علی‌رغم هشدارهایی مبنی‌بر اصلاح، بیت کوین به ۴۰ هزار دلار نزدیک می‎شود!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گفته تحلیل‌گران، قبل از شروع روند صعودی جدید، یک اصلاح قیمتی برای بیت کوین (BTC) لازم است. آنها سطح ۳۶ هزار دلار را به عنوان هدف کوتاه مدت بیت کوین پیش‌بینی می‌کنند.

روز پنج‌شنبه ۳ ژوئن، در حالی که برخی از تحلیل‌گران به سیگنال‌های کف قیمت اشاره می‌کردند، بیت کوین به مرز ۴۰ هزار دلار نزدیک شد.
bitcoin-nears-40k
نمودار کندل یک ساعته قیمت بیت کوین (BTC) در صرافی بیت استمپ (Bitstamp).
داده‌های بازار نشان می‌دهند که بیت کوین توانسته سطح حیاتی ۳۷،۵۰۰ دلار را که روز قبل آن را پس گرفته بود، حفظ کند.

اکنون باید منتظر روزهای آینده ماند و دید که کدام سناریو برای بیت کوین اتفاق خواهد افتاد؛ جهش قیمت یا افت قیمت. در روزهای گذشته، برخی از تحلیل‌گران بازار پرنوسانی را برای آخر هفته پیش‌بینی کرده‌اند.

کریپتو اد (Crypto Ed)، معامله‌گر معروف، معتقد است که بازار در کوتاه مدت و قبل از آغاز روند صعودی، به یک آزمایش نزولی دیگر نیاز دارد. وی روز پنج‌شنبه در توییتر نوشت:

من فکر می‌کنم که در آستانه اصلاح قیمتی قبل از صعود مجدد قرار داریم. ممکن است بیت کوین به ۳۶ هزار دلار و اتریوم (ETH) به ۲،۵۰۰ دلار برسد.

در همین حال، دو شاخص جدید که برای ردیابی و بررسی کف قیمت بیت کوین استفاده می‌شوند، این هفته توسط شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) منتشر شدند.

شاخص‎های دلتا کپ (delta cap) و قیمت متعادل (balanced price)، که توسط دیوید پوئل (David Puell)، سازنده شاخص معروف پوئل مولتیپل (Puell Multiple) ساخته شده‌اند، هر دو نشانه‌هایی از بهبود قیمت بیت کوین را نشان می‌دهند.

bitcoin-nears-40k
نمودار دلتا کپ در مقابل نمودار قیمت بیت کوین.

برخی دیگر از تحلیل‌گران نیز، روند قیمتی فعلی بیت کوین را مشابه با الگوی سقف دو قلوی (double top) سال ۲۰۱۳ میلادی می‌دانند.

به گفته پلن بی (PlanB)، خالق مدل انباشت به جریان (stock-to-flow)، در هر دو بازار صعودی قبلی، اصلاح شدید از اوج‌های قیمتی در مسیر رسیدن به اوج‌های جدید معمول بود و به همین ترتیب، هیچ چیز غیرعادی در روند قیمتی فعلی بیت کوین وجود ندارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments