بازارهای ارز دیجیتال مخالف ترامپ!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پلی‌مارکت که یک پلتفرم پیش‌بینی نوظهور بر پایه‌ی اتریوم می‌باشد، پس از اولین مناظره‌ی ریاست جمهوری آمریکا، داده‌هایی شش رقمی از خود نشان داد.

اولین مناظره‌ی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا برنده‌ی مشخصی نداشت، ولی پلتفرم‌های پیش‌بینی رمزنگاری شده از این روزها نهایت استفاده را می‌برند.

قراردادهای آتی (futures contract) در پلتفرم FTX که یک صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال است، به مرز انفجار رسید و مدیرعامل این صرافی گزارش داد که کاربران، بیش از 4 میلیون دلار از پول خود را برای پیش‌بینی برنده‌ی انتخابات از میان نامزد دموکرات، جو بایدن (Joe Biden) و نامزد جمهوری‌خواه، دونالد ترامپ (Donald Trump)، در قراردادهای باز (open interest) گذاشته‌اند. در FTX، مناظره‌ی گستاخانه دونالد ترامپ با عدم علاقه‌ی کاربران مواجه شد و ارزش قراردادهای آتی که انتخاب مجدد وی را پیش‌بینی می‌کردند، 10% کاهش یافت.

ارزش قراردادهای انتخاب ترامپ در FTX

البته لازم به ذکر است که حجم قراردادها در FTX با اهرم (یا ضریب اهرمی) افزایش می‌یابد. در پلتفرم‌های پیش‌بینی که از اهرم پشتیبانی نمی‌کردند، حجم قراردادها، اعداد شش رقمی متعادل‌تری را نشان دادند. پلی‌مارکت (Polymarket) در بازاری که تحت نام “آیا ترامپ انتخابات 2020 را می‌برد؟” ایجاد کرده بود، در روز 30 سپتامبر، یک جریان 10,0000 دلاری را مشاهده کرد که این جریان، اندکی بر ضد ترامپ متمایل بود؛ حدوداً 55% کاربران معتقدند که ترامپ برنده‌ی انتخابات نخواهد بود.

دوره رایگان آموزش ترید ارزهای دیجیتال
با دریافت و مشاهده دوره آموزش ارزهای دیجیتال، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

دانلود رایگان

شِین کاپلان (Shayne Coplan)، بنیانگذار پلی‌مارکت، در مصاحبه با کوین‌تلگراف (Cointelegraph) گفت که این پلتفرم برای پاسخ به یک مسئله طراحی شده است؛ “مردم می‌خواهند بدانند، نه اینکه فقط حدس بزنند”:

به نظرمن، زیبایی بازارها این است که مردم می‌توانند اطلاعات را گردآوری کرده و با ترکیب آن‌ها، به یک پیش‌بینی دقیق برسند. کشف قیمت همین است؛ جمع‌آوری نظر و دانش همه و تبدیل کردن آن به یک معیار. و این (معیار) می‌تواند ارزش اجتماعی و اطلاعاتی باورنکردنی داشته باشد.

پلی‌مارکت بر مبنای اتریوم ساخته شده است، ولی تا زمانی که اتریوم 2.0 آغاز به کار کند، پلی‌مارکت در جستجوی راه حلی برای مقیاس‌پذیری، شبکه‌‌ی ماتیک (Matic) را کاوش می‌کند. تراکنش‌های انجام شده در این پلتفرم هزینه‌ای نداشته و پلی‌مارکت، غیر امانی (non-custodial) است.

این پلتفرم از یک بازارساز خودکار (AMM) برای کشف قیمت استفاده می‌کند که درآن، تمام شرکای بازار، مخالف استخر لیکوییدیتی بازارساز خودکار ترید می‌کنند. کاربران می‌توانند ایده‌های خود در خصوص بازارها را مطرح کنند و این ایده‌ها توسط مدیران اجرایی پلی‌مارکت بررسی می‌شوند تا اطمینان بدهند که شرایط و ضوابط مربوط به برخی از بازارها، هیچگونه ابهامی ندارند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments