بالاترین رکورد معاملات بیت‌کوین در پلتفرم معاملاتی بکت ثبت شد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پلتفرم معاملاتی بکت (Bakkt) در ماه اکتبر بالاترین رکورد تحویل بیت‌کوین (BTC) را به ثبت رساند که این موضوع، از افزایش قابل‌توجه تقاضای سازمان‌های بزرگ برای این ارز دیجیتال ناشی می‌شود.

به گزارش آرکین ریسرچ (Arcane Research)، یک شرکت تجزیه و تحلیل بازار ارزهای دیجیتال، به‌دنبال افزایش قابل‌توجه تقاضای سازمان‌های دولتی برای بیت‌کوین در ماه‌های اخیر، صرافی بکت بالاترین رکورد تحویل بیت‌کوین را در بازه‌ی زمانی ۲۰ سپتامبر تا ۲۰ اکتبر تجربه کرده است.

نمودار تحویل بیت‌کوین در صرافی بکت.

صرافی اوراق مشتقه‌ و پلتفرم پرداخت دارایی‌های دیجیتال بکت که برای سرمایه‌گذاران سازمانی در ایالات متحده طراحی شده است، توسط صرافی بین قاره‌ای (Intercontinental Exchange)، مالک بورس اوراق بهادار نیویورک اداره می‌شود. به‌طور معمول، زمانی حجم بازار معاملات آتی بیت‌کوین در صرافی بکت افزایش می‌یابد که تقاضای سازمان‌های مختلف برای دارایی‌های دیجیتال بیشتر شده باشد. از سوی دیگر، داده‌های بورس کالای شیکاگو (CME) و صرافی ال‌مکس دیجیتال (LMAX Digital) نیز نشان می‌دهند که تقاضای سازمان‌ها برای بیت‌کوین در ماه اکتبر به سرعت در حال رشد است.

حجم معاملات آتی بیت‌کوین در صرافی‌های مختلف.
دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان
به گفته‌ی تحلیل‌گران آرکین ریسرچ، قرار است در پایان ماه اکتبر ۴۰۰ قرارداد بیت‌کوین در صرافی بکت منقضی شود که این رقم، در مقایسه با ماه سپتامبر ۱۴ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده توسط وب‌سایت Skew، صرافی سازمانی ال‌مکس دیجیتال از لحاظ حجم معاملات، بزرگترین صرافی تحویل فوری بیت‌کوین در بازار جهانی محسوب می‌شود. طی ۲۴ ساعت گذشته، این صرافی تراکنش ۱۳۵٫۶ میلیون دلار بیت‌کوین را پردازش کرده است. این رقم، از حجم معاملات روزانه‌ی کوین‌بیس (Coinbase)، کراکن (Kraken) و سایر صرافی‌های بزرگ متمرکز بر خرده‌فروشی بیشتر است.

حجم معاملات نقطه‌ای بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته.

مانند بکت و ال‌مکس دیجیتال، حجم معاملات آتی بیت‌کوین در بورس کالای شیکاگو نیز با افزایش قابل‌توجهی روبه‌رو بوده است. پس از انقضای قراردادها در آخر ماه سپتامبر، از تاریخ ۲ اکتبر ارزش قراردادهای باز بیت‌کوین در این بورس از ۳۴۵ میلیون دلار به ۵۶۱ میلیون دلار افزایش یافته است.

قراردادهای باز معاملات آتی بیت‌کوین در بورس کالای شیکاگو.

مدیران صنایع و سرمایه‌گذاران بزرگ انتظار دارند که روند افزایش تقاضای سازمان‌ها برای بیت‌کوین همچنان ادامه داشته باشد. تایلر وینکلوس (Tyler Winklevoss)، سرمایه‌گذار میلیاردر بیت‌کوین و بنیانگذار صرافی رمزارزی جمینی (Gemini) در این باره اظهار داشت:

بیت‌کوین در حال تبدیل‌شدن به یک دارایی خزانه‌ی شرکت‌های بزرگ است. به زودی بسیاری از شرکت‌های دیگر و در نهایت بانک‌های مرکزی نیز در این راه قدم برخواهند داشت. این تازه شروع کار است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments