چند نفر از اعضای یونیک فایننس دستگیر شدند؟ سرکرده اصلی کجاست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وزارت اطلاعات از انهدام شبکه سازمان‌یافته کلاهبرداری یونیک فایننس و دستگیری اعضای اصلی شبکه در سطح کشور خبر داد.

تیم رمزارز نیوز با انتشار مقاله‌ای تحت عنوان پروژه یونیک فایننس (Unique Finance) – سود نجومی یا کلاهبرداری و اسکم؟ در تاریخ ۱ دی ۱۳۹۹، صراحتاً کلاهبردار بودن این شرکت را هشدار داده بود.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است:

با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، بیش از ۱۵۰ نفر از سرشبکه‌ها و سرکرده‎های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس (Unique Finance) در ۱۹ استان کشور شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی مورد ضربه قرار گرفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات، مؤسسین و مدیران این شرکت که از ایرانیان مقیم در کشورهای همسایه هستند، با معرفی واهی این مجموعه به عنوان یک شرکت بین‎المللی و فعال در خرید و فروش سهام شرکت‎های معتبر در بورس‎های خارجی، با استفاده از روش‌های اغواگرایانه و ادعای پرداخت سودهای نامتعارف و دلاری، اقدام به شبکه‌سازی هرمی، ارائه توکن دیجیتال به نام UNQT و کلاهبرداری از تعداد زیادی از شهروندان در سراسر کشور نموده‎اند.

با اقدامات صورت‌گرفته، ضمن جلوگیری از خروج حجم بالایی ارز از کشور، سایر اعضای فعال این شبکه هرمی تحت رصد اطلاعاتی قرار گرفته و پرونده قضایی مؤسسین و گردانندگان این شرکت هرمی در دادگاه‌های ویژه رسیدگی به اخلال‎گران در نظام اقتصادی کشور، در دست رسیدگی و صدور حکم است.

وزارت اطلاعات با عنایت به شرایط کنونی اقتصادی و شکل‌گیری کلاهبرداری‌های هرمی نوظهور، به ویژه در حوزه ارزهای دیجیتال، ضمن هشدار نسبت به عوارض پرخسارت سرمایه‌گذاری در این قبیل طرح‌ها، آماده دریافت گزارشات مردمی از طریق ستاد خبری ۱۱۳ می‌باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

2 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

باسلام
با تشکر فراوان از سایت رمز ارز که خیلی خلاصه و مفید ماهیت این سیستم شیاد و کلاهبرداررا توضیح دادند
کسانی که اینجا نظر دادید و از این سیستم توهمی و پانزی شیاد دفاع کردید بوی تعفن یونیک فایننس کل ایران و گرفته شما هم مشخصه که چرا دارید دفاع میکنید چون دامهای شیادیتون برملا شده و رسوا شدید و تک تک سرشاخه هاتون دارن دستگیر میشوند من خودم دوسال هست که در دام این شیادان افتادم و هیچ کدام از تعهداتشان رو انجام ندادند و شکایت کردم.

با سلام خدمت شما . وظیفه مون رو انجام می دیم