نمودار تحلیل تکنیکال مونرو (مهر ۱۴۰۲)

Monero
XMR
$ 143.85
7,177,557 تومان
0.68%
ارزش کل بازار
$ 2,610,205,077
حجم معاملات 24 ساعته
$ 42,371,026
عرضه در گردش
18,147,820 XMR
عرضه کل
0 XMR
Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

تحلیل تکنیکال مونرو

تحلیل تکنیکال یکی از ابزارهای متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص را همراه با نمودارهای قیمت و حجم معاملاتش بررسی می‌کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال مونرو یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده‌های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روندهای صعودی و نزولی بازار بسیار بااهمیت است. البته گاهی روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می‌رود. لازم به ذکر است که خرید رمز ارز از صرافی های مختلف، ممکن است با قیمت‌های متفاوتی انجام شود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال، نمودار و قیمت لحظه ای مونرو بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران است. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال مونرو

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال مونرو کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال مونروتحلیل تکنیکال مونرو

بلاکچین‌های عمومی ذاتاً شفاف هستند. چنین زیرساختی مزایای بسیاری دارد، اما در عین حال، حریم خصوصی و ناشناس بودن را به خطر می‌اندازد. بنابراین، رمزارزهای مبتنی بر حفظ حریم خصوصی برای کسانی که به دنبال محرمانگی اطلاعات مالی هستند، مطلوب‌ترند. یکی از شناخته‌شده‌ترین رمزارزهای حفظ حریم خصوصی در بازار، مونرو (Monero) است. تحلیل تکنیکال مونرو می‌تواند در شناخت عملکرد این ارز دیجیتال مستعد ما را یاری کند.

مونرو چیست؟

اگرچه بیت کوین (BTC) قطعاً بزرگ‌ترین ارز دیجیتالی است که تاکنون وجود داشته، اما این رمزارز کاستی‌هایی نیز دارد. از همان ابتدا، علاقه‌مندان به دنیای ارزهای دیجیتال خواستار نوعی سیستم ارزی امن، خصوصی‌تر و غیرقابل ردیابی بودند. ارز دیجیتال مونرو (XMR) با این هدف ایجاد شد.

اگرچه معمولاً تصور می‌شود که بیت کوین می‌تواند هویت افراد را پنهان کند، اما حقیقت این است که به دلیل شفاف بودن فناوری بلاکچین، به راحتی می‌توان پرداخت‌های بیت کوین و منبع اصلی آنها را ردیابی کرد. ارز دیجیتال مونرو در سال ۲۰۱۴ و با هدف حفظ حریم خصوصی مالی راه‌اندازی شد. به عبارت دیگر، هدف اصلی مونرو این است که امکان انجام تراکنش‌ها را به صورت خصوصی و ناشناس فراهم کند.

در همین راستا، تیم سازنده مونرو می‌گوید که حفظ حریم خصوصی و امنیت، بزرگ‌ترین اولویت آنها است و سهولت استفاده و کارایی، در رتبه دوم قرار دارد. به طور کلی، هدف مونرو این است که ضمن حفاظت از همه کاربران (فرستنده و گیرنده)، امکان انجام پرداخت‌های سریع و ارزان را بدون ترس از سانسور فراهم کند. تحلیل تکنیکال مونرو با رصد پیشینه قیمتی، پتانسیل رشد این پروژه را ارزیابی می‌کند.

تاریخچه قیمت مونرو

بر اساس داده‌های وبسایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال مونرو کار خود را در ماه می ۲۰۱۴ و با قیمت ۱٫۶ دلار آغاز کرد. تا اواخر سال ۲۰۱۶، روند قیمت مونرو تغییرات قابل‌توجهی نداشت و قیمت این رمزارز فقط تا حدود ۱۲٫۵ دلار افزایش یافت.

مونرو اولین رالی صعودی چشمگیر خود را در سال ۲۰۱۷ تجربه کرد، زمانی که قیمت بیت کوین به رکورد ۲۰ هزار دلاری خود رسید. داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت XMR در آن سال از کمتر از ۱۴ دلار به حدود ۴۷۰ دلار در اواخر ماه دسامبر افزایش یافت و یک رشد تقریباً ۳۳ برابری را تجربه کرد.

در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، روند کلی قیمت مونرو نزولی بود و این ارز دیجیتال هر دوی این ‌سال‌ها را با ضرر به پایان رساند. با این حال، این رمزارز متمرکز بر حفظ حریم خصوصی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در کنار بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال دوباره رشد کرد و قیمت XMR در ۷ می ۲۰۲۱ به بالاترین سطح تاریخی خود در ۵۱۷٫۶۲ دلار رسید.

در سال ۲۰۲۲، بازار نزولی ارزهای دیجیتال که به دلیل تشدید سیاست‌های پولی در سطح جهان به وجود آمد، منجر به کاهش قیمت مونرو XMR شد. با این حال، قیمت مونرو در این سال نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، از جمله کوین‌‌های برتر مانند بیت ‌کوین و اتریوم (ETH)، انعطاف‌پذیرتر بود و افت کمتری را تجربه کرده است.

پیش بینی قیمت مونرو

برای سال‌ها، مونرو برای کسانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی هستند، بهترین ارز دیجیتال بوده است. این ارز دیجیتال یک جامعه اختصاصی از توسعه‌دهندگان دارد که متعهد به افزایش محرمانگی تراکنش‌های کاربران خود هستند. اگرچه ارزهای دیجیتال حریم‌خصوصی‌محور مانند XMR با خطر افزایش فشارهای نظارتی از سوی دولت‌ها در سراسر جهان مواجه‌اند، ولی تحلیلگران بر اساس تحلیل تکنیکال مونرو پیش‌بینی می‌کنند که قیمت این رمزارز تا سال ۲۰۳۰ می‌تواند به طور متوسط تا ۲،۷۷۰ دلار افزایش یابد.

امروزه ابزارهای بسیار پیشرفته و کارآمدی در اختیار تحلیلگران ارزهای دیجیتال قرار دارد. در بالای این صفحه نمودار پیش بینی قیمت مونرو را مشاهده می‌کنید. این نمودار با بررسی دقیق و تکنیکال نمودار قیمت مونرو و تحلیل اندیکاتورهای مختلف، پیش‌بینی می‌کند که از نظر تکنیکال در بازه زمانی مورد نظر، چه اتفاقی برای قیمت مونرو خواهد افتاد. دقت کنید برای استفاده از تحلیل تکنیکال قیمت مونرو باید دانش حداقلی داشته باشید. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتماً آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال و همچنین دوره رایگان آموزشی رمزارز نیوز را دریافت و مطالعه کنید.

نگاه بنیادین

بسیاری از کاربران حوزه ارزهای دیجیتال، محرمانگی و ناشناسی ارائه‌شده توسط مونرو را یک ویژگی ارزشمند می‌دانند. این ویژگی به افراد این آزادی را می‌دهد که هر زمان و برای هر هدفی که بخواهند، تراکنش‌های رمزارزی خود را انجام دهند؛ بدون اینکه نگران نظارت دولت‌ها، حمله هکرها یا سایر ذی‌نغعان خارجی باشند. بنابراین، سرمایه‌گذارانی که معتقدند تقاضا برای حفظ حریم خصوصی در آینده افزایش می‌یابد، پیش‌بینی می‌کنند که قیمت و ارزش کل بازار مونرو نیز افزایش خواهد یافت.

از طرف دیگر، همان‌طور که گفته شد، رمزارز XMR قابل ردیابی نیست، بنابراین نمی‌توان آن را در لیست سیاه کسب‌وکارها قرار داد. همه این ویژگی‌های متمایز منجر به استفاده فزاینده از مونرو برای تراکنش‌های غیرقانونی به جای بیت‌ کوین شده است؛ به‌ ویژه در دارک وب. همین موضوع باعث شده که دولت‌های سراسر جهان، به ‌ویژه ایالات متحده، صدها هزار دلار پاداش برای هر کسی که بتواند کد مونرو را بشکند، در نظر بگیرند.

تحلیل های کاربران

نزولی

سلام. امروز میخوایم ارز دوست داشتتنی اما بی بخار کاردانو رو تحلیل کنیم. ارزی که خیلی از سرمایه‌گذارهای خودشو به خاطر کاهش قمیت و نداشتن یک افزایش قیمت نا امید کرده اما همچنان به نظرم...

صعودی

سلام. همانطوری که پیش بینی کرده بودیم، چرخه زمانی روند نزولی بیبی دوج babydoge به پایان خودش داره نزدیک میشه و میتونیم کم کم منتظر حرکت صعودی در این میم کوین باشیم. اما برای شکل...

خنثی

سلام. چارت روزانه رمزارز محبوب تون (TONCOIN)در صرافی کوکوین رو مشاهده میکنید. این ارز همونطور که میدونید متعلق به تلگرام هست و خیلی‌ها به آینده این ارز و اتفاقات خوبی که میتونه براش رقم بخوره...

صعودی

سلام. امروز میخوایم در کناره هم تحلیل دوج کوین، میم کوین اول بازار رو انجام بدیم. همین ابتدا عرض کنم خدمتتون این تحلیل فقط چارت دوج کوین رو بررسی میکنه و بر اساس همین چارت...

دیدگاه خود را ثبت کنید

1649 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

خرید قوی بود ۴ساعته خریدم
اصلا ت بالا نرفت

مونرو آماده میشه برای صعود .