نمودار تحلیل تکنیکال استلار (آذر ۱۴۰۱)

Stellar
XLM
$ 0.089874
3,270 تومان
ارزش کل بازار
$ 2,310,314,710
حجم معاملات 24 ساعته
$ 55,429,388
عرضه در گردش
25,704,864,300 XLM
عرضه کل
50,001,787,537 XLM
۱۰۰ تتر (دلار) مهمان ما باشید
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس، ۱۰۰ تتر اول را پرداخت نکنید!

ثبت نام

تحلیل تکنیکال استلار

تحلیل تکنیکال یکی از ابزار های متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص همراه با نمودار های قیمت و حجم معاملاتش را بررسی می کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال استلاریا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روند های صعودی و نزولی بازار که گاها روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می رود. لازم به ذکر است خرید رمز ارز از صرافی های مختلف، ممکن است با قیمت های متفاوتی انجام شود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال، نمودار و قیمت لحظه ای استلار، بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران می باشد. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال استلار

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال استلار، کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال استلار



بررسی وضعیت تحلیل تکنیکال استلار

استلار (Stellar) یک شبکه همتا به همتا (P2P) و غیر متمرکز است و توکن اختصاصی آن لومن (XML) نام دارد و در پلتفرم استفاده می‌شود. پلتفرم استلار در سال 2014 منتشر شد و از آن زمان تا کنون لومن (XML) توانسته به جایگاهی در میان 20 رمزارز برتر دست یابد.

توسعه‌دهندگان لومن (XLM) متوجه شدند که مردم در بسیاری از نقاط جهان دسترسی مناسبی به خدمات مالی ندارند و حتی اگر دسترسی هم داشته باشند، هزینه‌اش بسیار بالا است. به همین دلیل کوشیدند که دسترسی به خدمات مالی را میسر کنند.

لومن (XLM) در اوایل سال 2018 اوج قیمت خود را ثبت کرد و قیمت استلار به 0.8755 دلار رسید. جهش قیمت لومن مختصر بود و ارزش آن بعد از مدت کوتاهی به سطح قبلی خود بازگشت و در سراسر سال 2020 تقریباً یکنواخت بود. قیمت استلار قابل مقایسه با قیمت آن در حد فاصل سال‌های 2018 و 2019 نیست، اما همچنان نسبت به سال‌های آغاز شکل‌گیری قیمت قابل‌توجهی دارد. پیش از بررسی تحلیل تکنیکال استلار می‌بایست مزایا و معایب ارز دیجیتال استلار را بررسی کنید.

مزایای ارز دیجیتال استلار یا توکن لومن (XLM)

  • سرعت: هنگامی که از توکن لومن (XLM) برای انتقال وجوه به فرد دیگری استفاده می‌کنید، متوجه می‌شوید که سرعت آن به طرز باورنکردنی بالا و کارا است. انتقال وجوه در اغلب موارد 3-5 ثانیه زمان می‌برد. وصول‌کننده وجوه انتقالی را سریع‌تر از انتقال کابلی دریافت می‌کند؛ به ویژه در حالتی که انتقال پول به صورت پرداخت بین‌المللی باشد.
  • هزینه: همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، انتقال XLM به طرز محسوسی مقرون به صرفه است و این باعث می‌شود که نسبت به سایر شیوه‌های انتقال، دارای مزیت و قدرت رقابت باشد.
  • تبادل ارز آسان: پیدا کردن جفت ارز کارا در برخی رمزارزها ، کار دشواری است. اما هنگامی که از XLM استفاده می‌کنید گزینه‌های زیادی جهت مبادله در صرافی‌‌های مختلف در دسترس است.
  • قابل دسترسی: برای اینکه کار خود را با لومن (XLM) شروع کنید، به چیز زیادی نیاز ندارید. تنها به اتصال اینترنت و دسترسی به یک پلتفرم آنلاین یا یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز است.
  • تمرکززدایی: ارزدیجیتال استلار یک پلتفرم غیر متمرکز است؛ یعنی هیچ کس نمی‌تواند بر عملیات مربوط به کوین‌ها نظارت کند. جامعه استلار تراکنش‌ها را تصویب می‌کند و درستی انجام هر تراکنش در بلاکچین ذخیره می‌شود.

معایب ارز دیجیتال استلار یا توکن لومن (XLM)

  • غیرقابل استخراج: برخلاف بیت کوین، استخراج استلار (XLM) مادامی که از گواهی اثبات کار استفاده نکند، ممکن نیست.
  • عدم پذیرش گسترده به عنوان روش پرداخت: امروزه می‌توانید از بیت کوین برای خرید کالا و خدمات استفاده کنید، اما XLM چندان توسط خرده فروشی‌ها پذیرفته نیست.

قیمت فعلی استلار و تحلیل تکنیکال استلار (Stellar)

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، قیمت استلار (Stellar) از زمان پیدایش‌اش در سال 2014 نوسان داشته است. طی چند سال گذشته مقدار این نوسانات شدید بوده است.

قیمت استلار (XLM) در سراسر سال 2019 و اوایل 2020 تغییرات شدیدی داشته است. XLM در سه ماهه سوم سال 2019 تحت فشار قرار داشت. بیت کوین دست و پا می‌زد و سایر ارزهای دیجیتال نیز شرایط مشابهی داشتند. استلار در سه ماهه سوم 2019 کار خود را با قیمت 0.10 دلار آغاز کرد و در فصل‌های دیگر نیز قیمت استلار وضعیتی بحرانی داشت. سرانجام سپتامبر فرا رسید و XLM افزایش قیمت یافت: قیمت Stellar از 0.058 به 0.083 دلار رسید و این فرصت مناسبی بود برای سفته‌بازان و سوداگران.

هنگامی که سه ماه آخر سال 2019 فرارسید، قیمت XLM تنها کمی بیشتر از 0.61 دلار بود و تا دو هفته اول ماه اکتبر ثابت ماند. در نیمه دوم ماه اکتبر، قیمت بیت کوین ناگهان از 7500 دلار به 9600 دلار جهید و XLM نیز دو هفته از بیت کوین دنباله‌روی کرد.

از 31 اکتبر تا 5 نوامبر، قیمت لومن (XLM) حدود 31% افزایش داشت و از 0.064 به 0.084 دلار رسید. در اواخر سال 2019 تریدرها فرصتی یافتند تا بازی را آسان کنند. اواسط نوامبر، XLM کاهش قیمت ملایمی را تجربه کرد و سال 2019 را با قیمت 0.045 دلار به پایان رساند. اما همچنان نسبت به سه ماهه سوم سال پیشرفت چشمگیری محسوب می‌شد.

اکنون قصد داریم پیش‌زمینه‌ای در مورد آنچه برای XLM اتفاق افتاده ارائه دهیم و صرفاً به آمار و ارقام بسنده نمی‌کنیم. بنیاد استلار در سه ماهه چهارم تعهد کرد که با برگزاری ایردراپ (Airdrop) 2 میلیارد XLM را میان کاربران Keybase به رایگان توزیع کند. قرار بود که این ایردراپ به مدت 20 ماه طول بکشد اما پس از گذشت سه ماه متوقف شد. بنیاد استلار با توزیع 300 میلیون XLM به ارزش 16 میلیون دلار به ایردراپ خود پایان داد. بنیاد ادعا کرد که توقف کار به خاطر هرزنامه‌هایی بود که قصد داشتند از سیستم نهایت استفاده را ببرند.

توسعه‌دهندگان استلار در نوامبر 2019 اعلام کردند که ممکن است 55 میلیون XLM را بسوزانند که این مقدار بیشتر از نصف عرضه کل بود. این عمل مقدار XLM را در بازار به صورت دائمی کاهش داد. در نتیجه در ماه نوامبر قیمت استلار 14% افزایش یافت.

سال 2020 به خاطر شیوع همه‌گیری و بحران اقتصادی، سال منحصربه‌فردی بود. بنیاد استلار در 11 آپریل 2020 گزارشی از سه ماه اول منتشر کرد که از رشدی فوق‌العاده حکایت داشت. دیگر آنکه مجموع استفاده و حجم تراکنش‌ها در مقایسه با سه ماهه چهارم سال 2019 افزایش یافته بود. جالب است بدانید که تعداد کل حساب‌های ثبت‌شده استلار بین سه ماهه چهارم 2019 تا سه ماهه اول 2020 حدود 1.79 % کاهش یافت. وقتی حجم معاملات 8 % افزایش یابد، یعنی میزان فعالیت حساب‌های موجود افزایش یافته است. در سه ماه اول 2020 عملیات روزانه استلار نیز 113 % افزایش یافت.

اخیراً توسعه‌دهندگان استلار موفق شدند CoinQvest را قانع کنند که از شبکه آنها برای پردازش پرداخت‌های بین‌المللی استفاده کند. به همین دلیل استلار (Stellar) می‌تواند تنها در کمتر از دو ثانیه چند میلیون دلار منتقل کند. این امکان، یعنی ارسال پول بین دو نفر که هزاران مایل از یکدیگر فاصله دارند، از لحاظ کارآیی و کم بودن هزینه باورنکردنی است.

پیش از سرمایه گذاری یا خرید و فروش ارز دیجیتال استلار یا توکن XLM حتما تحلیل تکنیکال استلار (Stellar) را بررسی کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

1422 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

تا ۹۸۷۰ میره بالا برمیگرده تا ۹۵۰۰

لعنتی تا کجا میخوای بیای پایین پولمون صفر شد

پامپ استلار شروع شد بعد چند روز سیگنال شدن توسط نهنگها

دیگه حالا بالاتر نمیره .

نگفتم بالا میره هنوز هم بالاتر میره.

این تحلیل عقربه ایه کی درست تحلیل میکنه؟اگه کسی ادعا میکنه که درسته بگه فردا استلار از امروز بیشتر رشد میکنه یا نه؟منکه همیشه دیدم اشتباه میکنه.

قبل از استفاده صفحه رو رفرش کنید

باز هم عرض میکنم بخرین که بالا میره.

بخرین بالا میره.

من که باخاک کوچه یکی شدم رفت استلار چی بود

فردا احتمالش هست ارز ها بالا برن ممنون

سلام
لطفا فایل را اگر امکان دارد به ادرس من ار سال فرمایید
اموزش ترید ارزهای دیجیتال
درود

میتونید در این صفحه اموزش ها رو مشاهده کنید
https://ramzarz.news/free-tutorial-download

بسیار عالی