راه‌اندازی استخر استخراج اتریوم توسط صرافی بایننس

زمان مطالعه: 3 دقیقه

کاربران صرافی رمزارزی بایننس (Binance) هم‌اکنون می‌توانند از طریق استخر استخراج این صرافی، علاوه ‌بر استخراج بیت‌کوین (BTC)، برای استخراج اتریوم (ETH) نیز ثبت‌نام کنند.

صرافی رمزارزی بایننس پس از راه‌اندازی استخر استخراج بیت‌کوین در ماه آوریل سال جاری میلادی، اکنون یک استخر استخراج درون سازمانی را نیز برای اتریوم، بزرگترین آلت‌کوین از لحاظ ارزش جاری بازار، راه‌اندازی کرده است. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، این استخر استخراج در ماه اول، یعنی از ۱۲ نوامبر تا ۱۲ دسامبر، رایگان بوده و پس از آن، ۰٫۵ درصد کارمزد استخراج بر درآمد ماینرها اعمال خواهد شد. این رقم، بسیار کمتر از کارمزد دریافتی توسط سایر استخرهای استخراج اتریوم است.

درصد کارمزد دریافتی برای استخراج اتریوم توسط استخرهای استخراج مختلف و درصد سهم آنها در هش‌ریت شبکه.

در دستورالعمل صرافی رمزارزی بایننس برای راه‌اندازی و تنظیم یک حساب استخر استخراج آمده است که شرکت‌کنندگان بایستی از سیستم عامل ویندوز یا لینوکس، واحد پردازش گرافیکی (GPU) NVIDIA یا AMD با حداقل حافظه‌ی کارت گرافیک ۴ گیگ، ۵ گیگابایت حافظه‌ی مجازی برای هر GPU و نرم‌افزارهای استخراج مانند HiveOS  یا Easy Miner  استفاده کنند.

طبق گزارش‌ها، مشابه استخر استخراج بیت‌کوین صرافی بایننس، در استخر استخراج اتریوم نیز از روش «پرداخت کامل در ازای هر سهم- FPPS» استفاده خواهد شد. در این روش، همراه با پاداش استخراج، کارمزد تراکنش‌ها نیز میان ماینرها تقسیم می‌شود.

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان

در ماه ژوئن، صرافی رمزارزی بایننس از ویژگی جدیدی برای استخر استخراج بیت‌کوین خود با نام «استخر هوشمند» رونمایی کرد. این ویژگی به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به‌منظور استخراج سودآورترین کوین پشتیبانی‌شده در الگوریتم SHA-256 (بیت‌کوین، بیت‌کوین ‌کش (BCH) و بیت‌کوین اس‌وی (BSV))، قدرت پردازش شبکه (هش‌ریت) را به‌طور خودکار انتقال دهند. در نهایت، بایننس با صرف‌نظر از رمزارز استخراج‌شده توسط ماینرها، درآمد حاصل از ماینینگ را به‌صورت بیت‌کوین به آنها پرداخت می‌کند.

به گزارش وب‌سایت BTC.com، یک ردیاب آنلاین برای توزیع هش‌ریت میان استخرهای مختلف، استخر استخراج بایننس در هفته‌ی گذشته، ۹٫۴ درصد از کل هش‌ریت شبکه‌ی بیت‌کوین را در اختیار داشته است. داده‌های BTC.com  همچنین نشان می‌دهند که در حال حاضر، بیش از ۵۰ درصد از هش‌ریت شبکه‌ی بیت‌کوین در دست چهار استخر استخراج قرار دارد: F2Pool (۱۸٫۵ درصد)، Poolin (۱۲٫۲ درصد)، BTC.com (۱۱٫۶ درصد) و AntPool (۱۱٫۵ درصد).

توزیع تاریخی هش‌ریت شبکه‌ی بیت‌کوین میان استخرهای استخراج مختلف
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments