اصلاح قیمت بیت کوین و اتریوم پس از رشد اخیر!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در تاریخ 15 آگوست، در حالی که شاخص‌های S&P 500 و داو جونز به دنبال ادامه افزایش قیمت چهار هفته متوالی خود بودند، قیمت بیت کوین با اصلاح مواجه شد. داده‌های TradingView و CNBC نشان می‌دهند که داوجونز برای اولین بار از 21 آوریل از میانگین متحرک 200 روزه خود عبور کرده، و این شاید نشانه‌ای برای خریدارها باشد که بازار به کف رسیده است.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی ارز پلاس با ۲۰۰,۰۰۰ شیبا جایزه برای هر نفر!

دریافت جایزه
شاخص میانگین قیمت داوجونز (DJI).

به گزارش سایت کوین تلگراف و در حالی که بازارهای سهام در مواجهه با تورم بالا و برنامه ثابت افزایش نرخ بهره، به طرز چشمگیری صعودی بوده‌اند، تعدادی از معامله‌گران نگران هستند که روند صعودی فعلی 32 روزه در داوجونز و S&P 500 می‌تواند یک اصلاح قبل از ادامه حرکت نزولی باشد.

گزارش کمیته بازارهای باز فدرال (FOMC) باید دیدگاه فعلی فدرال رزرو در مورد سلامت اقتصاد ایالات‌متحده را روشن کرده و اطلاعاتی را در مورد نرخ بهره آتی بدست دهد.

در ماه گذشته، معامله‌گران ارزهای دیجیتال، در توییتر روایتی را مطرح کردند که بر فروش بیت کوین، اتر و آلت‌کوین‌ها قبل از جلسات FOMC تأکید می‌کند و سپس در صورتی که نرخ تعیین‌شده با رقم پیش‌بینی شده سرمایه‌گذاران مطابقت داشته باشد، خرید کنند.

همچنین این پویایی به نوعی به این باور سرمایه‌گذاران کمک می‌کند که فدرال رزرو پس از اوج تورم، از سیاست‌های پولی خود در مورد افزایش بهره و انقباضات کمی دور خواهد شد. این موضوع ممکن است تا حدودی برای معامله‌گران روزانه باهوش سودآور باشد، اما توجه به این نکته مهم است که تورم در حال حاضر 8.5 درصد است و هدف فدرال رزرو رساندن آن به 2 درصد است که کاملاً دور از انتظار است.

بیت کوین با با برخورد به خط روند مقاومتی چند ماهه اصلاح شد

در آخر هفته، بیت کوین تا خط روند نزولی چند ماهه بالا رفت و از سطح 24000 دلار عبور کرد. یعنی مسیری را دنبال کرد که بسیاری از معامله‌گران پیش‌بینی می‌کردند. پیش‌بینی آنها بر این بود که قیمت گپ بین 28000 تا 29000 دلار را پر کند.

باندهای بولینگر بر روی نمودار بیت کوین نیز اکنون به هم نزدیک شده‌اند، نشانه‌ای از اینکه یک حرکت جهت‌دار قریب‌الوقوع است. قبلاً هم شاهد رسیدن قیمت به باند بالا در سطح مقاومتی خط روند 25.6 هزار دلاری بوده‌ایم. آیا قبل از اینکه جفت ارز  دلار به بیت کوین تلاش کند تا قیمت بالاتری داشته باشد، آزمایش مجدد 22.4 هزار دلاری انجام می‌شود؟

نشانه‌هایی از یک حرکت جهت‌دار قوی اکنون برای بیت کوین نمود پیدا کرده‌اند. فشردگی اندیکاتورها احتمال افزایش 26 درصدی و رسیدن به 28 هزار دلار را فراهم می نماید اما قبل از آن قیمت باید نقدینگی لازم را در سطح 24 هزار دلار به دست آورد.

پس از رسیدن به سطوح مقاومتی قبلی، اکثر آلت کوین‌ها نیز با ثبت ضررهای تک رقمی از بیت کوین پیروی کردند.

نمودار روزانه AVAX، FTM و SOL.

جالب اینجاست که در روز یکشنبه 14 آگوست، معامله‌گران رمزارزها پیش‌بینی کردند که سودهای شدید بدست آمده از توکن‌های میم مانند شیبا اینو و دوج کوین نشانه واضحی است که فاز صعودی بیش از حد طولانی شده و در مسیر رسیدن یک تصحیح قیمتی قرار دارند.

شاید افزایش 1 درصدی نرخ بهره، مقررات سختگیرانه‌تر رمزارزها یا یک چرخش غیرمنتظره در بازارهای سهام بتواند قیمت را به سمت پایین‌ترین سطح سالانه بازگرداند. از طرف دیگر، لانچ موفق Merge اتریوم هم می‌تواند یک کاتالیزور مثبت باشد که باعث افزایش حجم خرید بیت کوین شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments