تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم (تاریخ ۷ تیر)

زمان مطالعه: 4 دقیقه

قیمت بیت کوین به از دست دادن ممنتوم ادامه می‌دهد، که نشان از اصلاح قیمت عمیق‌تر تا 8,200 دلار دارد. در ادامه این مطلب تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم را در تاریخ 7 تیر (27 ژوئن) خواهید خواند.

شرکت سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل، همانطور که قبلا توضیح دادیم، با سرعت زیادی درحال جمع‌آوری بیت کوین است. براساس اظهارات محقق بازار رمزارز، Kevin Rooke، در هفته گذشته به‌تنهایی، این صندوق 19,879 بیت کوین خرید، که بسیار از 7,081 بیت کوینی که در این مدت استخراج شدند بیشتر است. این نشان‌ می‌دهد که در حال حاضر تقاضا از عرضه بیشتر است، که نشانه مثبتی است.

با این وجود، Tone Vays باور دارد که اگر S&P 500 به کمتر از 3,000 برسد، بیت کوین می‌تواند 12 درصد دیگر نیز سقوط کند. باتوجه به همبستگی قوی بین S&P 500 و بیت کوین، سقوطی در بازار سهام می‌تواند رمزارز برتر بازار، یعنی بیت کوین را به سطوح 7,000 دلار بکشاند. Vays انتظار دارد که بیت کوین در سال جاری، غالبا بین 6,000 و 10,000 دلار باقی بماند.

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360

Chamath Palihapitiya، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Social Capital و از مدیران Virgin Galactic، یکبار دیگر پیشنهاد کرد که سرمایه‌گذاران حدود یک درصد از سرمایه خود را، به‌عنوان ضمانتی درمقابل تصمیمات اقتصادی بد دولت‌ها، در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

با این وجود، او نمی‌خواهد که قیمت بیت کوین بسیار اوج بگیرد و به اصطلاح به ماه برسد! چراکه معتقد است این اتفاق تنها زمانی خواهد افتاد، که سیستم مالی دنیا شدیدا سقوط کند، لذا زندگی بسیاری از دوستان و خویشاوندانی که به بیت کوین روی نیاورده بودند مختل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در حال حاضر، گاوها (حامیان بازار صعودی) درحال تلاش برای دفاع از خط روند مثلث صعودی هستند. اگر بیت کوین از سطح فعلی بازگردد و به بالای میانگین‌های متحرک برسد، این اتفاق نشان خواهد داد که سرمایه‌گذاران همچنان مشتاقند در هر افت قیمت خرید کنند و قیمت را بالا بکشند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین. منبع: Tradingview

سطح بحرانی که در روند صعودی باید منتظر آن باشیم، ناحیه 10,000 تا 10,500 دلار است؛ زیرا اگر گاوها بتوانند قیمت را از این ناحیه بالاتر ببرند، احتمالا یک روند صعودی پایدار رخ خواهد داد.

در مقابل، اگر برگشت از خط روند مثلث به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک انجام شود، احتمال وقوع شکستی به پایین مثلث زیاد خواهد شد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، یک اصلاح قیمت عمیق‌تر محتمل است.

اولین ناحیه حمایت در 8,638.70 دلار است، اما اگر این سطح شکسته شود، روند نزولی ممکن است تا 8,130.58 دلار ادامه پیدا کند. این یک حمایت حیاتی است، به همین دلیل احتمالا گاوها با تمام قوا از آن دفاع خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم به سطح حمایت 225.783 دلاری سقوط کرده است. میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه (223 دلار) در پایین این سطح قرار دارد، به همین دلیل احتمالا گاوها شدیداً از محدوده 225.783 تا 218.331 دلار دفاع خواهند کرد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم. منبع: Tradingview

یک برگشت قوی از این ناحیه حمایت، می‌تواند دومین رمزارز برتر بازار را برای چند روز دیگر بین 225.783 و 253.556 دلار نگه دارد. شیب کم میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه (233 دلار) و شاخص RSI پایین‌تر از میانه، از این دیدگاه حمایت می‌کنند.

با این وجود، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به کمتر از ناحیه حمایتی 225.783 تا 218.331 دلار برسانند، جفت‌ارز اتر و دلار آمریکا، احتمالا یک اصلاح عمیق‌تر را شروع خواهد کرد و به 200 دلار، سپس 176.112 دلار خواهد رسید.

منبع
کوین تلگراف
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments