ارزش مارکت تتر (Tether) با افزایش ۴ برابری به ۱۵ میلیارد دلار رسید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

عرضه تتر (Tether) به 15 میلیارد دلار افزایش یافت، ولی این رقم ممکن است خانه‌ای پوشالی باشد.

بخش رو‌به‌رشد دیفای منجر به تولید زیاد تتر در سال 2020، از جمله تولید 3 میلیارد دلاری ماه پیش شد که در نتیجه، مارکت کپ آن به عدد 15 میلیارد دلار افزایش یافت.

در ابتدای امسال، تنها 4 میلیارد دلار تتر در گردش وجود داشت ولی اکنون این عدد بالغ بر 15 میلیارد دلار است. با قرارگیری استخرهای (Pool) نقدینگی بیشتری روی استیبل کوین‌ها، دیفای، پیشرانه ماشین مایننیگ تتر بوده است. چنین گزارش شده است که ماه گذشته به خاطر افزایش تقاضای استیبل کوین، میانگین جابه‌جایی روزانه تتر از میانگین جابه‌جایی روزانه پی‌پال پیشی گرفته است.

تتر نقاط عطف را اعلام کرد و عنوان نمود که ماه گذشته مارکت کپ، رشد میلیاردی داشته است.

اینفوگرافی منتشر شده از سوی Flipsidecrypto.com جابه‌جایی تتر بین کاربران و صرافی‌ها را در این ماه نشان می‌دهد. صرافی‌های متمرکز اصلی همچنان متوجه سهم شیر (lion’s share) تریدِ حدوداً 2 میلیارد دلاریِ تتر با بایننس و بیتفینکس نمی‌شوند .

اینفوگرافی تتر

بر اساس گزارش شفافیت تتر (Tether Transparency Report)، اکنون مقدار تتر روی اتریوم به 10 میلیارد دلار یا دو سوم مجموع عرضه افزایش یافته است. در حال حاضر حدوداً 4.2 میلیارد دلار روی ترون (Tron) و 1.3 میلیارد دلار روی آمنی (Omni) در گردش است.

گزارش کوین‌تلگراف

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف اواخر ماه گذشته، تتر یک سواپ توکن 1 میلیارد دلاری از بیتفینکس به بایننس به راه انداخت. این سواپ به این دلیل صورت پذیرفت که تتر مبتنی بر بلاکچین ترون، بایننس مازاد 1 میلیارد دلاری داشت و می‌خواست با همین مقدار تتر مبتنی بر اتریوم ترید کند.

در 15 سپتامبر، به خاطر افزایش تقاضای نسخه ERC-20 استیبل کوین نسبت به سایر شبکه‌ها همچون ترون، سواپ دیگری از سوی تتر راه‌اندازی شد.

به دنبال فلج شدن شبکه با کارمزد بنزین، حرکت مستمری برای تغییر انتقال‌های تتر از اتریوم به شبکه‌های دیگر صورت گرفته است. در طول ماه گذشته، تتر روی Layer 2 OMG Network در دسترس قرار گرفته است و روی بلاکچین سریع Solana آغاز به کار کرده است.

همچنان برخی در جامعه رمزارز، خواهان بررسی دقیق این موضوع هستند که آیا 15 میلیارد دلار واقعی از این استیبل کوین پشتیبانی می‌کند یا همه اینها صرفاً خانه‌ای پوشالی هستند.

حقیقت می‌تواند در دادخواهی که هم‌اکنون علیه تتر در نیویورک در جریان است آشکار شود. دفتر دادستان کل کشور آمریکا در ضمن نامه‌ای خواهان شفافیت پرونده‌های مالی شد. این دادخواهی در خصوص این اتهام است که 1 میلیارد دلار در صندوق مشتریان بیتفینکس مفقود شده و از ذخیره تتر برای لاپوشانی این حقیقت استفاده شده است. تتر و بیتفینکس این دادخواهی را بی‌پایه خواندند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments