‌توان به عنوان یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ در نظر گرفت.

۲. اتریوم (ETH)

اتریوم بزرگ‌ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند در جهان است و بر همه بخش‌های صنعت کریپتو، از دیفای گرفته تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تسلط دارد. همان‌طور که می‌دانید، انتقال شبکه اتریوم از مدل اثبات کار به اثبات سهام در سال ۲۰۲۲ انجام شد که این موضوع به نوبه خود می‌تواند توسعه‌دهندگان بیشتری را به این بلاکچین جذب کند. دلیل آن هم این است که این ارتقای بزرگ، اتریوم را مقیاس‌پذیرتر کرده و تراکنش‌های آن را ارزان‌تر می‌کند.

علی‌رغم افت قیمتی اتریوم در کنار سایر رمزارزها، سوزاندن و کاهش عرضه این ارز دیجیتال می‌تواند منجر به افزایش قیمت آن با گذشت زمان شود. به همین دلیل، اتریوم هم جایگاه ویژه‌ای در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ دارد.

10 ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

۳. کازماس (ATOM)

کازماس یک پروژه ارز دیجیتال است که به برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) از بلاکچین‌های مختلف کمک می‌‎کند تا با یکدیگر در ارتباط باشند. در واقع، پلتفرم کازماس طراحی شده تا برنامه‌های وب ۳.۰ را به نیروی محرکه اینترنت در آینده تبدیل کند.

اگرچه پروژه‌های دیگری هم با عملکردهای مشابه وجود دارند، اما کازماس همچنین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که برنامه‌های غیرمتمرکز را در این پلتفرم ایجاد کنند. به همین دلیل، کازماس در حال حاضر دارای یک اکوسیستم سریع‌الرشد از برنامه‌های غیرمتمرکز است که به افزایش ارزش آن بسیار کمک می‌کند. بنابراین، اگر فاندامنتا‌ل‌های کازماس و پتانسیل آن در بازار را در نظر بگیریم، بدون شک این رمزارز نیز یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

۴. دیسنترالند (MANA)

دیسنترالند یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال مبتنی بر متاورس در بازار امروز است. همین امر در تعداد زیاد معاملات و همکاری‌های متاورس دیسنترالند منعکس می‌شود. در همین راستا، لازم به ذکر است که غول فناوری سامسونگ اخیراً فروشگاه مجازی خود را در متاورس دیسنترالند راه‌اندازی کرد. با افزایش درک و آگاهی کاربران در مورد متاورس، پلتفرم‌های برتر دنیای مجازی مانند دیسنترالند می‌توانند رشد قابل‌توجهی را تجربه کنند.

۵. سندباکس (SAND)

سندباکس نیز یک پروژه متاورسی است که به عنوان یک سرمایه‌گذاری کاملاً امیدوارکننده به نظر می‌رسد. متاورس سندباکس در سال ۲۰۲۲ شاهد افزایش پذیرش خود بود. برای مثال، این پروژه اخیراً قراردادی را با گروه موسیقی وارنر (Warner Music) برای میزبانی کنسرت‌های موسیقی مجازی منعقد کرد.

سندباکس همچنین اخیراً از راه‌اندازی یک صندوق چند میلیونی خبر داد که قرار است به پروژه‌هایی که به دنبال ساخت برنامه‌های خلاقانه جدید در متاورس هستند، کمک مالی کند. همه این موارد در ترکیب با اکوسیستم در حال رشد بازی‌های کسب درآمد (P2E)، سندباکس را به یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ تبدیل می‌کنند.

10 ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

۶. چین لینک (LINK)

چین لینک یک پلتفرم غیرمتمرکز اوراکل است. این موضوع، یکی از مهم‌ترین جنبه‌های چین لینک است که باعث شده پذیرش آن از مجموع همه رقبای خود بیشتر شود. این تسلط باعث شده که همه پروژه‌های برتر در حوزه قراردادهای هوشمند، از جمله اتریوم و سولانا نیز چین لینک را پذیرفته باشند.

چین لینک بیشتر به دلیل کیفیت داده‌هایش شناخته می‌شود و تضمین می‌کند که قراردادهای هوشمند عملکرد خود را به درستی انجام می‌دهند. همچنین به لطف استفاده از قراردادهای هوشمند ترکیبی یا هیبریدی (hybrid smart contracts)، چین لینک کاملاً مقیاس‌پذیر است. همه این عوامل باعث شده‌اند که نام چین لینک نیز در لیست ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ به چشم بخورد.

۷. بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین ارز دیجیتالی است که برای پرداخت کارمزدها در صرافی بایننس و محصولات مرتبط با آن استفاده می‌شود. با توجه به مسیر رو به رشد بایننس از سال ۲۰۱۷، رمزارز بایننس کوین نیز در طول این سال‌ها شاهد رشد ارزش خود بوده است.

زمانی که بایننس راه‌اندازی شد، در ابتدا فقط یک صرافی معمولی برای ارزهای دیجیتال بود. امروزه این صرافی دارای صدها رمزارز است، یک پلتفرم برای راه‌اندازی ارزهای دیجیتال و حتی یک پلتفرم مبتنی بر دیفای به نام زنجیره هوشمند بایننس دارد. همه این‌ها، تقاضا برای BNB را افزایش داده و در ترکیب با اقتصاد توکنی ضدتورمی آن، باعث شده که بایننس کوین نیز در جمع برترین رمزارز‌ها قرار بگیرد.

۸. اولانچ (AVAX)

اولانچ به عنوان یکی از مقیاس‌پذیرترین و کم‌هزینه‌ترین پلتفرم‌های بلاکچینی در بازار، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست‌وپا کرده است. این ویژگی‌ها در طول سال گذشته باعث افزایش رشد پذیرش آن شده و این ارز دیجیتال را به یکی از بزرگ‌ترین رقبای اتریوم تبدیل کرده است.

با توجه به رشد دیفای در سال‌های آینده، اولانچ قطعاً یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری خواهد بود.

10 ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

۹. ترا (LUNA)

اکوسیستم ترا قبل از سقوط خود در ماه می ۲۰۲۲، دومین پلتفرم بلاکچینی بزرگ از لحاظ ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در بازار بود. بزرگ‌ترین کاربرد شبکه ترا در راه‎اندازی استیبل کوین‌های الگوریتمی بوده است که ضمن پایدار بودن، ریسک نظارتی پایینی هم دارند.

با تبدیل شدن استیبل کوین‌ها به یکی از جنبه‌های مهم بازار ارزهای دیجیتال، ترا یکی از رمزارزهایی است که علی‌رغم سقوط تاریخی خود، دوباره رشد کرده است. بنابراین، نام ترا را هم می‌توان در لیست 10 ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 قرار داد.

۱۰. شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینو یک میم کوین است که به لطف رالی صعودی میم کوین اول بازار، یعنی دوج کوین (DOGE)، در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به محبوبیت رسید. با این حال، شیبا از آن زمان تاکنون شاهد رشد جامعه خود بوده و پذیرش آن نیز در حال افزایش است.

اگر بازار ارزهای دیجیتال در سال‌های آینده دوباره صعودی شود، شیبا هم ممکن است دوباره یک رشد سهموی را تجربه کند. به همین دلیل، شیبا را نیز می‌توان به عنوان یکی از برترین رمزارزها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ در نظر گرفت.

خلاصه مطلب

در این مقاله به معرفی 10 ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ پرداختیم.

اگرچه صنعت ارزهای دیجیتال در سال گذشته مشکلات بسیاری را از سر گذرانده است، مانند فروپاشی اکوسیستم ترا و ورشکستگی صرافی FTX، اما این دارایی‌ها بدون شک جایگاه خود را در حوزه مالی مستحکم کرده‌اند و انتظار می‌رود که در آینده نیز حضور قدرتمندی داشته باشند. بنابراین، شناسایی ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد بالا می‌تواند به شما کمک کند که در رالی صعودی بعدی بازار، سود زیادی را به دست آورید.

این نکته را هم فراموش نکنید که بازار کریپتو بازار بسیار پرنوسانی است و سرمایه‌گذاری در این بخش، خطرات خاص خود را دارد. بنابراین، قبل از سرمایه‌گذاری در هر پروژه‌ای، ضروری است که تحقیقات لازم و کافی را انجام دهید و هرگز بیش از آنچه را که می‌توانید از دست بدهید، در این بازار سرمایه‌گذاری نکنید.

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

نظرتون راجع به Helium و Ocean با توجه به برنامه هاشون چیه؟

واقعا حيف شد كه از كاردانو به عنوان آينده دار ترين ارز ديجيتال سخني به ميان نيامده است .

کاردانو فقط

کادنا و فلاکس