آشنایی با سیستم های وام دهی ارز دیجیتال یا Lending

زمان مطالعه: 16 دقیقه

مقدمه

در نگاه اول می‌توان فهمید که وام دهندگان از سودی که از طریق وام به دست می‌آورند استفاده می‌کنند و وام گیرندگان با وامی که گرفته‌اند به انجام کسب و کار خود می‌پردازند. در طی سال‌های گذشته، صنعت وام دهی، مسیر وام گرفتن را امن‌تر و ساده‌تر کرده است. ارزهای دیجیتال نیز از این صنعت بی بهره نمانده‌اند و بازار رمزارزها هم به سوی وام دهی ارز دیجیتال رفته است. در این مقاله علاوه بر پاسخ دادن به چندین سؤال مهم در مورد وام دهی ارز دیجیتال، به معرفی چند ارز دیجیتال که به کاربران خود وام می‌دهند پرداخته شده است.

وام دهی با ضمانت ارز دیجیتال!

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!

دریافت جایزه

وام دهی ارز دیجیتال

احتمالاً وام دهی ارز دیجیتال برای شما هم موضوع جذابی است. وام دهی با ضمانت ارز دیجیتال یعنی پشتوانۀ وامی که دریافت می‌کنید، ارز دیجیتال باشد.

استفاده از این شیوه بسیار سریع و همچنین مستقیم است. روش انجام آن به این صورت است که در زمانی که وام دهنده مثلاً بیت کوین را از وام گیرنده دریافت می‌کند، وام گیرنده در همان زمان به سرعت به وامی که قرار بوده دریافت کند، دست می‌یابد. در وام دهی سنتی بانک مرکزی به عنوان یک واسطه برای دریافت وام محسوب می‌شود اما در وام دهی ارز دیجیتال چنین نیست. در وام‌هایی که ارز دیجیتال پشتوانه آنها است، ویژگی‌های قابل توجهی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها می‌پردازیم:

 1. کاربردی بودن آن
 2. تغییر در نوع تعهدات مالیاتی
 3. نوع فرآیند وام دهی

کاربردی بودن آن

بازپرداخت وام به وام دهنده، بسیار ساده‌تر می‌شود و وام گیرنده، وامی را که دریافت کرده است می‌تواند در زمینه‌های مختلف استفاده کند. اما هنگام گرفتن وام به روش سنتی، باید وام گیرنده به صورت دقیق جزئیات نوع استفاده این وام را برای وام دهنده شرح دهد. همین امر می‌تواند دلیلی بر سرد شدن مردم برای دریافت وام شود.

بعضی از کاربردهای وام‌هایی که با ضمانت ارز دیجیتال دریافت می شوند عبارتند از:

 • برای تأمین و پرداخت بدهی‌ها
 • تأمین مالی یک قرارداد برای وام گیرنده
 • تنوع دادن در سرمایه‌گذاری و همچنین تنوع دادن به سبد سهام سرمایه‌گذار
 • انجام سرمایه‌گذاری در دیگر دارایی‌ها
 • پرداخت هزینه‌هایی همچون هزینۀ مسافرت با استفاده از ارزهای دیجیتال

تغییر در نوع تعهدات مالیاتی

زمانی که قصد گرفتن وام با پشتوانۀ ارز دیجیتال دارید، مالیات‌های شما کاهش می‌یابد. زیرا در این نوع وام دهی، دارایی موردنظر برای فروش در نظر گرفته نمی‌شود. بنابراین در این روش، وام گیرنده با دریافت پول، هزینۀ مالیات کمتری پرداخت می‌کند.

در این بین، دو عامل می‌تواند باعث تغییر در نوع تعهدات مالیاتی وام‌هایی که با ضمانت ارز دیجیتال گرفته می‌شوند شود که عبارتند از:

 1. ارزهای دیجیتال را می‌توان به عنوان دارایی در نظر گرفت. همان‌طور که در وام دهی سنتی، اموال وام گیرنده به عنوان وثیقه در نظر گرفته می‌شود. وام‌هایی که با پشتوانه‌ی ارزهای دیجیتال گرفته می شوند، شامل مالیات بر سرمایه نخواهند شد.
 2. با توجه به هدف وام، می‌تواند از سودی که به دست می‌آید، مالیات برداشت شود. به عنوان مثال، در وامی که برای خرید یا سرمایه‌گذاری در املاک گرفته می‌شود، از سود حاصل از املاک می‌توان مالیات آن را کم کرد. اما وام‌هایی که برای استفاده خود شخص گرفته می‌شود، نیازی به پرداخت مالیات ندارند.

نوع فرآیند وام دهی

در وام‌هایی که با ضمانت رمزارزها گرفته می‌شوند، طرفین (وام گیرنده و وام دهنده) با نیازهای خاص خود روبه‌رو خواهند شد. وام دهنده، پول واقعی را به وام گیرنده پرداخت می‌کند و وام گیرنده نیز ارزهای دیجیتال را به کیف پول وام دهنده ارسال می‌کند.

پس از پایان پرداخت اقساط وام توسط وام گیرنده، وام دهنده نیز ارزهای دیجیتالی را که به عنوان ضمانت در اختیار داشته است، به کیف پول وام گیرنده انتقال می‌دهد.

علاوه بر تمام موارد گفته شده، در این فرآیند وام دهی یک تیم حضور دارد که کارکرد وام را بررسی می‌کنند و در طی یک روز، گزارش به دست آمده را به وام دهنده ارسال می‌کنند. این تیم یک وام را به دو طرف پیشنهاد می‌کنند که دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 1. شرایط وام توسط شخص تعیین می‌گردد.
 2. نرخ‌های دریافت سود از ۸ درصد شروع خواهد شد.
 3. کسی که وام می‌دهد، اطلاعات دقیق رمزارز را دارد؛ چون در صورتی که وام گیرنده بازپرداختی نداشت بتواند از حق خود دفاع کند.
 4. تعیین کارمزدِ ایجاد وام
 5. نرخ درصد سالانه، نشان‌دهندۀ ارزش کلی در طول یک سال است.

تا اینجا با فرق‌های تراکنش‌های وامی که با ضمانت رمزارزها گرفته می‌شود، آشنا شدیم. حال این سؤال برایمان به وجود می‌آید که آیا اینگونه وام‌ها به نفع هر دو طرف(وام دهنده و وام گیرنده) است؟

همان‌طور که می‌دانید در وام‌های سنتی باید یک قرارداد بین وام دهنده و وام گیرنده تنظیم گردد که معمولاً این قرارداد توسط یک وکیل نوشته می‌شود. اما در وام دهی با پشتوانۀ ارز دیجیتال اینگونه نیست و فقط پول فیات (واقعی) و پول کریپتو (رمزارزها) مبادله می‌شود و از قراردادهای پیچیده خبری نیست.

وام‌هایی که با ضمانت کریپتو گرفته می شود، دارای ویژگی‌هایی هستند که موجب می‌شود برای هر دو طرف سودمند باشد.

مزایای وام‌های با پشتوانۀ ارز دیجیتال، برای وام دهنده و وام گیرنده

وام دهی ارز دیجیتال

مزایا برای وام دهنده

 • در این روش، بازپرداخت وامِ دریافت‌شده به صورت کامل انجام می‌پذیرد؛ بنابراین ریسکِ دادن وام برای وام دهنده کاهش می‌یابد. با انجام این کار به سوی سیستمی قدرتمند و خودکار پیش می‌رویم که تضمین کنندۀ تراکنش‌های بانکی است.
 • این نوع وام دهی می‌تواند به صورت یک شبکۀ جهانی انجام گیرد؛ یعنی وام دهنده به وام گیرنده در سراسر جهان دسترسی دارد. این نوع وام، کریپتو را به یک سرمایه‌گذاری ارزشمند بین‌المللی تبدیل کرده است.
 • در این نوع وام‌ها، وام دهنده توانایی دادنِ وام مورد نظر را در قالب هر ارز رایج دیجیتالی دارد و از طریق بانک مورد نظر می‌تواند تبدیل آن ارزدیجیتال را به پول فیات آسان کند.
 • اگر وام گیرنده بتواند ضمانت‌های کافی و مناسب را به وام دهنده ارائه دهد و وام دهنده بودجه کافی برای وام‌های کلان داشته باشد، هیچ سقفی برای دادن وام وجود ندارد.
 • هر کسی می‌تواند در این بستر به دیگران وام بدهد و به عنوان وام دهنده شناخته شود.

مزایا برای وام گیرنده:

 • اگر به هر دلیلی وام گیرنده نتواند وام را به طور کامل بازپس دهد، دارایی رمزارزی که در ابتدای کار به وام دهنده داده شده است حفظ می‌گردد، اما وام دهنده اجازۀ فروش آن را ندارد.
 • در زمان دریافت وام ، ضوابطی که وجود دارد انعطاف‌پذیر بوده و شرایط دریافت وام را برای دو طرف آسان می‌کند.
 • وام گیرنده به اندازۀ ارزش وثیقه (ارز دیجیتال) می‌تواند وام دریافت کند و مانند وام‌های سنتی سوابق بازپرداخت وجود ندارد.
 • فردی که می‌خواهد وام بگیرد، می‌تواند از بیت کوین، اتریوم و لایت کوین برای ضمانت استفاده کند.
 • برای برداشت و دریافت وام، نگرانی وجود ندارد و تراکنش‌ها از طریق هر بانکی در جهان قابل انجام می‌باشد.

سیستم وام دهی پلتفرم‌ها

پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز یا همان DeFi از جمله پلتفرم‌هایی هستند که سیستم وام دهی دارند. وام دهی کریپتو در واقع به گونه‌ای است که می‌توانید هر چقدر ارز دیجیتال را به صورت وام به دیگران بدهید و سود آن را دریافت کنید. بیت کوین، اتر و استیبل کوین‌ها از جمله رمزارزهایی هستند که می‌توان با آنها در این سیستم وام دهی شرکت کنید.

درآمد از طریق استیبل کوین

بیشتر افراد به دنبال محیطی هستید که با حداقل ریسک، بیشترین سود را به دست آورند. شاید شما هم علاقه‌مند باشید که به بازار رمزارزها وارد شوید اما به دلیل نوسانات موجود منصرف شده باشید. با استیبل کوین‌ها می‌توانید با ریسک کمتری به بازار رمزارزها وارد شوید.

برای دریافت استیبل کوین، توجه داشته باشید که مناسب‌ترین استیبل کوین را برای خود انتخاب کنید؛ زیرا بعضی استیبل‌ها در تمام کشورها پشتیبانی نمی‌شوند. شما می‌توانید با تبدیل دلار به رمزارزهای دیجیتالی همچون TUSD، USDC، GUSD و PAX، استیبل کوین خود را به دست آورید.

استیبل کوین‌ها دارای پشتوانۀ یک به یک با دلار هستند ولی در واقع قیمت آنها بر پایۀ تقاضا، دارای نوسان است.

در تبدیل ارزهای سنتی به استیبل کوین سختی‌هایی وجود دارد، اما پس از ورود به استیبل کوین‌ها می‌توانید ریسک کمتری را تجربه کنید. بعد از آنکه به استیبل کوین‌ها دست پیدا کردید، باید آنها را به DeFi مورد نظر انتقال دهید. پس از این کار، واریز سود شما به صورت خودکار انجام می‌پذیرد.

معرفی و مقایسۀ پلتفرم‌های مختلف

وام دهی ارز دیجیتال

پلتفرم Compound

وام دهی ارز دیجیتال

این پلتفرم، غیرمتمرکزترین پلتفرمی است که با قراردادهای هوشمند در شبکه‌ی اتریوم قرار دارد. غیرمتمرکز بودن این پلتفرم باعث می‌شود که ایمن‌ترین و مورد اعتمادترین پلتفرم به حساب بیاید. یکی از نقاط ضعف این پلتفرم این است که فقط می‌توان استیبل کوین DAI را به دیگران وام بدهید. پس در وام دهی ارز دیجیتال در این پلتفرم نمی‌توانید دیگر رمزارزها را وام بدهید. البته نرخ بهره DAI خوب است و این نرخ نیز بر اساس عرضه و تقاضا به صورت هوشمند تعیین می‌گردد. شما می‌توانید در این پلتفرم اتر را نیز وام دهید اما نرخ سود مناسبی ندارد. این پلتفرم دارای یک نکته مثبت دیگر نیز هست و آن این است که سود مرکب به صورت روزانه محاسبه می‌شود. پلتفرم Compound، یک پلتفرم مناسب برای وام دهی ارز دیجیتال است.

مزایای پلتفرم Compound: سود مرکب به صورت روزانه، غیرمتمرکز بودن آن

معایب پلتفرم Compound: تنها از استیبل کوین DAI می‌توان استفاده کرد.

پلتفرم DharmaLever

وام دهی ارز دیجیتال

این پلتفرم به صورت کامل غیرمتمرکز نیست. همچنین این پلتفرم ادعا می‌کند که تا 14 درصد می‌تواند به کاربران سود دهد. نحوه‌ی ارائه وام دهی ارز دیجیتال در این پلتفرم به این صورت است که یک پیشنهاد وام دهی را ایجاد می‌کنید و دیگر کاربران با دیدن پیشنهاد وام دهی ارز دیجیتال شما و دیگر پیشنهادها، آن را پذیرش می‌کنند. در این پلتفرم بیشترین نرخ سود برای DAI در نظر گرفته شده است. در پلتفرم Dharma در زمان وام دهی ارز دیجیتال، دارایی دیجیتالی شما مسدود می‌شود و این اختیار را ندارید که هر زمان که بخواهید پولتان را برداشت کنید و سرمایه‌ی شما به مدت 90 روز مسدود می‌شود.

پلتفرم Dharma دارای یک رابط کاربری، کاربردی و ساده می‌باشد.

مزایای پلتفرم Dharma Lever: دارای بیشترین نرخ سود برای DAI

معایب پلتفرم Dharma Lever: علاوه بر مسدود شدن 90 روزه سرمایه، تنها از استیبل کوین DAI و اتر پشتیبانی می‌کند.

پلتفرم Celsius

این پلتفرم در برنامه‌ی وام دهی ارز دیجیتال خود از رمزارزهای مختلفی پشتیبانی می‌کند. نرخ سود رمزارزها نیز در این پلتفرم مناسب می‌باشد. همه‌ی استیبل کوین‌ها دارای سود 7.1 درصدی هستند اما در این بین DAI دارای این نرخ سود در این پلتفرم نیست. این نرخ سود از سودهای بانکی به صرفه‌تر است. تنها پلتفرمی که دارای اپلیکیشن موبایلی است همین پلتفرم می‌باشد که یک ویژگی مثبت تلقی می‌شود. امنیت این پلتفرم قابل قبول است و تایید دو مرحله‌ای گوگل را نیز در خود دارد. در این پلتفرم این امکان وجود دارد که یک لیست از آدرس‌هایی که فقط می‌توان از آنها برداشت شود، ایجاد کنید. برخلاف پلتفرم Compound، سود مرکب این پلتفرم به صورت هفتگی می‌باشد.

مزایای پلتفرم سلسیوس: برای خود یک برنامه موبایلی ایجاد کرده است. رمزارزهای مختلفی را پشتیبانی می‌کند.

معایب پلتفرم سلسیوس: سود مرکب آن به صورت هفتگی است.

پلتفرم BlockFi

این پلتفرم در حساب‌های دریافت بهره خود سرمایه‌ای بالغ بر 50 میلیون دلار دارد. این پلتفرم در ابتدای راه قرار دارد و مراحل برداشت در این پلتفرم کاملا به صورت دستی انجام می‌گیرد، البته توسعه دهنده آن به دنبال حل این مشکل می‌باشد. اکنون برای تایید تراکنش‌ها در این پلتفرم به تماس تلفنی احتیاج است. این پلتفرم به صورت ماهانه سود را به کاربران پرداخت می‌کند و این می‌تواند نقطه ضعف بزرگی به حساب بیاید. همچنین این پلتفرم دارای حداقل واریز می‌باشد و نرخ بهره‌ی اتر در آن 6.2 می‌باشد.

مزایای پلتفرم BlockFi: تنها پلتفرمی است که در وام دهی ارز دیجیتال خود از بیت کوین و اتر پشتیبانی می‌کند.

معایب پلتفرم BlockFi: برای دریافت کردن سودتان باید ابتدا حداقل ۰.۵ بیت کوین یا ۲۵ اتر واریز کنید، سودها به صورت ماهانه پرداخت می‌شوند.

پلتفرم NEXO

این پلتفرم دارای یک ویژگی خاص است و آن هم این است که تنها پلتفرمی است که واریز و برداشت به صورت ارز سنتی در آن انجام می‌پذیرد. در این پلتفرم همه‌ی رمزارزها توسط بیتگو (BitGo)، شریک این پلتفرم، ایمن‌سازی و توسط شرکت بیمه‌ای Lloyd’s بیمه می‌گردند. پرداخت سود نکسو به صورت روزانه می‌باشد و فقط از استیبل کوین‌ها پشتیبانی می‌کند، بنابراین امکان دریافت سود به صورت بیت کوین و اتر وجود ندارد.

مزایای پلتفرم NEXO: در فرآیند وام دهی ارز دیجیتال، داراییهای شما بیمه می‌شوند.

معایب پلتفرم NEXO: این پلتفرم تنها از استیبل کوینهای TUSD، USDC و PAX پشتیبانی میکند.

بهترین پلتفرم برای فرآیند وام دهی ارز دیجیتال کدام است؟

پس از بررسی پلتفرم‌های مختلف درمی‌یابیم که پلتفرم سلسیوس می‌تواند یک پلتفرم ایده‌آل برای وام دهی ارز دیجیتال باشد، زیرا این پلتفرم از اکثر استیل کوین‌ها و رمزارزها پشتیبانی می‌کند. همچنین برای دریافت سود نیاز به پرداخت مبلغی نمی‌باشد و برای وام دهی ارز دیجیتال در این پلتفرم برنامه‌ی موبایلی وجود دارد تا بتوان مسیر شما را برای وام دهی ارز دیجیتال هموارتر سازد. البته اگر کوین‌های خاص دیگر را دارید، می‌توانید از ویژگی‌های مختلف دیگر پلتفرم‌ها استفاده کنید. به عنوان نمونه اگر تنها دارای استیبل کوین DAI هستید، پلتفرم Compound.Finance می‌تواند برای شما بهترین انتخاب باشد، چون نرخ بهره‌ی آن بالاست.

همچنین اگر دارایی شما مبلغ قابل توجهی بیت کوین، بیش از ۲۵ اتر یا چند استیبل کوین دیگر باشید، به شما پیشنهاد می‌شود که از BlockFi استفاده کنید زیرا دارای بهترین نرخ بهره‌ی اتر می‌باشد و همچنین سلسیوس را برای وام دهی بیت کوین و استیبل کوین مورد استفاده قرار دهید.

پلتفرم Dharma Lever سرمایه شما را به مدت 90 روز بلوکه می‌کند و فرآیند وام دهی ارز دیجیتال در آن چندان جالب نیست و پیشنهاد می‌شود از این پلتفرم برای وام دهی ارز دیجیتال فاصله بگیرید.

آشنایی با سیستم وام دهی نکسو NEXO

نکسو با تمام قوانین KYC (احراز هویت) مشتریان و AML (قوانین ضد پولشویی) مطابقت دارد و سرمایه‌ سرمایه گذاران را به کمک شرکت BITGO به صورت آفلاین ذخیره می‌کند.

برای بررسی این شرکت باید شرکت فناوری مالی Credissimo مورد بررسی قرار دهیم. این موسسه در سال 2007 با هدف ارائه وام‌های فوری با استفاده از ارز دیجیتال تاسیس شد و به دلیل فرآیند وام دهی ارز دیجیتال خود محبوب شد. نوع وام دهی ارز دیجیتال این شرکت اینگونه است که کاربران، ارز دیجیتال خود را تهیه می‌کنند و آن را در کیف پول اختصاصی خود در نکسو به عنوان ضمانت قرار می‌دهند. بر حسب این ضمانت، وام ارز دیجیتال دریافت می‌کنند. جالب است بدانید که وام را می‌توانید هم به صورت رمزارز دریافت کنید و هم به صورت ارز فیات.

در نکسو می‌توان 15 توکن و کوین مختلف را برای وام دهی ارز دیجیتال در این پلتفرم به عنوان وثیقه قرار داد. برخی از این رمزارزها عبارت اند از BNB، ADA، XRP، BTC، ETH، XLM، LTC.

همچنین در این شرکت می‌توان به صورت فوری و لحظه‌ای به 45 نوع از ارزهای فیات دسترسی داشته باشید.

دریافت وام از این پلتفرم دارای محدودیت‌هایی است و حداقل 500 دلار و حداکثر 2 میلیون دلار می‌توانید بسته به مقدار ارزدیجیتالی که گرو گذاشته می‌شود، وام دریافت کنید. اگر بیشتر از 2 میلیون دلار وام بخواهید، باید به ایمیل شرکت درخواست خود را ارسال کنید و مراحلی که به شما اعلام می‌شود را طی کنید.

برای تعیین حداقل وام شما از الگوریتم‌های اوراکل نکسو (Nexo Oracle) استفاده می‌شود.

برای دریافت وام از این شرکت ابتدا یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید و سپس کیف پول خود را شارژ کنید تا با توجه به ارزش دارایی کیف پولتان بتوانید وام دریافت کنید.

مراحل دریافت وام در نکسو به صورت مختصر عبارت است از:

 1. ابتدا یک حساب کاربری در نکسو ایجاد کنید.
 2. احراز هویت خود را در نکسو کامل کنید.
 3. جزئیات وام به صورت اتوماتیک در نکسو محاسبه می‌شود.
 4. یک حساب بانکی یا کیف پول تتری انتخاب کنید.
 5.  وام خود را دریافت کنید.

برای پرداخت قسط‌هایتان می‌توانید هر زمان، قسط‌ها را با ارز فیات یا رمزارز پرداخت کنید.

دریافت سود با دادن قرض در شرکت NEXO

در نکسو کاربران می‌توانند علاوه بر دریافت وام، با سرمایه‌گذاری در نکسو و دادن ارزهای دیجیتال خود، سود دریافت کنند. سود سالیانه نکسو 8 درصد است. کاربران می‌توانند هر زمان به پول خود افزوده یا آن را کاملا از سیستم بیرون بکشند. بنابراین پول شما بلوکه نمی‌شود و هر زمان که بخواهید می‌توانید به دارایی خود دسترسی داشته باشید. نکسو سوددهی ترکیبی نیز دارد و یعنی شما می‌توانید سود خود را نیز به صورت روزانه دریافت کنید و کارمزدی از شما دریافت نمی‌شود.

همچنین نکسو دارای سرویس نکسو کارت می‌باشد که مستر کارت از آن پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند با توجه به آن، خریدهای فروشگاهی خود را انجام دهند.

راهنمای ثبت نام در پلتفرم وام دهیNEXO

برای شروع فعالیت خود در این پلتفرم ابتدا به سایت nexo.io مراجعه کنید و با کلیک بر روی Create Account حساب کاربری خود را ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، به قسمت پروفایل خود بروید و اطلاعات آن را تکمیل کنید.

کشور ایران در لیست کشورهای نکسو قرار ندارد، بنابراین برای استفاده از وام دهی ارز دیجیتال این شرکت، باید اطلاعات فردی دیگر که در ایران نیست را وارد کنید. حداقل تا زمان نگارش این مقاله، هیچ راهی برای اینکه از داخل ایران از این سیستم استفاده کنید، وجود ندارد.

آشنایی با سیستم وام دهی بایننس (Binance Lending)

سیستم وام دهی ارز دیجیتال بایننس بسیار جذاب است زیرا بدون توجه به نوسانات بازار، شما سود دریافت می‌کنید. در سیستم وام دهی ارز دیجیتال بایننس، شما دارایی خود را به معامله‌گران مارجین بایننس وام می‌دهید و آنها نیز در قبال این وام، به شما سود پرداخت می‌کنند.

این پلتفرم از بیت کوین، اتریوم، تتر و.. پشتیبانی می‌کند.

شما در بایننس می‌توانید به دو صورت سود کسب کنید:

 1. سپرده گذاری ثابت
 2. سپرده گذاری انعطاف پذیر

در سپرده گذاری ثابت پول شما با درصد سود مشخصی بلوکه شده و پس از پایان زمان قرارداد، سود و پول شما قابل برداشت می‌باشد. این نوع سپرده گذاری بیشتر برای کسانی توصیه می‌شود که قصد ترید ندارند و هودلر هستند.

در سپرده گذاری انعطاف پذیر پول شما فقط در همان روز اول بلوکه می‌شود و در ادامه دیگر بلوکه نیست. در روز اول هیچ سودی به شما تعلق نمی‌گیرد. شما هر زمان که بخواهید به دارایی خود دسترسی دارید و البته سود آن نیز متغیر است.

باید توجه داشته باشید که سود سپرده گذاری ثابت بیشتر از سود سپرده گذاری انعطاف پذیر است.

راهنمای استفاده از سرویس وام دهی بایننس

ابتدا یک حساب کاربری در سایت بایننس (binance.com) بسازید یا به حساب کاربری خود وارد شوید.

در نوار بالایی سایت، بر روی گزینه Lending بزنید و یا مستقیما وارد این لینک شوید.

نوع وام دهی ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید (سپرده گذاری ثابت یا انعطاف پذیر). در آخر ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید و تمام. به همین راحتی سیستم وام دهی ارز دیجیتال بایننس برای شما فعال شد.

سیستم وام دهی ارز دیجیتال بایننس برای افراد تازه کار و همچنین افرادی که می‌خواهند به طور بلند مدت سرمایه گذاری کنند، پیشنهاد می‌شود. البته برای استفاده از بایننس باید نکات مربوط به آن را رعایت کنید.

سخن پایانی

ارزهای دیجیتال در حال گسترش می‌باشند و هر روز به ارزش آنها در اقتصاد جهانی افزوده می‌شود. به همین دلیل سیستم‌های وام دهی جدید نیز به وجود می‌آیند. معمولا هر سرمایه‌گذار به دنبال بازاری می‌رود که سرمایه‌اش کنترل نشود و همچنین سرمایه‌اش مشمول پرداخت مالیات نگردد. علاوه بر آن سرمایه‌گذاران معمولا به دنبال بازاری برای سرمایه گذاری هستند که سوابق پرداخت آنها مورد بررسی قرار نگیرد. در نتیجه اینگونه وام دهی ارز دیجیتال می‌تواند راه‌حل خوبی برای حل تمامی این مشکلات باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments