کشف یک سند جدید: آیا خالق بیت کوین از ریپل طرفداری کرده است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حالی که مکس کایزر (Max Keiser)، ماکسیمالیست مشهور بیت کوین، همچنان XRP را مورد تمسخر قرار می‌دهد، طرفداران این دارایی دیجیتال بیانیه‌ای را در حمایت از ریپل از ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، کشف کرده‌اند.

اخیراً مکس کایزر در چندین پست در پلتفرم X به تمسخر ریپل پرداخت و گفت که XRP یک ارز دیجیتال متمرکز است. یکی از اظهارات او این بود که افرادی که در XRP سرمایه‌گذاری می‌کنند، سرمایه خود را صرف چیزی می‌کنند که بی‌معنی است.

به گفته این ماکسیمالیست بیت کوین، «سرمایه‌گذاری در یک فیات-شت‌کوین متمرکز مانند XRP بی‌معنی است».

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

در پاسخ به اظهارات کایزر، یک تأثیرگذار برجسته طرفدار XRP نظری را که بنیان‌گذار بیت کوین 14 سال پیش در مورد ریپل بیان کرده بود، برجسته کرد. در بخشی از سخنان ساتوشی آمده است:

ریپل از این جهت جالب است که تنها سیستم دیگری است که با اعتماد کاری را انجام می‌دهد و آن را در یک سرور مرکزی متمرکز می‌کند.

نکته قابل توجه اینکه این اینفلوئنسر طرفدار XRP بیانیه ساتوشی را مورد توجه قرار داد تا به کایزر نشان دهد که در حالی که او عاشق بیت کوین بوده و از XRP متنفر است، بنیان‌گذار بیت کوین پروتکل ریپل را تحسین کرده است.

شایان ذکر است که نظر ساتوشی سه سال قبل از انتشار XRP Ledger (XRPL) منتشر شده است. به طور خاص، ساتوشی در سال 2009 در مورد پروتکل اصلی ریپل با نام “RipplePay” اظهار نظر کرده است.

علاوه بر این، صحت نظر ساتوشی در مورد ریپل قابل بحث است. در همین راستا، سایتی که این بیانیه را در سال 2009 منتشر کرد، می‌گوید:

مانند همه ایمیل‌های خصوصی، محدودیت‌هایی در توانایی ما برای تأیید قابل اعتماد بودن مطالب وجود دارد، اما اتفاق نظر بر این است که این ایمیل‌ها دقیق هستند و با هیچ چیز دیگری که ساتوشی نوشته است، مغایرت ندارند.

همچنین لازم به ذکر است که مفهوم آزمایشگاه ریپل خیلی زودتر از سال 2012 شروع شد. طبق منابع ویکی پدیا، پروژه ریپل در سال 2004 توسط رایان فوگر، مهندس نرم افزار برجسته، آغاز به کار کرد.

علاوه بر این، در یک گفت‌وگوی مشابه، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، تأیید کرد که ساتوشی درباره RipplePay نظر داده است. او تأکید کرد که RipplePay سیستم اصلی ریپل است و XRPL تنها به دلیل استفاده از XRP به عنوان یک توکن بومی، با آن متفاوت است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کریپتوبیسیک

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments