توکن تخم مرغ یا ارز دیجیتال Chikn Egg چیست؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه

چیکن فارم (Chikn Farm) یکی دیگر از بازی‌های وب ۳ مبتنی بر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) برای کسب درآمد (P2E) است که بر بستر بلاکچین اولانچ (Avalanche) ساخته شده است. هدف از این بازی این است که با رقابت با سایر بازیکنان بر سر منابع محدود، اندازه چیکن و در نتیجه، تعداد توکن EGG (توکن تخم مرغ) تولیدشده و درآمد خود را افزایش دهید. اگر می‌خواهید با بازی سرگرم‌کننده چیکن فارم و ارز دیجیتال Chikn Egg آن بیشتر آشنا شوید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

توکن غیرقابل تعویض چیکن (Chikn NFT) چیست؟

توکن تخم مرغ یا ارز دیجیتال Chikn Egg چیست؟

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال رو بخری!

شروع

مروری سریع بر توکن‌ NFT چیکن:

 • بلاکچین: اولانچ (AVAX)
 • عرضه: ۱۰ هزار
 • قیمت ضرب (Mint price): AVAX ۱
 • قیمت کف (Floor price):  AVAX ۱۲۰
 • میانگین قیمت فروش: ۵۴ AVAX
 • بالاترین فروش: ۲۹۶٫۷۱ AVAX

وقتی چیکن خود را خریداری کردید، می‌توانید آن را در Roost (لانه مرغ) قرار دهید. این عمل مانند استیک کردن یک دارایی رمزارزی یا قفل کردن آن بدون توانایی فروش برای مدتی مشخص است. یک چیکن قرار داده شده در Roost، توکن تخم مرغ تولید می‌کند که خود این توکن را نیز می‌توان برای کسب توکن‌ FEED استیک کرد. در این بازی، شما به توکن FEED نیاز دارید؛ زیرا این توکن به بزرگ‌تر شدن چیکن شما کمک می‌کند و هرچه چیکن بزرگ‌تر شود، توکن تخم مرغ بیشتری می‌گذارد.

در حالی که مرغ (Chikn) شما همیشه می‌تواند ارز دیجیتال Chikn Egg بگذارد، عرضه توکن FEED محدود است و وقتی تمام شود، چیکن‌ها دیگر رشد نمی‌کنند و به همان اندازه‌ای که بودند، باقی می‌مانند.

توکن تخم مرغ یا ارز دیجیتال Chikn Egg چیست؟

البته این تنها فاز اول پروژه چیکن است. در نهایت، این سیستم ساده مرغ و تخم‌ مرغ پایه‌ای برای یک اقتصاد متاورسی خواهد بود که کاملاً بر اساس توکن‌های EGG تولیدشده توسط چیکن کاربر است.

در حال حاضر، سه نوع NFT قابل‌معامله در بازی چیکن فارم وجود دارد:

 • چیکن‌ها، تنها NFTهایی هستند که توکن تخم مرغ ایجاد می‌کنند. هرچه توکن FEED بیشتری به چیکن بدهید، آنها توکن تخم مرغ بیشتری تولید می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند در فارم لند (FarmLand- زمین کشاورزی) شما به جست‌وجوی علوفه بپردازند.
 • روسترها (Roostr- خروس)، که توکن تخم مرغ ایجاد نمی‌کنند، اما توکن FERT تولید می‌کنند، که می‌توان از آن برای افزایش بازدهی و محصول فارم لند خود استفاده کرد. روسترها همچنین می‌توانند منابع را جست‌وجو کنند و در آینده، بجنگند و تولید مثل کنند.
 • فارم لند، پایگاه اصلی شما در متاورس چیکن است. در این بازی، شما می‌توانید چیکن‌ها و روسترهای خود را با توکن FEED و زمین خود را با سوزاندن توکن FERT ارتقا دهید.

هر کدام از این توکن‌های NFT، به شما در ساختن یک امپراتوری کشاورزی پربارتر کمک می‌کند. از آنجایی توکن EGG و توکن FEED، ارز دیجیتال هستند، شما می‌توانید پاداش‌های خود را نقد کنید.

اولانچ چیست؟

آوالانچ یک شبکه بلاکچینی است که یکی از رقبای شبکه اتریوم محسوب می‌شود. همانند اتریوم، اولانچ نیز قراردادهای هوشمند را اجرا و از توکن‌های NFT پشتیبانی می‌کند. شبکه اولانچ اغلب با تراکنش‌های سریع خود شناخته می‌شود. بر اساس داده‌های موجود، اوالانچ می‌تواند تا ۴،۵۰۰ تراکنش در ثانیه (tps) را پردازش کند.

همچنین ببینید: قیمت لحظه ای اولانچ + نمودار قیمت

شبکه اولانچ یک توکن بومی به نام AVAX دارد. این توکن میان اعتبارسنج‌های شبکه توزیع شده و کاربران می‌توانند از آن برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها استفاده کنند. حداکثر عرضه AVAX محدود بوده و برابر با ۷۲۰ میلیون توکن تعیین شده است. همچنین، همه کارمزدهای تراکنش‌ها سوزانده می‌شوند. این بدان معنا است که هر بار شخصی در شبکه اولانچ تراکنش انجام می‌دهد، AVAX کمی کمیاب‌تر و به طور بالقوه ارزشمندتر می‌شود.

توکن تخم مرغ یا ارز دیجیتال Chikn Egg چیست؟

چه چیزی توکن‌های NFT بازی چیکن فارم را متفاوت می‌کند؟

بر خلاف NFTهای تصویر پروفایل (PFP)، توکن‌های NFT چیکن فارم بخشی از یک اکوسیستم تعاملی هستند. رشد چیکن با توکن FEED فقط خروجی ارز دیجیتال Chikn Egg آن را افزایش نمی‌دهد، بلکه به بزرگ‌تر شدن آن در بلاکچین هم کمک می‌کند. افزایش اندازه چیکن در ابرداده NFT آن نوشته می‌شود و هنگام فروش، ارزش آن بیشتر خواهد بود. در واقع، یک چیکن معمولی ارتقایافته باارزش‌تر از یک چیکن کمیاب اما کم‌تغذیه است.

به طور مشابه، توکن‌های NFT فارم لند نیز قابل‌ارتقا هستند. فارم لند هم به عنوان پایگاه اصلی در متاورس چیکن و هم به عنوان بلیطی برای ویژگی‌های انحصاری (ذخیره آیتم‌ها و دسترسی به نسخه‌های جدیدتر) عمل می‌کند. همچنین می‌توان این توکن را برای کسب پاداش‌هایی مانند توکن FEED اضافی، فارم کرد.

همچنین ببینید: قیمت لحظه ای ارزهای NFT

با سوزاندن توکن تخم مرغ، شما می‌توانید اندازه فارم لند خود را افزایش دهید و به این ترتیب، مقدار توکن FEED که می‌توانید قبل از برداشت رشد دهید، افزایش می‌یابد. در بزرگی ۱۲۰، فارم لند شما به طور کامل ارتقا یافته است و ظرفیت نامحدودی برای رشد FEED دارد.

توکن تخم مرغ یا ارز دیجیتال Chikn Egg چیست؟
یک فارم لند کاملاً ارتقایافته با بزرگی ۱۲۰

فارم لند همچنین فضایی را برای چیکن‌ها و روسترها فراهم می‌کند تا به جست‌وجو و کشف منابعی مانند طلا، الوار و فلزات گرانبها بپردازند. این منابع را سپس می‌توان برای ساخت آیتم‌هایی برای بهبود کشاورزی خود استفاده کرد.

علاوه بر این، روسترها با تولید توکن FERT، جست‌وجوی غذا را بهبود می‌بخشند. تیم توسعه‌دهنده بازی چیکن فارم همچنین قصد دارد بازی درآمدزای Coqfight را نیز ایجاد کند که در آن، روسترهای بازیکنان می‌توانند با یکدیگر مبارزه کنند.

توکن‌های بازی چیکن فارم

بازی چیکن فارم ۳ توکن دارد:

 • توکن EGG که برای به دست آوردن توکن FEED استیک شده یا برای اهداف مختلف سوزانده می‌شود؛ مانند رشد فارم لند، حفظ یا افزایش خروجی توکن FERT یک روستر و ارسال چیکن‌ها به سمت علوفه.
 • توکن FEED که یک توکن محدود است و برای رشد چیکن‌ها و سرعت بخشیدن به رشد روسترها سوزانده می‌شود.
 • توکن FERT که برای افزایش بازدهی فارم لند و فرستادن روسترها برای جست‌وجوی منابع سوزانده می‌شود.

آیا توکن‌های NFT بازی چیکن فارم سرمایه‌گذاری خوبی هستند؟

توکن‌های NFT بازی چیکن فارم دو بازدهی بالقوه را ارائه می‌دهند که می‌توانند آنها را به یک سرمایه‌گذاری خوب تبدیل کنند: ۱) افزایش ارزش، ۲) درآمد با توکن تخم مرغ.

در نوامبر سال ۲۰۲۱، قیمت ضرب یک توکن NFT چیکن برابر با ۱ AVAX بود و تا اکتبر سال ۲۰۲۲، میانگین قیمت یک توکن NFT چیکن به حدود ۸۰ AVAX افزایش یافته بود که یک رشد قابل‌توجهی در کمتر از یک سال است.

از طرفی، چیکن‌ها توکن تخم مرغ ایجاد می‌کنند که می‌تواند یک جریان درآمد غیرفعال (passive income) برای کشاورزان باشد. در این بین، لازم به ذکر است که هنگام خرید یک چیکن، به جای کمیاب بودن و ویژگی‌های آن، به KG (وزن) آن توجه کنید؛ چراکه کمیاب بودن هیچ تأثیری بر تخم‌گذاری چیکن ندارد. در واقع، از آنجایی عرضه توکن FEED محدود است، فرصت برای چاق شدنِ یک چیکن لاغر در حال کاهش است. این موضوع باعث می‌شود که خرید یک چیکن سنگین‌تر از خرید یک چیکن کوچک‌تر و تلاش برای رشد آن با توکن FEED، سرمایه‌گذاری بهتری باشد.

توکن تخم مرغ یا ارز دیجیتال Chikn Egg چیست؟
تأثیر کیلوگرم یک چیکن بر تولید روزانه ارز دیجیتال Chikn Egg

چگونه می‌توان توکن‌های NFT بازی چیکن فارم را خریداری کرد؟

توکن‌های NFT بازی چیکن فارم (چیکن، روستر و فارم لند) را می‌توان از طریق بازار Chikn.farm خرید و فروش کرد. برای این منظور، ابتدا شما باید کیف پول متامسک (MetaMask) خود را به این بازار متصل کنید و کمی رمزارز AVAX بخرید.

برای خرید و فروش این توکن‌ها، شما همچنین می‌توانید به یک بازار خارجی مانند مجیک ایدن (Magic Eden) یا اوپن‌‌سی (OpenSea) مراجعه کنید.

توکن تخم مرغ یا ارز دیجیتال Chikn Egg چیست؟

خلاصه مطلب

در این مقاله به معرفی بازی چیکن فارم و توکن تخم مرغ آن پرداختیم.

همان‌طور که گفته شد، چیکن فارم یک بازی درآمدزا است که بر بستر بلاکچین آوالانچ ساخته شده است. این بازی مبتنی بر توکن‌های NFT است و به گیمرها اجازه می‌دهد که ضمن لذت بردن از یک بازی سرگرم‌کننده، به کسب درآمد نیز بپردازند. طبق گزارش‌ها، بزرگ‌ترین مالک چیکن حدود ۲۶۰ هزار دلار در سال درآمد غیرفعال دارد. بنابراین، به نظر می‌رسد که چیکن فارم توانسته جایگاه خود را به عنوان یک مجموعه NFT بلوچیپ (blue-chip، معتبر و با ساختار قوی) در شبکه اولانچ تثبیت کند و به سرعت، یکی از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و البته مهربان‌ترین جوامع را در بخش خود جمع‌آوری نماید.

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments