چگونگی تثبیت قیمت ارز های دیجیتال

زمان مطالعه: 6 دقیقه

منظور از “حفظ قیمت” ارز های دیجیتال چیست؟

در حالی که این ارز‌های در حال مبادله در بازار هستند، ارز‌های رمز نگاری شده نیرو‌های مختلفی را تجربه می‌کنند که قیمت آن‌ها را بالا و پایین می‌کنند. یک محدوده اندازه وجود دارد که می‌تواند به منظور حفظ ثبات قیمت ارز های دیجیتال یا افزایش آن اجرا شود.

قیمت ارز های دیجیتال انعکاس ارزش آن است. هر چه استفاده بیشتری داشته باشد، تقاضای بیشتری برای آن وجود خواهد داشت. این تقاضا چیزی است که قیمت هر یک از کوین‌ها را تغییر می‌دهد.

با این حال، عوامل داخلی تنها عواملی نیستند که روی آن تاثیر می‌گذارند. فشار احتکار آمیز توسط معامله کنندگانی انجام می‌شود که رمز ارز را تنها به منظور فروش آن خریداری می‌کنند، یک عامل اضافی است که می‌تواند روی قیمت کوین بدون توجه به استفاده آن تاثیر بگذارد.

اغلب اوقات، این فشار منفی است – زمانی که مبادله کنندگان شروع به فروش می‌کنند، قیمت پایین می‌آید. در چنین مواردی، توسعه‌دهندگان، شاید به ذخیره‌های خود مراجعه کنند تا از حقه‌های خود برای بالا بردن قیمت استفاده کنند و بر خلاف جریان کاهش قیمت عمل کنند. بیاید نگاهی به برخی از این روش‌ها بی اندازیم.

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان

پشتیبانی رسانه‌ای برای تثبیت قیمت ارز های دیجیتال

پوشش خبری خوب، حضور در اخبار، مصاحبه‌ها یا اطلاعیه‌های شراکت، هر کوینی را موفق‌تر نشان می‌دهد که تاثیر مثبتی بر قیمت ارز های دیجیتال خواهد داشت.

اتفاقات خوب زیادی برای رمز ارز خواهد افتاد: توسعه‌دهندگان می‌توانند ویژگی‌های جدید اضافه کنند، می‌تواند در قالب مبادلات جدید قابل مبادله باشند، کد آن می‌تواند توسط تحلیلگر نرم افزار مرور شود، یک برنامه پاداش‌دهی می‌تواند شروع به کار کند و غیره.

همه این اتفاقات نشان می‌دهد که پروژه هنوز زنده است و در حال رشد است که همیشه برای قیمت ارز های دیجیتال خوب بوده است. با این حال، بازار این چیز‌ها را تقریبا قبل از تاثیر‌گذاری آنها در میابد. اینجا، جایی است که رسانه وارد کار می‌شود.

در صورت شراکت با رسانه‌های خبری و اطمینان از یک جریان ثابت در اخبار فوری درباره رمز ارز، توسعه‌دهندگان می‌توانند به طور قابل ملاحظه‌ای داینامیک قیمت ارز های دیجیتال را افزایش دهند.

قیمت ارز های دیجیتال

پشتیبانی عمومی 

داشتن طرفدار‌های باوفا و عظیم می‌تواند برای هر رمز‌ارزی طلای واقعی باشد.

این طبیعی است که مردم به شخصی اعتماد می‌کنند که از قبل مورد اطمینان افراد زیادی است. همینطور، بسیاری از ارز‌های رمز نگاری شده وقت می‌گذارند تا یک هسته مخاطب از طرفداران عظیم را بسازند.

این افراد، شاید ایده‌های جدید را برای توسعه کوین به اشتراک بگذارند، بازخورد‌های با ارزشی را فراهم کنند و مهم‌تر از همه، تازه وارد‌ها را قانع کند که رمز ارز مورد علاقه آن‌ها مورد اطمینان نیز می‌باشد.

ساخت پایه‌ای قوی از دنبال کنندگان قبل از برقراری کمپین عرضه اولیه کوین یک برتری محسوب می‌شود. آن نوعی تاثیر توپ برفی را فراهم می‌کند. هر چه افراد بیشتری در یک کوین سرمایه گذاری کنند، افراد بیشتری از بیرون تمایل پیدا می‌کنند که پول خود را مشارکت دهند و همه این تقاضا‌ها قیمت ارز های دیجیتال را بالا می‌برد.

با در نظر گرفتن این موضوع، شفاف می‌شود که چرا داشتن تعداد زیادی دنبال کننده قبل از اجرای عرضه اولیه کوین اهمیت دارد. به نوعی شبیه به موش‌های صحرایی در دریا هستند، ولی با پایانی بهتر.

تثبیت قیمت ارز های دیجیتال

شبیه سازی مبادلات

به منظور رشد رمز‌ارز، نیاز به نقدینگی مناسب وجود دارد. اگر فعالیت ارگانیک کافی در بازار وجود نداشته باشد، می‌تواند توسط ربات‌های مبادله‌گر به طور مصنوعی انجام شود.

اگر مردمی که مشتاق به استفاده از ارز رمز نگاری شده‌اند نتوانند کمیت مناسبی از آن‌ها را خریداری کنند، یک رمز ارز نمی تواند محبوب شود. و زمانی که یک کوین جوان است و افراد زیادی طبق معمول آن را مبادله نمی‌کنند، این موضوع می‌تواند مشکل بزرگی باشد.

در چنین مواردی، ممکن است از ربات‌هایی استفاده شود که طبق دستور العمل‌های از پیش تعیین شده به طور خودکار مبادلاتی را در بازار هدایت می‌کنند. این گاو‌ها و خرس‌ها با بالا و پایین کردن مصنوعی جایگاه کوین‌ها، نقدینگی را افزایش می‌دهند که به نوبه خود آرام آرام به سرمایه گذاری اجازه رشد می‌دهند.

مشخصا، این یک اندازه مصنوعی است که به خودی خود نمی‌تواند تقاضای واقعی برای ارز بسازد. با این حال، در برخی موارد، ربات‌ها می‌توانند ابزار مفیدی برای رشد ارز رمزنگاری شده باشند، تنها برای این که به تقویت نقدینگی آن کمک کند.

بازاریابی پارتیزانی

دسترسی به مردم در شبکه‌های اجتماعی راه کار‌آمد ارزانی را فراهم می‌کند تا برای کوین خود اعتیاد بسازید.

گروه‌های زیادی به ارز‌های رمز نگاری شده اختصاص داده شده‌اند که در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند و انجمن‌های بسیار محکمی را ارائه می‌دهند و ارتباط با آن‌ها شاید یکی از سریع‌ترین راه‌های پخش اخبار درباره یک کوین باشد.

یکی از موثر‌ترین تاکتیک‌ها در اینجا شایعه‌پراکنی در مورد پروسه پیشرفت رمز‌ارز یا حرکت قیمت آینده آن است. هرچیزی به شکل بالقوه می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی آتش سوزی به پا کند. گاهی اوقات، توسعه‌دهندگان با استفاده از افشا شدن برخی حقایق، از این راه استفاده می‌کنند.

حفظ قیمت ارز های دیجیتال

پمپاژ کردن

پمپاژ کردن یک روش اخم شده در کنترل بازار است که در آن مردم پشت کوین کسری مصنوعی از آن را می‌سازند و سپس تقاضای زیادی را تقلید می‌کنند.

در کل، بخش اعظمی از تبادل رمزارز در تاریخچه‌های تبادلات آنلاین مختلف جای می‌گیرند. تبادل کنندگان فردی، ترتیب خرید و فروش خود را در آنجا با قیمت‌های قابل قبول خودشان لیست می‌کنند.

گاهی اوقات، این پروسه طبیعی شاید توسط افرادی که به دنبال “پمپاژ” کوین هستند مختل شود. معمولا، با خرید تمام مواردی که نزدیک به میانگین قیمت ما لیست شده‌اند شروع می‌شود. این پروسه به شکل پنهانی انجام می‌شود و تمام مدت قیمت مدیریت می‌شود تا به شکل غیر قابل کنترلی افزایش پیدا نکند.

بعد از اینکه تاریخچه همچون دفعات قبل خالی شد، نتیجه آن کسری مصنوعی از سکه‌ها می‌شود. پس از یک تاخیر کوچک، بازار واکنش نشان می‌دهد و قیمت به دلیل عرضه نامناسب بالا می‌رود.

در کل، در انجمن رمز‌ارز به این روش از بالا نگاه شده است چرا که بیشتر بعنوان یک قسمتی از طرح “پمپ کردن و ریختن” شناخته شده است، طرحی که در آن کوین‌ها بلافاصله بعد از افزایش قیمت فروخته می‌شوند و دوباره باعث سقوط آن می‌شوند.

با این حال، این روش فقط تاریک و عذاب آور نیست، ارز‌های رمز نگاری شده در بازار آزاد موجود هستند، پس مسلما هر کسی می‌تواند از تغییر قیمت سو استفاده کند. یک فرد فقط باید بداند که کجا باید بدنبال نشانه‌هایی از پمپاژ‌های جدید بگردد و از قبل چند ابزار مفید وجود دارند که می‌توانند برای این کار به شما کمک کنند.

یک مثال برای این ابزار CryptoPing است، ربات تلگرامی که تمام آلت کوین‌های بازار را در لحظه کنترل می‌کند و به کاربران هر زمانی که یک پمپ جدید شناسایی می‌کند هشدار می‌دهد. به منظور گرفتن تصمیمات معنا‌دار در بازار ارز دیجیتال، شخص نیاز دارد که مقدار گسترده‌ای از داده‌ها را پردازش کند، پس کمک ابزار چنین نرم افزاری شاید بسیار ارزشمند باشد تا مبادله کنندگان را محتاط سازد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments