بیت کوین همچنان محبوب‌ترین ارز دیجیتال مجرمان در دارک نت!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

طبق بررسی‌های جدید بلاک ری‌سرچ (Block Research)، همچنان از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت در سایت‌های دارک نت استفاده می‌شود.

با توجه به گزارش «The Block»، نتیجه تحقیق‌ها و بررسی‌های استیون ژنگ (Steven Zehng) نشان می‌دهد که بیت کوین در سایت‌های دارک نت از محبوبیت بالایی برخوردار است. طبق تحقیق استیون از 49 بازاری که در دارک نت مورد بررسی قرار داد، ثابت شد که 98 درصدشان از بیت کوین برای خرید و فروش استفاده می‌کردند.

پس از بیت کوین مونرو که یکی از رمزارز‌های بازار دیجیتال است با سهم 45 درصد در رده‌ی دوم شیوه‌ی خرید و فروش‌های دارک نتی قرار دارد. علاوه بر آن سایت‌های دارک نت از لایت کوین و بیت کوین کش نیز برای تبادلات و معاملات خود استفاده می‌کنند. لایت کوین با 29 درصد و بیت کوین کش با 12 درصد به عنوان‌روشی برای پرداخت در سایت‌های دارک نتی استفاده می‌شوند. بخش عمده‌ی تحقیق استیون ژنگ مشابه‌ تحقیق سال 2019 است. در سال 2019 اتریوم به عنوان یک شیوه پرداخت سایت‌های فعال دارک نت، در رده‌ی سوم قرار داشت که هم اکنون به رده‌ی 7‌ام سقوط کرده است.

گزارش منتشر شده‌ی بیت فیوری کریستال (Bitfury Cristal) نیز نمایانگر این است که بیشتر درآمد‌های سایت‌های دارک نتی از طریق ابزار میکسینگ (Mixing) پولشویی می‌شود.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments