احتمال ریزش بیشتر بیت کوین؟!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

newsیکی از تحلیلگران برجسته ارزهای دیجیتال این استدلال را دارد که رفتار بازار بیت کوین هنوز نشان از پایین‌ترین سطح خود که مترادف با بازار نزولی قبلی بود، ندارد.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی ارز پلاس با ۲۰۰,۰۰۰ شیبا جایزه برای هر نفر!

دریافت جایزه

به گزارش سایت کوین تلگراف، ویلی وو، خالق منبع داده Woobull، در یک تاپیک توییتری در 14 سپتامبر، سه دلیل برای اینکه چرا جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا هنوز باید نزول بیشتری داشته باشد، ارائه کرد.

علی‌رغم اینکه بسیاری از تحلیل‌گران در طول حرکت نزولی ماه ژوئن بیت کوین تا 17600 دلار این سطح را کف قیمت اعلام کردند، اما همه آنها مطمئن نیستند که بیت کوین از آزمایش مجدد این سطح اجتناب کند.

برای وو، هنوز دلایلی وجود دارد که می‌گوید سطوح پایین‌تر کف قیمت جدیدی را نشان می‌دهند و این می‌تواند هر سطحی باشد، از جمله زیر 10000 دلار.

عرضه بیت کوین زیر قیمت خرید

یکی از دلایلی که وو برای سناریوی فوق در نظر دارد، درصدی از عرضه کلی بیت کوین است که با ضرر نگه داشته می‌شود که ارزش کنونی آن کمتر از قیمتی است که آخرین بار در آن جابه‌جا شده است.

در بازارهای نزولی قبلی، کف قیمت با قرار گرفتن بیش از 60 درصد از کوین‌ها در این وضعیت همراه بود.

طبق نمودار تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، در حال حاضر 52 درصد از عرضه با ضرر همراه است و برای رسیدن به مرز 60 درصد قبلی، قیمت جفت ارز بیت کوین به دلار باید به 9600 دلار کاهش یابد.

وو اضافه کرد که در بازارهای نزولی قبلی بیت کوین، عرضه با ضرر کوین‌ها خط روند بلندمدت را تحت تأثیر قرار داد، چیزی که این بار هنوز اتفاق نیفتاده است.

نمودار مشروح انباشت بر اساس هزینه بیت کوین

حرکت خطوط مبنای هزینه به سمت منطقه هدف

یکی دیگر از نشانه‌های گویای سقوط بازار بیت‌کوین، در چگونگی ترکیب سرمایه‌گذاران آن از لحاظ بلند مدت و کوتاه مدت بودن نهفته است.

نمودار هزینه هولد بیت کوین

به طور معمول، سرمایه‌گذاران کوتاه مدت مبنای هزینه کمتری نسبت به سرمایه‌گذاران بلند مدت دارند. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران کوتاه مدت کمتر از سرمایه‌گذاران بلند مدت برای کوین‌های خود هزینه می‌کنند. گروه دوم کسانی را شامل می‌شود که بیت کوین را برای 155 روز یا بیشتر نگه می‌دارند.

پیش از این، دیوید پوئل، خالق اندیکاتور چندگانه Puell، تفاوت در مبنای هزینه را به عنوان یک فاکتور تحلیلی مناسب برای تحلیلگران معرفی کرده بود.

ناهماهنگی انباشت دارایی با فاکتور زمان

نمودار انباشت در بازار نزولی بیت کوین

وو در پایان به این نکته اشاره دارد که هولدرهای بزرگ و کوچک هنوز باید برای انباشت دارایی سخت‌تر تلاش کنند. او در کنار نمودار Glassnode که نشان‌دهنده روند انباشت در بازار نزولی است، اشاره کرد که بیت کوین در سال 2022 با نرخی قابل مقایسه با روندهای قبلی قبل، از فروشندگان به خریداران، جریان نداشته است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments