پِی‌پال از سال ۲۰۲۱ میلادی خدمات پرداخت ارزهای دیجیتال را ارائه خواهد داد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سرویس پرداخت و انتقال پول آنلاین پِی‌پال (PayPal)، در تاریخ ۲۱ اکتبر ورود خود را به بازار ارزهای دیجیتال اعلام کرد. پیش از این، شایعاتی مبنی‌بر ورود این شرکت به دنیای ارزهای دیجیتال منتشر شده بود. حال، پِی‌پال با انتشار اطلاعیه‌ای رسمی، این شایعات را تأیید کرده است.

به گفته‌ی این شرکت، مشتریان پِی‌پال از اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی می‌توانند از ارزهای دیجیتال برای خرید از هر فروشگاه موجود در شبکه‌ی بزرگ پِی‌پال استفاده کنند. همانند بسیاری از سیستم‌های پرداخت رمزارزی موجود، مانند سرویس پرداخت آنلاین بیت‌پِی (BitPay)، تسویه‌ی حساب‌ها در سیستم رمزارزی پِی‌پال از طریق ارزهای فیات انجام خواهد شد. به این معنا که فروشنده هزینه‌های مربوط را در قالب ارز فیات دریافت کرده و تبدیل ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات بر عهده‌ی پِی‌پال خواهد بود.

به گفته‌ی پِی‌پال، این شرکت در ابتدا از ارزهای دیجیتال بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بیت‌کوین کش (BCH) و لایت‌کوین (LTC) پشتیبانی خواهد کرد. برای این منظور، این غول پرداخت آنلاین با شرکت پکسوس (Paxos) همکاری کرده و مجوز ویژه‌ی ارائه‌ی خدمات رمزارزی بیت‌لایسنس (BitLicense) را نیز از سوی وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) دریافت کرده است.

علاوه بر انجام پرداخت‌ها با استفاده از ارزهای دیجیتال، کاربران پِی‌پال همچنین می‌توانند به‌طور مستقیم و از طریق برنامه‌ی این شرکت، ارز دیجیتال خریداری کنند. برای این منظور، پِی‌پال یک کیف پول رمزارزی را ارائه کرده و به این ترتیب، به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق برنامه‌های آن به خرید، فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال بپردازند.

سرویس پرداخت آنلاین پِی‌پال با ۳۴۶ میلیون حساب فعال و پردازش ۲۲۲ میلیارد دلار تراکنش در سه ماهه‌ی دوم سال جاری، یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت در جهان محسوب می‌شود. این شرکت یکی از اعضای بنیانگذار انجمن لیبرا (Libra) نیز بود، اما پس از فشارهای قانونی اعمال‌شده بر این پروژه، از آن خارج شد.

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments