آتش مشکلات صرافی FTX دامن ورزشکاران و اینفلوئنسرها را گرفت! ماجرا چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ترور لارنس (Trevor Lawrence)، بازیکن لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی (NFL)، همراه با شخصیت‌های معروف فعال در یوتیوب، کوین پافراث و تام نش، دعاوی خود را در رابطه با تبلیغ صرافی FTX که اکنون ورشکست شده است، حل و فصل کرده‌اند. پرونده‌ای که توسط مؤسسه حقوقی Moskowitz تشکیل شده، این افراد را متهم به تبلیغ صرافی FTX بدون افشای مناسب کرده است.

لارنس، مدافع تیم فوتبال آمریکایی Jacksonville Jaguars، همراه با پافراث و نش، تنها افراد مشهوری نبودند که در این باتلاق قانونی گرفتار شده بودند. بر اساس پرونده‌های دادگاه، لارنس بیش از 200000 دلار برای قرارداد تبلیغاتی خود دستمزد گرفته است.

در این دادخواست همچنین نام شخصیت‌های بانفوذ دیگری مانند بن آرمسترانگ، که با نام BitBoy نیز شناخته می‌شود، به ‌خاطر تمسخر سیستم قضایی مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال، به نظر می‌رسد که دادستان‌ها اتهامات آرمسترانگ در پرونده FTX را رد کرده‌اند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

به طور مشابه، صرافی FTX در کمپین‌های بازاریابی گسترده‌ای شرکت کرده و چندین اینفلوئنسر معروف کریپتو را درگیر کرده بود. اما این استراتژی پس از فروپاشی این صرافی نتیجه معکوس داد. پیامدهای این کمپین‌ها اکنون به دامن اینفلوئنسرهای درگیر بازگشته است. این شکایت همچنین دامن اسطوره بسکتبال، شکیل اونیل، را در دعوای 11 میلیارد دلاری توسط شرکت حقوقی Moskowitz، گرفت.

استراتژی تبلیغاتی صرافی FTX، که به شدت بر تأیید افراد مشهور متکی بود، اکنون به یک داستان هشداردهنده در صنعت کریپتو تبدیل شده است. فروپاشی صرافی FTX و پیامدهای قانونی متعاقب آن نیز بر نیاز به شفافیت و پاسخگویی در تبلیغات ارزهای دیجیتال تأکید می‌کند.

حل و فصل این دعاوی، یک نقطه عطف مهم در حماسه جاری پیرامون سقوط صرافی FTX است. پیامدهای فروپاشی صرافی FTX به عنوان یادآوری قوی از مشکلات احتمالی تأیید افراد مشهور است. همچنین اهمیت پایبندی به استانداردهای قانونی و اخلاقی را نشان می‌دهد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بی‌این‌کریپتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments