نمودار تحلیل تکنیکال بیت کوین کش (آذر ۱۴۰۲)

Bitcoin Cash
BCH
$ 247.07
12,495,730 تومان
3.06%
ارزش کل بازار
$ 4,838,347,285
حجم معاملات 24 ساعته
$ 153,649,882
عرضه در گردش
19,581,806 BCH
عرضه کل
21,000,000 BCH
Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش

تحلیل تکنیکال یکی از ابزارهای متعددی است که در اختیار تریدرها قرار دارد. تحلیل تکنیکال، تاریخچه و سوابق یک کوین خاص را همراه با نمودارهای قیمت و حجم معاملاتش بررسی می‌کند. آنچه که برای تحلیل تکنیکال بیت کوین کش یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده‌های محوری تئوری Dow است. همچنین شناخت روندهای صعودی و نزولی بازار بسیار بااهمیت است. البته گاهی روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می‌رود. لازم به ذکر است که خرید رمز ارز از صرافی های مختلف، ممکن است با قیمت‌های متفاوتی انجام شود.

با توجه به اینکه این تحلیل تکنیکال، نمودار و قیمت لحظه ای بیت کوین کش بازتابی از ابزار تکنیکال سایت تریدینگ ویوو است، مسئولیت استفاده از آن به عهده کاربران است. رمزارز نیوز مسئولیت و پیشنهادی در قبال استفاده یا وقوع این تحلیل ندارد.

آموزش استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بیت کوین کش

برای استفاده از نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بیت کوین کش کافی است از بالای نمودار، بازه زمانی (تایم فریم) مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا 1 Minute (یک دقیقه ای)، 1 Hour (یک ساعته) یا 1 Month (یک ماهه).

سپس در زیر نمودار نتیجه تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید. این نتیجه 5 حالت دارد:

Buy: پیشنهاد به خرید

Sell: پیشنهاد به فروش

Neutral: پیشنهاد به نگهداری

Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید

Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای مثال اگر شما بازه زمانی 1 روزه (1 Day) را انتخاب کنید و نتیجه تحلیل تکنیکال Buy (پیشنهاد به خرید) باشد، به این معنی است که از نظر اندیکاتورهای تکنیکال، قیمت این رمزارز پس از 1 روز (24 ساعت دیگر) از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تحلیل تکنیکال، خرید است.

نمودار تکنیکال بیت کوین کشتحلیل تکنیکال بیت کوین کش

در میان هزاران ارز دیجیتالی که از بیت کوین جدا شده‌اند، بیت کوین کش (Bitcoin Cash) یکی از پروژه‎هایی است که توانسته همچنان در جمع رمزارزهای برتر بازار باقی بماند. این پروژه از حمایت برخی از بزرگ‌ترین چهره‌های حوزه ارزهای دیجیتال برخوردار است. تحلیل تکنیکال بیت کوین کش می‌تواند در شناخت عملکرد این ارز دیجیتال مستعد ما را یاری کند.

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش هم یک ارز دیجیتال و هم یک شبکه پرداخت است که در آگوست سال ۲۰۱۷ در نتیجه هارد فورک بلاکچین بیت کوین به وجود آمد. رمزارز بومی این شبکه با نماد اختصاری BCH شناخته می‌شود.

بیت کوین کش به دلیل اختلاف طولانی‌مدت بین اعضای جامعه بیت کوین در مورد بهترین روش برای افزایش اندازه بلاک این شبکه ایجاد شد. در آن زمان، گروهی از ماینرها و توسعه‌دهندگان از سافت فورک SegWit2x حمایت کردند که قرار بود در سال ۲۰۱۷ در بلاکچین بیت کوین و با هدف آزادسازی ظرفیت ذخیره‌سازی این شبکه برای انجام تراکنش‌های بیشتر، پیاده‌سازی شود. گروه مخالف این سافت فورک پیشنهادی، در جبهه بیت کوین کش قرار داشتند که نگران مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری بیت کوین با افزایش تعداد کاربران بودند.

این اختلاف نظر منجر به ایجاد بیت کوین کش در بلاک ۴۷۸۵۵۹ بلاکچین بیت کوین شد. انگیزه اولیه برای ایجاد بیت کوین کش، افزایش غیرمستقیم سرعت تراکنش با افزایش اندازه بلاک شبکه اصلی بود. بنابراین، در حالی که حداکثر اندازه بلاک بیت کوین ۱ مگابایت است، بیت کوین کش برای تسهیل تراکنش‌ها، اندازه بلاک شبکه خود را در ابتدا به ۸ مگابایت و سپس به ۳۲ مگابایت افزایش داد. علاوه بر این، با هدف سرعت بخشیدن به فرآیند پردازش تراکنش‌ها، مقدار کل داده مورد نیاز برای تأیید آنها نیز کاهش یافت. این تغییرات باعث شد که بیت کوین کش بتواند بیش از ۱۱۶ تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند. برای مقایسه، در نظر بگیرید که شبکه بیت کوین قادر به پردازش تنها ۷ تراکنش در هر ثانیه است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش با رصد پیشینه قیمتی، پتانسیل رشد این پروژه را ارزیابی می‌کند.

تاریخچه قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش کار خود را در تاریخ ۱ آگوست سال ۲۰۱۷ و با قیمت ۲۴۰ دلار آغاز کرد. مدت کوتاهی پس از آن، قیمت بیت کوین کش تحت تأثیر احساسات بسیار مثبتی قرار گرفت که باعث رشد تمام رمزارزها شد. در طول این رالی صعودی، قیمت BCH نیز در دسامبر ۲۰۱۷ به اوج تاریخی خود در حدود ۴،۳۵۵ دلار رسید.

در سال ۲۰۱۸، روندهایی که به نفع افزایش قیمت بیت کوین کش بودند، متوقف شدند و معامله‌گران شاهد کاهش چشمگیر قیمت این رمزارز به ۷۶ دلار در دسامبر ۲۰۱۸ بودند که پایین‌ترین سطح تاریخی آن به شمار می‌رود. بالاترین قیمت بیت کوین کش در سال ۲۰۱۸، در حدود ۱،۸۴۷ دلار بود؛ بنابراین این ارز دیجیتال در آن سال بیش از ۹۰ درصد از ارزش خود را از دست داد.

در سال ۲۰۱۹، قیمت بیت کوین کش روند نزولی کلی خود را ادامه داد و فرصت چندانی برای بهبود نداشت. میانگین قیمت این ارز دیجیتال در آن سال، حدود ۲۵۵ دلار بود.

تا اینکه در ژانویه سال ۲۰۲۰، قیمت بیت ‌کوین کش بار دیگر افزایشی شد و به محدوده ۴۹۷ دلار رسید. با این حال، این ارز دیجیتال دوباره یک مسیر نزولی را در پیش گرفت و به سطح قیمتی ۲۷۷ دلار کاهش یافت. کمترین قیمت بیت ‌کوین کش در آن سال، ۱۳۰ دلار بود. در پایان سال، بیت ‌کوین کش نشانه‌هایی از صعود دوباره را نشان داد و قیمت آن به بالای ۳۰۰ دلار بازگشت.

حرکت صعودی بیت ‌کوین کش در سال بعد نیز ادامه یافت، به طوری که قیمت این ارز دیجیتال در ماه می ۲۰۲۱ به حدود ۱،۵۱۰ دلار افزایش پیدا کرد. با این حال، از آن زمان تاکنون و به ویژه از ابتدای سال ۲۰۲۲ و شروع زمستان اخیر بازار ارزهای دیجیتال، قیمت BCH هم در یک روند نزولی کلی بوده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین کش

تا به امروز، پذیرش بیت کوین کش به عنوان یک ابزار مبادلاتی از روند کلی پذیرش ارزهای دیجیتال در صنعت پرداخت پیروی کرده و محدود بوده است. با این حال، برخی از گزارش‌ها حاکی از افزایش تعداد خرده‌فروشانی است که بیت کوین کش را به عنوان یک روش پرداخت می‌‌پذیرند. پذیرش روزافزون بیت کوین کش می‌تواند تأثیر مثبتی بر قیمت این ارز دیجیتال داشته باشد. در همین راستا، تحلیلگران نیز بر اساس تحلیل تکنیکال بیت کوین کش پیش‌بینی می‌کنند که قیمت این ارز دیجیتال در آینده افزایش یابد و در سال ۲۰۳۰ به حدود ۲،۰۷۳ دلار برسد.

امروزه ابزارهای بسیار پیشرفته و کارآمدی در اختیار تحلیلگران ارزهای دیجیتال قرار دارد. در بالای این صفحه نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین کش را مشاهده می‌کنید. این نمودار با بررسی دقیق و تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین کش و تحلیل اندیکاتورهای مختلف، پیش‌بینی می‌کند که از نظر تکنیکال در بازه زمانی مورد نظر، چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین کش خواهد افتاد. دقت کنید برای استفاده از تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش باید دانش حداقلی داشته باشید. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتماً آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال و همچنین دوره رایگان آموزشی رمزارز نیوز را دریافت و مطالعه کنید.

نگاه بنیادین

بیت‌کوین کش یک سیستم پول الکترونیکی همتابه‌همتا است که با پرداخت‌های سریع، کارمزدهای پایین، حفظ حریم خصوصی و ظرفیت تراکنش بالا (بلاک‌های بزرگ)، قصد دارد به پول معتبر جهانی تبدیل شود.

بیت کوین کش مستقیماً از کد منبع اصلی بیت کوین جدا شده است؛ بنابراین شباهت‌های زیادی میان این دو شبکه وجود دارد. برای مثال، هر دو شبکه از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می‌کنند؛ مشابه بیت کوین، بیت کوین کش نیز دارای زمان بلاک ۱۰ دقیقه و حداکثر عرضه ۲۱ میلیون واحدی است؛ همچنین، نرخ انتشار بیت کوین کش نیز هر ۲۱۰ هزار بلاک (تقریباً هر چهار سال) به نصف کاهش می‌یابد.

با این حال، بیت‌کوین کش سریع‌تر عمل می‌کند و به لطف اندازه بلاک بزرگ‌تر خود، کارمزد تراکنش‌های کمتری نسبت به شبکه اصلی بیت کوین دارد. بنابراین، برای تراکنش‌های کوچک‌تر و انجام پرداخت‌های روزمره بسیار مناسب‌تر است و جایگزینی مؤثر برای شبکه‌های پرداخت مانند ویزا (Visa) و مسترکارت (Mastercard) به شمار می‌رود.

تحلیل های کاربران

صعودی

امروز در خدمتتون هستیم با تحلیل اتریوم (ETH) در تایم فریم ۳ روزه. به نظر میرسه اتریوم در حال حاضر یک بریک آوت موفق از خط روند بالایی کانال خودش رو داشته. این خط روند...

صعودی

امروز در خدمتتون هستیم با تحلیل ارز SAND. این ارز بیش از یک سال هست که زیر خط روند نزولی خودش در حال معامله شدن هست. با توجه به شرایط کلی بازار به نظرم دیگه...

صعودی

یک طرح ساده از بیت کوین: ۱). خرید بیت کوین در سال ۲۰۲۳، ۲). در سال ۲۰۲۴ آن را مدیریت کنید، ۳). در سال ۲۰۲۵ بفروشید و از سود به دست آمده لذت ببرید، ۴). در...

صعودی

با توجه به نزدیک شدن سال ۲۰۲۴ و حجم تقاضا برای خرید، قیمت بیت کویین تا چشم انداز بالای ۴۰۰۰۰ دیده می شود....

دیدگاه خود را ثبت کنید

1684 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

این چه مقاومتی بود که شکسته نشد؟هر کسی را میبینی میگه مقاومتش شکسته بشه.

دوستان لطفا چرت وپرت ننویسید به زبان ساده صحبت کنید:این ارزآینده خوبی داره واگربگیرید ونگه هم که دارید ضررنمی کنید،به امید روزهای خوب وپرسودهمه.والسلام.

باسلام این ارز موج ۱را گذارنده است موجه ۲اصلاحی رابه احتمال صددرصد تا محوطه ۹۰درصد موجه ۱ گذارنده است الان دراولین موجه موجه سوم بزرگ است این ارز آینده خوبی داره

سلام تحلیل بیت کوین کش رو دارید

تا کی اصلاح آن تمام می‌شود

باید مقاومت ش بشکن