صدها بیت کوین خفته پس از ۱۱ سال فعال شدند!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شواهد آن‌چین نشان می‌دهند که سه آدرس غیرفعال بیت‌کوین که در ژانویه ۲۰۱۲ ایجاد شده‌اند، اکنون بیدار شده و در مجموع ۳۲۵.۱۹ بیت‌کوین به ارزش بیش از ۸.۶ میلیون دلار را پس از یک وقفه ۱۱ ساله جابه‌جا کرده‌اند.

اخیراً گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه در سال 2023، 958 میلیون دلار بیت کوین‌ غیرفعال شاهد انجام تراکنش بوده‌اند. اندکی بعد، حدود 325.19 بیت کوین از آدرس‌های ایجادشده در ژانویه 2012، به حرکت درآمد.

دو انتقال اولیه (1 و 2) از کیف‌پول‌هایی که بیش از 11 سال پیش در 11 ژانویه 2012 راه‌اندازی شده بودند، سرچشمه گرفت. آدرس اول 145.53 BTC را جابه‌جا کرد، در حالی که آدرس بعدی 21.97 BTC ارسال کرد. هر دوی این تراکنش‌ها در ارتفاع بلاک 807852 تأیید و توسط btcparser.com کشف شدند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

به‌سرعت، آدرسی با برچسب 1HNnG انتقال 157.69 BTC را انجام داد و در ارتفاع بلاک 807853 تأیید دریافت کرد. به طرز جالبی، هر سه تراکنش، طبق معیار سنجش حریم خصوصی Blockchair، فاقد اقدامات پیشرفته حریم خصوصی بودند؛ که آنها را مستعد بررسی دقیق تراکنش‌ها می‌کرد.

آدرس‌های همپوشانی (Overlapping) در این سه انتقال مشخص شد که نشان‌دهنده استفاده مکرر از آدرس است. با نگاه دقیق‌تر، مشخص می‌شود که این سه تراکنش احتمالاً از یک مالک منفرد سرچشمه گرفته‌اند. این افشاگری نشان می‌دهد که تنها در سال 2023، تعداد 43 آدرس بیت‌کوین غیرفعال از سال 2012 دوباره فعال شده‌اند و کوین‌های قدیمی خود را جابه‌جا می‌کنند.

علاوه بر این، با فاکتورگیری در تراکنش 325.19 بیت کوین اخیر از سال 2012، سال 2023 شاهد انتقال تجمعی 3700.97 بیت کوین از این سال بوده که به مبلغ هنگفت 98.25 میلیون دلار با نرخ ارز فعلی BTC تبدیل شده است.

زمانی که مالک در ابتدا این کوین‌ها را نگهداری کرد، هر بیت کوین دارای تگ قیمتی 6.36 دلار بود. در آن زمان، ارزش این گنجینه 2068 دلار بود که با ارزش فعلی 8.6 میلیون دلاری آن متفاوت است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بیت کوین نیوز

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

این انسان هارو میگن هولدر واقعی دمش گرم کاردرست بوده