تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم (۳ مهر)

زمان مطالعه: 4 دقیقه

بیت کوین و آلت کوین ها درصورتی که نتوانند به بالاتر از سطوح مقاومت بالایی خود صعود کنند، در خطر اصلاح عمیق‌تر قرار دارند. در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم را، در تاریخ 3 مهر (24 سپتامبر) بررسی خواهیم کرد.

با توجه به داده‌های نظرسنجی انجام‌شده توسط شرکت بیمه دارایی‌های رمزارزی Evertas، سرمایه‌گذاران نهادی بر این باورند که مقررات واضح‌تر و زیرساخت بهتر در زمینه ترید، گزارش‌دهی و خدمات کاستودی (امانت‌داری اوراق)، مشارکت آن‌ها را در بازار رمزارز افزایش خواهد داد.

حدود یک چهارم از پاسخ دهندگان انتظار دارند که صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مستقل، شرکت‌های بیمه و دفاتر خانوادگی نیز در حوزه دارایی‌های دیجیتال مشارکت بیشتری داشته باشند. این تحقیق همچنین نشان داد که 32 درصد از شرکت کنندگان انتظار دارند که صندوق‌های بودجه، در آینده به‌صورت چشمگیری دارایی‌های رمزارزی خود را افزایش دهند.

تصویب اولین صندوق ذخیره رمزارزی جهانی در بازار بورس برمودا یک گام مثبت است، که احتمالا چندین سرمایه‌گذار نهادی را جذب خواهد کرد تا در حوزه رمزارزها فعالیت کنند. این صندوق ETF یک همکاری بین نزدک و یک شرکت مدیریت بودجه برزیلی به نام Hashdex است و انتظار می‌رود تا پایان سال 2020 بر روی BSX معامله کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین مهر

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360

بازار رمزارزها اخیرا چه عملکردی داشته است؟

پس از بازار خرسی سال 2018، حتی یک سقوط کوچک در قیمت بیت کوین نیز باعث افزایش احساسات سرمایه‌گذاران می‌شود، چرا که بسیاری از آن‌ها احساس می‌کنند که سقوط شدیدی ممکن است رخ دهد.

با این حال، شرکت Santiment، تامین‌کننده و تحلیلگر اطلاعات درون‌زنجیره‌ای، یافته ‌است که دارایی‌های رمزارزی، زمانی که عدم اطمینان و ترس بالایی وجود دارد، تمایل دارند که به شدت اوج بگیرند.

با این که قیمت بیت کوین هنوز در زیر سطح 11 هزار دلار گیر کرده است، تریدرها می‌خواهند بدانند که آیا تصویر تکنیکال فعلی از یک بازگشت صعودی خبر می‌دهد و یا روند نزولی بیشتری پیش‌بینی می‌شود.

بیایید نمودار رمزارزهای برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در 3 مهر

بیت کوین یک الگوی شمعی را در روز 22 سپتامبر ایجاد کرد، که برابر بودن قدرت خرس‌ها و گاوها را نشان می‌دهد. اگر گاوها (حامیان بازار صعودی) بتوانند قیمت را به بالاتر از 10,625 دلار برساند، بازیابی قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک 50 روزه، یعنی 11,197 دلار، ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین مهر

نمودار روزانه قیمت بیت کوین. منبع: TradingView

اگر گاوها بتوانند قیمت بیت کوین را به بالای SMA پنجاه روزه و خط روند نزولی برسانند، به احتمال زیاد، بازیابی قیمت شتاب می‌گیرد و به رکوردهای اخیر، یعنی 12,460 دلار می‌رسد. شکستی به بالاتر از این مقاومت، می‌تواند نشان دهد که امکان بازگشت روند صعودی وجود دارد.

با این حال، اگر نرخ جفت‌ارز بیت کوین و دلار آمریکا از 10,625 دلار یا SMA پنجاه روزه خود پایین‌تر بیایند، بار دیگر خرس‌ها سعی خواهند کرد که قیمت را به پایین‌تر از حمایت 9,835 دلاری کاهش دهند. اگر آن‌ها موفق شوند، این کاهش قیمت می‌تواند تا SMA دویست روزه، یعنی 9,204 دلار، ادامه پیدا کند.

SMA پنجاه روزه شروع به کاهش تدریجی کرده‌است، در حالی که SMA دویست روزه به کندی بالا می‌رود. این نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است و به چند روز محدود شدن قیمت بین میانگین‌های متحرک اشاره دارد.

یک بریک‌اوت (شکست) در هرکدام از میانگین‌های متحرک، رویدادی مهم خواهد بود که به احتمال زیاد یک روند جدید حرکت قیمت را آغاز می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم در 3 مهر

پس از سقوط شدید قیمت اتریوم در 21 سپتامبر، گاوها در تلاشند تا این میزان کاهش قیمت را کم کرده و یک روند صعودی بهبودبخش را برای اتریوم آغاز کنند. با این حال، الگوی شمعی روزانه کوچک در 22 سپتامبر نشان‌دهنده عدم موفقیت گاوها است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین مهر

نمودار روزانه قیمت اتریوم. منبع: TradingView

اگر نرخ جفت‌ارز اتریوم و دلار آمریکا، در چند روز آینده نتواند به بالاتر از خط روند نزولی برسد، خرس‌ها احتمالا فشار فروش را بیشتر خواهند کرد. شاخص RSI که در جبهه منفی قرار دارد، نشان می‌دهد برتری با خرس‌ها است.

اگر قیمت اتریوم از سطوح فعلی یا خط روند نزولی خود پایین‌تر بیاید و شکستی به کمتر از حمایت 308.392 دلاری انجام دهد، این کاهش قیمت می‌تواند تا SMA دویست روزه (255 دلار) ادامه پیدا کند.

بالعکس، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، این موضوع اولین نشانه قدرت آن‌ها خواهد بود. یک بریک‌اوت (شکست) از SMA پنجاه روزه (389 دلار) نشان خواهد داد که اصلاح قیمت پایان‌یافته و بازدید مجدد از نقاط اوج اخیر در 488.134 دلار، ممکن است رخ دهد.

منبع
کوین تلگراف
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments