بحران نظارتی همچنان گریبان‌گیر بایننس؛ سقوط سنگین حجم معاملات این صرافی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فعالیت معاملاتی در صرافی Binance.US در ماه سپتامبر به پایین‌ترین حد خود رسیده است؛ زیرا این صرافی ارز دیجیتال با چالش‌های بی‌سابقه‌ای مواجه است. طبق گزارش‌ها، در 16 سپتامبر، حجم مبادلات در Binance.US به 5.09 میلیون دلار رسید.

کمترین رقم در این ماه در 9 سپتامبر بود؛ زمانی که فعالیت تجاری این صرافی به 2.97 میلیون دلار رسید. این رقم کاهش قابل توجهی در مقایسه با 17 سپتامبر 2022 دارد که حجم معاملات آن حدود 230 میلیون دلار بود.

صرافی Binance.US شاخه‌ای از صرافی جهانی ارز دیجیتال بایننس در ایالات متحده است. در 5 ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکایتی را علیه این دو صرافی ارز دیجیتال به اتهامات مربوط به عرضه اوراق بهادار ثبت‌نشده و تجارت شستشو و سایر تخلفات، تنظیم کرد.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

طبق گزارش SEC، صرافی Binance.US ظاهراً نتوانسته به عنوان یک دلال-فروشنده ثبت نام کند و پیشنهاد و فروش برنامه staking-as-a-service خود را ثبت نماید.

از زمان شکایت، Binance.US معاملات بیش از 100 جفت توکن را متوقف کرد که به کاهش شدید فعالیت مبادلاتی آن کمک کرده است.

آشفتگی Binance.US با چالش‌های داخلی نیز همراه است. برایان شرودر، مدیرعامل وقت Binance.US، هفته گذشته از سمت خود کنار رفت و به تعدادی از مدیران جهانی که طی هفته‌های گذشته شرکت‌هایشان را ترک کردند، پیوست. پس از استعفای شرودر، کریشنا جووادی، رئیس حقوقی و سیدنی ماجلیا، افسر ارشد ریسک نیز استعفای خود را اعلام کردند.

بر اساس گزارش‌ها، ظاهراً این خروج‌ها به دلیل تحقیقات در حال انجام توسط وزارت دادگستری ایالات متحده در مورد بایننس، مدیر عامل آن چانگ پنگ ژائو “CZ” و Binance.US بوده است. در پاسخ به گمانه‌زنی‌ها در مورد جدایی شرودر، CZ در X (توییتر سابق) گفت که این مدیر اجرایی در حال گرفتن یک “مرخصی استحقاقی” است.

به نظر می‌رسد که مشکلات Binance.US به پایان نرسیده است. SEC اخیراً این صرافی را به عدم همکاری در تحقیقات در حال انجام متهم و ادعا کرد که تنها 220 سند را در طول فرآیند کشف ارائه کرده است.

در تحولی دیگر، یک قاضی دستوری را در 15 سپتامبر صادر کرد که به کمیسیون SEC اجازه داد تا اسناد بدون مهر و موم این پرونده را ارائه کند. این اسناد به درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار مهر و موم شده یا ویرایش شده و اکنون بنا به درخواست آن از مهر خارج می‌شود. انتظار می‌رود این اسناد در روزهای آینده در دسترس قرار گیرد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین تلگراف

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments