نمودار تحلیل تکنیکال چین لینک (آذر ۱۴۰۲)

Chainlink
LINK
$ 15.90
804,381 تومان
5.70%
ارزش کل بازار
$ 8,873,679,013
حجم معاملات 24 ساعته
$ 717,937,869
عرضه در گردش
556,849,971 LINK
عرضه کل
1,000,000,000 LINK
Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

تحلیل تکنیکال چین لینک

تحلیل تکنیکال یکی از ابزارهای متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص را همراه با نمودارهای قیمت و حجم معاملاتش بررسی می‌کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال چین لینک یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده‌های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روندهای صعودی و نزولی بازار بسیار بااهمیت است. البته گاهی روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می‌رود. لازم به ذکر است که خرید رمز ارز از صرافی های مختلف، ممکن است با قیمت‌های متفاوتی انجام شود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال، نمودار و قیمت لحظه ای چین لینک بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران است. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال چین لینک

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال چین لینک کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال چین لینکتحلیل تکنیکال چین لینک

چین لینک (Chainlink) یکی از پرکاربردترین پروژه‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال است که شبکه‌های بلاکچینی مختلف برای جمع‌آوری اطلاعات از دنیای واقعی از آن استفاده می‌کنند. تحلیل تکنیکال چین لینک می‌تواند در شناخت عملکرد این ارز دیجیتال مستعد ما را یاری کند.

چین لینک چیست؟

قراردادهای هوشمند نقش بسیار مهمی در دنیای بلاکچین و امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) دارند. پیاده‌سازی و اجرای قراردادهای هوشمند به تحقق اهداف اصلی بیت کوین و سایر شبکه‌های غیرمتمرکز کمک می‌کند؛ یعنی افراد را قادر می‌سازد که تراکنش‌های همتابه‌همتا (P2P) و ایمن را با حذف نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها یا دولت‌ها انجام دهند.

با این حال، به دلیل عدم وجود یک واسطه مرکزی، توسعه‌دهندگان با چالش یافتن راهی برای دسترسی به داده‌های دنیای واقعی (نرخ تبدیل ارز، آب و هوا، امتیاز بازی‌های ورزشی و ...) مواجه هستند. چین لینک یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که این اطلاعات ضروری را در اختیار قراردادهای هوشمند بلاکچین‌های مختلف قرار می‌دهد. چین لینک یک بلاکچین بومی ندارد، در عوض، با چندین بلاکچین به طور همزمان ادغام می‌شود و جریان‌های اطلاعاتی به‌روز را برای همه آنها فراهم می‌کند. در حالت کلی، هدف اصلی چین لینک این است که قراردادهای هوشمند را به ابزاری قدرتمندتر تبدیل کند. تحلیل تکنیکال چین لینک با رصد پیشینه قیمتی، پتانسیل رشد این پروژه را ارزیابی می‌کند.

تاریخچه قیمت چین لینک

برای بررسی و تحلیل تکنیکال چین لینک ابتدا نگاهی به تغییرات قیمتی آن می‌اندازیم. ارز دیجیتال چین لینک (LINK) در اواخر سال ۲۰۱۷ و با قیمت ۰٫۱۹ دلار وارد بازار شد. سال ۲۰۱۸ با یک رالی صعودی قوی آغاز شد و قیمت اکثر دارایی‌های دیجیتال به اوج خود رسید. توکن چین لینک نیز از این قاعده مستثنی نبود و قیمت این ارز دیجیتال در اواسط ماه ژانویه آن سال تا ۱٫۴ دلار افزایش یافت. با این حال، پس از آن، سقوط آزاد شدید در بازار ارزهای دیجیتال منجر به حذف میلیاردها دلار سرمایه از بازار گردید. بسیاری از آلت‌کوین‌ها نتوانستند از آن زمستان معروف ارزهای دیجیتال جان سالم به در ببرند. اما چین لینک توانست از آن شرایط دشوار عبور کند و پس از آن، قیمت این ارز دیجیتال شروع به افزایش کرد.

سال ۲۰۱۹، سال بسیار مهمی برای چین لینک بود و به دلیل رشد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) در این شبکه و لیست شدن آن در چند صرافی رمزارزی، توکن LINK عملکرد بسیار چشمگیری از خود به نمایش گذاشت؛ به طوری که قیمت LINK از ۰٫۳ دلار در ابتدای سال به رکورد ۱٫۱۳ دلار تا می ۲۰۱۹ رسید. رمزارز چین لینک بار دیگر رکورد خود را در آن سال شکست و در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹، قیمت LINK به اوج ۴٫۵۴ دلار دست یافت. این رالی صعودی به شدت تحت تأثیر راه‌اندازی شبکه چین لینک در شبکه اصلی اتریوم قرار داشت.

در سال ۲۰۲۰، ارز دیجیتال چین لینک به عملکرد صعودی خود ادامه داد و برای دومین سال متوالی، رمزارزهای بزرگی مانند بیت کوین و اتریوم را شکست داد. در آن سال، توکن LINK معاملات خود را در حدود ۱٫۷ دلار آغاز کرد و در ماه فوریه به ۴٫۵۷ دلار رسید. قیمت این ارز دیجیتال از اواسط ماه ژوئیه بار دیگر افزایش یافت و به سمت یک اوج تاریخی جدید در حدود ۸٫۴ دلار حرکت کرد. این رالی همچنان ادامه داشت و قیمت چین لینک در آن سال تقریباً به ۲۰ دلار رسید، اما در عبور از این سطح ناموفق بود و دوباره به زیر ۱۲ دلار کاهش یافت.

در سال ۲۰۲۱ و با شروع دوباره رالی صعودی رمزارزها، چین لینک نیز وارد یک روند افزایشی جدید شد و قیمت آن از مرز ۱۲ دلار به اوج جدید خود در ۳۶ دلار رسید. در این سطح، چین لینک با یک مقاومت قوی روبه‌رو شد که نتوانست از آن عبور کند. این عدم موفقیت باعث شد که قیمت چین لینک تا قبل از بازگشت به سطح حمایتی ۳۰ دلار، به محدوده ۲۳٫۵ دلار سقوط کند. پس از آن و در ماه می، این ارز دیجیتال به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی ۵۲٫۸۸ دلار رسید، ولی پس از آن دوباره شروع به کاهش کرد.

از ابتدای سال ۲۰۲۲ و همزمان با بازار نزولی اخیر ارزهای دیجیتال، قیمت چین لینک نیز در یک روند نزولی کلی قرار گرفت. با این حال، اخیراً و با راه‌اندازی پروتکل استیکینگ چین لینک در ماه دسامبر، انتظار می‌رود که تقاضا برای این ارز دیجیتال و در نتیجه، قیمت آن افزایش یابد.

پیش بینی قیمت چین لینک

به گفته بسیاری از کارشناسان، چین لینک طی چند سال آینده به دلیل افزایش کاربردهای قراردادهای هوشمند و رشد روزافزون پذیرش ارزهای دیجیتال، رشد شگفت‌انگیزی را تجربه خواهد کرد. در همین راستا، برخی از تحلیلگران بر اساس تحلیل تکنیکال چین لینک پیش‌بینی می‌کنند که قیمت این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۳۰ می‌تواند به طور متوسط تا ۱۳۷٫۵۷ دلار افزایش یابد.

امروزه ابزارهای بسیار پیشرفته و کارآمدی در اختیار تحلیلگران ارزهای دیجیتال قرار دارد. در بالای این صفحه نمودار پیش بینی قیمت چین لینک را مشاهده می‌کنید. این نمودار با بررسی دقیق و تکنیکال نمودار قیمت چین لینک و تحلیل اندیکاتورهای مختلف، پیش‌بینی می‌کند که از نظر تکنیکال در بازه زمانی مورد نظر، چه اتفاقی برای قیمت چین لینک خواهد افتاد. دقت کنید برای استفاده از تحلیل تکنیکال قیمت چین لینک باید دانش حداقلی داشته باشید. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتماً آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال و همچنین دوره رایگان آموزشی رمزارز نیوز را دریافت و مطالعه کنید.

نگاه بنیادین

علاوه بر تحلیل تکنیکال چین لینک توجه به عوامل فاندامنتال یا بنیادین نیز اهمیت زیادی دارد. بسیاری از کارشناسان بخش کریپتو معتقدند که اگر پروژه چین لینک وجود نداشت، طیف وسیعی از پیشرفت‌هایی که امروزه در دنیای ارزهای دیجیتال شاهد آنها هستیم، امکان‌پذیر نبودند.

چین لینک یکی از بهترین فاندامنتال‌ها را در کل بازار ارزهای دیجیتال دارد. این پروژه توسط یک تیم باتجربه و مبتکر به رهبری سرگئی نظروف (Sergey Nazarov) رهبری می‌شود و نقشه راه روشنی با اهداف واقع‌بینانه دارد. در این میان، لازم به ذکر است که شبکه اوراکل چین لینک توسط بسیاری از معروف‌ترین پروتکل‌های دیفای استفاده می‌شود، از جمله AAVE، Synthetic، Compound، Paxos، Nexus Mutual، ENS و غیره. علاوه بر این، چین لینک آگنوستیک (agnostic) است؛ به این معنی که می‌تواند با هر شبکه بلاکچینی کار کند. نسخه بتای پلتفرم استیکینگ چین لینک نیز که مدت‌ها در انتظار آن بودیم، در اوایل دسامبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد. راه‌اندازی این پلتفرم، فصل جدیدی در اقتصاد چین لینک است که کاربران را قادر می‌سازد تا شبکه را ایمن‌تر کنند و در عین حال، از نودهای اوراکل پشتیبانی نمایند.

تحلیل های کاربران

صعودی

امروز در خدمتتون هستیم با تحلیل اتریوم (ETH) در تایم فریم ۳ روزه. به نظر میرسه اتریوم در حال حاضر یک بریک آوت موفق از خط روند بالایی کانال خودش رو داشته. این خط روند...

صعودی

امروز در خدمتتون هستیم با تحلیل ارز SAND. این ارز بیش از یک سال هست که زیر خط روند نزولی خودش در حال معامله شدن هست. با توجه به شرایط کلی بازار به نظرم دیگه...

صعودی

یک طرح ساده از بیت کوین: ۱). خرید بیت کوین در سال ۲۰۲۳، ۲). در سال ۲۰۲۴ آن را مدیریت کنید، ۳). در سال ۲۰۲۵ بفروشید و از سود به دست آمده لذت ببرید، ۴). در...

صعودی

با توجه به نزدیک شدن سال ۲۰۲۴ و حجم تقاضا برای خرید، قیمت بیت کویین تا چشم انداز بالای ۴۰۰۰۰ دیده می شود....

دیدگاه خود را ثبت کنید

1684 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

سلام.به خریداران چین لینک.بفروشیم یا نگه داریم ؟

پیشنهاد به نگه داری دارم