نام چهار رهبر ارزهای رمزنگاری شده در لیست ثروتمندان مجله فوربز!

نام کارآفرینان جامعه ارزهای رمزنگاری شده در لیست ثروتمندترین‌های 2020 قرار گرفت.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نام بیش از 2000 میلیاردر در لیست “ثروتمندترین‌های 2020” که توسط مجله فوربز منتشر شد وجود داشت. اما در این بین، نام تعداد انگشت شماری از رهبران ارزهای رمزنگاری شده دیده می‌شد و نام CZ مدیرعامل بایننس در آن‌ها نبود!

چهار نفر از کارآفرینانی که ثروت خود را از ارزهای رمزنگاری شده به‌دست آورده‌اند در بین 2095 میلیاردری که نام آن‌ها در تاریخ 8 آپریل منتشر شد وجود داشتند. ثروتمندترین فرد در جامعه‌ی ارزهای رمزنگاری شده بنیانگذار بیت‌مین، Micree Zhan است که با ثروتی بالغ بر 3.2 میلیارد دلار، رتبه 690 را در این لیست داشت. دیگر بنیانگذار این شرکت یعنی Jihan Wu هم با کمی فاصله، در رتبه 1307 با ثروت 1.8 میلیارد دلار قرار گرفت.

در ادامه فعالان بخش ارزهای رمزنگاری شده، مدیرعامل سابق ریپل Chris Larsen با 2.6 میلیارد دلار ثروت رتبه 886 را کسب کرد و مدیرعامل کوین‌بیس Brian Armstrong با 1 میلیارد دلار ثروت در رتبه 2087 قرار گرفت. درمجموع این چهار میلیاردر ثروتی بالغ بر 8.7 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده‌اند.

بعضی از ثروتمندان معروف جامعه ارزهای رمزنگاری شده در این لیست حضور نداشتند!

با این وجود که بارها گزارش شده بود ثروت مدیرعامل بایننس Changpeng Zhao، بالای یک میلیارد دلار است، نام او در لیست فوربز وجود نداشت. اما در لیست “ثروتمندترین‌ افراد جامعه ارزهای رمزنگاری شده” که فوریه 2018 منتشر شده بود، نام او در رتبه سوم قرار گرفته بود.

بنیانگذاران Gemini (صرافی ارزهای رمزنگاری شده) Tyler و Cameron Winklevoss در کنار هم حدود 1.8 میلیارد دلار سرمایه دارند، اما به طور جداگانه در این لیست نمی‌گنجیدند.

میلیاردرهای زیادی از بازار اقتصاد سنتی در این لیست وجود داشتند که یکی از آن‌ها Warren Buffett، از مخالفان بیت کوین با ثروت 75.4 میلیارد دلار بود. حتی قبل از اینکه Zoom (سرویس ارتباط ویدیویی و ویدیو کنفرانس) به دلیل قرنطینه‌های خانگی (به دلیل ویروس کرونا) مورد توجه بیشتری قرار گیرد هم مدیرعامل آن، Eric Yuan ثروت زیادی بدست آورده بود. این فرد که به تازگی به لیست ثروتمندان اضافه شده ثروتی بالغ بر 5.5 میلیارد دلار را داراست.

آیا ثروتمندان جهان روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

شرکت‌های بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده، سرمایه‌گذاری‌های مختلفی را از سوی میلیونرها و میلیاردرها تجربه می‌کنند. اما بعضی از افرادی که ثروت خود را از راه‌های شناخته‌شده‌تر و سنتی‌تر بدست آورده‌اند، مثل Warren Buffett نسبت به پذیرش ارزهای رمزنگاری شده بدبین هستند. Mark Cuban که ثروتی حدود 4.6 میلیارد دلار دارد در مصاحبه‌ای گفته بود که ترجیح می‌دهد موز داشته باشد، اما بیت کوین نه!

منبع خبر: https://cointelegraph.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments