مجوز استخراج رمزارز در ایران به شرکت بزرگ ترکیه‌ای داده شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران مجوز استخراج رمزارز را برای یک شرکت استخراج ترکیه‌ای به نام iMiner صادر کرد تا این شرکت در ایران به فعالیت بپردازد.

مقامات ایران این مجوز استخراج رمزارز را برای شرکت iMiner (آی ماینر) صادر کردند تا در استان سمنان فعالیت کند. این شرکت با داشتن 6,000 دستگاه استخراج، یکی از بزرگترین مراکز استخراج کشور خواهد بود.

طبق آخرین اخبار، آی ماینر نزدیک به 7.3 میلیون دلار بر روی مزرعه استخراجی که در استان سمنان ایران تاسیس نموده، سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت با 6,000 دستگاه به استخراج رمزارز می‌پردازد و درمجموع، توان 96,000 تراهش در ثانیه یعنی 16 تراهش در ثانیه به ازای هر دستگاه را خواهد داشت.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!

دریافت جایزه

آی ماینر به دادن پیشنهاد تجارت و فعالیت در کشورهای دیگر خاورمیانه ادامه می‌دهد.

شرکت ترکیه‌ای آی ماینر از طریق دفترهایش در تهران و مزرعه استخراج در سمنان، به کشورهای دیگر خاورمیانه نیز پیشنهاد تجارت و همکاری می‌دهد.

در حال حاضر استخراج رمزارز در ایران مورد توجه قرار گرفته است؛ چراکه هزینه برق در این کشور نسبتا پایین است و شرکت‌ها به دلیل بالا بودن قیمت بیت کوین علاقه دارند وارد استخراج رمزارز شوند، اتفاقی که در چین، اکراین و فرانسه هم افتاده بود. کشورهایی که هزینه برق در آن‌ها پایین است به میزبان‌های اصلی استخراج رمزارز تبدیل شده‌اند و چین بیشترین تعداد شرکت‌های استخراج رمزارز را داراست.

مجوز استخراج رمزارز در ایران به بیش از 1000 شرکت اعطا شده است.

دولت ایران در جولای سال گذشته استخراج رمزارز را به عنوان یک فعالیت صنعتی برشمرد و از آن زمان بیش از 1,000 مجوز استخراج رمزارز را برای شرکت‌های استخراج صادر کرده است. البته دولت ایران درمورد گنگ بودن ماهیت رمزارزها و جلوگیری از فشار شدید به شبکه برق ملی کشور هشدار داده است.

استخراج رمزارز به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد؛ چراکه از نرم‌افزارهای گران‌ قیمتی برای حل مسائل پیچیده جهت تایید تراکنش‌های رمزارز استفاده می‌کند.

در حال حاضر اقتصاد ایران به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و تحریم‌های مختلف آمریکا و دیگر کشورهای غربی با مشکلاتی روبروست. قبل‌تر، تعدادی از مقامات ایرانی استفاده از رمزارزها را برای دور زدن تحریم‌ها و تسهیل تجارت پیشنهاد کرده بودند.

منبع خبر: https://coinnounce.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments