فیشینگ ۱۷ میلیون دلاری هکرهای روسی از شهروندان آمریکایی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مقامات ایالات متحده دو تبعه روس را برای اقدامات کلاهبردارانه که منجر به وارد آمدن خسارت میلیونی رمزارزی شد، تحریم کرد. شهروندان آمریکایی قربانی این فیشینگ از سوی هکرهای رمزارزی روسیه شدند. مقامات آمریکا بیان کردند که همواره مقررات AML/CFT را اجرا و بر اموال دیجیتال نظارت می‌کنند تا از سوی افراد، خصوصا هکرها مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

ایجاد سه صرافی جعلی

نام این دو هکر روسی دیمیتری کاراساویدی و دانیل پوتخین است. براساس گزارشات، این دو شخص در روز 16 سپتامبر از سوی سه مقام ایالات متحده، وزارت امنیت ایالات متحده، وزرات دادگستری و دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) تحریم شدند.

بین سال‌های 2017 تا 2018، این هکرهای بین‌المللی رمزارز چند حمله را برنامه‌ریزی کرده‌بودند که در ضمن آن چند صرافی رمزارز جعلی را راه اندازی کرده‌بودند. این اقدام تحت عنوان فیشینگ مطرح است. به محض اینکه کاربران ناآگاه، اطلاعات خصوصی خود را وارد می‌کردند، این اطلاعات را به سرقت می‌بردند و از آن برای ورود غیرمجاز به حساب رمزارز این افراد سود می‌بردند.

در پی این حملات، بسیاری از شهروندان آمریکایی به تصور این‌که این صرافی‌های رمزارزی قانونی هستند، از این فیشینگ آسیب دیدند. براساس گزارشات، هکرها 16.8 میلیون دلار به سرقت بردند.

مقامات ایالات متحده حملات سایبری را محکوم کردند

استیون منوچین یک از وزرای آمریکا عنوان کرد:

اشخاصی که این کار را انجام دادند، از شهروندان آمریکایی، کسب و کارها و مواردی از این دست، کلاهبرداری کردند. اداره خزانه‌داری به مجرمین سایبری حمله خواهد کرد و به استفاده امن از تکنولوژی در بخش مالی پایبند است.

فیشینگ یکی از تاکتیک‌های محبوب از سوی هکرهای رمزارزی برای کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران جدید و ناآگاه در حوزه رمزارزهاست.
در روز 16 ژوئن، کریپتوپولیتن در گزارشی مطرح کرد که دارندگان ریپل مورد حمله فیشینگ قرار گرفتند. اخیرا مرورگر محبوب وب به نام بریو (Brave) با همکاری فیش فورت (PhishFort) کاربران میلیونی خود را بر علیه هر نوع حمله فیشینگ در زمنیه رمزارزها را محافظت کرده است.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments