تحریم ارزهای دیجیتال توسط یوتیوب!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آلت ‌کوین دیلی(Altcoin Daily) که یک کانال یوتیوبی بود و توسط برادران آرنولد اداراه می‌شد برای بار دیگر مسدود شد. این کانال یوتیوبی یک بار دیگر توسط یوتیوب مسدود شده بود و این بار نیز با بیش از 214 هزار دنبال کننده این کانال بسته شد.

آرون و آستین آرنولد دلیل بسته شدن کانال یوتیوبشان را از زبان یوتیوب اینگونه بیان کردند:

یوتیوب طی پیامی مارا متهم به «تشویق به فعالیت های غیر قانونی» کرد. اما ما هرگز اقدامات غیر قانونی انجام نداده‌ایم و کانال ما فقط یک کانال خبری – تحلیلی می‌باشد. ما درخواست خودمان را برای تغییر نظر یوتیوب در این باره ارسال کرده‌ایم.

برادران آرنولد پیام بالا را در حساب توییتری آلت کوین دیلی منتشر کردند و از دنبال کنندگان خود که چیزی حدود 27700 نفر هستند درخواست کردند که با یوتیوب تماس گرفته و از آن ها درخواست تجدید نظر کنند. همچنین از دنبال کنندگان خود خواستند که پست‌های حمایتی خود را با هشتک FreeAltcoinDaily# در توییتر و یوتیوب منتشر کنند.

پس از گذشت دو روز، یوتیوب فعالیت‌های کانال فوق را به حالت عادی برگرداند و در تاریخ 13 مرداد کانال آلت کوین دیلی اعلام کرد هم اکنون مشکلی برای ادامه فعالیت کانال وجود ندارد.

مسدود سازی کانال‌های مرتبط با ارز‌های دیجیتال قبلا نیز تکرار شده است. به عنوان مثال در اسفند 97 یوتیوب به طور گسترده تمام ویدئوهای مرتبط با رمزارزها را حذف کرد یوتیوب کانال‌هایی همچون کانال معروف «کریس دان» را به طور موقت حذف کرد. اما یوتیوب حذف این کانال‌ها را به اشتباه در فرآیند بررسی‌های خود بیان کرده بود.

قابل تامل است که بدانید یوتیوب کانال رسمی Bitcoin.com به دلیل «‌نقض مقررات و شرایط استفاده از خدمات» مسدود کرد. بعد از اعتراض و درخواست تجدید نظر کانال رسمی بیت کوین، پس از 2 روز این کانال با 40 هزار عضو به حالت عادی بازگشت. بعد از گذشت یک روز تولید کنندگان محتوا ارز‌های دیجیتال فعالیت خود را دوباره آغاز کردند. تون ویز (Tone Vays) و بی‌تی‌سی سِشنز(BTC Sessions) از جمله‌ی این کانال‌ها هستند.

یوتیوب حتی در اردیبهشت ماه به طور ناگهانی لایو (پخش زنده) کانال کوین تلگراف را که با موضوع هاوینگ بیت کوین بود را متوقف کرد. همین اتفاق در زمان برسی هک توییتر توسط کانال کوین تلگراف نیز توسط یوتیوب تکرار شد تا مشخص شود یوتیوب رابطه‌ی خوبی با رمزارزها ندارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments