سولانا به زیر ۱۱۰ دلار رسید! نزول بیشتر قیمت در راه است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سولانا در طول یک ماه گذشته، روندی صعودی داشته و با پیشروی در سال ۲۰۲۴، احساس خوش‌بینی را در بین فعالان بازار ایجاد کرده است. با وجود این روند صعودی، قیمت سولانا در دو روز گذشته افت قابل‌توجهی را تجربه کرده است. این آلت کوین از سطح حمایتی ۱۱۰ دلار سقوط کرد و با تجربه یک افت ۶ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، اکنون در محدوده ۱۰۷ دلار معامله می‌شود.

طبق رتبه‌بندی سایت کوین مارکت کپ، سولانا با ارزش بازار ۳۹ میلیارد دلاری، جایگاه پنجم ارزهای دیجیتال بزرگ را به خود اختصاص داده است. افزایش ۳۳.۳۴ درصدی حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته و رسیدن به حجم ۲.۵۱ میلیارد دلاری، نشان از افزایش علاقه معامله‌گران به سولانا دارد.

در هفته اخیر، قیمت سولانا در محدوده ۱۱۳ تا ۱۰۷ دلاری حرکت کرده است. افت اخیر را می‌توان به ترکیبی از عوامل مانند خستگی خریداران نسبت داد. البته، قیمت در محدوده مشخصی بالاتر از سطح حمایتی کلیدی حفظ شده است.

Ramzarzخرید SOL فقط با 10 هزار تومان!
همین حالا میتونی ارز SOL رو از ارزپلاس بخری!

خرید SOL

این فاز تثبیت پس از یک دوره کوتاه افزایش قیمت رخ می‌هد که نشان‌دهنده احساسات محتاطانه بازار است. اما در صورتی که سطوح حمایتی حفظ نشوند، نگرانی‌هایی در مورد این رمزارز به وجود خواهد آمد.solana-price-analysis-sol-dips-below-110

مشارکت سولانا با فایل کوین

اخیرا گزارش‌هایی منتشر شد که سولانا با فایل کوین، با هدف تقویت مقیاس‌پذیری بلاکچین و همچنین، افزایش میزان اطمینان خود، وارد همکاری شده است. سولانا با این ادغام، دسترسی به تاریخچه بلاک‌های خود را برای طیف وسیعی از کاربران، از جمله ارائه‌دهندگان زیرساخت، کاوشگرها و فهرست‌کنندگان افزایش می‌دهد.

در واقع، در این حرکت استراتژیک، سولانا از مزایای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فایل کوین برای ارائه افزونگی داده، افزایش مقیاس‌پذیری و امنیت بیشتر و همچنین افزایش تمرکززدایی، استفاده می‌کند. این مشارکت و قدرت ترکیب فناوری‌های بلاکچین، سیستم‌های بادوام‌تر و کارآمدتری را برای کاربران و توسعه‌دهندگان به وجود می‌آورد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

چنانچه کاهش فعلی ارزش سولانا ادامه یابد، قیمت ممکن است به منطقه حمایتی ۱۰۶ تا ۱۰۰ دلار کاهش یابد. در طرف مقابل، افزایش مجدد قیمت و ادامه حرکت صعودی، می‌تواند سولانا را از آستانه ۱۱۵ دلار نیز فراتر ببرد و زمینه را برای رسیدن به سطح مقاومتی ۱۲۰ دلار فراهم کند. یک روند صعودی مداوم حتی می‌تواند باعث شود که سولانا، مقاومت ۱۳۰ دلاری را نیز آزمایش کند.

قیمت سولانا در حال حاضر تحت تاثیر نیروهای صعودی، در بالای یک الگوی مثلث صعودی قرار دارد. با این حال، فاز اخیر تثبیت بازار، فضایی را برای خرس‌ها ایجاد کرده و قیمت را به سمت خط حمایت صعودی که بسیار حیاتی هم هست، سوق داده است.solana-price-analysis-sol-dips-below-110

تحلیل تکنیکال روزانه، احتمال کاهش قیمت در کوتاه مدت را نشان می‌دهد. اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) در محدوده ۵۲ قرار دارد که نشان‌دهنده یک حرکت نزولی کوتاه مدت است. روند‌های منفی در میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰ و ۵۰ روزه نیز، سناریوی حرکت نزولی را تشدید می‌کنند. در طرف مقابل اما، شاخص جریان پول چایکین (CMF) با مقدار ۰.۱۵، یک چشم‌انداز صعودی را ترسیم می‌کند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین گیپ

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments