قیمت لحظه ای yearn.finance + نمودار قیمت 🖥️ آذر ۹۹

قیمت لحظه‌ای yearn.finance :

امروز 5 آذر 1399 ساعت 23

yearn.finance
YFI
$ 23,648.71
586,487,904 تومان
ارزش کل بازار
$ 708,698,421
حجم معاملات 24 ساعته
$ 419,112,559
عرضه در گردش
29,968 YFI
عرضه کل
30,000 YFI

نمودار قیمت yearn.finance

  • بازه زمانی
  • یک ساعته
  • روزانه
  • هفتگی
  • ماهانه
  • سالانه
  • از ابتدا
  • نوع نمودار
  • نمودار خطی
  • نمودار شمعی

درباره yearn.finance

پروژه yEarn Finance (بخوانید وای اِرن فایننس) توکن مدیریتی و بومی خود به نام YFI (وای فای) را در آگوست 2020 منتشر کرد، تا تحولی در حوزه فارمینگ بهره در سیستم‌های مالی غیرمتمرکز ایجاد نماید. در اولین ماه بعد از انتشار، ارزش کل سرمایۀ قرار گرفته در این پلتفرم کسب بهره، به 611 میلیون دلار رسیده که نشان‌دهندۀ رشد سریع این پلتفرم است. می‌توان گفت پیچیدگی درک نحوۀ کار yearn.finance به دلیل کمبود اسناد موجود در مورد این پروتکل است. البته نحوه عملکرد آن در مقایسه با سایر پروژه‌های دیفای بسیار قابل‌درک است. قابل‌توجه‌ترین تغییرات در مرحله جدید این اکوسیستم، yEarn v2 است که شامل اضافه کردن توکن‌های جدید بیشتر به اکوسیستم yEarn v2 مانند YEARN2.FINANCE، yffi finance، yffc.finance، YFFII Finance، YFARM Token، YFKA و Yield Farming Token برای ایجاد انگیزه در ایجاد استراتژی‌های کارآمدتر برای yield farming در آن است.
کل اکوسیستم yearn.finance از طریق توکن آن YFI توسعه و اداره می‌شود. توکن YFI، توکن مدیریتی و اختصاصی yEarn است که قبلاً با نام iEarn شناخته می‌شد. دارندگان توکن وای ارن فایننس، می‌توانند در مورد تصمیمات مدیریتی این شبکه، مثل قطع توزیع توکن‌های جدید، رأی بدهند. آندره کرونژ (Andre Cronje) خالق YFI، در هنگام انتشار اولیه این توکن یادآور شد که وای فای به ‌صورت اولیه، هیچ ارزش مالی ندارد و ارزش آن صفر است؛ البته بعداً با گسترش این پلتفرم، این توکن نیز ارزشمند شد و ارزش آن در حال افزایش است. ویژگی رأی‌گیری در وای ارن فایننس به دارندگان YFI اجازه می‌دهد که روند توسعه این پلتفرم را انتخاب کنند.
این اکوسیستم که پیش از این به عنوان iEarn یا yEarn شناخته می‌شد، توسط یک برنامه‌نویس به نام آندره کرونژ ساخته شده است. به عنوان یکی از پروژه‌های غیرمتمرکز در فضای ارزهای دیجیتال که مورد استقبال قرار گرفته است، پروتکل yearn.finance با هدف ساده‌سازی دیفای و ارائه همزمان بیشترین درصد ممکن سود سالانه از طریق yields نسبت به میزان سپرده ارزهای آنها، ایجاد شده است. این ارز دیجیتال به بیت کوین فضای دیفای هم معروف است. هنگامی که یک کاربر استیبل کوین خود را در yearn.finance سپرده‌گذاری می‌کند، آن توکن به مقدار معادل توکن Y تبدیل می‌شود (برای مثال DAI به yDAI تبدیل می‌شود). این توکن جدید به عنوان توکن بهینه yield شناخته شده و می‌توان از آنها برای کسب توکن‌ YFI استفاده کرد.
Yearn.finance اکوسیستمی از پروتکل‌های ساخته شده در اتریوم است که با هدف ساده کردن تعامل کاربر با پروتکل‌های محبوب دیفای (DeFi) و به حداکثر رساندن بازده درصد سالانه (APY) ارزهای دیجیتالی که در دیفای سپرده گذاشته شده، ایجاد گردیده است. این پروتکل اجازه می‌دهد که کاربران با ترکیب پلتفرم‌های مختلف‌، نتایج yield farming خود را بهینه کنند. با توجه به اینکه yearn.finance در فضای دیفای قرار دارد، بهترین مکان برای دریافت توکن‌های YFI در صرافی های غیر متمرکز است. با توجه به حجم بالای معاملات در صرافی غیر متمرکز Uniswap این پلتفرم معاملاتی می‌تواند بهترین مکان برای خرید این توکن باشد.
طبق تخمین‌ها، استیک کردن استیبل کوین‌ها مثل USDT، USDC، DAI و TUSD در Y Pool (استخر فارمینگ yEarn) بهرۀ سالیانه‌ای معادل 896 درصد خواهد داشت؛ که نرخ فوق‌العاده‌ای در مقایسه با استخرهای فارمینگ دیگر است. این موضوع همچنین موجب افزایش علاقه و جذب سرمایه‌گذاران به توکن YFI شد. در طی چند روز، قیمت YFI به 12,800 دلار رسید؛ که نشان‌دهندۀ حدود 330 درصد افزایش، نسبت به قیمت yEarn Finance در 13 آگوست 2020، یعنی 3,005 دلار، می‌باشد. روند افزایشی قیمت YFI به گونه‌ای بود که در طول سال 2020 قیمت وای فای رشد چشمگیری را تجربه کرد و از قیمت بیت کوین هم بالاتر رفت.


 

ماشین حساب تبدیل قیمت yearn.finance

YFI

معادل 586,487,904 تومان

50 Comments
Inline Feedbacks
View all comments