حامی ارزهای دیجیتال، ثروتمندترین فرد جهان شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، ایلان ماسک فاصله خود را در صدر فهرست میلیاردرهای جهان با رقیبان خود بیشتر کرد. حالا مدیرعامل تسلا و اسپیس اکس نه فقط به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده، بلکه ثروت او به اندازه مجموع ثروت بیل گیتس و وارن بافت است.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت این میلیاردر ۵۰ ساله به ۲۳۰ میلیارد دلار رسیده است در حالی که ثروت بیل گیتس که چهارمین ثروتمند برتر جهان است، در حال حاضر ۱۳۰ میلیارد دلار و ثروت وارن بافت، میلیاردر شماره ۱۰ جهان، ۱۰۲ میلیارد دلار است.

هم بیل گیتس و هم وارن بافت قبلاً عنوان ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشته‌اند. ماسک برای اولین بار در ماه ژانویه با ثروت خالص ۱۸۵ میلیارد دلار توانست از جف بزوس، مدیرعامل آمازون عبور کند و به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. بزوس این عنوان را از سال ۲۰۱۷ در دست داشت.

ثروت ایلان ماسک فقط در سال جاری به لطف عملکرد قدرتمند سهام تسلا و فروش بخشی از سهام اسپیس اکس که حالا ارزش آن به ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، ۶۰ میلیارد دلار افزایش یافت. طبق گزارش بلومبرگ، فروش سهام اسپیس اکس ۱۱ میلیارد دلار به ثروت ماسک اضافه کرده است.

ایلان ماسک از حامیان بزرگ ارزهای دیجیتال است و توییت‌های او در حمایت از دوج کوین و شیبا باعث رشد انفجاری قیمت این ارزهای دیجیتال شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments