چند نفر در ایران مجوز استخراج ارز دیجیتال گرفته‌اند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به نقل از خبرگزاری ایلنا:‌ ‌علیرضا هادی مدیر کل دفتر طرح‌ها و تامین مالی وزارت صمت اعلام کرد: تاکنون نزدیک به 800 در خواست استخراج رمزارز در سایت بهین یاب ثبت و قطعی شده است که از این میان مجوز 584 بنگاه و فارم بیت کوین صادر و بدست متقاضیان رسیده است. وی در ارتباط با مجوز‌های صادر شده در این زمنیه گفت: با توجه به اینکه در مصوبه سال گذشته هیات وزیران واحد‌های تولید رمزارز‌ها یک واحد صنعتی محسوب می‌شوند، شرایط اخذ مجوز‌های لازم برای این کار نیز مانند واحد‌های صنعتی است. برای فعالیت در این زمینه متقاضی باید 2 مجوز دریافت کند. اول مجوز تاسیس و آماده‌سازی واحد و غیره برای کار و بعد از آن پروانه بهره ‌برداری که پس از تکمیل مرحله اول به فرد ابلاغ می‌شود. وی خاطر نشان کرد از سال گذشته تاکنون 13 بنگاه اقتصادی نیز اقدام به دریافت مجوز و استخراج رمزارز در مناطق آزاد شده‌اند.

وی در ادامه افزود: بر اساس آنچه برآورد می‌شود بیش از 70 هزار دستگاه ماینر غیر مجاز و قاچاق در کشور وجود دارد. تعرفه برق بالا سبب شده است تا بیشتر این کاربران برای استخراج از راه‌های غیر استاندارد اقدام به استخراج بیت کوین کنند که این موضوع بشدت نگران کننده است.

هادی در پایان نیز گفت: استقرار و استفاده از این تجهیزات علاوه بر مناطق تجاری و آزاد در 960 شهرک صنعتی و همچنین نیروگاه‌ها بلامانع است. ضمنا تمامی افرادی که دستگاه غیر قانونی دارند نیز می‌تواند با ارائه فرم‌های خوداظهاری به فعالیت خود ادامه دهند. در صورت تحقق پیش بینی‌ها می‌توان به درآمدی بین 200 تا 700 میلیون دلار در سال دست یافت که این مبلغ بسیار قابل تامل است. از سوی دیگر با توجه وجود تحریم‌ها علیه ایران استفاده از رمزارز‌ها در مناسبات تجاری می‌تواند کمک شایان توجهی به اقتصاد ما کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments